Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

petreva
7. říj 2009

Ahoj holky,
MARTI MIL, mooc hezký fotečky, to bude jednou vzpomínka až bude K starší, viĎ. Takže odsáváš a zahušťuješ? Jůjda, to je práce...taky jsem odsávala do E.půl roku, teď se to snažím postupně odbourávat, hrozně mi to "užírá" čas a E. už jaksi neposedí 🙂 Ale řekla jsem si, že jsem plně kojily do ukonč. 6měsíce, valstě ještě 14 dní přes a teď ať se děje to co příroda chce...ještě odsávám cca 1-2x denně, ale i to chci odbourat.
MARTI, takový krásný týden!!! To budeš mít drobečka zanedlouho u sebe!! Doufám, že nám ho přijdeš představit!!! Moc se těším na miminečko!!! Držte se oba dva!!!
HROZI, nedá mi to nereagovat na marmeládu...myslím si,že to teda není moc vhodný pro kojence...tolik cukru...a všeho...nedej bože jahody 😅 jasně že si to každá mamina dělá podle svého, ale není to brzy?? I pribinák je dost těžký na takovýho bobíka Ondráška 😅 Ale je to na tobě, už mlčím už mlčím...
Eluška taky krásně baští, teď měla 4dny mrkev a dneska budu vařit cuketu. Elenka je drak, když se může něčeho chytit tak se staví na nožky. Předvedla nám to poprvé v sobotu 😕 ...musím běžet, dítko řádí v postýlce.
Mějte se všechny hezky!!!

hrozinka
autor
7. říj 2009

petreva - možná máš pravdu možná je brzo, měla jsem tady na víkend tchýňu a možná to sama znáš, tchýně a hlavně babičky jsou od toho aby rozmazlovali, já řeknu ne na to je malej, ona řekne ale prd už je to velkej chlap a potřebuje změnu, takže první chleba s marmoškou dostal od tchýně né ode mně, štěstí je, že malej je po tátovi takže na sladké moc není, sní to, ale radějc si dá něco nesladkého. co se týče pribiňáku tak ten jsem konzultovala s dr a neříkala na to nic špatného, kupuju mu nějaké probio a pribináčka bez konzervantů. někdy ho malej zbaští celej někdy ne. co mám kamarádku tak ta už v tuto dobu dávala malé svíčkovou a rohlík se šunkou (začínala s příkrmama už od 3.měsíce)
elenka je teda borka, vy nás ve všem předháníte ☹ ☹ , Ondráš je sice šikovný, plazí se po celém domě a už týden se snaží vydržet na 4ech a pochopit pohyb, ale natož že bude mít 8 měsíců tak nechce sedět, když ho posadím tak chvilku vydrží, ale pak spadne na bok a hned někam leze. pokud není nemocný tak chvilku neposedí, na nožičky se staví taky, ale ne tak, že by se něčeho chytl. když mu dáme ručky tak sám dává nožku před nožku a chodí po bytě i po venku (už má botičky) a nebo rád se drží třeba sedačky, stojí a hraje si, ale sám se ještě nepostaví, uklidňuje mě, že dr řekla, že je to brzy 😒
a hlavně si velká borka že jsi vydržela kojit do půl roku, když si s tím měla takové problémy, klobouk dolů, já bych to vzdala. 🙂

petreva
7. říj 2009

HROZI, ahoj,
jo babičky znám až moc dobře 😠 😠 😠 , ale prď na ně...já ti do toho nebudu kecat 😉 Jsem jen zastánce toho, že to co může člověk kpro svoje dítě udělat, vypěstovat mu zdravé střevo bez alergií a náchylností k lecčemu, tak to musí udělat a kdy jindy než při zavádění příkrmů....Kamarádky ať si svoje děti krmí čím chtějí, ne? Ty máš svoji hlavu a víš, že marmeláda je úplněj hřích!!! A šunka!! Hrůza...mě osobně se třeba ani pribináček nelíbí, je tam tvaroh a ten má spoustu bílkovin, je to velká zátěž na ledviny...kdybys chtěla hezký ling jen kojeni.net tam je taková krásná tabulka, kdy a co se doporučuje. Je to objektivní od paní, která se zabívá výživou malých dětí. Tak a už dost kázání 😀
My vás nepředbíháme 😉 však umíte už věcí a přesně v době kdy je umět máte!!! To E. je takovej drobe pošuk 😀 TeĎ už se zase půl hodiny mlátí v posteli a spát prostě nebude. Po obědě prostě nespí 😕
Tak jí jdu zkusit přemluvit. ... Mějte se hezky!!!

lenkabm
7. říj 2009

Ahoj holky,
tak také přispěji novinkama....

Dnes na kontrole...malá odpovídá 31.tt a to tak,že je to ,,obřounek,, ...váha cca 1800g...v pondělí jdu na sepsání porodu a začínám vyřizovat předoperační....na normální se vůbec netváří 😔 ....v sobotu mi odtekla troška vody 😖 ...tak jsem dostala vynadáno,že jsem nepřišla...ale já do špitálu nechci,takže dnes mi chtěl poslat na příjem,a pak mi povídá....vy stejně po hodině podepíšete reverz 😀 ...no,už mě zná...plodovky je dost a nic už neodchází 😵 ...mrňousková vesele sebou mele,takže o ní vím 😵 ...když bude dobře,tak za 7 neděl máme malou...když hůř,tak dříve.
V pondělí začínáme malovat byt,tak doufám,že se to nerozjede a my zvládneme načinčat....obléčo mám už vyvařené a nažehlené 😵 .

Gratuluji k pokrokům miminek a samozdřejmě těhulince Martině.

petreva
8. říj 2009

Ahoj holky,
LENI, téda tobě se ty tt taky načítají!! Jak sem zavítáte jen hodně zřítka, tak vás vidím na začátku, na velkým utz a skoro před porodem 😀 moc přeju ať holčička ještě vydrží, ať hezky "dozraje" a je vše dobré!!!
HOLKY máme první ZOUBEK!!! Včera navečer jsme ho našla. Už pár dní se mi zdá, že se E. v pusině něco děje, ale nic nebylo cítit a včera už JOOOO, má to tam ostrý 😵

hrozinka
autor
8. říj 2009

tak to blahopřejem, my už máme spodní 2 asi 3 týdny a mám tucha že lezou už i vrchní, vidět nic není, ale malej si to hrozně dře. tak to musíš dostat na šaty 😀

petreva
8. říj 2009

Hrozi, jo na šaty, to říkají všichni 😉 ale asi žádny nebudou, čoveče 😉 Tak horní? To už bude pěknej zubatec 😉

martina76
9. říj 2009

Ahoj holčiny. Tak se znovu hlásím po další kontrole i s UTZ. U mě vše v pořádku a u Mikuláška zatím taky /ťuk, ťuk, ťuk/ 😀 Průtoky v pořádku a už je pěkný cvalík, má 2385 g. 😀 Až půjdu rodit tak bude mít snad 4 kilča a mě klepne 😉 Tomášek měl 3,6 kg, tak uvidíme. 😉 Jinak dnes se mi stalo že jsem si ráno zapoměla píchnout Fragmin, stalo se mi to poprvé tak jsem docela plašila a píchala až ve 12 hod. místo v 7:30. 😒 Stalo se vám to některé ??? Dále jsem se chtěla zeptat hlavně PETREVY a HROZINKY, rodily jste na termín nebo vás nechali přenášet? Já někde četla, že s Leidenem by se přenášet nemělo. LENI a proč tobě plánují porod dříve??? Nějak jsem to zapoměla, jinak taky gratuluji k těhu úspěchům. 😀 Holky těm vaším mrňouskům rostou ty zuby nějak brzy 😉 Tomášek měl první až v 8 měsíci. Jinak na šaty jsem taky nedostala, koupily se střešní okna. 😀

petreva
9. říj 2009

Ahoj holky,
My už máme zoubky DVA 😉
MARTI, mě Dr. řekl, že přenášet nebudu moct, ale já zatím nevím, jeslti mám nějakou mutaci, dělali mi testy až teĎ a čekám na výsledky...přesto mi přenášet nedoporučili. Ale Elenka si to včas rozmyslela, tak jsme to nemuseli řešit. Píchnout jsem si nezapomněla, tak ti neporadím, ale myslím si, že by to nemělo vadit těch "pár" hodin 😉 Bezva, že jste oba v pořádku!!! Jen tak dál!!!!
Jo a dneska jsem načapala Elenku, jak si sedla!! Já naní koukám jak z jara. Asi to byla náhoda, ale krásně hačala a koukala...

peta79
11. říj 2009

Ahoj holky,
mám Leidenskou mutaci a MTHFR. Jsem ve 26. tt a už týden si píchám Clexan.
Prosím vás o radu 🙂 Kvůli mimískovi musím píchat jen do stehen. Včera jsem si všimla, že se mi kolem starších vpichů udělaly červené fleky (2-3cm). 2x se mi "povedla" modřina, ale ta se objevila hned ten den. Mám strach, aby to nebyla alergie a neublížilo to mimískovi ☹

martina76
11. říj 2009

Ahoj PETO. Nevím jak ostatní holky ale já píchám od 8 tt a to do břicha a z boku. Přesně tak jak mi to na hematologii ukázali 😉 Do břicha píchám do teď. Bylo mi řečeno že pokud udělám kožní řasu tak se nemůže nic s dělohou stát. Asi jim to vyznělo jako blbý dotaz, ale já se bála, že propíchnu dělohu 😀. Do břicha to nejmíň bolí, je tam přeci jenom dost sádla 😀 Jinak já neměla v životě ani bouličky ani modřiny, jen sem tam tak milimetrovou červenou tečku po vpichu. Ty fleky jsou divný asi bych kontaktovala Mudru, alergie to může být ale je divný že až u těch starších vpichů. Zkus se poptat a kdyžtak ti to vymění. Já mám Fragmin a ostatní snad měli Fraxiparin. 😀

petreva
11. říj 2009

Ahoj Peto, taky jsem od začátku do konce píchala do bříška. Vůbec se toho nemusíš bát. Jehlička je malinká na to, aby probíchla takovou dálku až k miminku 😉 Alergie by se objevila mnohem dřív, to asi nebude. Modřinky se mi taky dělali, ale s fleky zkušenost nemám. Nemyslím si, že by to mělo něco znamenat, ale pro klid duše můžeš zavola Dr. Ať se zbytečně nenervuješ 😉 . Jinak MARTI, já jsem byla taky Fragminová 😉

peta79
11. říj 2009

Děkuju vám 🙂

lenkabm
11. říj 2009

Ahoj Péťo,
asi máš i ty nějaký důvod proč do bříška ne,nic si z toho nedělej,také je mi to proti srsti a doky se shodli,že pokud nejsem ,,metráček,, ,tak do nožky ok ( špatné vstřebávání hrozí pouze u lidiček s větší nadváhou) 😉.
Momentálně si dávám včelky do ruky....bolí mi to nejméně...tedy vůbec a nedělají se modřinky.
Ze začátku jsem píchala do nohy..buď do stehna ...horní zevní kvadrant nebo nad koleno....jenže se mi dost zhoršily křečáky,tak jsem přesídlila na ruku...modřinku nemám jedinou 😉 ...na stehně se mi občas udělala.
Ty flíčky mi přijdou jako špatně aplikované inj.,ale těžko soudit na dálku,alerg. reakce by to být také mohla,ale po takové době by to byla spíše vzácnost.
Píchám Fragmin a jsem spokojená-je bez doplatku 😉 .

peta79
12. říj 2009

Ahoj lenkabm,
já jsem právě počítala, že si budu píchat do bříška, ale dr mi hned řekla, ať píchám jen do stehen. Možná proto, že píchám Clexan (v nemocniční lékárně také bez doplatku). Ve středu se na to zeptám 😉

lenkabm
12. říj 2009

Péťo,
do ruky to opravdu nebolí 😉 a řasu si dělat nemusíš...jen chytit správný grif 🙂 ...hodně štěstí 🙂

peta79
15. říj 2009

Ahoj,
tak je to opravdu alergie 😒 Buď na dezinfekci, nebo na Clexan. Zkouším jinou dezinfekci - bez jodu. A za týden konzultace s primářkou. Tak uvidíme.
lenkabm, do ruky prý můžu také 😉

martinamil
19. říj 2009

Dobré ránko,

jak se všichni máte?

Holky, mě se zbláznila babička (Kryštofova prababička) a přihlásila ho do internetové soutěže. Když už tam tedy je, dejte nám prosím hlas. http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36638/soutezic...

hrozinka
autor
19. říj 2009

ahoj holky, tak se hlásíme z návratu z prázdin od babiček. máme už 3 zuby, umíme si sednout, snažíme se vztávat, a lozí všude kde to není zavřené 😀

martina76
19. říj 2009

MARTI fotky k sežrání.... 😀 , máš tam můj hlas, dalo mi to práci, ale je tam 😉 HROZI jste moc šikovní, je úžasný jak v tomto čase ty naši miláčkové umějí každý den něco nového 😉 Holky já už to chci mít taky zasebou, se mi to nějak vleče 😉

petreva
19. říj 2009

Ahoj holky,
MARTI, je to slaďoušek!! Cvičíte pořád Vojtu? dneska jsem si volala na výsledky krve a něco na mě vybaf...že mám poškozený "jen" jeden gen a mírně zvýšený homocystein, ale že se s tím nic nedělá 😕 že prý jako prevence potratu před dalším otěhotněním mám užívat vit. B a kys. listovou...u nich prý léčba skončila. Ty jo byl to tak rychlej telefon, že jsem se nějak nestačila na nic zeptat. Musím si zajít k obvodní pro zprávu a proštudovat to. s tím homoc. se fakt nic nedělá?? Nemám raděj nechat vyšetřit i Elenku??
HROZI, tak vidíš, jak je už O šikovnej!! Ale doháníme vás 😅 Elenka se včera vyšplnala rukama na sedátko a stoupla si 😅
MARTI76, však už to máš za měsíc 😵 jůůůů za chvilenku budeš mít Mikuláška v náručí!!! Jak ti je?

martinamil
20. říj 2009

Holky, tak už máme taky zub 😵 A úplně bez příznaků, jen jsem koukala proč pořád kouše svůj paleček na stejném místě a objevila jsem ho.

Kuk http://www.facebook.com/photo.php?pid=30321960&...

Zítra ráno jedeme s Kryštofem na krev do Prahy, tak jsem zvědavá na to ranní vstávání. Jsem si hodně odvykla, když Kryštof spí min. do 7:30 hod. 😔

Holky moc díky za hlas, babička má radost jak se to plní.

Evi, vojtu cvičíme dál. Dnes jsme byli na kontrole v rizikové poradně - neurologie a zažila jsem tam strašlivě smutnou situaci. Potkala jsem se tam s maminkou holčičky, kterou jsem tipovala tak na měsíc nebo dva. Ležela na zádech, ručičky v pěst, za hlavou, o hlavu menší než Kryštof, necelé 4 kg. Rozhovorem jsem zjistila, že je jen o týden mladší než Kryštof. Mamince bylo do breku, když viděla Kryštofa jak řádí. Dětská je na neurologii nechtěla poslat, že prý to doženou a neuroložka pak té doktorce volala a nadávala, že je to strašně zanedbané. Ale prý mentálně je to dobré, tělesně snad bude taky, ale bude je to právě stát mnoho úsilí a důslednosti. Z ordinace maminka vyšla úplně uplakaná, ale ráda, že se to začne hýbat.

Evi, vysoký homocystein může taky způsobovat bolest kloubů, mě tu hyperhomocystémii léčí vysokými dávkami B12 a kys. listové.

Hrozi, gratulujeme!

Marti, však už se dočkáš. Už máš vše připravené?

lenkabm
22. říj 2009

Ahoj holky,
nestíhám dočítat...to zvládnu později...jen hlásím,že máme 2kg....a 25.11. nastupuji na příjem....26.11. bude mrňousková...opět kudlou...nepodařilo se mi je ukecat,a to jsem se tak snažila...pa

petreva
24. říj 2009

LENI, moc moc přeju, aby vše dopadlo co nejlépe!! Tobě brzké zotavení a pani mrňouskové krásný start do života!! Budu se těšit na fotečky holčičky. Drřím palce!!!

petreva
26. říj 2009

Leni, tak dnes 😵 Budu na vás myslet...drž se 😵

martinamil
26. říj 2009

Evi, nejsem si jistá, jestli dnes, myslím že až za měsíc 😉

Jak se všechny máte?

Kdyštofovi je dnes 5. měsíců 🙂 to snad není možné, jak to uteklo 🙂

petreva
26. říj 2009

Jejda já jsem matěj..už vídím 11 měsíc 😅
Marti, už 5?? 😵 To letííííí. Kdy začnete s příkrmy??

martinamil
26. říj 2009

My už začali 😉

https://www.youtube.com/watch?v=Q6Um4W3c4Rs

a mrkvička moc chutnala. 😅 😅 😅

lenkabm
1. lis 2009

Ahoj holky,
jak se máte?
Tady to pěkně zamrzá... 😉 .
Jsem začala péct cukrátka 🙂 .

hrozinka
autor
4. lis 2009

už? tak brzo? u nás nic nového, 4 zuby, furt se někde malošek plazí a hlavně furt stojí u nábytku nebo v postýlce, já sem denně i několiktrá kouknu, čekám až se tu objeví zprávička, že sem k nám přibude další miminko, sleduju tebe a Martinu76, jak jsem ted viděla další příspěvek už jsem se lekla, a jak se daří? odpočíváš? s Martinamail,se hodně potkávám na facebooku, nejste tam některé? já už tady moc fotečky nedávám, bo mi to pořád blbne, musím tou zkoušet snad 100x než mi je to veme, tak už je mám jen na fcb,

petrava a jak se daří vám? už jste nás zase předehnali? 😀 už chodíte ne 😀 (neber to zle, ,myslím to tak, že když my stojíme a vy jste byly vždycky rychlejší než ondráš 😉

holky a jak vám jdou příkrmy, dejte radu co dítkům dáváte, já se snažím nutrilon vynechávat, ale ještě min 3x za den ho malošek má, jo a může tak malé dítě pohanku? dávám mu ji do polévky a pak rozmixuju. co dáváte na snídani a svačinky a nemáte nápad jak udržet dítě spát celou noc 🙂 vztáváme v půl 3 a v 5 a to už jsme na nohách, syn zapomněl, že se měnil čas 😀

přeji vám krásný den, tady už máme 10cm sněhu tak už to s kočárkem není taková paráda ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru