Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

petrach
14. led 2009

hrozi tak jsemmoc zvedava,co ti dr řekne 😉 držim palce

petreva
14. led 2009

Hrozi, držím, už máš sice po kontrole, ale stejně 😉 určitě napiš...

hrozinka
autor
14. led 2009

ahoj holky, tak jsem stejně chytrá jak před kontrolou ☹ , nějak jsem se nedozvěděla co ty bolesti znamenají, prý to může být tím, že mi tam malej už hodně tlačí na nějaký nervy a ty mi způsobují tu pichlavou bolest, ale prý se nemusím bát rodit ještě nebudu, prý mám ještě necelej měsíc čas ( představa ještě měsíce mě přivádí k šílenství, brala bych tak 14 dní) malej je hlavou dolů prý už se neotočí, poloha mu vyhovuje a musím se objednat na monitor, čekala jsem, že to bude do porodnice kam bych chtěla rodit, ale je to k nějakým doktorovi mimo nemocnici, takže já se do tý nemocnice dostanu asi až když budu rodit ☹

no celkově jsem z prohlídky zklamaná bo jsem se vlastně vůbec nic nedozvěděla 😖

petrach
14. led 2009

hrozi ty jo,ti doktoři by zasloužili...všichni stejní
tak si řikej že to aspon stihneš všechno zorganizovat v bytečku,než porodiš..pujdeš do hotoveho..
budeš muset holt vic ležet a odpočivat,než to přijde 😉

hrozinka
autor
15. led 2009

tý jo holky, už jste četli tu zprávu o kaplickém? já se jí dozvěděla včera v půl 1 večer z čt24 a fakt jsem čuměla, ne že by mě ten chlap nějak zajímal, ale věděla jsem že čeká rodinu a shodou náhod v den, kdy on umřel jeho žena porodila holčičku ☹ to je strašný

jak se jinak cítíte? mě už je trošku líp, přestala bolest v zádech a tím že chodím jen po bytě tak nemám ani křeče v břiše, ale dneska odpo jdem na byt dolíčit ložnci tak věřím, že to zase začne.

nemáte někdo zprávičku o janě.cb jaxe jí daří? jak to chuderka zvládá ☹

petrach
16. led 2009

hrozi to je dobre že je ti lip 🙂
a ta jana nic,že? tak radši at ji vyšetři než neco zanedbat!!!! radej ten tyden v nemocnici přežit a mit jistotu že to bude dobre!!!!
dneska jsem si uvedomila jak malo stači a vše se otočí..takže radši se šetřit a nic nepřehanet,jo?
holky opatrujte se,mate to za par

jana.cb
16. led 2009

Ahojky kocky tak jsem po tydnu z nemocnice doma konecne 😉 udelali mi komplet vysetreni snad vseho a byla jsem snad na vse oddelenich v nemocnici .o)))) tromboza se nepotvrdila takze uz nepicham Fraxiparin diky bohu a a ani ta roztrousena skleroza takze jsem maximalne happy ze ja i miminko jsme ok 😉 dekuju moc za drzeni palecku a pridala jsem nove fotecky do albika + dalsi foto briska a veci co uz mame tak juknete pro pobaveni ci inspiraci kocky moje 😉 kazdej den nejaky odbery krve a moci a nejaky UTZ jak briska tak nohy nebo EKG ci endokrinogie bo hematologie apod mno hruza .. i ta tehotenska cukrovka ta krivka vysla negativni 😉 uff musim to zaklepat at je vse ok 😉 jinak jedine co musim tak doplnovat vitaminy a to zelezo a nosit ty ponozky proti natejkani nohy mno 😉

jana.cb
16. led 2009

a pichat Fraxiparin budu az 3 dny pred porodem a pak v sestinedeli jinak neni treba 😉 tak taky prima mno ....tak ja padim haji musim dospat vsechny ty dny v nemocnici je to hruza mno ☹

jana.cb
16. led 2009

zitra zaskocim a doctu vas tak brou a pa pa 😉

petrach
16. led 2009

janulko super,dobre zpravy,tak so doma odpočin 🙂
drželi jsme palce...jsem fakt rada 😉

jana.cb
17. led 2009

Petí bre ranko preji a kuju fakt moc!!! Ani nevis jak jsem se bala ja 😢 jsem tam probrecela cele noci a vubec nespala ..mala se tam hazela jako blazen jak se ji tam tak nelibilo ☹ hlavne o malou jsem se bala co by bylo kdyby se to potvrdilo 😕 no je to za mnou tak si budu uzivat tedka konika a dohanet co jsem zameskala 🙂

petrach
17. led 2009

ahoj holky a jani 😉
tak odpočivat a uživat si tehu,jo?????
přeju krasny vikend...třeba se dočkame i mimča,co holky? 😀

petrach
23. led 2009

ahoj maminy 😉
tak jsem včera prosedela 7 hodin na hematolce a stalo me to 8 skumavek krve...sražlivost je dobra,jen ty protilatky mam vysoke..takže musi na krev i manža a s vysledkama pujdu přišti čtvrtek do rozikove ambulance na porodnici,už tam budu chodit k nim

jani.cb a jak je tobe???
hrozi a co ty? neni ješte nic noveho? 😉

hrozinka
autor
29. led 2009

ahojky berušky, moc se omlouvám, stěhovali jsme se ted na ten novej byt a převezli jsme i počík, ale net nám zůstal na starým bytě a na novým zapojili až před hodinou,
Janic.cb jsem strašně ráda, že se nic nepotvrdilo a že vše dopadlo dobře, posílali jsme ti jen dobrou energii
u nás nic nového, už jsem od doktora převedena do porodnice na hlídání, včera jsem byla na předporodní kurz a 6.2 mám přijít přímo tam do poradny, připadá mi to trošku pozdě, když termín mám 9.2 a k vuli heparinu se může malej narodit i dřív...
jo novinka je, injekce už mi píchá manža, jak on říká háže si šipku do zadku 😀 , jednou to zkusil a od tý doby pícháme jen tam, já se na to nemusím dívat a on to zvládá a hlavně malej se pořád dost vrtí a vytláčí nožičky, že na zadku mám jistotu, že ho nebodnem 😅

petrach
29. led 2009

hrozi ahojky 🙂
tak vydiš,zvladli jste to se přestehovat a už mužeš jet 😀
posila te teda celkem pozde,to se divim,na ozvy chodiš kam:? to už se vetšinou dela v porodnici

ja dnes byla prvne na rizikovem a dopadli jsme dobře,zatim nerodim,ani se nechystam,akorat na utz je prdola o dost vetší,než ma byt,takže mi posunuli termin..
na hematolku chodim každy tyden,je to tam desne,hrozne to trva a ted s tama budu chodit ješte do te rizikovky,takže už tam budu asi i spat 😀

petreva
29. led 2009

Ahoj holky,
HROZI, já už myslela, jeslti nechováš broučka v náručí 😅 ...jak to tedy je s tím porodem?? Je riziko, že se narodí dříve, když pícháme?? A co ten plánovaný porod a nemožnost jakkoli přenášet, nevíte o tom??
PETRACH, takže ty protilátky nakonec dopadli dobře? Jak je větší mimčo? Jako o kolik? Holky, já se nějak začínám všeho bát...snad je to nějaká přechodná nálada...

martinamil
30. led 2009

Ahojky, tak se hlásím k vám.
Jsme sice "mladší", ale od včerejška už musíme píchat Fragmin. Já jsem byla na rizikovce od začátku a ta srážlivost to zhoršila na "vysoce rizikové" 😖 , takže mám obden nějakého doktora 😒 . Což pro mě znamená dojíždění do Prahy (60 km) a parkování převážně na P-2, což je zážitek samo o sobě. Chtěla jsem to zkusit metrem, ale nemožné. Vydýchaný vzduch ... hrůza. Na můj nízký tlak zážitek. 😝

Taky vás upozornili, že tento kmen chřipky Brisbane by mohl být kritický?

hrozinka
autor
30. led 2009

petrach bylo to náročné, ale zvládli jsme to, vůbec jsem nechápala, kde se za 4 roky nabere tolik krámů, když nemáme auto, byla to hrůza, vozili jsme to do tohoto bytu ( byty jsou od sebe autem asi 3 minuty) a dávali na chodbu, jsem pak chtěla udělat dražbu, sem si říkala, že jsme si koupili malej byt, že to nemám kam dát, ale zadařilo se, něco se vyhodilo něco uskládalo
prý se do porodnice posílá kolem 38tt, já jsem ted 38tt od nového roku mi to tady špatně počítá, skočilo mi to o týden dopředu. byla jsem na předporodním kurzu a tam dr říkala, že maminky přijímají cca 38tt +- týden před termínem a že návštěvy jsou tam co 2-3 dny, ale mě objednali až na 6.2. zajímavý
na monitor jsem byla u spešl doktora, prý ten přístroj je drahej a nemůže si ho dovolit každej dr tak tady mají třeba 10 ordinací dohodu s 1 doktorem, tam jsem byla 2 úterky za sebou, druhý už se ondráškovi nelíbil, furt mě na tý straně kopal, aby to padalo a úplně šíleně se vrtěl 😅 ani se mu nedivíám, strkat mu nějaký kolečka k hlavě by se mi taky nelíbilo

hrozinka
autor
30. led 2009

petrava někdy si i říkám, že už bych malýho chtěla doma a chovat, ale můj mi říká zatím ho tam ještě nechej když se mu tam líbí, ještě si ho užijem, bohužel vůbec nevím jak je to s tím porodem, když si pícháme, optám se na to v pátek, když tam jdu na tu kontrolu, ale když jsem to zvpomněla u gynekologa tak mi řekl, že mám pravdu, že přenášet nemůžu.

hrozinka
autor
30. led 2009

martinamil zdravím tě a vítám, co znamená pro nás nepražský parkování P-2? děkuji, a metrem bych to asi taky nedala, já se sotva vyznám v brně natož v praze 😅
a co s tou chřipkou? neděs mě, já mám do 14 dnů rodit a bojím se jí i tak natož jestli je to nějak vážný či co. ☹

martinamil
30. led 2009

Hrozinko, Tebe se to snad už tolik netýká. V nejhorším by Tě nechali porodit dříve, ale profesor mi vysvětloval něco v tom smyslu, že ta chřipka zasahuje nejen naše srdce, ale i srdce mimíska a tím, že jsme jim nedali optimální startovací podmínky mohlo by to mít vliv na jeho vývoj. Ale nějak jsem nepochopila, zda se to týkalo mě konkretně (těch rizikových faktorů mám více a tromboza je už jen perličkou na dortu) nebo nás všech co máme problémy se srážlivosti. Proto jsem se ptala.
Že budu mít rizikové těhu jsem věděla hned, ale nějak jsem z toho víc a víc vyděšená. Mimísek se zatím vyvýjí dobře a já snad válčím relativně úspěšně taky.

Parkování na P-2 - znamená parkování na Praze 2 (Apolinář, Karlák atd.). Jsou tam zóny, kde smí parkovat jen místní "tzv. modré zóny" na jejich průkazy a pár parkovacích míst s automaty (60Kč/hod), ale ty jsou hrozně plné, protože jich je tam málo.

Metrem by to normálně šlo. V Praze se docela vyznám, ale stojím-li někde déle tak se kácím. Takže čekání na zastávkách pro mě nepřipadá v úvahu. A bohužel partner je teď hodně často a dlouho mimo ČR, takže nemůže jezdit semnou. 😢

petreva
30. led 2009

Ahoj holky,
Marti, nevím, jestli mám řít "vítám tě" 😅 ale jsem ráda, že nás tu bude víc. Taky mě potkala tromboza a píchám Fragmin....s tou chřipkou mi nikdo nic neříkal ☹ ale zní to dost hrozně ☹
Holky, stejně si říkám, že mi nikdo nedělal testy na srážlivost krve atd...jen normál krev. obraz. Z toho by se případně něco zjistilo?? Nevíte? Dneska se mi mrňous v bříšku nějak divně vrtí, jakoby byl nespokojený. Ach jo, mám strach snad už ze všeho...a na kontrolu jdu až 12.2 😔

martinamil
30. led 2009

V klasickém krevním obrazu jsou i trombocyty, takže by problém se srážlivostí zjistili, neboj.

Strach snad ze všeho - tak to znám velmi dobře. Ta nejistota je šílená, ale mamča říká, že mám být ráda za to jak to je. Až se mimísek narodí budou to ještě větší nervy.

Holky, řešila jste některá problém srážlivosti ještě před otěhotněním? Dělali genetické testy na mutace i partnerovi? Partner naštěstí mutace nemá, ale o mých rodičích profesor řekl, že se nikdy neměli potkat. Znamená to tedy, že mimísek dědí přesnou polovinu mutací nebo může mít více či méně? Nějak tuto problematiku nechápu.

hrozinka
autor
30. led 2009

marti já teda nic takového neřešila, já měla trombozu z antikoncepce takže u nás se musela jen mamča se ségrou nechat vyšetřit krev na antinu a tatka jestli taky nemá nějak špatnou krev, partnera nevyšetřovali, ale mám kamarádku, která je s partnerem už 8 let, už uvažují, že by chtěli během příštího roku mimi, ale bez genetických testů do toho nejdou, už jen z důvodu, že kamarádčin partner má postiženou sestru a ta kamarádka má jen mírně taky sestru, tak to nechtějí riskovat. ale jinak zkušenosti s tím nemám

petrach
30. led 2009

holky ahojky 🙂
dneska nestiham,byla jsem na 4 h v praci a mam nohy jako balony 😠

petrevo protilatky dobre nejsou,jdu zas za tyden ve čtvrtek,hned po hematolce na gyndu s vysledkama..
no a s tim utz a velikostí mimča,holt nesedi velikost na tydny,u male jsem mela terminy podle utz pozdej,jak termin podle mesičku a ted je prcek bud velky,nebo je to vic tt.
uvydim co řeknou přište na gynde

marti vitam te 🙂
naši se zřejme taky nemeli potkat,protože to maji oba,přišlo se na to u mamky,6 tydnu před Eliščinym porodem,mela trombozu,takže jsme šli i deti na vyšetřeni a mame to taky všichni a nakonec to zjistili i u otce,ale třeba braši se neleči,jen ja ,ted v tehu je zvyšene riziko ,jinak se to řeši až v pozdejšim veku,pokud nejsou problemy,jen se delaji prubežne kontroly...neboj a nestrachuj se,bude to dobre 😉

hrozinka
autor
1. únor 2009

ahojky maminky, zatím jsme stále 2v1, ale začíná to být čím dál horší, včera jsem celej den proležela, bylo mi stráášně zle, bolelo mě břicho i v podbřišku, sem tam mi bříško i ztvrdlo,bolely mě i záda, klouby, na chvilku mi pomohla teplá koupel, ale fakt jen na chvilku, ale dneska už jsem zase ok, sem tam bolesti v podbřišku, ale na to jsem si už zvykla. tý jo ted to bude snad nejhorší týden, já furt nervuju jestli už nebo až ted, ale určo to dopadne tak, že budu rodit fakt až v termínu, kontrolu mám až v pátek 😒 takže celej tejden budu na jehlách ☹

leniska
1. únor 2009

Ahoj holky🙂
tak jsem az ted prisla na tuhle diskuzi...jsem na tom stejne..mam leidenskou mutaci homozigot..a picham si uplne od zacatku tehu...
hrozinko moje segra dvojce(my to mame dedicne po tatkovi) rodila pred rokem a pul a vyvolavali ji porod v 38tt radeji...ja ve ct zacinam 40tt a nic..pichala jsem si O,3, pak 0,4 a ted 0,6 fraxiparin..muj doktor ve fakultni nemocnici v Ostrave rika, ze jsme pod kontrolou temi injekcemi a tak se nemuze nic stat..Ted na posledni kontrole jsem se ho ptala co kdyz neporodim do terminu??a on mi rekl, ze muzu 10 dni prenaset... 😖 😲 tak jsem se zhrozila, jelikoz vim, jak u segry tvrdili, ze ji radeji ani nenechaji do konce a porod ji teda vyvolali v 38tt..no a pak jak jsem odchazela tak mi rekl, ze teda pokud neporodim do terminu, tak nastoupim v ten den do nemocnice, aby me prevedli z injekci na mensi davky..nebo neco takoveho povidal...taky jsem z toho takova vystrasena a chtela bych uz to mit za sebou...nejlepsi by bylo kdyby se mala prihlasila sama do toho 11.2, kdy mam termin..

hrozinka
autor
2. únor 2009

ahojky lenis, děkuji aspon za takovéto info, já jsem úplně bléé ☹ každé ráno se budím jestli už nebo ještě ne, když vidím, že voda neodtekla a bolesti nemám tak si říkám sakryš proč ještě ne, je to ted takové stresující, já mám termín v pondělí 9.2. (já jsem 10.2. 😀 ), ale chtěla bych už to mít za sebou, každej den si říkám zase nic, já to určitě ted protrpím kdy to bude a určo porodím až příští týden 😠 , bych nevěřila, že poslední týden bude nejhorší, závidím maminkám na které to prostě přišlo ani nevěděli jak.. toto čekání je strašný.

holky, když mám teda v pondělí ten termín mělo by vždy břicho začít klesat? mě totiž vůbec neklesá, je pořád na stejným místě, tak se ještě děsím, že budu přenášet. 😖

leniska
2. únor 2009

Hrozinko ja citim to same..kazdy den si rikam, ze uz bych chtela rodit..premlouvam miminko, ze uz ho chcem videt at uz jde za nama.🙂ten konec je hrozny fakt..tech injekci uz mam taky dost, ja si to picham cele tehu do noh a uz je mam uplne rozpichane a same modriny..uz se tesim az mimi bude venku a budu pichat do bricha pres sestinedeli, to bude i takova klokani kapsa to bricho, tak to i dobre pujde🙂
A tobe doktor rikal, ze muzes prenaset???
Jinak me bricho taky neklesa, aspon jsem si toho nejak nevsimla...ale to pry ani klesnout dopredu nemusi, klesne pry az u porodu..podle toho se nerid..🙂

hrozinka
autor
2. únor 2009

já si píchala od začátku do břicha, ale začli se mi tvořit hrudky, tak jsem dostala heparinovou mast, ze začátku je rozpouštěla pak už ee, a tím, že mám i strie tak pak už fakt nebylo kam píchnout ☹ ani nevím jak a začli jsme píchat do zadku, je fakt že tam mě to taky dost bolí, ikdyž špeku je tam dost, ale hlavně je to místo kam si to troufne píchnout manža a nemusím já, já to jen nachystám vydesinfikuji a on jen hodí šipku jak říká 😵 ale pak to chvilinku pěkně bolí, už mám hrudky i tam, já bych to do nohy nedala, to mi stačí když si tu nohu mám jen chytnout.
s klokaní kapsou máš pravdu, to budem vypadat 😅 já už si dala i teplou koupel ale malýmu se asi u mě fakt líbí, pořád si říkám, že na to nesmím myslet, ale ono se to nedá, člověk je od rána do 5ti sám v bytě, jen může koukat na telku nebo brouzdat po netu, a stejně na to myslím ☹

už at to máme za sebou leni 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru