Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

lenkabm
16. čer 2009

Ahoj holky,
co k tomu říct...snad jen...život dokáže být hodně krutý.
Původně jsem ze zdravotnictví,že šance byla malá,to vím....jaká rizika a případné následky mohou nastat,také....jaká práce s těmito dětmi je...to s lítostí,také znám....,ale také znám děti u kterých se tato ,,práce,, a ,,boj,, neminuly úspěchem....je jich málo,ale jsou i tací,co jsou naprosto zdraví....
Zázraky se někdy dějí...jen je jich málo..a musí se jim pomoci.

Marti: K dvojkám....já jsem máma,která za své robátko kope a rve se z plna hrdla....takové rozhodnutí bych nikdy neudělala.
Ale každá máma má právo se rozhodnout podle svého svědomí,i když mi to rve srdce,ale ne každý je připraven nemít ideál.

Možná budete namítat,že nemám pravdu...ale,co je pravda....to musí každá máma cítit sama.

martinamil
16. čer 2009

Leni, ono je to vše strašlivě jednoduché hodnotit, když v té situaci nejsi sama. V tu chvíli už pracuje více cit, než zdravý rozum. To není myšleno špatně, ale...

Té maminky i Matyáška je mi však strašlivě líto. Hlavně proto, že jsem byla jen malý krok od stejné situace, když mi zastavovali porod v 26.tt. Já měla kliku, zastavili.

hrozinka
autor
16. čer 2009

marti foto nádhera, on může šacovat má tak šíleně dlouhý prsty 😀 ale je užasnej, a úplně tě obdivuju, že dokážeš kojit v poloze fotbalista (tedy dítě z boku) to mě vůbec nešlo ☹ jste šikulky

martinamil
16. čer 2009

Hrozi to ano. Má strašlivě dlouhé prsty a to nejen na rukou, ale i na nohou. Šíleně dlouhý palec 🙂 Už v porodnici, mě sestřičky varovaly, že to vypadá na boty velikosti 43. Odpověděla jsem, že táta má 46, tak prý je to jasné... 😀 Už teď má 7,5 cm dlouhé chodidlo a z toho 1,8 cm palec 😅 😅 😅

Teď už kojíme jen 2x denně. Nejprve mu dám trochu zahuštěného, pak nakojím (abych měla stimulaci pro tvorbu mléka), zvážím a podle toho kolik vypije, dokrmím stříkačkou.

petreva
17. čer 2009

Ahoj holky,
MARTI, úplně tě chápu s těma nervíkama...já šestinedělí snad probrečela celý...jak píší holky, přikládej K. často, i když mu pak dás UM, nebo se pokus odstříkávat v intervalech jak kojíš. Mě přijde, že mi nejvíc na tvorbu mlíčka pomáhá laktační čaj od Grejšíka a tůdle jsem měla nealko pivo a do třech hodin jsem měla prsa nalitý jako nikdy přes den. Melta mi už leze ušima, moc mi nechutná 😖 a s homeo prostě nemám dobrou zkušenost tak je už neužívám.Taky říkají lněné semínko, to si dávám i tak, protože mám pořád potíž na záchod..Před kojením nebo i na začátku taky piju teplý nápoj, to taky hodně spouští mlíčko. Během šestinedělí se dá dobře rozkojit,ale i já si myslím, že prostě dar kojit nemá každý...my bojujeme pořád....
HROZI, gratuluju ke kontrole. To už je kus chlapa! A máte příkrmy! Hrozi, já tomu moc nerozumím, ale asi bych začala zeleninou než sladkou kaší...aby ti ji pak chtěl 😅
LENI, Matyáška mi je taky hrozně líto, a rodičů.....otázky co jste tu řešily jsou tak rozporuplné a každý na to má jiný názor...přesto, když se stane něco takového je to neskutečně bolestivá věc 😢

hrozinka
autor
17. čer 2009

ahojky maminky,
tak kaše nic moc. byla to celkem sranda jí do syna nacpat. není to tak hustý jak jsem si myslela, i když si to člověk může přizpůsobit, buď zahustit bo zředit. zkoušeli jsme to dávat po lžičkách, no mělo to celkem neúspěch bo malej vždy vyplázl jazyk a měl všecko na bradě, a jelikož už měl hlad tak než by se najedl... tak jsem mu to přelila do flašky a dala vypít až mě přeqapilo, že to šlo bo zas jak nutrilon to řídké není. posledních 10ml jsem mu dávala lžičkou a to už v celku baštil, jen ne celou lžičku, vždycky něco vypadlo 🙂 no ale prý je to pro začátek normální, časem prý to bude lepší. s příkrmama jsme se rozhodli ještě počkat, ted jsme začli 5.měsíc tak mu je budem dávat tak za 14 dnů 3 týdny. třeba už se trošku naučí jíst lžičkou 🙂 hodím do alba fotky jak vypadal 😀

tá jo marti tak to má dlouuhy prsty, je fakt, že můj chlap má na nohách též dlouhé prsty, od palce po ukazováček maj snad 3cm pak skok a tak 1,5 zbylé 2, malej má naštěstí pěkné všechny jak maj být zkosené, ale tvar palce má po mojem a dokonce mu též zarůstaj jak nám oběma. už nevím jak s tím bojovat, stříhám ho strašně opatrně ohábým přes prstík ať se nehtík prorve kůží jak radila dr, ale zatím nic

marti no a mléčko se vrátilo bo je to pořád stejný, vím, že myslím lenys psala, že měla taky laktační krizi, že se jí nachvilku začlo ztrácet mléčko, ale pak se zase obnovilo. ono se to někdy stane 😉 nepropadej panice 😉

petreva jj už jsem si to pozjišťovala, začnem zeleninkou a pak budem přecházet na to lepší, ale zatím je na toto čas, rozhodli jsme se, že příkrmy maj čas, zatím budem na kaši =o)

hrozinka
autor
18. čer 2009

ahoj holky já su úplně šťastná, včera jsme dávali kaši no je fakt, že samotná ho nezasytila, do půl h jsem musela dělat 90ml nutrilonu, ale po něm usnul jak nemluvně a spal od 21h do 7 do rána, úplně super 😀 ráno jsem ho dala na gauč a šla si dělat kafe a dojdu ti do obýváku a maloch v záklonu a dral se na bříško, dneska se poprvé úplně sám přetočil ze zad na bříško a dokonce 2x jen si vždycky zapomíná pod sebou ruku tak to jsem mu musela pomoct. no není to boží? jsme zas o kousíček dál, dáváme kaši a už se přetočí i na bříško 😀 krásný to den

a jak válčíte vy holky, koukám, že nejvíc času tady mám asi já, jsem tu nějak často 😀 ale já si tady s váma tak ráda pokecám, že prostě sem musím nahlížet 😵

martinamil
18. čer 2009

Ahoj Hrozi, gratuluji!!!

Já teď vůbec nestíhám. Mimi, domácnost a já ještě teď trochu problémy v práci (měli jsme bohužel těžký pracovní úraz s doživotními následky), tak musím řežit Inspektorát bezpečnosti práce. ☹

Kryštof je naštěstí hodný a vůbec nepláče a spí 4 hodiny.

Odsávám tak 5x90-100 ml a zbytek nahradím tou BEBOU. Přestala jsem to řešit. Nějak bylo, nějak bude a nehodlám se kvůli tomu kácet. Mám dost jiných starostí a problémů, že neřeším to co vyřešit nejde. 😎

Teď mě třeba, kromě toho Inspektorátu a Kryštofa, zaměstnává problém, jak pokácet velikánský dub, který poškodila vichřice a ohrožuje. Ale je tak velký, že není možné ho klasicky pokácet (nemá kam lehnout) 😖

petreva
18. čer 2009

Ahoj holky,
HROZI my válčíme pořád s kojením a brekotem....ale nějak jsem si trochu zvykla. Elenka dělá velký pokroky, už se krásně směje, hraje si s hračkama, chytá je do rukou a tahá za ně. Je to takový šídlo,chvilku nepoleží v klidu.
Gratuluju k otáčení, je krásný pozorovat ty svoje miminka jak se zdokonalujou, viď?
MARTI, přesně tak jak píšeš, uděláš vše jak půjde, a když nepůjde jsou jiný cesty, viď. Téda vás se stalo něco tak vážnýho? Z toho mi leze mráz po zádech...uf. Kryštůfek ti spí 4hodiny? Tý jo to je machr. Takže kojíš co 4hod. Tak to já nemám ani teď 😅
jakpak se má LENISKA?? Co vaše kojení?? A Laurinka??

martinamil
18. čer 2009

Ahoj Evi, Jo krmíme co 4 hodiny. Tedy v noci na dnešek jsem musela kontrolovat, zda je ok, protože jedl ve 21 hod a pak až ve 2:30 hod. potom až v 7 hodin.

Byl to velký průser. Kluk si ufiknul ruku nad zápěstím. Ale úplně. Naštěstí mu jí přišili.

Ale zatím jsem nedokázala hnout s tím dubem. Od obce mám povolení na skácení kvůli havarijnímu stavu, ale nevím co s ním. A hlavně mám strach, že bude zase foukat a od spadne na stodolu, tedy v tom lepším případě. V horším na někoho a cestě. 😖

petreva
19. čer 2009

Tak to je průser, viď. Můj brácha si před pár lety uřízl všechny prsty v těch prvních kloubech....jakoby v dlani. Byla to hrůza. zrovna jsem šla za nima do dílny, byl u taťky na brigádě. Taťka tou dobou v nemocnic spadl ze žebříku a měl zlomený obratle...bráchovi bylo 19 😔 Fakt to byla hrůza a děs...viděla jsem záchranku a byla jsem na mrtvici. Nakonec volali vrtulník.....příšerný. Musím na to často myslet ještě teď.....Snad to tomu klukovi dopadne dobře. Ono přišití ještě není jistý výsledek 😔
Tak dneska razím na hemat. na krev...holky jak užíváte ten Warfarin ajak dlouho se musí brát??

martinamil
19. čer 2009

Ahojky!

My měli strašlivou noc i ráno. Trápí nás koliky. Skoro celou noc plakal a dnes ráno taky. Jedl v 5 a v 9 hod a usnul až před chvilkou. A to se vzbudil v 4:30 hod. Už jsme zkusili skoro vše, včetně teplé koupele. ☹

Evi, snad to bude dobré. Může už hýbat konečky prstů.

S Warfarinem neporadim. Já píchám dál celé šestinedělí.

martinamil
19. čer 2009

Jo a hlásím, že dnes žádné umělé. A v ledničce je odstříkáno i na noc i na ráno 😉 😀

petreva
20. čer 2009

Marti, jsi jednička 😉 a Kryštůfek je druhá jednička 😉

martinamil
20. čer 2009

Ahojky, my dnes byli celý den u našich. Táta udil a griloval, tak jsem si pošmákla. Teď to "filtruji" do mléka pro Kryštofa

Noc byla u nás šílená. Kryštof chtěl jíst každou hodinu. Vždy snědl 60 a vytuhl a za hodinu zase. Normálně jí 60-70ml 1x za 3 hodiny. Asi měl růstový spurt. Musela jsem sáhnout po UM. Vůbec mi to tedy nevadilo, jen by mohl příště spurtova ve dne Od 23 do 6 hod jsme krmili a přes den spal 4 hod v kuse.

petreva
22. čer 2009

Marti, tak co noci, jak se vyvíjí??? Naše E. teď tak špatně usíná...je to vždycky s hrozným pláčem a navíc se budí, tonikd nedělala...no jsou ty dítka záhada, aspoň pro mě stále jo...a o kojení ani nemluvě...
Dneska jedem do tábora na srazík s holkama, už se moc těším a strašlivě bojím zároveň. Elenka u jídla dost vyvádí a budem kojit po cestě 2x, tak uvidíme. kBeru si šátek, tak se uklidní aspoň v něm, doufám. Mastím připravovat věci. Mějte se všechny....moooc hezky.

martinamil
23. čer 2009

Ahojky!

Byli jsme na poradně a Kryštof přibral 350g za týden. Má 2860g tedy už konečně překonal porodní váhu (2720g). jupí 😀

Je to náš malý Otesánek, za chvíli mne sní 😅

martina76
23. čer 2009

Ahoj holky, po dlouhé době se hlásím 😀 Včera jsem byla na Karláku a pan doktor mi zvýšil dávku Fragminu. Už si místo 2500 jednotek píchám 5000 j. ale množství mám stejné 0,2 ml. Ve zprávě mám napsáno: kolagulační testy bez známek trombogeneze, hladina anti Xa nízká, léčba nedostatečná. Tak nevím, zítra jdu na gyndu, tak se tam snad nic nepos....ralo 😠 Jinak jsem nervozní z pohybů, někdy mám pocit, že jo a pak dlouho nic. Už bych si chtěla být jistá 😒 Je to mé druhé dítko tak jsem myslela že je poznám brzo a hlavně určitě, ikdyž Tomášek se narodil uuuuuž 9 let zpátky, jsem to asi všechno zapoměla no 😉 Jinak dnes jsem 18+1, to jen aby jste byly v obraze 😀

martina76
23. čer 2009

MARTI Kryštůfek je šikulka a co si budem povídat ty taky 😀 Máš to krmení vydřené viď 😀

martinamil
23. čer 2009

Marti, to to tak utíká?! 18.tt !!! Neboj bude vše ok! Pohyby na začátku necítíš pořád. Mimi je ještě malinké a tak se občas "vyhne".

Mě zrovna umřelo dítě 🙂 Vždy po jídle vytuhne, ale úplně, teď si zapomněl i srovnat ruce pod hlavu a má je za hlavou - vzdává se 😅

Dali jsme se na válku, tak musíme válčit, ale válčím ráda, na tom malém je už i vidět, že přibírá. Večer zase něco nafotím, teď jedeme do práce, musím něco udělat, ať mi to ubývá 😔

hrozinka
autor
23. čer 2009

teda marti ty mě děsíš, si napsala mi umřelo dítě a ve mě úplně hrklo, vím, že je za tím smajlík, ale to mi došlo až po 5ti vteřinách, tesa takové šoky. jste šikulky pokud přibíráte, a mléčko se zpravilo zase v klidu košíš?

my se hlásíme z prázdnin u rodičů, přijeli jsme sem ve čtvrtek, v pátek jsme byli na kontrole kyčlí, nožičky má naprosto v pořádku, můj chlap pak zpunktoval sestřičku a ta doktora a nakonec mi zrengenovali a vyšetřili ten můj zvrtej kotník, v první chvíli si dr myslel, že to mám zlomené mezi kotníkem a malíčkem, ale rentgen to naštěstí vyvrátil, mám jen natažené šlachy, léčba 6-8týdnů, takže celkem mazec. hlavně ondrášek je v pořádku.
už jsme začli dávat kašičku na dobrou noc, má ji radši buď úplně hustou, že se dá jíst příborem nebo zase tak řidké,, aby to mohl vypít. začli jsme dávat i zeleninku, jako první měl polévku brambor, mrkev a celer a celkem to baštil, je fakt, že se sem tak fakt zaxichtil, ale otvíral pusinku na další, předevírem jsme mu udělali další várku, ale bez celeru a to mu chutnalo líp. včera neměl nic bo byl hodně zatvrdlý tak jsem mu dala odpočinek a dneska bude mít jablíčko. horší je to se spaním, ta změna prostředí mu neudělala dobře a nechtěl spát jinde než s náma v posteli, ale z neděle na pondělí už to zvládl, to jsme ještě v noci ve 2 krmili, ale z po na úterý vydržel spinkat od 22 do půl 6 a pak od půl 7 do 9 takže super a člověk je odpočatej, babičky samozřejmě rozmazlují, že..

martina76 marti moooc gratuluji k 18tt je to radost, že. ty si zatím tady na koníkovi nechceš vedle foto dát týdny, aby jsme to věděly ikdyž tu nejsi? tý jo to to letí, 18tt mazec, tak se drž a jak říkám všem maminkám hlavně klid a odpočinek. kamarádka má termín za 14 dní, ale očekávám každým dnem kdy to bude, protože pořád nevíme co bude mít, má 49% na kluka, první má holčičku, tak bych jí toho kluka moc přála, tak furt očekávám u mobilu smsku, že už je to tady a zatím nic.

martinamil
23. čer 2009

Ahoj Hrozi,

tak alespoň, že ten kotník není zlomený, i když natažené šlachy jsou fuj! 😖 Tak jste si užili rozmazlování? A doufám, že babičky rozmazlují i maminku a vaří něco mńamózního

My už asi ani kojit nebudeme, ale mlíčka je dost. Musím pořád odstříkávat a zahustit to Nutritonem a pak ho tou kašičkou nakrmit. Teď zrovna nemůže zabrat, tak se tady vzteká. Je po tatínkovi hezký vzteklounek 😉

martinamil
23. čer 2009

Ahojky!

Holky prosím, šiřte následující informaci dál a dál co nejvíce lidem, ať už se dalším mladým holčinám nestane to co mě. (prof. MUDr. Hyánek je ten, který může za to, že máme zdravého Kryštůfka)

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/170919-...

lenkabm
23. čer 2009

Ahoj holky,
zítra jdeme pro výsledky na genetiku + ultrazvuk,pak na gyndu,odběry a další ultrazvuk,tak držte palce...začínám nervačit.

petreva
24. čer 2009

Ahoj holky,
LENI, držím palce už teĎ. Máš toho dnes požehnaně, tak ať vše dobře dopadne!!
MARTI, jak už nebudete kojit?? Mě tenkrát Dr. řekl, že stačí udělat Nutriton do koj.vody dát jí pár lžiček před kojením a pak po kojení nebo mezi. 😕 S tou antikoncepcí máš naprostou pravdu. Taky znám případ, kdy byla předepsána holčině a ta pak dostala trombozu, div ji nemuseli amputovat palec unohy....jsem zvědavá na nás, jeslti mi vyjdou testy pozitivně a bude mutace....moc necháýpu co se mnou teď dělají a Dr. moc ochotný mi to vysvětlit není...prostě beru Warfarin chodím na odběry a dál nevím....

hrozinka
autor
24. čer 2009

marti tak to je přesně můj případ, od 15 HA a v 19 silná tromboza měla jsem ju od konečků prstů až po břicho, měsíc ležení v nemocnici s nohama nahoře, aby nepřišla embolka, denně injekce na ředění krve a na bolest, chtěla jsem tam přidat komentář se svou zkušeností, ale nějak to nefunguje 😠

martina76
24. čer 2009

Ahol holky. LENI držím palce ať je vše OK 😉 Holky s tou antikoncepcí je to hrůza, já ji brala 12 let a to mám Leidena 😲 Problémy žádný a první porod o.k. 😉 Kdybych loni 2-krát nepotratila tak o ničem nevím. MARTI v tom článku píšou něco o jednofázové antikoncepci, že jí můžem, nevíte o tom někdo něco ? Já si to bez antikoncepce nedokážu ani představit 😲 Mám cykly skoro 55 dnů dlouhé a během roku jsem vlastně potřetí těhotná 😲 Tak nevím co poporudu, prezervativy si zatím nedokážu představit a odpovědnost na manžu 😉 no nevím, nevím asi bych řekla, že za ty roku trochu zlenivěl 😀 Jinak dnes jdu taky na kontrolu tak držte palečky, opět mám strach 😒 tak večer písnu so a jak 😉

martinamil
24. čer 2009

Ahojky,

Evi, u nás to nestačí, protože Kryštof má ten reflux hodně silný, proto musí mít zahuštěné vše. Udělat mu "zátku" nakonec nefungovalo.

Hrozi, přesně, kdybych neměla trombozu nikdo by nic nezjišťoval a mohlo to dopadnout embolii. Nejhorší je, že se později zjistilo, že Leidena má i máma (do té doby naprosto zdravá) a na přechod jí nasadili hormony. Skončilo to jak muselo - tromboza.

Marti, nějaká antikoncepce snad, ale... Po šestinedělí jdu tento problém řešit na gyndu. Jsem na to zvědavá. Potřebuji něco spolehlivého, když mi ty pitomci v Parlamentu znemožnili sterilizaci. Druhé těhu určitě ne, to by nemuselo dopadnout dobře, ale zase zjistit, že jsem těhu nevím, zda bych dokázala jít na potrat. Pak už totiž nefunguje jen hlava, ale hodně hormony!

Martina, držím palce svoje i Kryštofovo 😵 napiš jak jsi dopadla.

martina76
24. čer 2009

Tak se hlásím z kontroly a vše O.K. 😀 Odpovídáme 19 tt a na UTZ už to bylo pořádný mímo, nějak nám za ten měsíc vyrostlo 😀 Koukaly jsme mezi nohy 😲 a nic tam nebylo 😠 tak nevíme. Musíme počkat až do 14.7. to jdu na velký UTZ do gennetu 😉 Tak snad bude vše v pořádku. Moje Mudra už mě 21.7. posílá do rizikové poradny u nás v nemocnici, aby si mě do porodu pořádně pohlídali 😉 To bude na celý den, ale co nadělám, aspoň budu pod kontrolou 😉

martinamil
24. čer 2009

Ahojky!

My čekáme na paní doktorku, má přijít okolo 20:15 hod. Volala jsem jí, že si už nevím rady. Kryštof měl od 9 hodin koliku, skoro vůbec nepapal a v 19 hod. už měl zvýšenou teplotu 37,8°C. Tak jsem volala doktorce na mobil a prý raději přijde. Tak jsem na to zvědavá, protože už jsem z toho nešťastná. My s těch problémů nevylezeme. A to jsem doufala, že jsem si všechny problémy vybrala v těhotenství ☹ 😢 Já se o něj tolik bojím 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru