Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

wlladka
13. kvě 2010

To je fakt, kluci byli oba maličcí. Sice jsme si pobyli v porodnici o něco déle, ale pak všechno dohnali a te´d jsou to zlatíčka. I když někdy na roztrhnutí 😀 😀 😀
Tenhle měl být holčička, ale je to zase kluk a bojovníček od začátku 😉 Jsme moc rádi, že ho máme a všichni se na něj moc těšíme. 🙂 🙂
Koukala jsem na Kryštůvka a je to moc pěkný chlapeček 😵 Krásně roste. Jen tak dál 🙂 Přeju moc zdraví a štěstí 😵

martinamil
13. kvě 2010

Jeho tatínek je taky třetí vymodlená holčička. Bohužel to tchýni nějak nevyšlo. Má 3 syny, 4 vnuky ale už konečně i tu vymodlenou Lucinku - vnučku. Je zajímavé, že všichni 3 kluci byli předčasní. Dnes má Aleš 202 cm a 115 kg. Kryštof je v tomto po něm. Minulý týden měl 10920g a 86 cm.

I my držíme moc palečky, neboj bude to všechno ok. Holčička bude až to čtvrté 😉 😵 (v jiné diskuzi je pro změnu holčina, co má 4 holky a syn púořád nikde) 😀

elfka11
13. kvě 2010

Je jasné si radši píchat to není takový problém,než něco podcenit,jen mám strach z té váhy miminka.

wlladka
13. kvě 2010

Elfko, to já taky. A jak jste velká (těžká) Emička?

elfka11
13. kvě 2010

Wlladka:Už jsem se i bavila se známou,že si asi v lékárně koupím tu Maternu vitamíny,miminka prý po tom hodně nabírají.Malá měla ve 26.týdnu 820g.

martinamil
13. kvě 2010

Nasazovat si něco sama, to bych neviděla dobře. Konzultuj to s doktorem. Ne všechny přípravky na ředění krve se snášejí s určitým množstvím vitamínů. Koukni na mou diskuzi nahoře s Alenkou.

martina76
14. kvě 2010

Mě na Karláku schválili jen ten Femibion. Jinak švagrovce, když ležela v nemocnici kvůli hrozícímu předčasnému porodu lékaři radili hooodně medu a hroznový cukr. Tím se nedá nic pokazit. Jen přibrala za měsíc asi 6 kg a mímo asi kilčo. 34 tt jí pustili domů s tím že malá měla něco kolem dvou kil, takžě prý děj se vůle boží. 😉 Mimochodem nakonec přenášela a Vikča měla 3,7 kg. 😀

alenka80
14. kvě 2010

martinamil,
máš v podstatě pravdu v tom,co píšeš. I když není to úplně tak jednoduché. Já toho načetla už opravdu hodně, vč. těch antiwarfarinových názorů a stránek. Leckdy tomu nerozumí ani doktoři. Já samozřejmě nevynechávám v kuchyni zeleninu, do polévek, pomazánek dávám vše. Jediné, co od trombozy neměl je špenát, brokolice a kysané zelí jako hlavní jídlo. A i listových salátů se bojím, protože tam je ta koncentrace K taky vysoká.
Znám plno lidí, kteří kvůli warfarinu nejí luštěniny, kuřecí maso, sojovou mouku, olivový olej, nekoření bylinkami atd.....
Na druhou stranu znám lidi (zejména starší), kteří jí úplně všechno. Ale opravdu vím od doktorky, že tenhle antagonismus vit. K funguje a u naší doktorky je běžně slyšet: "pane Vomáčka, že vy jste nám zase jedl kys. zelí. Máte INR 1,5.......
U nás je bohužel problém ve výkyvech v INR, takže tohle trochu řešit musím. Kdyby to bylo směrem nahoru, tak bych se tak neobávala, ale z podředění mám po plicní embolii opravdu strach......
Léky ani vitamíny bych si samozřejmě taky netroufla koupit bez konzulatace. I tak se stane, když to doktor schválí, že v příbalovém letáku najdu - účinek léku může ovlivnit hladinu antikoagulancií. Proto se nechte přeměřit...............A pak se v tom čerte vyznej
Ad ten příspěvek, jak to funguje v anglosaském světě. Ano, v Anglii to tak opravdu funguje, jeden čas jsem si i dopisovala se studentem, který tam byl na stáži a prostě se přišel přeměřit, kdy chtěl, klidně i třikrát týdně a nikdo neřekl ani půl slova.(a navíc to byl cizinec). No, ale zkusit to tady v Čechách................. 🤐 Pak byl kluk docela nešťastnej, když se vrátil zpátky do Čech.........
Manžel když jde mimo termín, musí si vymyslet např průjem, pak ho vezmou bez řečí. A zpravidla má to tušení správné a má opravdu málo........
Ale můžeme být rádi, za to co máme, nechci si stěžovat, jsou na tom státy se zdravotní péčí mnohem hůř

alenka80
14. kvě 2010

Ještě jsem ti chtěla, marti, napsat.......
na příští kontrole na hematologii chci, aby mu zase změřili homocystein a jsem zvědavá na výsledek. Teď totiž vůbec nebere ani listovku a ostatní Tak jestli ho bude mít v normě i bez toho nebo jestli opravdu bude zvýšenej. A pak se budu moct řídit tím, jestli teda ty vitamíny brát nebo ne

martinamil
14. kvě 2010

Jasně. Máš pravdu. Ono je to opravdu co doktor to názor. Já má INR relativně stabilní, takže to fakt neřeším. Je tedy pravda, že nesním mísu zeleného salátu na posezení. Panu profesorovi v tomto hodně důvěřuji a respektuji jeho názory a zatím to bylo vždy v pořádku a díky němu mám zdravého Kryštofa a i já jsem bez větších problémů.

elfka11
14. kvě 2010

Martina:Jasně zeptám se nejdříve doktora,chtěla jsem jen něco aby malá nebyla maličká.

martinamil
7. čer 2010

Tak naše miminko úspěšně oslavilo 1. narozeniny. V sobotu jsme byli na svatbě, tak se podívejte jak už vyrostl.

martinamil
27. dub 2011

@petreva @hrozinka @martina76 Holky kde jste? Jste všechny ok? Já se právě vrátila z hematologii. Bohužel se už zase zopakovala tromboza ☹

petreva
27. dub 2011

@martinamil Zdravím 😉 Tromboza mrcha tě dostila??!! Tak pícháš injekce nebo užíváš Warfarin? A jinak? Kryštůfek krásně roste!!! 😉

martinamil
27. dub 2011

@petreva - Obojí. Beru dál Warfarin + 2x denně injekce ☹ Hlavně, že malý je ok.

Vložím vám aktuální foto prcka, co už není prcek. Vždyť mu budou za měsíc 2 roky. Je to vůbec možné???!!! 🙂

petreva
27. dub 2011

@martinamil Téda to je dávka...a je ti dobře?? Můj taťka má po tromboze, bere Warf. a hrozně mu lítá ředění...teď měl něco přes pět 😕 😲
Viděla jsem K. na fb...je to okáček!!! A u něho jsou výsledky dobré?? Myslím krevní...
Hrozně to letí, viď...nedávno jsi kupovala látkový kravičkový plínky, dověděla se že to nebude holčička ale klouček a teď tomu prďolkovi budou dva 😵

martina76
1. kvě 2011

@martinamil Ahojky tak to mě moc mrzí. Já jsem v poho a na kontrolu jdu až za dva roky. Ale já nikdy problémy neměla, mě na to přišli náhodou po těch potratech. 😝 Jinak si mě pozvali s obouma klukama na Karlov na vyšetření a oba mají po mě Leidena heterozygot. Tom na kontolu za dva roky a Mikula za čtyři. Byli jsme u paní doktorky Vepřekový a byla moc příjemná.

martina76
1. kvě 2011

@martinamil Teda Kryštůfek je parádní frajer, tý brďo a dva roky 😲 toto letí, ale co se divím Mikulovi bude teď v květnu 18 měsíců a tomu mýmu pubišovi v létě jedenáct 😲

martinamil
2. kvě 2011

@petreva - kravičkovou plenku máme do teď 😉 Kuk http://www.foto-tichy.cz/galerie/290784/ (až na konci galerie). Mě ta krev vůbec nelítá, ale nechce to stoupat. Optimum je 2 - 3 a já mám pořád 1,2 až 1,5 ☹

@martina76 - Jé k paní doktorce Vepřekové chodí můj táta 😉 já dojíždím ke Kvasničkovi.

hrozinka
autor
9. kvě 2011

@martinamil Marti a z čeho? jen tak sama od sebe přišla? :A jaxi na tom? zase heparin? ☹ U nás vše v pořádku, byli jsme ted s malým na 14 dní na Valachách, týden u mých rodičů týden u manželových, aby si každý vnuka pořádně užil. JInak u nás vše při starém, zatím máme jen Ondráška, který nám roste před očima, ale už jsme se s manžou bavili, že v srpnu se začnem snažit o druhé, ale zatím je to jen takové naše tajemství. 🙂

keity77
12. čer 2011

@janicckka Jani, mě čeká to samé, také jsem přišla o mimi v 26 tt ☹ já si budu muset píchat injekce a brát anopyrin a to nemám Leidena. Prosím nemáš zkušenost s Anopyrinem v těhu díky 🙂

roryna
14. čer 2011

@martina76 ahojky ja jsem tady nova ale chtela jsem se zeptat ja taky nikdy problemy nemela 4krat jsem porodila uplne v pohode pak jsme se pokouseli o dalsiho mrnouska a bohuzel 5krat zamlkle tehotenstvi nikdo mi nedokazal rict proc to je potom jsem zmenila doktorku ktara se timto zabyva a ta me poslala na veskere vysetreni a zjistili mi prave tuto mutaci v zivote jsem nic takoveho neslysela. A ted jse tehotna ale prestehovali jsme se do Anglie a tady jsem si vylozene musela ty injekce vyrvat takze si je picham asi od 8tt ale co jsem se chtela zeptat jestli nemas zkusenosti s tim ze se ti delaly cervene fleky a hrozne svedi me to zacalo delat az po 2.5 mesicich pichani a tady mi na to nic nerekli ale chtela jsem aby mi vzali po5 mesicich krev a zjistili jestli treba neberu velkou davku nebo proc se to deje tak uvidim az prijdou vysledky jestli neco zjisti jestli teda vedi co maji zjistovat me to pripada ze tady vubec nevedi o co jde tak uvidim. Tak te prosim kdyby jsi o necem takovem vedela ze nekdo tohle mel tak mi dej vedet. Zatim moc dekuji

martina76
19. čer 2011

@roryna Já s tímto problém neměla. Asi jsem dobrá píchačka 😀 S tím svěděním ti asi moc neporadím, jediné co mě napadá jestli jsi třeba nezměnila desinfekci a nejsi třeba na tu novou alergická? Jinak je hrozný chodit k doktorovi a nebýt si jistá zda danému problému rozumí 😕

roryna
19. čer 2011

@martina76 No pockam na vysledky brali mi krev tak uvidim jestli neco zjisti, ja jsem prave taky nemela ze zacatku problem ale az za ty 2mesice, je pravda ze jsem zmenila desinfekci, ale to me hned taky napadlo tak jsem se vratila k puvodni a delalo mi to stejne tak nevim, myslim si treba jestli ta davka neni uz treba moc silna jestli treba se to nema snizit z 0,4mg na 0,2mg no nevim je to hrozny takhle kdyz ti doktor nedokaze rict no tak snad z tech vysledku budou chytrejsi. Mej se pekne a dekuji za odpoved.

fiallinka
19. čer 2011

@roryna je tu diskuze "trombofilie", tak doporučuju se poptat tam, jen nás tam hodně 🙂. A ty fleky můžou být špatná reakce na lék, kdo s tím má problémy, dostane většinou jiný 🙂

janicckka
4. črc 2011

@keity77 😵 Ahojky dlouuuuuho jsem tu nebyla,Anopyrin s tím zkušenost nemám,injekce radím píchat do bříška do bočního svalu,nebo co to tam je 😀 každopádně ke konci těhu už bříško injekce nezvládne,mě to vystříkávalo ven a měla jsem totálně modrý břicho od toho,šílený modřiny,říkali mi abych si to aplikovala do stehen z vnitřní strany a nebo do rukou u podpaždí 😝 😠 tak do toho jsem teda nešla,jinak je to síla holčiny zlatý ale co můžem jiného dělat 🙄 držím vám všem palečky,já už do dalšího těhu nejdu 😅 😵 pa

peta79
5. črc 2011

@roryna ahoj, já měla to samé. Píchala jsem si Zybor a při zvýšení dávky se projevila alergie - červené, svědící fleky. Dr. myslel, že je to alergie na dezinfekci, ale to se nepotvrdilo (vyzkoušela jsem jich několik). Potom mi napsali Clexan a fleky postupně mizely (hodně dlouho).

martinamil
12. črc 2011

@roryna - já Ti taky poradit neumím. S fleky jsem nikdy problém neměla. Píchala jsem těhu, šestinedělí a už bohužel zase od dubna píchám a minimálně do října píchat budu. Teď už naštěstí jen 1x denně.
Mě se dělaly a dělají modřinky a pak takové jako vy hrčky. Na ty je dobrá heparinová mast. Já mám APO-HEPA a tou se to "rozmasírovává" a je to ok.
Jako desinfekci používám jednorázové poštářky, zabalené. Je to nejpohodlnější.

roryna
13. črc 2011

@martinamil me se modriny prave ani hrcky nedelaji ty cervene fleky uz taky nejsou az tak silne jak byly tak nevim co to melo znamenat tu desinfekci tady dostavam predepsanou presne takovou jako ty pises ty jednorazove zabalene polstarky.Vysledky do dneska nemam ale rikala mi midwive ze kdyby bylo neco spatne tak mi budou ihned volat tak asi je vse vporadku budu doufat ale je nejhorsi ze ja vubec nevim jake mam hodnoty te krve kvuli te mutaci a taky by me zajimalo co by se stalo kdybych treba mela vse vporadku s tou krvi a ja si dal pichala aniz bych musela tak co by to pro mne nebo i pro mrnouska znamenalo jestli se nemuze nic stat. Kazdopadne ti taky dekuji za odpoved a drzim vam vsem palce at vse dobre dopadne.

martinamil
13. črc 2011

@roryna - kdyby jsi měla vyšší dávku ředění nestane se nic až tak závažného pro mimíska. Jen Ty to poznáš, že Ti nepůjde zastavit krvácení.

Já mám ColagulChek - přístroj na měření INR doma. Je to stejné jako u cukrovky, jen z kapky krve. Mě ty hodnoty bohužel šíleně lítají. V neděli jsme měla 1,4 a včera 3,1 (optimum 2,5 - 3). A to jím pořád stejně, mám stejné léky,...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru