Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
18. bře 2009

Petrev, tak s tím vařením jsme na tom podobně. Mě se taky vařit nechce (mám-li vařit je pro sebe) a nebo jsem u toho k.o. Musím u Tobo sedět a to je nic moc.

Jinak jsem objevila super jednoduchý receptík na teplý oběd. Kuře s fazolemi

Nakrájíš kuřecí prsa na sousta. Do vysokého pekáče dáš malinko oleje, maso, osolíš, okořeníš gril. kořením. Promícháš. Zasypeš sterilovanými fazolemi z konzervy. Rozmícháš rajský protlak s trochou vody, chilli omáčkou. Zaliješ tím fazole a dáš zakryté do trouby na 45 min. To vše. A je to mňam!!!

hrozinka
autor
18. bře 2009

mě taky nebaví vařit, jsem ráda, když mi obědy zbývaj z víkendu a jen ohřívám, ono pro 1 vařit je na prd a muž jí v práci a na teplé večeře si nepotrpí.
co se týče kojení tak už není co, včera jsem zkoušela odstříkávat a už neteklo skoro nic takže už asi není co zachranovat a dokonce mi gynekolog dneska řekl, že by se s warfarínem nemělo kojit no tak nevím, zase jiný dr jiná rada.

martinamil
18. bře 2009

A koukala jsi do příbalového létáku Walfarinu? Bohužel jsem zjistila, že gynekologové a praktikové občas informují mylně. To by Ti přeci řekl hematolog či v porodnici.

Holky, jak dlouho před porodem jste se registrovali u dětského doktora? Tady je docela nátřesk, tak přemýšlím zda už bych náhodou neměla.

hrozinka
autor
18. bře 2009

já tam volala v den termínu 😅 ale kamarádka už 14 dní před porodem., já příbalové letáky nečtu bo pak všechno co tam píšou mám, takže je čte manžel a řekne mi to nejdůležitější 🙂
taky jsem si říkala, že by mi v porodnici řekli, že se to nesmí, byli tam i laktační sestry a věděly že mám warfarín

martinamil
18. bře 2009

Mě se to právě zdá dost divné. Když jsem se ptala v poradně co si mám připravit, tak mi řekli, že mateřské mléko je nejdůležitější a že pokud bude předčasné, tak doporučují el. odsávačku. O kojení jsme se bavili dlouho, i mi říkali jak to chodí u inkubátoru a o mé trombofílii vědí dobře. No uvidíme. 😉

petreva
19. bře 2009

Ahoj holky,
HROZI, to je mi líto...ale nebudem věšet hlavu přeci...udělala jsi co šlo. A dáš mu i něco víc než "jen" mlíčko, tak mu bude jistě dobře...
MARTI, prý jsou elektr. odsavačky šetrnější a u některých jde nastavit i intenzita, to je žůžo...
Tak já za chvíli razim k Dr. Péťa je ode dneška doma, tedy dnes má své doktory, ale přijde za mnou na gyn.
NO a můžem rodit 😀

martinamil
19. bře 2009

Petrev, zak držím palce ať je vše v pořádku 🙂

petreva
19. bře 2009

Jujda, Matri, ty už jsi tu?? už jsi nějak studovala ty odsavačky?

martinamil
19. bře 2009

Já jsem tu od 4.30 hod. Jsem přespalá a tak straším 🙂

Mě švagrová doporučila elektrickou AVENT, tak jsem poslechla. Ona jí měla půjčenou z Mateřského centra a nemohla si jí vynachválit. Dobrá je prý i ta elektrická Medela.

petreva
19. bře 2009

Tak ty už ji máš...Avent je asi tak nějak všeobec. dobrá firma...na Medelu mám moc dobré reference, na řadu jejich výrobků...má fakt příjemný materiál...kdybych potřebovala, tak si od ní koupím takové ty kloboučky na kojení, či chrániče bradevek nebo jak se to jmenuje...na kurzu nám ukazovala několik značek a tahle byla taková přirozená, žádná umělina...
Tak jo, mějte se.

martinamil
19. bře 2009

No to víš, já mám tašku do porodnice již sbalenou a výbavičku snad taky komplet 🙂 😀 Jistota je jistota 😉

petreva
20. bře 2009

Ahoj holky,
včerana kontrole se Dr. jen pořád usmíval...zpočátku...prý je mrňousek už krásně připravenej, a na můj dotaz co s tím "přenášením", prý nemá smysl odpovídat...přenášet se dle nálezu nebude 😅
ALE má málo plod. vody, takže za chvíli musím do nem. na všetření průtoků...ty jo mám od včera brouka v hlavě, aby bylo malýmu dobře!!! Kdo ví jak dlouho má té vody málo...uf, už abychom byli spolu.
Večer mě začal pěkně bolet podbřišek a dneska ráno zase odešlo kus "uzávěru" 😅 myslim, jako zátky, tak že by klepal na dveře 😵 Ty jo, ale jsem z toho nějak mimo...já budu rodit 😀 😅
Zase spinká a téda vůbec se nedá rušit...ještě to vyšetření a hlava plná obav...ale co, teď už si nás snad pohlídaj. Jen se mi nechci vůbec jíst, snídat...asi bych měla, což? Kdyby se to nějak víc rozjelo, už se nenajim...tak zatím. Do nem. jdu v 10 tak dám odpol vědět. Kdyby ne...tak bojujem 😵

martinamil
20. bře 2009

Petrev, no to by jsi asi měla. Nevím zda budeš mít chuť jíst tam 😉 Ale takdo pondělka bueš mít mimíska u sebe. Doufám, že dáš zprávu!!! Do IP Ti pošlu moje mobilní číslo. 😉

Tobě nesledují průtoky pravidelně? Mě už od 25. tt, ale to kvůli té špatné srážlivosti. A že má málo vody? No teď už jí nepotřebuje a alespoň nebude tak dlouho trvat než odteče 😀

petreva
20. bře 2009

Ahoj Matri, provedu 😉 písnu...tak do sebe soukám aspoň tvaroh...dala jsem si do něj kakao, mnamka.
Celý je to se mnou divný!! Až mě to štve a chci zaútočit, protože chci vědět jestli tromboza byla jen blbá náhoda nebo mám taky nějakou špatnou srážlivost na jakékoli podkladě...jéžiš co bych doma ještě potřebovala udělat 😅 😀

martinamil
20. bře 2009

Tak to jsem zvědavá zda něco zjistí. Polovina příčin trombozy se vůbec nezjistí - zatím.

Ale rozesměju Tě! Když mi dělali genetické mutace (museli i rodiče a bratři a samozřejmě Aleš), tak doktor konstatoval následující. Matka a dvojčata mají nejhorší možné zmutování genu, otec a partner mají mutaci genu jater. Poenta. Máma a bráchové jsou v naprostém pořádku, nikdy trombozu neměli a jsou pravidelnými dárci krve. Táta měl trombozu 12x a já 4x. Tátovi nikdy žádný problém s játry nezjistili. Alešovi tvrdili, že přechodil mononukleozu. Takže? Já jsem nejzdravější tvor v rodině 😀 😀

hrozinka
autor
20. bře 2009

ahoja peti, teda ty to máš fakt za pár, úplně mi naskočila husina jak jsem si četla že už možná klepe na dveře vzpomněla jsem si na sebe, jaký to je když odchází ta zátka? mě nikam nešla a plodovou vodu mi píchali v nemocnici, a musím říct, že jsem jí asi měla i za tebe, ve mě bylo snad 5 litrů vody všici mi říkali jak mám velké břicho a to byla všecko voda

hrozinka
autor
20. bře 2009

marti tvůj tatka měl 12x trombozu? a to je možný? a má z toho nějaký následky? já ji měla jednou a mám zničenou 1/3 tepny v noze, noha si udělala náhradní oběh, proto jí mám o 4 cm širší než druhou, tak nevím jak to zvládl tvuj tatka po 12té uf

martinamil
20. bře 2009

Hrozi bohužel ano. Má ty nohy úplně zrasené. obvod jeho kotníku je 40cm! musí plně bandážovat a už mu dělali plastiku.

martinamil
20. bře 2009

Já mám taky každou nohu jinou. Posledních 5 cm kozaček pod kolena nezapnu. 😉

hrozinka
autor
20. bře 2009

tý jo tak to je fakt mazec, ty že nezapneš kozajdy? jsem koukala na albíčko a nepřipadáš mi tak, já jsem se na sebe koukala do zrcadla a říkala jsem si, že po tom porodu vypadám celkem hezky, i bříško mám menší než před těhu, ale tehdy bylo špekaté a dalo se zatáhnout, ted je to povyslá kůže a tu nezatáhnu, mažu nějakým krémem od vichi tak snad zabere, ale když si člověk v riflích sedle tak vypadám jak tele s harmonikou na břichu bléé ☹
zpět k tématu 😅 já kozajdy taky nemůžu nosit, mám celkem tlusté stehna a žádné kozajdy nedopnu =o( ale co já stejně sukně moc nenosím tak mi to ani neva, zítra jdu na nákupy taxe těším, potřebuju boty, rifle a nějaký trika taxem zvědavá co seženu 🙂

martinamil
20. bře 2009

No teď bych je už asi nezapla vůbec, protože mi nohy natékají. Ale po té tromboze mi zůstala silná lýtka.

A povyslé břicho? Tak s tím jsem se smířila už dávo. Tím, že mám horizontálně přeřezané svalstvo, tak nešlo ani zatáhnout. Cvičit jsem nesměla a nebudu smět, tak se tím vůbec nenervuji. No co, alespoň mám přesně naznačeno, kde se má ten špek skládat 😉 😀

petreva
20. bře 2009

Ahoj holky, ještě se hlásím, ale nevím jak dlouho...
Vždycky jsem si myslela, že kontrakce jsou jakoby po celé děloze, ale mě bolí jen podbřišek, ale festovně, tak nevím 😅 jejda a to mám zdrav. školu 😅 a snad nebudu vědět, kdy do porodnice...
Musela jsem jít něco dělat, abych na to tak nemyslela...fkat mě často, ale asi nepravidelně vezme jakoby "křeč" do třísel a podbřišku a za pár sekund zae pustí...to jsem si taky myslela, že trvá déle 😅 tak nevím...teď mířím do sprchy se umýt, uvidíme...
Jinak dnes na průtokách ... výsledek dobrý, ale Dr. se zděsila toho mála vody, co tam mrňous má...takže postup takovýto...v po ke svému gyn. který mě buď hned v út nebo stř. dle stavu pošle do porodnice, kde mi budou muset vyvolat porůdek, aby tam brouk nebyl na suchu 😨 říkal, že příčina tak málo vody může být v nezaznamenaném odtoku a hrozí infekce otvorem, kterým unila nebo že má malej "špatné" ledviny a proto se voda neobnovuje...no mám z toho vítr a doufám, že to co teď prožívám nejsou jen poslíčci týden před porodem. Jo a dneska odešlo dost zátky tak taky jedno +
Tož zatím se mějte...

martinamil
21. bře 2009

Čerstvé zprávy od Petrevy: v 9:16 hod. přišla pozdravit sluníčko naše holčička Elenka, 3460g a 51 cm velká. Eva

Evi, tak ještě jednou velikáááánskáááá gratulace!!! 🙂 🙂

hrozinka
autor
21. bře 2009

jééé tak velká gratulace, chtela jsem jí právě psát že má asi kontrakce 😀

leniska
22. bře 2009

Evi, strasne moc gratuluji!!!!!!!!!!!!!!Uplne jsem si vybavila ty pocity, jak je mimisek na svete..🙂
Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla, tak to musim napravit🙂
Konecne nam konci sestinedeli, ted uz to bude lepsi..sestinedeli bylo opravdu narocne..mala hodne trpi na prdiky, tak porad plakala a plakala, ale ted kapem kapky, tak je to o dost lepsi...Taky se o me ve stresu pokousel nejaky zanet, zcervenalo mi prso a dostala jsem zvysenou teplotu 37,5. Hned dala tvaroh a vzala si paralen a rano to bylo o.k..nechapu..asi to byl nejaky slaby zanet..no ale od patku mi jakoby ubylo mleka po tom zanetu, jak zmacknu strikne..tak jsem si rikala proc se mala tak vzteka u piti, vzdyt tam mlicko mam..ona mi uz totiz pila 160 ml kazdou davku..jednou z leveho a jednou z praveho.no tak jsme museli dat jednu davku Nutrilonu a ja zkusila odstrikat a z obou 150, ale malo to tece, o dost pomaleji nez predtim..za vikend jsem vypila nekolik litru melty a vypada to, ze se to zase lepsi..
Hrozi a co vy, uz jen umele?? Ja si taky rikala, ze kdyby to u nas tak dopadlo, tak se svet nezbori..Ja taky vyrostla na sunaru.

hrozinka
autor
22. bře 2009

ahoj lenis my už jsme jen na umělé výživě, já ty záněty měla ve velkém a v obou prsou, první v jednom a v druhým týdnu v druhým tím jsem ztratila většinu mléka no a pak přišla revize dělohy a mléko je fuč, ale malej to zvládá, nutrilon comfort 1 má na týden (stojí cca 250) ale to je to nejmenší. prdíky nás strašně trápí hlavně v noci, ale snad to přejde. kapekm probiotické kapky, dáváme feniklový čaj a ještě sab simlex
já si nedávno snažila vzpomenout jaký to bylo mít malého v bříško a na porod, musím říct, že se to celkem zapomene ☹

martinamil
23. bře 2009

Ahoj děvčata! Hrozinko zapomene? A to jsi se tolik nemohla dočkat!!! 😀 😀 😀

Já dnes jedu do porany. Dle příkazu si sebou beru tašku, ale doufám, že to bude jen zátěž do auta, aby mě neodfouklo. Nějak výrazně hůř či unaveněji se necítím, tak snad to ještě týden nebo měsíc vydrží. 😅

Odpoledne se ozvu, co a jak 😉

leniska
23. bře 2009

Ahojky🙂 Tak me uz se to zase rozjelo naplno, tak kojime. Nas taky trapi prdiky, pouzivam sab simplex pred kazdym kojenim 15 kapek. A je lepe..ale mam i probioticke kapky, ale zatim je nepouzivam..Hrozinko, jak to kapete..a pouzivas najednou probioticke i sab? Nevadi to..?
Marti, tyden ne..to je jeste malo..musis jeste vydrzet vice.a neozvala ses jak pises, tak snad je vse v poradku.

martinamil
23. bře 2009

Tak já se hlásím. Výsledky špatné ☹ , povedlo se mi ukecat profesora, že musím zítra k zubaři, protože mě ten zub fakt bolí, ale ve středu nastupuji. Čípek se zkrátil a otvírám se. Ta síťka co tam mám nedovolí děloze, aby rostla nahoru a tak tlačí na čépek. Od středy se musí snážit dávky Fraxinu a pokud se nepodaří zastavit předčasný porod, tak jdeme v sobotu na císaře. Spontální porod by byl pro mě nebezpečný. Pořád mi to nějak nedochází.

leniska
23. bře 2009

Jejda Marti, a ve kterem jsi mesici? A kolik vazi miminko vis? To bude drobecek, ale v dnesni dobe uz jsou lekari sikovni..ale i tak, preju hodne sil a vseho dobreho. budu drzet palce!!🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru