Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

petreva
2. dub 2010

Ahoj holky!!!
MARTI, téda to je K veeelkej šikula. My byli na roční 10kg a 81cm 🙂 http://www.facebook.com/petreva?v=feed&story_fb... A co už K umí?? TAkže jídlo v pohodě? To je dobře a v práci?? A manžel na mateřský, taky dobrý???
MARTI76, takhle M vyspával na sjezdovce?? Jejda tojá vůbec neznám, spací hodný miminko jsme nějakneměli 😀 to je bezva, že si to můžeš takhle užívat!!!
Mějte se hezky a hodně zdravíčka při jaru 😵

danca81
6. dub 2010

holky, tak jsem se pročetla Vaší diskusí. Já mám faktor V leiden - heterozygot pozitivní a protrombin G20210 A - heterozygot pozitivní. Já jsem si od 20 tt píchala clexane 0,6 a teď ještě v šestinedělí si mám ho mám píchat. Už mám porod za sebou. U prvního porodu jsem o ničem nevěděla, takže vše OK, ale teď u druhého porodu jsem měla větší strach. Naštěstí proběhlo vše v pořádku. Jen mám problém s krvácením. Asi tak 5 dní jsem po porodu krvácela, pak jsem měla 2 dny takové ty "bílé očistky", ale teď jsem zase začala krvácet hodně. Je to normální? Není něco špatně, třeba tím, že si tu krev vlastně stále ředím. Prosím, jak jste to měly vy? Jak dlouho po porodu jste měli Očistky? děkuji

martinamil
6. dub 2010

Danco, je to úplně normální. Já měla očistky (po císaři) 3 týdny, tak skoro týden nic a potom znovu a hodně silné. Přemýšlela jsem zda to není třeba menses, ale prý je to u někoho normální. Takže bych se nevzrušovala.

A gratuluji ke zdravému Tomáškovi!!! 😵

martina76
7. dub 2010

Ahojky Danco. Já to měla zrovna tak. Týden po porodu jsem krvácela hodně a jasně červeně a pak jsem špinila. Když už jsem si myslela že konec tak nanovo. A takhle jsem to měla skoro celé šestinedělí. Gratuluji k Tomáškovi / krásné jméno, už mám doma dva 😀 /

danca81
7. dub 2010

Holky, děkuji za odpovědi. Jste mě uklidnily.
Vím, že po prvním porodu jsem krvácela jen v porodnici, doma už jen cca 5 dní špinila a pak nic a až po půl roce jsem dostala menses, proto jsem se teď lekla, že by mohlo být něco špatně.

Jo a děkuji Vám za gratulace 😉 🙂 jste milé 🙂

pavlazabka
8. dub 2010

Danco, já jsem taky krvácela docela dlouho. Když u nás doma byla na kontrole PA, tak říkala, že se s tím Clexanem není co divit, že to může být celé šestinedělí. Že je možná ta krev trochu víc naředěná, ale jinak nic. Takže bych se nebála.

danca81
15. dub 2010

Pavložabko, děkuji za info. 🙂

hrozinka
autor
28. dub 2010

kdo máte fcb a nevadí vám ohodnotit foto prosím pomožte mi nasbírat co nejvíce líbí se mi, zatím mám asi 24 a současné první místo má 60 hlasů za každý hlas moc díky

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30669522&...
😉

martinamil
28. dub 2010

Hrozi, snažíme se 😉

hrozinka
autor
28. dub 2010

všimla jsem si moc díky 😉

alenka80
3. kvě 2010

Ahoj holky,
ahoj Marti,
párkrát už jsme si spolu psali někdy loni v létě.
Chtěla jsem se zeptat, zase teď doma řešíme warfarin. Koupila jsem si do skleníku listovej saláta květák a je fialovej. Jedli byste ho, myslíte, že má míň vit. K než klasickej zelenej? A jak jste na tom s kedlubnama, fazolkama, květákem.......Jíte?
Já to jak blázen pěstuju, okopávám a pak se to nakonec bojím uvařit.....

martinamil
3. kvě 2010

Ahojky Alenko,

vůbec nerozumím Tvé otázce. Proč bych neměla? Ano jím. Jím všechny odrůdy salátu, ať jsou zelené, hnedé či nafialovělé, tedy pokud je to odrůdou, nikoliv zkažením 😉 Jím všechnu zeleninu, ovoce. To snad z warfarínem či srážlivostí nemá nic společného.

alenka80
4. kvě 2010

ahoj,
nedržíš při warfarinu žádnou dietu? Já se teda taky snažim o to, abychom jedli všechno,ale něco vynechávám. Vůbec nevařím zelí, špenát a listové saláty taky nejíme.
Vím, že plno lidí drží tuhle dietu fakt přísně, zeleninu nejí skoro vůbec, ani kuřecí maso, luštěniny......
Fakt jíš všechno a na INR to nemá vliv?

janulal
6. kvě 2010

Ahoj holky,
zjistili mě na genetice mutaci Prothrombin G20210A heterozygot. Chodím každý měsíc na kontroly krve, zatím vše v pořádku, nemusím si nic píchat. Trombozu ani potraty jsem naštěstí neměla, dokonce jsem brala 10 let hormonální antikoncepci a žádný problém nebyl.
Chtěla jsem se zeptat, jestli je horší forma mutace homozygot nebo heterozygot a chodíte na pravidelné ultrazvukové kontroly průtoků pupečníkem?

martinamil
7. kvě 2010

Alenko ano jím. A nikdo mi nic neřekl. Dokonce MUSÍM listovou zeleninu kvůli kyselině listové, které mám nedostatek. Musím se na to na hematologii zeptat. Jsi mi nasadila brouka do hlavy.

Janulal, hodně zjednoduššeně řečeno

HETEROZYGOT - 1 genetická informace
HOMOZYGOT - 2 genetické informace. Většinou mají stejnou genetickou vadu oba rodiče.

Já jsem na pravidelné kontroly průtoků chodila. Ale možná spíš proto, že jsem ležela ve špitále, měla fraxiparin na max a ještě další zdravotní problémy.

janulal
7. kvě 2010

Martina: Děkuji moc za info. Já bych teď od 30 týdne měla na ty kontroly průtoků chodit každé 3 týdny, tak mě zajímalo, jestli jste na ně pravidelně chodily taky.
Jinak o nějakých zakázaných potravinách mě na hematologii nic neříkali. 😕

alenka80
12. kvě 2010

martinamil,
snad jsem si tě s někým nespletla, ale máš warfarin taky na tralo, ne?
Stačí přečíst příbalovou informaci u warfarinu, u doktorů v čekárnách jsou dostupné různé letáky. Nicméně jestli bereš warfarin už dlouho a jíš všechno, tak patříš zřejmě mezi těch pár šťastných, ketrým to nevadí......
U nás to bohužel řešit musíme, je pravda, že jakmile začne sezona zeleniny INR jde dolů.
A jak se daří Kryštofovi? Ještě u něj musíte sledovat hladinu vit. B?
My jsme se doma rozhoupali a při příští kontrole vezmeme otestovat dědi, jestli mutace zdědily nebo ne.

janulal,
ty žádnou zeleninu řešit nemusíš, pokud nebereš warfarin

martinamil
12. kvě 2010

Alenko, nespletla. Beru Warfarin Orin a v příbalovém letáku je:

Strava a pohyb
Jezte rozumně a dbejte na rozmanitost stravy.
Pamatujte si, že potraviny s vysokým obsahem vitamínu K (např. brokolice či špenát) mohou mít vliv na účinek warfarinu. Neznamená to, že se takovým potravinám musíte vyhýbat. Pouze si hlídejte, aby konzumace byla pravidelná a bez výkyvů (rozhodně se vyvarujte nárazového přejídání např. při sezónní úrodě).
Alkohol raději nepijte, protože může zvýšit účinek léku, což zase vede k vyššímu nebezpečí

Na testy chodím každé 2 měsíce a bez problémů. Vit. B hlídáme pořád. U mě doživotně, zjistila se ta metabolická porucha, takže se musí dodávat. U Kryštofa to hlídají také, ale vypadá to (už nekojím a baští všechno), že ho umí sám dobře využívat, že tu poruchu nezdědil.

Je pravda, že si nějak matně vzpomínám, že mi něco říkal, že se nesmím přejídat kapusty, zelí apod. Ale je to cca. 12 let. To si už nepamatuji.

martinamil
12. kvě 2010

jo a ještě si pomatuji jedno a to mě upozorňuje skoro pořád, že nesmím podléhat reklamám a radám jiných lékařů a v žádném případě si sama nasazovat různé volně prodejné vitamíny a vitamínové doplňky. Ale to souvisí také s tím vit. B.

martinamil
12. kvě 2010

Alenko, chvilku jsem googlila (nasadila jsi mi brouka do hlavy) a našla více krát to samé. Tedy pořád nevidím důvod proč vyřadit zeleninu.

V anglosaském světě není zvykem omezovat, a tedy už vůbec ne vylučovat jakoukoli součást stravy pacientů léčených warfarinem. Pacient je běžně informován o možnosti interakce warfarinu s jinými léky a poučen, aby upozornil lékaře, že užívá warfarin, před předepsáním nového léku. Výsledek INR a dávka warfarinu se zapisuje do antikoagulačního průkazu pokaždé, když pacient přijde do ordinace na krevní test.

Nedávná britská studie došla k závěru, že pacienti, u nichž silně kolísá INR a u nichž je tedy obtížné určit optimální dávku warfarinu, mají nízký obsah vitamínu K ve stravě. Dokonce se v ní navrhuje podávání vitamínu K ke stabilizaci warfarinové antikoagulace.

POZOR: Rozhodnete-li se skoncovat s „warfarinovou dietou“ a začít jíst běžnou, smíšenou stravu, na jakou jste byli zvyklí v minulosti, oznamte to nejdříve vašemu lékaři. Trvejte na tom, aby se úroveň antikoagulace měřila v krátkých intervalech pro případ, že by bylo zapotřebí upravit dávku warfarinu v souladu s přechodem na normální stravu. Návod ke správnému složení stravy poskytuje PYRAMIDA ZDRAVÉ VÝŽIVY (viz např. http://aerobicmania.tripod.com/home.html; pamatujte, že nejdůležitější je základna!). Doporučujeme, abyste se vyvarovali náhlých, extrémních změn v množství požívané zeleniny.

elfka11
12. kvě 2010

Ahojky koukám tady na tuto stránku.Zjistili mi mutaci heterozigot Mthfr a první těhotenství dopadlo špatně,tak mi pro jistotu hematoložka tentokrát napsala injekce Fraxiparinu a anopirin.Chodí se na nějaké časté kontroly od toho 7.měsíce a většinou se to bere až do porodu,díky za nějaké minformace??

martinamil
12. kvě 2010

Elfko, vítej! Co by Tě přesně zajímalo? Ptej se. Já jsem píchala do konce šestinedělí a pak Warfarin. Před koncem se kontrolují průtoky a Tvá srážlivost. V den porodu se většinou nepíchá, ale pokud si píchneš, žádný problém. Jen hlásit, že ho máš. Já rodila 35. týdnu (ne z důvodu srážlivosti), ale jiné holky i přenášely.

elfka11
12. kvě 2010

Jé moc děkuji.No nevím co mě bude čekat a vzhledem k prvnímu porodu,chlapeček umřel ještě než se narodil.A ted mám ty imjekce,tak mě zajímalo jak si je dlouho budu píchat a odkdy se chodí na různá vyšetření?

martinamil
12. kvě 2010

Elfko, tak to Ti moc poradit neumím. Já měla vysoce rizikové těhu i z jiných důvodů, takže já ho proležela skoro celé ve špitále a nebo pod dohledem různých doktorů 2x týdně kontrola. Až se tu objeví ostatní holky poradí více.

Myslím ale, že kontrola průtoků je od 30.tt pravidelná a 1x měsíčně kontrola srážlivosti na hematologii.

wlladka
13. kvě 2010

Ahojky,
objevila jsem toto téma a jsem ráda. Včera mi byl taky předepsány injekce Fraxiparinu a Anopirin. Miminko se mi začalo zpomalovat s růstem. Chtěla jsem se zeptat, jestli na tom jsou vaše miminka taky tak, nebo jestli mají míry takové, jaké mají být.
Elfka, koukám, že jsme na tom s těhu dost podobně. Mě našli mutaci C677T v genu MTHFR v homozygotním stavu. Proto mi teď dali ten Fraxiparin a Anopirin.
Mě řekli, že si to budu píchat až do porodu... ☹

elfka11
13. kvě 2010

Ahojky,injekce budou asi do porodu ☹ .Zatím se vyloženě mimi nezpomaluje růstem,ale je drobnější a paní doktorka měla strach tak mi napsala v pátém měsíci injekce,ale v prvním těhotěnství malej měl 2450g.Tak pro jistotu

martinamil
13. kvě 2010

Děvčata jen vás chci uklidnit. Kryštofova odhadovaná váha den před porodem byla 2100 g. Narodil se 2720 g 49 cm. Takže ty odhady UTZ berte hodně s rezervou. Je ta velká odchylka, proto je to ODHAD váhy.

Teď vám ty injekce příjdou děsivé, ale brzy si zvyknete. Berte to tak, že je lepší teď trochu ředit, než později řešit problémy. Já píchala 30. týdnů, ke konci 2x denně a taky jsem to přežila a mám naprosto zdravého čilého klučíka.

wlladka
13. kvě 2010

martinamil díky. Už jsem si psala s Martinkou76 a ta mne uklidnila. Prcek je teď dle UTZ o 2 týdny menší a váha je cca 760gr Snad v bříšku vydrží co nejdéle, aby ještě přibral. Mám doma dva kluky a oba měli při narození +- 2 kila. Uvidíme, třeba je ještě tenhle prďolka předežene 😉

wlladka
13. kvě 2010

...a je jasné, že jsou pořád lepší injekce, než najednou přijít na to, že se nějaká céva ucpala a nastaly nějaké nevratné komplikace. takhle je to fajn. Injekce tak hrozné nejsou, jen si zvyknout na tu aplikaci, aby člověk nic nezkazil. jinak to bude fajn. Jsem teď o dost klidnější. Děkuji 🙂

martinamil
13. kvě 2010

Wlladko, neboj vydrží! Není důvod proč by neměl. Průtoky Ti budou hlídat, takže tromb do putečníku teď nehrozí. Jen si to hezky užívej. Sama víš nejlépe, jak ty děti potom neskutečně rychle rostou 😔 😉 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru