Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martina76
5. srp 2009

Ahojky holky. Po dlouhé době Vás zdravím. Včera jsem byla na ko v rizikové poradně a vše zatím vypadá jak má. 😀 Byla jsem i na UTZ. Průtoky i srdíčko se zdají být v pořádku a malý váží 620 g což je taky v pohodě a odpovídáme přesně tomu 25 tt. 😀 Tak je mi zas o něco lépe a jsem klidnější. 😉 Akorát mě včera vyplašila sestřička když takovým přístrojem hledala přes břicho srdíčko a nemohla ho hned najít. 😠 No nakonec se podařilo, ale já se celá opotila. 😉 Teď mě čeká 17.8. trombo centrum a 18.8. další poradna. Tak snad bude vše o.k. 😉 Jinak injekce píchám stále v pohodě do bříška, nemám žádné modřiny ani bulky. Zatím jsem přibrala 4 kg, tak snad budou na Karláku spokojený 😉 Jsem zvědavá jestli mi opět zvednou dávky, no uvidíme. 😉 Jinak se zatím mějte a užívejte si smiminkama léto. 🙂

martina76
5. srp 2009

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat......... na levé noze pod kolenem mi začaly praskat ty drobné žilky 😝 Mám tam docela tři velké fialové fleky, jako blízko kotníku. Nevypadá to vůbec hezky, ale nebolí to ani na dotek. To mi taky budou řešit v tom trombo centru, protože na gyndě mi řekly že to je ještě v normě ? 😕

lenkabm
5. srp 2009

Ahoj Marti 😉 ,
samé dobré zprávičky...jen tak dál 🙂 .

Jestli tě uklidní,že jsem u doktora dvakrát v týdnu,
prý se držíme ok,
a to jsem také breptala nad žílama,které se mi hodně zhoršily-praskají.

petreva
6. srp 2009

Ahoj holky!!
MARTI76 téda tak už i velký utz za vámi a bude to chlapeček? Se žilkama mám taky potíž ani ne tak v těhu jako po porodu se mi udělali na nohách, ale dost...prý to je jen estetická potíž, ale nic co by se mělo nějak řešit ☹ tak se nad to musíme povznést..
LENI, ty půjdeš na velký utz teď někdy, když ti svítí 20tt ne?
MARTI a ALENKA, čtu vás jak debatujete na mutacema. Musím se přiznat, že o nich lautr nic nevím, homozygot, heterozYgot...ale i tak je to zajímavý a podnětný. Mě budou dělat testy až budu prý 6t bez Warfarinu, tak jsem zvědavá jak na tom jsem...

lenkabm
6. srp 2009

...velký ultrazvuk mám za sebou dnes a druhý příští týden 😉 ....v tašce ukryté dvd ke krásnému večeru pro taťku 😉 😉 ...a jasně ,že vím ,co to bude,ale zatímjen já a lékař 😵 😵 😵

alenka80
6. srp 2009

Ahoj holky,
Ahoj martinamil, tak to je zajímavé,opravdu nestačím se divit? Kde ti řekli, že kdyby manžel měl mutace,tak by vám děti nedoporučili? Nám se teda nikdo o ničem takovém nezmínil (a máte teda stejné mutace) a mě mutace taky nezkoumali....
Vím, jaký je princip dědičnosti mutací,ale tak nějak očekávám,že děti to mít budou. Jen se obábám, abych nějakou neměla i já e nebyli taky homozygoti,ale snad ne...

Ještě jsme zapovídaly ten homocystein. Martinamil, nevíš,jestli se to řeší jen u matek nebo i otců? Já doufám,že kdyby se to mělo hlídat i pokud je otec trombofilik, tak by se snad někdo alespoň zmínil.....Dívala jsem se potom a nikde jsem nic nenašla

petreva, přiznám se,že mi není jasný, proč ti budou dělat testy až po 6 t bez warfarinu??? Naopak, nemělo by se to vědět už před vysazením, aby se teda s tím mohlo počítat při vysazování. Teda to jsem se vyjádřila krkolomně, myslím to tak, že při určitých kombinacích se ani warfarin nevysazuje,aby to nemělo další následky. Ale taky už jsem to slyšela někde. Nám to řekli resp. udělali tak, že náběry udělali hned při hospitalizaci v nemocnici s tím, že podle výsledků se právě uvidí,jak dlouho to na ten warfarin bude.

martina 76, jen 4 kg v 25 tt, to jsi dobrá 😎

martinamil
8. srp 2009

Holky, chcete-li kuk, přidala jsem nové fotky

Alenko, u nás byl problém s mutacemi, protože se báli, že kvůli mému břichu se bude muset těhotenství ukončit předčasně a tak zjišťovali šance má dítě v inkubátoru. Proto. Jinak se toto nedělá.

Leni + Marti, gratuluji k úspěchům. Však už máte to nejhorří za sebou 😉 😅

petreva
9. srp 2009

Marti, už včera jsem tě načapala,že jsi foto přidala...na té svatbě vám to tak sluší a K. je úžasnej!! To se taky dá sehnat takový malý obleček 😵 , fotky ve vodě jsou vždycky moc pěkný! K. už je fakt krásně velkej! Jé ty miminka jsou ŇuŇatý!! Podle toho co tu píšete, tak nechápu co se mnou na té hematologii dělají! Mě štvou!!!Ani o dietě při Warfarinu mi nikdo neřekl!!! Fakt děsný....

hrozinka
autor
9. srp 2009

teda holky vy jste se tu rozepsaly 😵 já odjedu na 3 týdny na prázdniny na valašsko a nějak nestíhám dočítat.

marti gratuluji za pokroky

leni a marti vám týdny nádherně narůstají to je super 😉 🙂 🙂 🙂 jen tak dál

u nás - maloch má cca skoro 6 měsíců, 75cm a 9kg. koníčky už pasem úplně v klídku, spíš nazádech už vůbec nechce být, teď jen a jen bříško a to i v kočárku a postýlce, začíná se učit spát na bříšku, zajímavé, už si nádherně chytá nožky a snaží se je strkat do pusinky, když je na bříšku, dokáže se postavit na ruky a snaží se cpát si nožky pod sebe a začít chodit po 4, dokonce nohy má tak pevné, že když ho postavíme, chvilku se na nich udrží a snaží se dávat nohu před nohu už měsíc dáváme polívečky, kůrku chlebíku, no prostě příkrmy, je moc hodnej, je se zase vrátil ke krmení v noci, už byly doby kdy spal od zpráv až do rána, ted musím vztávat ve 4 ráno nakrmit a jdem zase spát a vztáváme v půl 7,

martinamil
9. srp 2009

Hrozi, Ty jsi si stěžovala, že je tu mrtvo, tak jsme s tím musely trochu hnout 😉

Tak zachvilku Ti odleze, jak to letí 🙂

lenkabm
11. srp 2009

Ahoj holky,
včera si mě Jaroušek přivezl z nemocnice domů.....týden jsem měla jen průjem,pak jsem začala zvracet a neudržela v sobě ani kapku pití,no a šílená bolest v podbřišku....naše prcková je ok....jen se ozvala zase má střeva.....vypadalo to jako neprůchodnost,to by bylo už po páté...ale nadopovali mě nějakýma lékama proti zvracení,křečem a bolestem,a já nakonec řekla,že už tam nebudu ani minutu.....lékaři byli hodní,ohleduplní,lítali kolem mne-chůďata nevychrněný....ale sestry,ty mimo těch,co mely předevčírem noční....tak ostatní prostě na zabití...jedna větší pipina než druhá,to,co si dovolily mě opravdu nejde na rozum....a hlavně,když mi lékař oznámil,že počítá s lůžkem pro mne od 30tt do doby než to ukončí,tak jsem mále omdlela....řekla jsem mu,že to pouze v případě,že bude jiný sesterský personál nebo mě přivezou nohama napřed....ona totiž blbost kterou oplývají tamní sestry je bezedná(snad ne u všech)...snad jsem měla smůlu jen já...ale,když mě to jedno střevo rozbrečelo,tak jsem jim řekla na plnou hubu,co si o jejich přístupu myslím,a proč nejdou dělat jinam...vždyť i já jsem původně sestra,ale toto bych si nikdy nedovolila ke zdravému...natož k mamině,co má bolesti a nervy v čudu.....no,hlavně,že jsem už doma....nakonec mi přijde jedno v které nemocnici se člověk ocitne...protože,i když jste pacientkou super lékařů,tak pokud se natrefí na nandy,na které dnes asi není nouze natrefit,tak to ty nervíky řádně pocuchá.....mrňousková je ok a maminka nějaké bolesti vydrží i se zatnutejma zubama....pak si budu už jen užívat maminkování 😉

...holky,mám rozbitý noťas...píšu to na pc u kterého nedohlédnu na monitor,nečtu to po sobě,tak to vezměte s nadhledem....pa

martinamil
11. srp 2009

Tedy Leni ☹ , doufám, že už je vše ok! Kde jsi byla? V Ústí? Všechno je bohužel v lidech.

lenkabm
12. srp 2009

Ahoj Marti 🙂 ,
jo,jo v Ústí...lékaři jsou zlatíčka,ale sesterský personál mě řádně vytočil 😠 .
Snad nejsou všechny stejné a je to opravdu jen o lidech.pa

martinamil
12. srp 2009

Já se dnes stavěla u Apolináře. Na JIPku jsem vezla nějaké oblečení z kterého Kryštof vyrostl a byla jsem i na rizikovce. Tam jsem si nemohla stěžovat ani na jednu sestru ani doktora.

lenkabm
13. srp 2009

Tak to Ti tiše závidím,protože s Bětkou jsem ležela v Podolí...na rizikovce ok,na Jipce také ok....na šestinedělí,i když na nadstandartu za 1.700,-/noc...sestry mimo dvou,které byly opravdu hodné,tak zbytek....na zabití 😅

martinamil
13. srp 2009

Holky, jdu si k vám postěžovat a pobrečet beznadějí.
V noci nám vykradli garáž v domě. Ukradli motorku + helmu + rukavice a klíče od mého auta (byly v zapalování). Kdyby ukradli alespoň auto, to je pojištěné, motorka ne. Takhle musím ještě vyměnit zámky a pojišťovna nezaplatí nic. A jelikož někdo ze sousedů nezamkl dům a já garáž nezamykám, tak nedošlo k narušení zámků a z pojištění domácnosti taky nic. Jsem k.o. doufám, že ji najdou, ale moc tomu bohužel nevěřím.

petreva
14. srp 2009

Zdravím!!!
MARTI, téda vy máte na tu garáž smůlu!!! Nabourané auto, vyplavená a teď krádež!! Brďo!! Ty jo fakt pech!! A ani ty zámky..není čeho se chytit, viď....třebva jí někdo někde uvidí ☹ A co K?? Moc hezky roste! Chtěla jsem se tě zeptat, jestli nechceš Nutriton. Načala jsem ho zhruba před měsícem a půl a stojí mi tu. Nemůže se skazit jako Nutrilon, ne? Není to na něm aspoň napsaný. Vzali jsme z toho zhruba 10 odměrek, takže je téměř plný. Klíďo bych ti ho poslala poštou, kdybys chtěla. Teda nevím,jak by dopadl, ale nemá se na něm co rozbít, tak snad by došel v pořádku, ne?? Nevím...je ho škoda. Ale řekni sama. Chápu, že je otevřenej.....nic za něj nechci samo.
LENI, tak už jsi doma s mimčem v pořádku?? Uplně?? A co Bettinka? Jak se těší na miminko??

hrozinka
autor
14. srp 2009

petrava, já teda nevím, ale myslím, že nutrilon musí být spotřebován do měsíce po jeho otevření, koupili jsme malému 800g nutrlionu 1 a pak zjistili, že to nechce,že musíme koupit comfort, takže 330,- bylo řiti ☹

marti vy fakt máte pech, už se těším až nám napíšeš nějaké dobré zprávy a aby trvaly aspon půl roku, vy si tu smůlu fakt vyžíráte, jo a hele a co ten zámek poškodit? řeknete, že to udělali oni, v dnešní době se falšuje věcí

martinamil
14. srp 2009

Evi, vyměním ho s Tebou za nějakou hračku pro malou 😉

Hrozi, Nutriton, není Nutrilon 😉, ten se zkazit nemůže.

Ono je těch dobrých zpráv letos hodně: máme Kryětůfka, je zdravý, roste a sílí. Toto jsou jen "perličky ze života, ale naštve to!

petreva
14. srp 2009

MATRI, nic neměň... 😉 ...vyšlo by tě to ještě dráž než stojí Nutriton 😉 . Pořádně ho přelepím, aby se nevysipal ani při manipulaci na naší úžasné poště a v nejbližší době ho pošlu. Snad ti poslouží 😉
Musím jít balit, jedem ke tchánovcům, se těšim 😖 ...zítra brzo ráno a vrátíme se v neděli. Tak se tu mějte...

hrozinka
autor
18. srp 2009

zdravím maminky, tak my jsme po posledním prevenaru a pravidelném očkování, další nás prý čeká až za dlouho, ko u dr dopadla moc dobře, ondrášek má 73cm a 8,7kg, prý je stále v normě, až na tu výšku, ale to může být ted nárazové a pak se zase třeba zastaví, no jestli nám takhle bude rust pořád, nevím jak ho budu v 15ti šatit. jinak celou noc zatím pořád nedáváme, jen někdy třebas 1-2x do týdne a to po krupici. příkrmy jsou u nás zatím v poho a žádná alergická reakce tuk tuk zatím,

marti já už asi neumím číst, četla jsem nutrilon tak to se omlouvám, by mě naštvalo, kdybych ho vyhodila a ted zjistila,že se nekazí 😅 jinak u nás nic nového není.

jo ted o víkendu muž slavil 25narozky, měl je ve čtvrtek a já mu chtěla udělat radost tak jsem celej den pekla pařížský dort, do toho dítě mělo náladu, takže bylo pořád ubrečené a 2x jsem musela do obchodu pro ingredience a svíčky, volala jsem tchýni, bo jsem si s něčím nevěděla rady, takže věděla, že ondrovi peču dort, ondra měl sice radost, ale dort jsme si dali jen ve čtvrtek po v pátek se jelo k rodičům, vzali jsme ho sebou at se to sní a dopadlo to tak, že tchýně synáčkovi prostě musela upéct vlastní dort a jedl se ten její a můj se hodil psovi, no nenasralo by vás to? neřeknu, kdyby ho pekla ve čtvrtek bo pátek, ale pekla ho až v sobotu ☹ takže já nekuchařka jsem se se svým dortem drbala zbytečně a pro psa, a když jsem ondrovi řekla, že mě to teda jako fakt zabolelo tak odpověd byla, ale však víš že mamča mi dort peče každej rok 😠 tak já mu chci udělat radost, a nakonec dopadnu jak sedláci u chlumce ☹ takže už budu péct dort jen synovi a na muže se můžu vys...t 😠

hrozinka
autor
18. srp 2009

omlouvám se musela jsem si postěžovat, ☹

martinamil
18. srp 2009

Ale Hrozi, ochutnal ho a to je důležité. Tchýni nezměníš. Bohužel! Teprve 25? Jak závidím tento věk. To byla ještě krásná studentská léta 🙂

Výškou vás možná brzy doženeme. Příští týden budou Kryštofovi 3 měsíce a má 67 cm! Doktorka se diví jak rychle roste. Váží 4850g. Spí krásně. Od 19:30 do 5 hodin rána a pak do 8 hod. Ale to je vše. Přes den vůbec. O víkendu tu byla teta se strýcem a strašlivě se divili jak usíná. Vykoupu, nají se, položím do postýlky, pohladím, dám pusu a odcházím. Z chůviček je slyšet jak si povídá a usne. Žádný pláč. Andrea nechápala.

Jinak chodím stále na 2 dny v týdnu po 4 hodinách do práce a už mě to docela začíná zmáhat. Doma mám 14 praček nevyžehleného prádla a nějak se mi do toho nechce. Je to hlavně ložní prádlo, košile a halenky ☹

martina76
19. srp 2009

Ahoj holky tak se hlásím po všech kontrolách. 😉 Na Karláku vše dobrý, výsledky o.k. takže mi nadále zůstal Fragmin 5000 j. 0.4 ml a na další kontrolu jedu 29.9. 😉 Včera jsem byla i na gyndě takže mimís v pořádku, ale já mám cervix score 3. 😉 Strašně mě to vyděsilo, bojím se předčasného porodu ☹ Mudra říkala že žádná paráda ani katastrofa to není. Mám se šetřit a za 14 dní se uvidí. Kdyžtak bych šla ležet do nemocnice. Jsem z toho nějaká špatná. ☹

martinamil
19. srp 2009

Ale Marti, je to průměr. Budeš polehávat a bude to v pohodě. Hlavně se nepřepínej. V nejhorším ta rizikovka, alei to se dá zvládnout 😉 Hlavní je zdravé mimi!

hrozinka
autor
19. srp 2009

marti gratuluji k 27tt jsi šikulka, a ke score ti nic neřeknu bo tomu já nerozumím ☹ drž se

petreva
19. srp 2009

Ahoj holky,
HROZI, vaříš nebo kupujete skleničky na příkrmy? Takže baštíte zeleninu a už i ovoce? A večer kaši, jo? S dortem to fakt naštve ani nejde o dort jako o city, viď. Ale já i tak myslím, že měl manžel radost! 😉
MARTI, tož balím nutriton a posílám už fakt co nejdřív. Jsem hrozná...E. je teď tak ubrečená aještě ten streptokok a s tím spojenej průjem. Nějak nedělám nic jinýho než přebaluju a peru...ale myslím na to 😵
MARTI76, hlavu vzhůru...podívej jak jsi to krásně zvládala až do teď. CS 3 není fakt žádná tragédie a můžeš tak vydržet úplně klíďo až do termínu!! Kdyby se něco Dr. za 14dní nezdálo, určitě všechno včas podchytí!!

hrozinka
autor
19. srp 2009

já teda vařím, mám ještě 3 přesnídávky co jsem nakoupila, když nebyl mixér, ted už ho mám tak vařím a mixuju co doma najdu 😀 , večír dávám krupici a spí jak miminko až do 7 jupí, jen aby mi z toho nezačal moc kynout, jj peti máš pravdu, jde hlavně o city a hlavně místo aby se zastal mě se zastane matky a to zabolí nejvíc ☹

petreva
19. srp 2009

HROZI, jujda, chápu....tak už O. baští i masíko? Kdy že jste začali?? A krupici už může?? Já slyšela o lepku...my zatím zdatně kojíme...no zdatně ne, ale snažím se. E už od začátku je potvůrka na tohle, ale jde to 😉 I když mi přijde, že na svůj věk a váhu toho sní málo!! Tak nevím. Taky začala mnohem méně přibírat, ale prý zatím normál. Uvidíme jak to bude dál. TeĎ máme potíž s tím průjmem, třeba až přejde a přeléčí se ten streptokok tak to bude lepší...

hrozinka
autor
19. srp 2009

teda peti tak to jsi borka, že stále kojíš, pamatuji si od začátku, jak jsi psala, že s tím máš problémy, tak to jsi fakt borka, já bych u druhého chtěla taky vydržet alespoň do 6 měsíců, bohužel ted se nezadařilo, pomalinku od uk 5m jsme začli s zeleninkou ovecem, hodně kupované příkrmy uk 4m. od hami první lžička jablka, hrušky atd, ted poslední dobou má na oběd polévku a behem dne co zahrada dá, zkoušel i kůrku chleba a kousek rohlíku a piškoty, pak mi tchýně řekla o celiakii že by ji mohl chytit tak mi to nedalo a zeptala jsem se dr při kontrole a řekla mi, že krupici i piškoty klído může naopak ted je doba kdy ten lepek přímo potřebuje a musí už si na něj zvykat, jen nám řekla bacha na krupici at nezačne kynout jak buchta, pokud to bude v poho tak může 1x za den tedy na noc dát pokud začne kynout máme dát na večír odpolední polévku

z průjmu si nic nedělej ten mi ted máme taky a řekla bych, že je to hodně i tím vedrem, že ty dítka to celkem špatně snášej, dokonce v den očkování a den po něm se syn 10x pokadil, takže si z toho fakt nic nedělej hlavně aby pil aby nebyl odvodněný, my byl jsme měli vypít 1,2l tekutin což si myslím, že dáme bo mezi mlékem a jídlem máme i čaj takže v poho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru