Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
5. črc 2009

Ahojky, hlásím se po úspěšném víkendu. Povedlo se nám oslavit narození Kryštůfka a akce se myslím povedla. Jelikož jsem neměla moc možnost fotit, fotili ostatní. Pokud vás to zajímá, tak fota jsou zde: http://www.truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?t... (je to takový MK pro kamioňáky = naši přátelé a Alešovi kolegové 😉)

hrozinka
autor
6. črc 2009

leni mohu poradit jediné, požádej muže at ti to píchá, já měla to samé. seděla jsem už jsem byla skoro tam a ruka se zastavila, toto jsem dělala půl hodiny, pak jsem zavřela oči rozpřáhla se a bodla, dopadlo to tak, že jsem si to bodla do hrudky a vše začlo stříkat ve i s krví, takže pak nastoupil chlap a začal mi to píchat on, hold pud sebezáchovy je pud sebezáchovy

jinak jsme dnes měli první plavání a je to fakt super, vodička měla 32 stupnů, měla jsem strach, že maloch bude plakat, ale zvládl to, moc se mu nelíbilo, když mu tekla voda do uší, ale ani jednou nezaplakal, ani když mu trošku nateklo do pusinky, dám do alba pár foteček tak mrknite 😉

martinamil
8. črc 2009

Ahoj tetky Koníkovky. Hlásím, že máme 3280g 54cm. Právě jme se vrátili z poradny. Dostali jsme žádanku na neurologii a oční. Prý preventivně, ale že to vypadá, že je vše ok. 🙂

hrozinka
autor
8. črc 2009

tak to je super marti, my chodíme na plavání a je to super, malochovi se to líbí a krásně klidně po tom spí, přesnídávky taky baští, takže u nás vše ok 😉 jen maminka trochu kyne ☹ ☹ vždy jsem tlousta i z vody, při těhu jsem mohla jíst cokoliv a nepřibrala jsem, po porodu taky bo jsem kojila, ale ted zase tloustnu i z vody, po porodu jsem měla dole 18kg ted už je to jen 10kg ☹ ☹ ☹ ☹ nemáte nějaký dobrý cviky? 😢 😢

martinamil
8. črc 2009

Hrozi, na plavání se taky chystáme. Za 14 dní bychom měli začít. Pokud bude dost dětí. Jsem na tp zvědavá, protože Kryštof koupání miluje. Už teď mu 2x týdně napustím velkou vanu a nevěřily by jste, že dokáže tak kopat nožička až je celá koupélna mokrá. Je to hold žabička.

Jinak z váhy si nic nedělej, Já měla před těhu 48 kg. Rodit jsem šla s 76 kg a teď mi výha ukazuje 62 kg. Tak se pomaĺu smiřuji s tím, že se pod 50kg už nedostanu. Ale což. 😠

Dále jsem už konečně vysadila injekce a mám tabletky. To je úleva po 40. týdnech. Ale musím přiznat, že mi to dnes "chybělo". Pořád jsem přemýšlela co jsem zapomněla. 😉 🙂

hrozinka
autor
8. črc 2009

tý jo ty už nemáš jehličky? tak to je úspěch 🙂 to už je pohodička jen papkat pilulky, co. a co K už nezvrací? už je to dobrý? plavání je fakt super, ondráš měl vanu moc rád, pak si lokl a už ho to nebavilo a řval, v plavání neměl rád, když mu nateklo do uší, ale asi už si zvykl a už je to ok a směje se. je to fakt super věc a hlavně je to dítě hodně vyřáděný a pak utahaný, vždycky jdem z plavání, stihnu dát O. do kočárku a v tu ránu spí. 😀

s tou vahou mě to celkem štve 😠 měla jsem celkem štíhlé nohy a skoro žádný břicho a už se to nakupilo, myslíš, že na cvičení pomůže kolo, švihadlo a sklapovačky? na co je vlastně švihadlo dobrý, ted jsem viděla to cvičit faltýnovou v tv tak mě napadlo, že to můžu zkusit taky 😒 tý jo mít váhu 48,62 i těch 76 bych brala 🙂 já šla k porodu s 97kg a z porodky 79kg byla to krásná váha, tak nízko jsem se už dlouho nedostala, škoda, že jsem si ji neuměla uderžet. jsem se teď na plavání viděla na fotkách a zděsila jsem se, fuj ☹

martinamil
9. črc 2009

Zvracení jsme už vyladili. Dávám mu zahuštěné MM (4xdenně) a zbytek UM Bebu A.R. pro ublinkávající děti (je taky zahuštěná). Takže to máme pod kontrolou - celkem.

S cvičením neporadím. Já byla osvobozená od tělocviku už od 1.třídy, takže fakt netuším. Já tady koukám na tu velikou skříň (nemáme dveře) a přemýšlím, co mám vyhodit a do čeho se vejdu. Ale pozor! Mých 48 kg Tě nemusí nervovat. Já jsem totiž trpaslík (156cm). Ty jsi o dost vyšší. 🙂

hrozinka
autor
12. črc 2009

nějak nám to tu zamrzlo ☹ holky co je s váma? chci info jak se máte co mimi co už umí atd 😠

lenkabm
12. črc 2009

Ahoj holky,
tak poslušně hlásím,že už je ze mne zase profík a včelky zvládám perfektně 😉 ,
střídám ruce a nohy,občas pupík,ale to jen vyjímečně,páč z toho mám divný pocit 🙂 .
Ve středu jdu na ultrazvuk po čtrnácti dnech-třeba se už ukáže-minule se to naše mimí stydělo 😎 .

hrozinka
autor
13. črc 2009

ahoj leni 17tt to to letí. a jak se jinak cítíš? chutě bo na zvracení? vše ok?

petreva
13. črc 2009

Ahoj holky,
taky se hlásím...ale Elča mi dává zabrat, občas sice sednu k netu, ale stihnu tak dočíst...
Před pár dny se Elenka začala točit na bok a když se hodně vzteká, že jí to dál nejde, tak to zvládne i na bříško, ale ta spodní ruka jí pořád nejde vyndat 😅 no, časem na to přijde. Taky už kolikrát usnula na boku. Už toho moc nenaspí, tak půl až třičtvrtě hod doplo a 2x odpol, tam spíš méně.
Zatím stále plně kojíme 🙂 a v mrazáku se dělá pěkná zásobička na kašičky. Všude čtu, že může být mlíčko v mrazáku 3měsíce, ale prý dle WHO i půl roku, tak nevím. Ukládám ho od května, takže v srpnu bych ho měla začít spotřebovávat...ale to Elču, jestli vydržíme s kojem, tak nechci začít přikrmovat, takže nevím...
Já mám pořád chuť na sladké...ty jo, snad mi Elča bude zeleninu, má určitě mlíko sladky 😀
LENI, tak to je bezva, že už pícháš drobet víc v pohodě! I týdny se načítají!! Za chvíli velký utz, necháte si říct pohlaví??
MARTI, tak kdy budete mít taťku zase doma?? Ty jo, stejně jsi machr, že to zvládáš s K sama tak dobře. Já jsem večer tak vyflusaná...Elenka usne tak kolem půl devátý, když to dobře jde a já pak ještě poklidit, abychom se tu hnuli 😅 , sklidit mlíčko a padám do postele už se zavřenýma očima 😖 Tak odsáváš a dáváš vše v lahvičce?
HROZI, švihadlo je tak dobrý na nohy...kolo je bezva na celý tělo a sklapovačky těm příznivce moc nejsem, dost zatěžují záda...dobře se cvičí na míči jestli ho máš. Tam procvičíš taky všechny partie 😉 Už zařazujete nějaké příkrmy nebo kašičky?? Nemáš doporučenou nějakou literaturu? My jsme koupili knížku, tak jen najít čas 😅
Co naše LENISKA s Laurinkou!!! Jestli si pamatuju, tak tu byla nedávno! Jak se má malá a ty? Nějaké nové foto??
Mějte hezký den!!

martina76
13. črc 2009

Ahoj holky 😉 Po dlouhé době zdravím. U nás nic nového, dnes jsem zdárně vkročila do 21 tt 😵 a zítra jedeme celá rodinka na velký UTZ do gennetu. Už cítím občas docela slušné kopanečky tak jsem trošku klidnější, ale červík stále hlodá tak mi zítra držte palce 😉 Moc si přeji aby zítra všechno dobře dopadlo a strašně se těším, že mi řeknou co se mi v bříšku schovává 😉 Hned to tu roztroubím a když bude vše O.K. tak to svoje těhu konečně vložím do nicku a vyrazím na nějaké nákupy 😉 Do teď jsem nekoupila ani ň.... a stojí mě to strašné ovládání, protože teď mají strašnou spoustu věcí tak asi nebudu vědět co dřív 😀 Jinak Fragmin píchám bez problémů a stále do bříška 😉 Spousta lidí se tomu podivuje ale já si to do stehna nebo do ruky nedokážu představit a jako zdravotník vím, že to musí daleko víc bolet. Já třeba na stehně neudělám kožní řasu 😉 Píchám si to sama a tak si to nedokážu prakticky představit ani do té ruky, manža nepomůže protože se u injekcí kácí k zemi 😀 Tak se zatím mějte. Těhulkám zdárné těhulkování a maminkám hodná a zdravá miminka přeji 😉

hrozinka
autor
13. črc 2009

ahoj Petrava tak to blahopřeju pokud stále kojíš to je super. my už 14 dní dáváme příkrmy, zatím kupuju přesnídávky od hami bo nemám mixér, ale ani mi to zatím neva, syn papká moc hezky, už se naučil otvírat pusinku na slovo ham nebo letadlo 😀 ale začal strááášně mooc vyplazovat jazyk a to ani ne tak u jídla jako kdykoliv přes den, normálně něco dělá a jazyk až na bradě, ale to má po muži to prý dělá každej drozd, když něco dělá jazyk maj venku 😀

knížku mám dostala jsem od ségry o kaších recepty atak, ale když nemám ten mixér, tak zatím s ní nepracuji

marti to je dobře, že se tak daří, zítra budu držet pěsti ať je vše ok a můžeš začít nakupovat, já se na nakupování mooc těšila, ale nakonec jsem zjistila,že lepší je jít na nákupy až víš pohlaví bo ono dneska neutrálních barev moc není 😉 tak hodně štěstí a pak vlož fotečky bříška 😉

j.anulak
13. črc 2009

Martina 76-Ahoj Marti a všechny holky co jste tady. Tak se to fakt potvrdilo. Pitva našeho 2O týdenního mrňouska prokázala, že byl v pořádku, bez žádných prokázaných genetických vad, jen placenta byla zase totálně v .... Samé infarkty placenty. I přesto, že jsem to měla i v prvním těhu, hematoložka mi teď ani nenasadila nic na ředění krve a říkala mi, že mám odběry přímo ukázkové. No, teď už nic neudělám, ale v příštím těhu mi to nasadí hned od začátku. Jestli teda nějaké bude. Manžel má po tom, co jsme si zažili, docela strach.Ale já strašně chci. Mám teď půl roku na to, aby se mé tělo dalo do kupy, tak se snad manžel dá ještě přemluvit.Ale když jsem se ho ptala, jestli by mi byl schopen dát injekci, no jeho pohled bych vám nepřála vidět. 😉
Marti, pořád na tebe myslím a držím pěstičky, ať vše dobře dopadne. 🙂
pro ostatní- mám zjištěnou protrombinovou mutaci v heteroz. formě a v květnu jsem prodělala abort ve 20 týdnu ☹ ☹ ☹
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

j.anulak
13. črc 2009

hrozinko, máš krásné miminko 🙂

hrozinka
autor
13. črc 2009

janulko to je mi hrozně líto ☹ , všechno co se týká miminek strašně prožívám a dokáže mě rozplakat i smr cizího dítěte ☹ je to strašné, jsou ženská co otěhotní 100x a 100x to nechcou a je ženská co by to šíleně chtěla a ne a ne se zadařit až k porodu. je to hrůza. cítím s tebou a držím pěsti, aby se manža ještě nechal přemluvit.

a děkuji za pochvalu 🙂

martinamil
14. črc 2009

Ahojky!

Jen rychlé ohlášení se. Včera jsme přijeli ze Šumavy jen kvůli dnešním doktorům (kyčle+neurologie) a zase mažeme zítra zpátky.

Výsledek: Neurologie, nic moc. Musíme 2x týdně na rehabilitace a cvičit vojtovku. Těch 5 týdnů, o které se narodil dříve, se projevilo a začínáme mít problémy ☹

Kyčle: páteř se srovnala a tak můžrme začít řešit kyčličky. Tedy široké balení.

Je mi z toho nějak na nic. U vojtovky Kryštůfek hrozně plaká, prý ho to nebolí, jen je mu to nepříjemné, ale já mám jiný pocit. Nevím, jestli se donutím s ním pravidelně cvičit.

martinamil
15. črc 2009

A takto Kryštůfek spinká 😅 (zvuk)

http://uloz.to/2120524/mvi-0132.avi

martina76
15. črc 2009

Tak se holky hlásím ze včerejší kontroly. Vše se zdá být O.K. 😀 Na velkém UTZ nám poctivě prohlédli snad vše co se dá a prozradili že čekáme dalšího pinďu 😉 Takže si prosadím toho Mikuláška 😀

martina76
15. črc 2009

MARTI musíš se obrnit 😉 Na té Vojtovce děti opravdu hodně pláčou, protože je to nepříjemné cvičení, ale má skvělé výsledky 😀 Má známá u toho cvíča brečela se svou holčičkou taky, ale vydržela a teď je holka O.K. Po tom všem je to spíše ďábel v sukních, ale hlavně že je vše O.K. Takže se donutit musíš !!!!!!!!

petreva
15. črc 2009

Ahoj holky,
MARTI76, ahoj takuž máš tt v "hlavičce", bezva!! Jsi už tak daleko!! Hodně štěstíčka do další dní!
MARTI, video je žůžový 😵 heleď s tou Vojtovkou...nevím, proč ji cvičíte a na co...ale je upřímně fakt, že to děti nebolí...oni mají své stereotypy a některé děti právě špatné a nebo se nevyvíjící, takže tím jak jim stlačuješ bodíky, v podstatě jim "nutíš" zapojovat svaly, které oni nepoužívají. Musí dělat něco co jim není vlastní...ale nebolí to, vážně. Plně tě chápu, taky mě srdce bolelo, když jsem viděla dětičky, jak u toho pláčí...ale ty výsledky, zdravé děti, miminka, která se téměř nehýbou a pak přijdou po svých...stojí to za to. A navíc. Děti si na danný cvik vždycky za pár dní zvyknou, začnou používat "ty" svaly a je lépe. Vydrž! Je toho asi na tebe už moc, viď. Celé těhu nervy a teď se jim taky nevyhneš...myslím na vás!
Včera se Elenka obrátila na bříško!!! Já měla takovou radost!!! Jsem ji pusinkovala, div jsem ji nezadusila 😀
Tak se jdu drobet upravit, má být vedro tak vyrazíme ven te´d po kojení, abychom se mu vyhnuly.
HEzký den!!
Jo ještě MARTI, nevím jesti dáváš dvě plíny navíc,ale existují Morávkovy kalhotky...je to mnohem tenčí a nebude hlavou z kopce, jako při dvou plínách 😉

tanity
16. črc 2009

ahojte dievcata,

idem si k vam po radu....
asi..pisem asi, lebo kto to ma vediet na 100% sakrus...mi v noci odisla hlienova zatka...citim uz aj miernucke M bolesti, ale len mierne a mam dilemu, ci pichnut injkeiu alebo nie, lebo 12hodin pred porodom by sa nemala...ale ktohovie? co by ste robili? pichli ju alebo uz radsej nie? picham si fragmin 2500j...dakujem z akazdu radu 😵

hrozinka
autor
16. črc 2009

to je hrozně těžký, asi bych zavolala dr co tě hlídá bo do porodky, ale já přenášela týden a 2 dny před porodem i když sem nevěděla kdy to bude už jsem nepíchala, já byla taková zapomnětlivka, ale co vím tak mi dr řekl, že se nic neděje když bych si to píchla, jen mi nemůžou dát epid. ale ten já stejně nedostala bo prý by mi snížil bolesti, které jsme pracně vyvolávaly 😉

petreva
16. črc 2009

Ahoj holky...TANITY, já si vezla injekci do porodnice...píchala jsem kolem šesté sedmé a tam mi přímo Dr řekl ať si ji píchnu...žádné komplikace ohledně krve nenastali. Hodně štěstí k porůdku 😉

hrozinka
autor
16. črc 2009

tanity máš stráášně krásný fotky, hlavně ty umělecký 😉

lenkabm
18. črc 2009

Ahojky holky,
po delší době se hlásím a všechny zdravím 😉 .

Marti76...gratuluji a jen tak dál... 🙂

Marti a Kryštůvku...cvičte poctivě!Žádné flákání,vím o čem mluvím-s Bettynkou jsem cvičila po pěti hodinách-při cvíču plakala a já se na ní usmívala a vysvětlovala,že to je ok a že bude zdravá holčička,co běhá po svých,pak jsem to vždy ořvala za rohem-nebyl nikdo,kdo by vystřídal,či pohladil a utěšil....,ale Bettynka je zdravá-běhá po svých,a to mi za to stálo 😉 .
Široké balení jsme dávaly do třičtvrtě roka,a také jsemráda,že jsme to dodržely 😉 .
Vydržet!...posíláme kuráž a hodně síly 🙂 .

Včeličky si dávám sama a je to už pohoda 😉 .

martinamil
20. črc 2009

Ahoj děvčata, tak já se hlásím po šíleném týdnu opět doma. Babi s dědou mají novou kuchyň a koupélnu, ale těch nervů! Staří lidé jsou horší než malé děti!!! To bylo pořád řečí, že by to staré stačilo atd. Kryštof byl naštěstí hodný, jedl každé 3 hod. přes den a jinak spal, v noci spal 7 hodin. Asi ho ten čistý Šumavský vzduch zmohl. Odjížděli jsme včera ve 22 hodin všichni úplně k.o. Aleš a máma museli být dnes v 6 hodin v práci. A perlička na konec. Naši vezli ve Fabce za sedačkami 4 litry medu. A jak jsme byli všichni k.o. zapomnělo se to utemovat, takže se dnes ráno zjistilo, když se šlo vykládat, že je všechen med vylitý. ☹ 😠 Tedy bráchové rozmontovávají tátovo auto, vyndavají sedačku, koberce atd. protože je to až v topení. Když se daří, tak se daří! ☹ 😖 Myslím, že letošní dávku adrenalinu jsme bohatě všichni vyčerpali a podobné srandy si pro příště necháme ujít.

Marti, dodatečně vše nej k svátku.

Holky, děkuji za podporu! Poctivě cvičíme a už to není s takovým histerákem. Ve středu jdeme na rehabilitaci, tak uvidíme co nám přidají. No což, dali jsme se na válku, tak musíme válčit!

martinamil
22. črc 2009

Ahojky, dnes jsme byli na kontrole na rehabilitaci. Kryštof byl pochválen za pokroky, které udělal, cvičení se už projevuje. Máme další cviky a u těch se zlobí ještě víc.

Jak se máte?

gabcav
22. črc 2009

ahojky ja mam trombozu a budu si muset v druhem tehotenstvi pichat klexsan na redeni krve mate s tim nekdo nejake skusenosti docela se toho bojim ☹

martinamil
22. črc 2009

Gancav, neboj to bude ok. Já píchala celé těhu a šestinedělí. Podívej všechny jsme tady tím prošly a máme zdravá dítka 😉 😀 Ty čekáš mimíska nebo jsi snažilka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru