Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
23. bře 2009

Leni dnes jsem 26+5 tt. takže je hodně brzy. Mimísek je větší, minule měl 1350g což by bylo v pohodě. Já jen doufám, že se jim to povede zastavit. Uvidíme co bude. Každopádně budu mít počítač sebou a budu se hlásit. U Apolináře je bezporoblémů Wi-Fi připojení.

leniska
23. bře 2009

Marti tak hodne stesti, preju at se jim to opravdu povede udrzet..aspon do kvetna, ale nejlip do konce, ze...1350, tak to je opravdu veliky..to ja mela mene, myslim kolem 900..skoda, ze to nemam zapsane..Urcite pis co a jak..budem tady na tebe a na mimiska myslet🙂

hrozinka
autor
23. bře 2009

lenis já kapu sab simplex 10 kapek cca 10 minut po jídle a probiotika dáváme každý den večer při krmení, prý jsou bez příchuti, ale radši je dáváme mezi mlékem, muž malého krmí, já to nachystám a když vyndá flašku tak mu je se lžičky dám a muž pak zase dá flašku, takže to malej spolkne pořádně, myslím si, že je to lepší, ted jedl ve 4 a je 11 a furt nechce je fakt že usnul až v 6, ale zatím furt spí což dřív nebylo 😀
lenis myslíš, že se ti to rozjelo po té meltě?

hrozinka
autor
23. bře 2009

jéjej marti to mě moc mezí, že výsledky dopadly tak špatně ☹ , musíš se držet a uvidíš to se zvládne, doktoři jsou dnes šikovní a určo se jim podaří to zastavit. budem ti posílat pozitivní energii, aby to dopadlo na jedničku. 😉
určo nám dávej vědět jaxi na tom

martinamil
24. bře 2009

Tak se hlásím od Apolináře. Ve 4 hod. jsme jeli s pravidelnými kontrakcemi. Ale vůbec NEBOLELY!!! Naštěstí se porod povedlo zastavit, alé domů se asi dlouho nepodívám. Jsem na rizikovém a uvidíme co a jak.

hrozinka
autor
24. bře 2009

takže jsi v nemocnici? si tě tam nechaly? jestli jo tak to zase musíš brát z té lepší stránky, aspon tě mají pod kontrolou. ty už si sama od sebe dostala kontrakce? tý jo to je mazec. mrzí mě, že si to těhu musíš tak vytrpět, ale jak už jsme tady kolikrát psaly pro mimi všechno, že 🙂

taxe tam hlavně drž a mysli jen pozitivně, třebas si i s MatějoKryštofem povídej a zkus ho přemluvit, at tam ještě zůstane, že je to pro oba dobrý 😉

já taky přemlouvala at zůstane ( myslela jsem že porodím už kolem vánoc) a nakonec jsem týden přenášela, třeba to zabere 🙂

držím pěsti

leniska
24. bře 2009

Marti a co rikali doktori jak to vypada? Vim, ze to v nemocici neni nejlepsi, ale zase je opravdu lepsi, z ejsi pod kontrolou..hodne stesti 🙂
Hrozinko, takze ty davas probioticke kapky i sab? My mame taky probioticke kapky, bracha byl na slovensku a koupil mi je tam, stoji tam 290kc, tady stoji 700 u nas na Ostravsku. Ale jeste jsem je nepouzila, je tam napsano od ukonceneho 3 mesice..A nevadi, ze se pouzivaji proboitocke i sab? Chtela bych ji to taky dat, taky nas trapi brisko..
Dnes jsme byli na kontrole po 6 tydnech- mame 4850 a 57,5cm..takze jsme vyrostli o 7, 5 cm a probrali 1400 g za 6 tydnnu.Ptala jsem se doktora na to jak jsem mela to cervene prsoa zvysenou teplotu a on rikal, ze to u me zanet nebyl. Ze zanet neni 1 den a je s velkou teplotou..Ale ze u me to pry bylo, ze mi praskla mlecna zlaza, to je jednodenni zvysena teplota a zacervenale prso..ze to nic neni, ze se to obcas stava.Jinak myslim, ze ta melta pomaha a pak jeste fenikl je dobry na mlicko..ja piju denne tak litr melty a tak pul litra fenikl caje.

leniska
24. bře 2009

Hrozinko, kdy jdete vy na kontrolu? Kolik vazite?Mas moc pekne fotecky, maly je sikulka🙂

martinamil
25. bře 2009

Tak další den 2v1 za námi. Jsem na rizikovém u Apolináře na kapačkách. Dnes má být konsilium, tak se rozhodne co jak. Malý by uvnitř byl docela rád, ale asi mu moje břiští stěna nedovolí víc růst a tlačí dělohu dolů na čípek. Ten byl v pondělí odpoledne 1,5 cm a v úterý ráno už jen 0,5 cm. Kontrakce po kapačkách přestaly, tak snad bude dobře.

😉

hrozinka
autor
25. bře 2009

jj my kapem i sab i probiotika, nevím jaké kapky ti brácha koupil, ale já mám probiotika od ukončeného 1. měsíce. dokonce mi na ně dala i dr letáček at si je koupíme. jinak my už vůbec nekojíme malej je jen na NC ale ted s ním máme trošku problémy. z po na úterý skoro vůbec nespal, pořád jsme ho uspávali, třeba i 2 h a on se prospal sotva půl hodky někdy hodku takže celá noc i celej den peklo, muž přišel v 6 z práce vzal si malocha a já šla spát at su v noci čilá, vztávala jsem s malochem v půl 11 nakrmili a noc už byla malinko lepší, ale taky si moc nepospal, dokonce nam začal po každém jídlo zvracet, sice jen trošku si odbrnke a vychlustne, ale dřív to nebylo. dneska jsme koupili v lékárně další kapky babykalm je to samá příroda a je to na bříško, na krabičce píší ihned úleva a musím říct, že snad aji jo. připadá mi, že je malej klidnější tak snad to zabere a konečně se prospí.
já jsem od gynekologa dostala vitamin ce do spodku, aby se mi tam netvořili bakterie po tom zákroku a vedlejší učinek je svědění a pálení, a já bohužel mám to svědění, chodím jak uchyl a furt se tam musím škrábat, taksem se na prášky vykašlala a dělám si roztok tamtum rosalgin či jaxe to píše a snad to brzo zabere, do toho mám chytnutej krk, jsem ráda, když polknu sliny natož jídlo, taxem dneska dostala cucací bonbony drill a je to o něco lepší, ale mluvit mě taky bolí ☹
jsem říkala, že bych to tělo potřebovala dát někam kde ho celé vyléčí a vrátí
ale zase je to nic proti marti, ta si chuderka vytrpí
jo na kontrolu jdeme tý jo ještě, že jsem se mrkla máme kontrolu 31.3. ale já zítra odjíždím k našim na valachy na 14 dní tak Lenis díky že jsi mě donutila se na to mrknout 😉 máš to umě
jinak my měli k 17/3 4170g a délku neměřili, ted už budeme těžší,tý jo když vidím kolik váží MatějoKryštof tak jsme jak malé sumo 😵

martinamil
25. bře 2009

🙂 Hrozi, až seženeš nějakou tu opravnu na těla dej vědět, taky mooooc potřebuji 😉

Jinak se stále držíme a snad i dobré.

leniska
25. bře 2009

Hrozinko mas ty probiotika v lednicce??? Ja se dnes docetla, ze to musi byt v lednici, jinak ty ucinne bakterie umiraji. a ja to mela 3 dny normalne na stole, myslis, ze to muzu vyhodit? Jinak ja mam probioticke kapky biogaja.je to 5ml a je tam takovy zluty panacek nakresleny.
Marti to je super, ze se drzite🙂

martinamil
26. bře 2009

Dobré ráno. Stav stále 2 v 1 !!!! 😀 😀 😀

hrozinka
autor
26. bře 2009

ahoj holky potřebovala bych po vás intimní radu. od gynekologa jsem minulý týden dostala vitamín c do ni quli té revizi, ale začla mě po tom strašně svědit taxem prášky vysadila, udělala jsem si vyplach a svědění je pryč,ale co huř tak se mi nějak prodloužil poštěváček, trčí mi ven a strašně to při chození bolí, už jsem zkoušela i ledovat at se smrskne, ale nepomáhá to, nemáte nějakou radu? ☹

hrozinka
autor
26. bře 2009

lenis já je měla od začátku v lednici řekli mi to už v lékárně, zeptej se dr jestli v kapkách ještě něco zůstalo, to fakt nevím

martinamil
26. bře 2009

Tak já hlasím stále stav 2v1 a pokud se nic nepokazí v pondělí jdeme domů. 😀

Termín mi změnil z 25.6. na konec května pro jistotu, ale uvidí se dle situace. Problém je v tom, že ta moje síťka se nějak "zašprcla" a nechce pustit dělohu nahoru. Tak se tam děloha přetlačuje s čípkem a síťkou. Mimís to vyřešil a lehnul si napříč (přece se nenechá mačkat do hlavy). Tím zase napíná víc tu jizvu, ale jinak snad dobré.

Další je 100% klidový režim, ležet, ležet, ležet, aby se ta jizva netrhla. Teď už ani břicho nesmím moc mazat, jen jedním prstem jizvu, protože jakýkoliv dotyk, hlazení může dráždit dělohu, která je nyní vysoce dráždivá. Tak krom jiného vysoké dávky magnésia (je mi po něm zle od žaludku).

Hrozi, poradit nedokážu. ☹

hrozinka
autor
26. bře 2009

tak blahopřeju k dobrým zprávám

hrozinka
autor
26. bře 2009

tak my už jsme sbaleni a čekáme až si pro nás děda přijede, každou chvilku by tu měl být. taky je u vás počasí jak na houpačce? ráno jsme se probudili a byla ladovská zima stromy i zeleněk všude bílo, dopoledne to roztálo, odpoledne svítilo sluníčko, pak přišel šílený déšť a ted zase svítí sluníčko. no jak u blbečku, že 😀

martinamil
27. bře 2009

Tak stav stále 2v1!!! 😅 Když to takhle půjde dál, tak by mě v pondělí mohli pustit domů!! 😀

martinamil
28. bře 2009

Dobré ráno, stav stále 2v1- Dnes mi snad sundají monotor a pumpu a budu se moci projít po chodbě. Od úterka poprvé. 🙂

martinamil
29. bře 2009

Dobré ráno, stav stále 2v1. Včera 2x 50m procházka po chodbě 😀 😀

petreva
29. bře 2009

Ahoj Matri,moc nestíhám sem chodit, ale myslim na tě...a když už to tu otevřu a vidím to "tvé 2v1" tak mám radost!! Držte se oba dva!!!
My máme velkou trabli s prdíkama a s tím, že při kojení malá usíná 😒 když ji nechám spát vzbudí se zanedlouho a zse by si dala něco do žaludku...asi to není dobré kojení takhle trhat, tak zatím nějak proplouváme a snažim se ji při kojo nějak přiměřeně budit a baštíme každé 2- 2,5 hod. Zítra k nám přijde sestřička, tak uvidíme.

martinamil
30. bře 2009

Dobré ráno, stav stále 2v1 Hurááááá!!!

Petrev, ono se to porovná, ty první dny a týdny jsou těžké. Ale koukám, že se na to musím připravit, protože stejný problém má le Leni a Hrozinka.

petreva
30. bře 2009

Ahoj holky...
Marti, abych pravdu řekla na takový křik a tak dlouho trvající jsem skutečně připravená nebyla...
ale z vás mám radost!!! Tak jsi doma nebo v nem??
Holky vám taky dítka v noci řádí??A jak vám jde kojení???Mě to přijde děsná věda...

martinamil
31. bře 2009

Tak já se hlásím z domova. Dostala jsem "vycházky". Pan doktor rozhodl, že na týden, dva mě pustí domů, ale kdyby cokoliv, tak okamžitý návrat.

Holky, nevěřily by jste co jsem tam zažila. Poslední den nastoipila paní co si taky píchala. Tedy jen 0,2 Fragminu, ale už 6 měsíců. A ona normálně vyhazovala ty jehly do koše mezi směsný odpad!!! 😠 😠 A ještě se rozčilovala, když jí to sestra vytkla, že takhle ne. Prý to tak dělá celou dobu, tak proč ne dál. No nechápu!

martinamil
2. dub 2009

Děvčata, hlásím, že doma je bájo. Poctivě dobržuji klidový režim - tedy celý den ležím, nechci ohrozit mimíska, ale moje postel je moje postel 🙂

petreva
2. dub 2009

Ahoj Marti!!!
Bezva!!!
Představte si, že mám málo mlíčka...zkoušíme vše zachránit, ale E. přibírá jak blázínek a asi jí nestačím. Dneska mám schůzku s lakt. poradkyní, tak uvidíme...po kojení už neodstříkám téměř nic a E. je očividně nespokojená. Už jsme i dokrmovali stříkačkou, prootže se to fakt nedalo...jsem z toho smutná, ale hlavně aby bylo holčičce dobře...

martinamil
2. dub 2009

Petrevo ahoj, holky doporučovaly nějaké čaje na podporu tvorby mlíčka a taky meltu, tak to zkus. Ale hlavně, že je malá v pohodě. Nutrilon není nic špatného, účel světí prostředky.

malwine
2. dub 2009

Cau holky,
tak tohle temajsemnasla az ted.
Hrozinko,tak jaky byl porod?Byli nejake zvlastni opatreni?
Ja si od zacatku tehotenstvi picham Heparin kazdy den do stehen.Musim.
Az do konce tehotenstvi a pak se uvidi. Jsem 33tt,uz jsem si na tu rutinni zalezitost zvykla.

malwine
2. dub 2009

Ja mam Heterozygot Leiden.Pak ho zjistili cele me rodine.
Na Hematologii dochazim 1x mesicne a prvni 3 mesice jsem na gynekologii chodila 2x do tydne.
Ted uz 1x za 14dni.
Chtela bych se vas zeptat(neprocitala jsem vas cele),jestli se nas porod od neceho lisi?Nebo byl stejny,
jak vypravi ostatni?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru