Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

petreva
20. srp 2009

Hrozi, já se jmenuju Eva 😉 , ale to neva...všude máme nick petreva, tak jsem ho nechtěla měnit ani sem...Petr je manžel. No borka 🙂 , bezva označení, já nevím...pořád jsme bojovaly a už je tu 5 měsíc a bojujem pořád, i když podstatně míň, ale bez vzteku a občas breku se to neobejde. Ale E prospívá dobře takže to o mlíčku není, mimochodem už ho mám plný mrazák 😅
Lepek by se prý měl zařadit do doby ukonč. 7 m. Ale piškoty nevím nevím, je v nich celé vejce a bílek se rozhodně nedoporučuje do roka 😅 já je teda dávat asi nebudu ale existujou sušenky pro mimi bez vajec 😉
Elenka má průjem z těch antibiotik, má taky hodně vyrážku na bříšku a takový lišej to je taky asi vedlejší uč., protože je to popsaný v příbal. letáku ☹
Už musím běžet....hezký den

martinamil
21. srp 2009

My se hlásíme z domova. Dnes jsme si udělali s neteří a synovcem celodenní výlet. Kryštof to zvládl úplně super, pořád se smál a něco povídal 🙂 🙂 🙂

Byli jsme v Hřebčíně v Kladrubech n/L, v Perníkové chaloupce u Ježibaby a u Ježíška a pak v Chlumci nad Cidlinou. Kdo chcete foto je zde: ttp://www.facebook.com/album.php?aid=2013673&id=15501...

petreva
22. srp 2009

MARTI, foto hezkýýý, ale já čekala babu ježibabu 🙂 dneska jsme poslali Nutriton, tak snad dojde v pořádku, pak mi dej prosím vědět, ať vím, že dorazil, ale snad jo 😉

lenkabm
26. srp 2009

Ahoj holky,
prvně dobré ranko 😉 .

U nás klasika-nic nestíhám....

Chcete-li mrkněte do albíčka 😉 .

Krásný den,pa.

martinamil
26. srp 2009

Tedy Leni?! Gratuluji!!! Moc vám to slušelo 😵

martinamil
26. srp 2009

Ahoj Evi, balíček dnes dorazil, zabalila jsi to dobře 🙂 Děkuji!!!

hrozinka
autor
26. srp 2009

leni krásný, hlavně šatičky jsi měla moc krásné, jen fotky jsou strašně z dálky tak jsem si je nemohla pořádně prohlínout ☹

hrozinka
autor
27. srp 2009

albíčka mám zrovna v rekonstrukci, ale hodila jsem tam aktuální fotky, aby jste věděli, jak už jsme velcí 🙂

martinamil
27. srp 2009

Jsme zpět z poradny. 5200g 62cm. Paní doktorka se diví, jaký je dlouhán. Přibírá 1kg za 3 týdny. Očkování odloženo o měsíc, kvůli vývinu - Až dožene to předčasné narození.
Zítra jdeme na krev kvůli železu a B12.
A dostali jsme vyhubováno, že se přejídá. Má sníst cca. 1l denně a on sní 1,6litru. Inu je celý tatínek, ten taky dokud není přejedený má pocit, že má hlad 😉

alenka80
27. srp 2009

Ahoj Martinamil, můžu Tě poprosit až budeš na hematologii u toho profesora, jestli by ses mi zeptala, jak je to s tím testováním u dětí, jak už jsme tu o tom diskutovali.
Teda to je Kryštof šikulka, my máme v 7 měsících 7 kilo. Tak hlavně, že mu chutná. Horší by to bylo obráceně.Můžu se zeptat, jak moc předčasně se narodil?

martinamil
27. srp 2009

Alenko, myslím na Tebe. Na Dětskou kliniku jedeme 15.9.

Kryštof se narodil 35+5tt. Měl 2720g a 49cm. Po 14 dnech klesl na 1920g, takže to byl docela boj. Má silný reflux, takže vše musíme zahušťovat, ale přibírá a roste. To je nejdůležitější! 🙂

petreva
30. srp 2009

Zdravím!!!
LENI, já vaše fotky zahlídla na úvodu koníka a říkala jsem si, jak to těm lidem sluselo a ono jste to vy 😵 moc hezký!!! Přeju vám ze srdce jen vše dobré na cestu životem a už žádné velké pády v osobním životě. Bez malých se to neobejde 😉
HROZI, ty jo, vy už máte kus chlapa!!
MARTI, napiš pak to info sem na koně, jo?? K. krásně prospívá!! My teď prodělily streptokokovou infekci nebo jsem to už psala 😕 teď nevím...E měla antibiotika, chuděrka malinká. Shubla průjmama, ale už zase nabírá 😉 včera měla 7 240g.
Založila jsem berušce nové albíčko, kdybyste se chtěly juknout...

hrozinka
autor
2. zář 2009

ahoj holky, jj už máme doma kus chlama už má 9,25kg takže si i pěkně pronese. u nás zatím nic nového maloch dělá divné pohyby tělěm, takové sexuální, kámoška mi říkala, že to děti dělaj těsně před tím než začnou Ťapat, zatím teda nic, ale už každým dnem koukám jestli nezačnem lozit, couvat už by nám šlo a točit se v postýlce umí na 1*, ikdyž budíček si chlapec posunul, už sice nestávám ve 3 ráno na krmení, za to vztáváme v 6 už úplně =o(

martinamail - mám z vás radost, že krásně přibíráte, a zvládáš to zatím? co muž jak se cítí otec pomíhá když přijede? a ještě se daří kojit? četla jsem, že ti malej zvrací a musíš vše zahušťovat, teda to je hrůza, štěstí po tobě hodit a na vydlích

hrozinka
autor
2. zář 2009

petreva - doprčic ženská jak ty to děláš 😀 jste mladší než my o měsíc a vy už lezete a my nic, vzpomínám si, že úplně stejný to bylo při pasení koníčků, vy už jste pásli nádherně a my furt nic, a ted už lozíte po 4 no super, a jaký to je, odpočineš si nebo malá pořád lozí.. 🙂

petreva
3. zář 2009

Hrozi, Elenka ještě neleze. "Jen" se staví na kolínka a houpá se. Občas upadne dopředu,protože si poposune nožičky,ale s rukama ještě neví co dělat 🙂 Ona je nějak dopředu...tohle všechno ještě dělat "nemusí" takže nevěš hlavu, pást se taky O. naučil, takže on tě jistě překvapí 😉

martinamil
15. zář 2009

Holky, kdo chcete kupovat otočnou autosedačku Axiss (dítě se upevní natočené ke dveřím a pak se přecvakne do polohy po směru jízdy - patent firmy Bebe Comfort + Maxi Cosi) tak v MyToys mají právě akci. Normálně se prodává okolo 8000 kč nebo 350€ v Německu, teď je za 249€ + poštovné - do ČR 11,95€ na Slovensko 15,95€

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba....

Já se chystám do Norimberka ve čtvrtek nebo v pátek. Mají tam i plno jiných věcí právě v akci.

lenkabm
17. zář 2009

Ahoj holky,
hlásím se po delší době-nějak nic,ale nic nestíhám 😉 .
Mám 12kg nahoře,malá je zdravá a veliká-v pondělí vážila 1056g 😵 😵 .
Vesele včeličkuji-už mi to ani nepřijde,baštím hromadu léků a užívám si všedních dnů s holkama-večer odpadnu u telky-to už je klasika 😅 .
Všechny moc zdravím,pa. 😉

hrozinka
autor
20. zář 2009

ahojky holky moc vás zdravím, už 14 dní jsme bez netu tak jsem jak bez ruky. Ondrášek je strašně šikovnej a velkej kluk, už mám skoro 10kg a 74cm, zatím nelozí po 4, ale plazí se, pořád nám cestuje všude po obýváku, na zádech nevydrží ani chvilku, strašně rád stojí u stolu a když ho člověk chytně za ruce hned se dá do kroku levá pravá, myslím, že my zachvilku budem chodit místo lozit po 4ech. jo a to nejhlavnější už máme spodní 2 zuby 😀 bohužel je našel můj chlap. v pátek měl pařbu s klukama, já byla s malým doma a vztávala co 2 hodiny bo bez příčiny se v noci budil řevem, ráno v sobotu jsme šli na plavání a když jsme přišli, řekla jsem ondrovi, že jsme se budili, muj chlap strčil malému prstík do pusinky a začal řvát on má zub on má zub, pak jsme se mrkli a zjistili že jsou tam rovnou 2 😀, jsme měli super víkend, našli jsme zuby, já poprvé řídila v Brně auto,no bylo toho víc, ale už nevím co dál...

martinamil
25. zář 2009

Ahoj holky, jsme zpátky od fotografa.

Do albumu jsme dala fotky jak tatínek hlídá. A vy se divíte, že je Kryštof pohodář?! Mě jen tak něco nerozhodí a jak je z fotek vidět Aleše taky ne 😀 😀 😀 (tatínek si ho vzal do ložnice a vedle sebe má Truck-forum - něco jako je náš Koník 🙂 )

hrozinka
autor
25. zář 2009

marrti fotečky s tatínkem jsou super 😀 maloch je nádherný jak na taťkovi spinká, a přidala jsem si tě na FB, pokud nechceš klíďo to odmítni, 😉

martinamil
26. zář 2009

Tedy Hrozi, Ty máš ale blbé nápady! Jasně, že jsem si Tě hned potvrdila 😀

hrozinka
autor
28. zář 2009

holky jdou vám dávat fotky do alba? já je tam vždycky dám nahrát a pak mu na stránce naběhnou samé klikyháky a kostičky a eror 😠

hrozinka
autor
1. říj 2009

chodí tu ještě vůbec někdo? ☹ vůbec nevím jak roustou miminka a jak se mají těhulky ☹ ☹

petreva
2. říj 2009

Hrozi, ale jo 😉 Mě foto do albíka normál šlo 😉 . Co je nového??
MARTI, co u vás? K stále blinká nebo tedy má potíže? A kdy začnčte přikrmovat? Přemýšlíš o tom nebo ho necháš na mlíčku déle 😉 ? Eluška je stále kojená, chtěli jsme začít s mrkvičkou, ale onemocněla, tak jsme jí nechtěli zatěžovat...ale zítra to snad už dopadne...
A těhulíny??? Jak vám je???

martinamil
3. říj 2009

Ahoj Evi, u nás stav setrvalý. Odstříkáváme, zahušťujeme, dokrmujeme. Má 6kg a 68cm! S příkrmy ještě nevím, za měsíc mu budou brát krev a podle výsledků bychom možná začali. Ale pokud bude mít dost vitamínů, tak ne. Nechci to uspěchat. Příští týden jdeme na 1.hexa, tak z toho mám trochu obavy.

Jinak jsme byli v ateliéru, tak tady je odkaz na fotky http://www.facebook.com/album.php?aid=2016626&i..., kdyby jste chtěly kuk.

Mějte se bájo. My dnes máme Vítání občánků 🙂

hrozinka
autor
3. říj 2009

ahojky, my už jsme na příkrmech dávno, ondráš snídá chleba s máslem a marmoškou, na sváču lipánek bo pribináček nebo ted jsem sehnala nějaký probio jogurt, na oběd polévečka s hovězím bo kuřecím masem a pohankou, na sváču jablíčko nebo banán a véča je nutrilon, malej měl 14 dní rýmu, méně jedl a hodně se hýbal tak nám zhubnul z 9,95 na 8,1kg, ale jinak se máme sqele, první 2 zuby už jdou krásně vidět 😵

martina76
4. říj 2009

Ahoj holčiny 😉 Po dlouhé době zdravím. Před týdnem jsem byla na poslední kontrole na hematologii a dr. mě chce vidět až po šestinedělí. Všechny testy jsem měla v pořádku, takže jsem vyfásla celou igelitku krabiček s injekcema Fragminu. No alespoň mi odpadne to dojíždění do Prahy 😉 Mímo nám zatím krásně prospívá a pekně sebou mele, někdy to až bolí, ale neva hlavně ať je v pořádku 😉 Na poslední kontrole jsem vyfásla i Aktiferin jelikož mám nízký hemoglobin a Detralex 2*denně na mé nádherné žíly, k tomu komprexní punčochy. Každé ráno se s nima morduju 😀 Jinak včelky píchám stále do břicha tak trochu z boku. Nedokážu si to představit píchnout do stehna nebo do ramene / au,au/. 😀 Jinak už jsem nemotorná a celá bolavá a chci to už mít za sebou 😉 V pátek jdu na kontrolu, UTZ a průtoky tak doufám že mímo přibírá a má se dobře. Začíná mě strašit porod a mám hororové vize co se týká placenty apd. však to určo sami znáte 😉 Holky miminka vám krásně rostou a jsou nádherná 😀 Já už chci taky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hrozinka
autor
4. říj 2009

AHOOOOJ Marti, téda, o tobě jsem měla naposledy info když si byla snad 24tt a ted už 34tt tý jo letí to jak voda, to už dá se říct máš za pár. Z porodu si nic nedělej, ty už aspoň jedno máš tak víš do čeho jdeš, já to nevěděla a bála se jak sviňa, ale všecko dobře dopadne uvidíš a hlavně pak už budeš mít toho krásnýho mrňouska u sebe a sama víš, že nic hezčího není 😉 😵 😵 tak se drž

martinamil
5. říj 2009

Jé Marti, 34.tt to je nádhera. A jak jsi se bála, že to zakřikneš. Mě se Kryštof narodil 35+5tt, tedy teď vylezlo vzpomínek ..... 😉 😵 Už se strašně moc těším na fotečky Mikuláška. A když to vydržíte až do 30.11. tak tu budeme slavit hned 3x (Mikulášek, Hrozinky Ondra svátek a já narozky) 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru