Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
9. dub 2009

Hrozi, raději se zeptej pediatra, já bych neriskovala, je to přeci jen brzo.

leniska
9. dub 2009

Ahojky holky,
marti, ja nemam vubec problem s kojenim..mela jsme jen jednou prasklou tu mlecnou zlazu, ale to byla si pul dne teplota 37 a cervene prso, jinak nic vic..my plne kojime, nic jineho nedavam..pijetak 160ml..vypije z leveho a pak za 3-4hod z praveho a porad tak dookola..🙂🙂
Petrevo a netrpi na prsiky..??to taky deti delaji, ze trochu popijou a pak uz je boli tak se u toho krouti..nevim no, zeptej se dr.
hrozinko, ja bych od 3 mesice taky nic takoveho nedavala..od 4m se muzou nejake kasicky..a plinky mame taky jen pampersky, jsou nejlepsi..🙂ale myslim, ze to jen ve vice barevnych provedenich, ale jsou stejne..akorat ty oranzove jsou sleep asd play..tak jsou takove tenci..
Holky mate neco pro mimi proti slunicku??ja jeste nemazala nicim, ale bojim se, at se nespali..
Jo a male se ted udelalo v oboci a u usicek takove suche, takove lupinky..deti to hodne mivaji v hlavicce..ona to v hlavicce nema, ale ma to v oboci a u usicek a trochu u nosanku..nemate to taky?

martinamil
9. dub 2009

Ahoj Leni, vidíš, já myslela, že i vy. Takže zatím jen prdíky, ale to je u všech dětí normální.

Já už nějak začínám mít depku, že to mimi nezvládnu. Jsem nějaká úchylná. Pořád dokola kontroluji, zda mám vše, čtu a čtu, hledám infa. Já z toho asi zblbnu.

leniska
9. dub 2009

Marti, ty uz jsi 30t..to je super🙂je dobre mit trochu pocit, zr to nezvladnes..jelikoz se bojis a tak te jen tak nic nezaskoci..ja se nebala ani trosicku, rikala jsme si, no co, vse zvladneme, nic nas nezaskoci..a pekne to semnou zamavalo, takove koliky atd..jak Laura treba cely vikend prorvala..je dobre hodne cist, prvnich 6 tydnu jsem tak porad hledala v kmizkach..co je to a co zas znamena to..ale ted uz jsme se spolu naucily s malou zit a vim, ze kdyz place co asi chce atd..uz ji rozumim..🙂ale musim uznat, jeto OBROVSKY sok v zivote takove miminko..myslela jsem si, ze jsem stoprocentne pripravena a nebyla jsem ani trosicku..az praxe me naucila🙂Urcite to zmaknes a budes dobra maminka, tak se na miminko tesis, tak nemej pochyb🙂

leniska
9. dub 2009

Hrozinko jinak jsme koupili nove probioticke kapky, kdyz tam ty teda nefungovali..a davame je 4 den a je klid..nechci to uakriknout, ale zatim parada🙂

martinamil
10. dub 2009

Holky, přeji krásné Velikonoce!!! 🙂

petreva
11. dub 2009

Ahoj holky...
HROZI, přikrmovat od 3.měsíce se mi zdá taky brzo...kamarádka,co také nekojila (chlapeček byl na umělým mlíčku asi od 14 dne) směla přikrmovat od 4.měs. Prý "uměle"živené děti mohou začít s "jídlem" dříve.Jinak až tak od 6.měs.
LENI, až ti v dobrém závidím, jak vám jde kojení! Leni ty sis Laurinku vážila, viď. Nepsala sis to někam náhodou?
MARTI, obavy jsou zcela normální přeci.Je zvláštní, jak se člověk na miminko těší až mu srdce puká a při tom je tu tolik obav z čehosi. Pro mě jsi fakt silná osůbka a není pochyb o tom, že bys to nezvládla.S kojením...nemyslím si, že je pravda, že může kojit každá...sice jsou to nadějný řeči, ale...přesto je pár věcí, jak si trochu pomoci - odsávačku máš 😉 (mě to s ní nešlo, víc jsem odstříkala ručně), kojící čajíky nakoupíš (holky říkají, že fakt pomáhají), taky je homeopatikum Ricinum comunis 5 ch, teď to píšu jak se vyslovuje...myslím že zabírají...ale ani já nechci nic lámat přes koleno a pořád myslet na to, jestli E nebrečí hlady, když ani po kojení není spokojená...
Taky přeju moooc hezký Velikonoce!!Ať jsou vaše rodiny pohromadě a máte se dobře.

leniska
11. dub 2009

Petrevo psala jsem si to..Ja si ji totiz pred kazdym kojenim vazim a po taky a vim tak kolik presne pije.. 😉 mam vedle vahy takovy blocek a tam si pisu cas kojeni, z ktreho prsa a kolik vypila..mozna se to zda uhozene, ale ja si opravdu nekdy nepamatuju v kolik jsem presne naposledy kojila a z ktereho prsa... 😀
Ja taky nejsem nazoru, ze muze kojit kazda..neni to nic lehkeho.pro me ted uz ano..ale taky jsem se to musela naucit a mala taky..nekomu to opravdu nejde..me to tak neslo prvni tyden, pak uz jsme to celkem zvladaly..parkrat pokousane bradavky, ale ted uz je mam tak zvykle, ze to vubec necitim..jen jak saje🙂
Taky preju vsem pekne Velikonoce
🙂 😵

leniska
11. dub 2009

Jeea Evi mas krasne fotecky Elenky..Je moc pekna🙂A vy uz mate nausniciky ???to koukam, me rekl doktor, ze nam je nastreli az po hexavaxine ve 3 mesici. Ja uz bych taky chtela, at ma nausnicky..🙂🙂

martinamil
11. dub 2009

Evi, to víš, že to nakonec nějak zvládnu, ale ta nejistota. o mě spíš překvapuje. Jsem typ člověk, co se nehroutí a nechává věcem volný průběh, protože to vždy nějak dopadne a když ne dobře, tak špatně určitě. Ale to mateřství! Tady nejde jen o mě, ale ještě o toho malého bezbranného človíčka! Ale prý je to normální.

A ke kojení - pomáhají kojící čaje - ale většinou jsou v nich bylinky, které já nesmím, pomáhá melta, ale tu já nepozřu. Homeopatika - možná ano, ale já jsem v tomto pragmatik. I placebo pomůže, když věříš, ale já homeopatikům nevěřím. Neříkám, že jsou špatné, ale nikdo mě nepřesvědčil o opaku. Zkusila jsem pár krát a nic.

Ale je možná pravda to co říká naše máma: Až budeš mít ten uzlíček doma, tak Tě ani nenapadne řešit nesmysly a nejistoty, protože na to prostě nebude čas. Teď ležíš, moc čteš, přemýšlíš a znejisťuješ sama sebe. Tak snad má pravdu.

Jinak hlásím, že jsem 30+2 tt a od 32.tt máme 90% naději, že vše bude ok! 😀 To už snad zvládneme! 😉

hrozinka
autor
12. dub 2009

ahoj berusky, zdravim uz konecne z domu. dorazili jsme celkem v pohode, jen jsme museli cestou zastavit na benzince a krmit 😀 ale zvladli jsme to. lenis je lepsi, ze jsi koupila nove kapky, ja si je ted diky tobe taky nechala koupit na slovensku a staly me 280,- misto 680,- takze vsem doporucuji kdo ma moznost kupte je tam 😉

marti velka VELKA gratulace k 30tt jsi naprosto sqelá i s mimískem. mamcine kolegyni z prace se narodili dvojcata v 6 tydnu, jedno ma 800g druhe myslim 600g nebo tak nejak a snazi se je zachranit. tak snad jim to dobre dopadne

k tem prikrmum to ja chtela abych mu trosku zmenila stravu, abych mu doprala bo porad papka jen ten nutrilon ☹ , jinak briško naprosto v klidu, berem denne probiotika a pri krmeni babycalm ale nedavam je pri kazdem krmeni, jednou 2x za den vynecham a je to fakt lepsi.

lenis a pertava jak miminka spinkaj? malej da minimalne 1 za den 6h nekdy se mu to zadari 2x odpoledne a pak v noci vztavame jak kdy od půl 2 do 4 nebo 5ti, podle toho kdy jde spat, od toho vydrzi 6 hodin a podle toho tedy ma budici hodinku, ale musim rict 2 mesice jsou 2 mesice, uz to jde hodne poznat, a taky je nam spoustu veci uz malejch

lenis, ja zatim nicim nemazu a pouzivame ksiltovku bo malej na slunicku zavira oci, co se tyce tech suchych lupinku tak malej je ma na hlavicce a par na celicku delate s tim neco? ja ho cesu a mazu olejem, ale jen po koupani

leniska
13. dub 2009

Ahoj Hrozinko 😵 🙂 Ty dvocatka se narodili v 6 tydnu?????Neprepsala ses? to prece neni mozne..to by meli tak 20g a ne 800 a 600..ale chudinky dvojacatka..taky jim posilam na dalku hodne sily..Jinak my spime krasne..koupeme kolem pul 8 a pak kolem osme papa, do pul devate usne priteli na rameni u grcnuti a on ji jen prenese do postylky..to spinka tak do 3 nekdy do 4 nekdy i do 5.., napapa se a spinkame dale tak do 7 az 8🙂a pres den spinka dopol tak 2 hodiny a odpol tak od jedne az tak do 5 a pak je uz az do koupani vzhuru vetsinou..ale, kdyz to shrnu, tak spinka docela dost jeste..Ale uz se hodne smeje a hodne si povida..a kouka na hrazdicku a uplne se na ni trepe..ale jeste rucickama nesaha na hracky..no jeste ma cas chvili..ale hlavicku drzi uplne sama uz🙂A ta pusninka s eji celkem zhorsila, ma ji takovou suchou, hodne drsnou, ale uz se ji neloupe...taky to jen mazeme olejickem, mame od sebamedu.ale uvazuju, ze s ni zitra zajdu k dr, at se jen na tu pusinku podiva.Jinak to je teda rozdil, ze na slovensku to stoji o hodne mene..nevim proc tady na tom tak ryzujou..ale my ted museli koupit tady, ty slovenske jsem vyhodila, jelikoz to byli ty spatne..ale nedasm na ty kapky dopustit opravdu je to rozdil..a pro rodice velka uleva 🙂

hrozinka
autor
13. dub 2009

lenis máš pravdu přepsala, gratulovala jsem marti k týdnům a nedošlo mi to, jasně, že se narodili v 6 měsíci 😅 ,
musím říct, že malá spí teda fakt ukázkově, ale u nás už je to taky o hodně lepší oproti začátkům. malej se taky hodně směje, vykládá si a kope nohama i rukama =o) je to už živé mimčo, myslím si, že tím jak sebou mele tak už se hýbou střeva a proto také míň pláče. ted už se musím jít chystat, v Brně je nádherně takže jdeme s malochem na procházku a na zahrádku za známýma 😀

krásné velikonoce

hrozinka
autor
14. dub 2009

ahoj marti kdepak si? nahlaš svůj stav, už od rána tu koukám a nevidím žádný tvůj vzkaz, snad je vše ok 😉

martinamil
14. dub 2009

Ahojky, už jsem tu. Dnes jsem měla nabitý den. Ráno hematologie, pak poradna a protože mi bylo fajn a bylo hezky tak nějaké nákupy 😅 Teď jsem, ale k.o. Mám ušoupané nožičky ☹

Pan profesor je spokojený, jsem stále stejně otevřená, tak snad dobré. Na hematologii mi zase zvýšili dávky. Měla jsem dočasně 1x denně 0,6, teď se vracíme na 2x denně 0,6. Ta srážlivost je v háji. Zítra jdu ráno na další odběry a ve čtvrtek do Metabolické poradny, protože se panu profesorovi nelíbí hladina homocysteinu a vitamínů B.

O svátcích Aleš dodělal pracovnu, tak koukněte, myslím, že se mu fakt povedla: http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb...

Nábytek do pokojíčku by měl dorazit 7.5. tak už to snad bude kompletní 😵

hrozinka
autor
15. dub 2009

ahojky ráno jsem tu psala a nešlo mi to odeslat tak snad to ted půjde

marti mrkla jsem na fotky a máte stejný stůl v pracovně jako my, i ty šuplíky jsme si kupovali ke stolu
a prosím tě kde jste sehnali noční stolky, jsou moc pěkné jednoduché

jsem ráda, že jsi zatím stále 2v1 už jsem se lekla...

martinamil
15. dub 2009

Hrozi, ty stolky jsme kupovali asi před 4 lety ve Scontu. Byl to docela problém. Já chtěla bukové a protože máme "vysokou" postel, tak jsme docela sháněli. Všechny dnes dělají takové nízké.

Stále jsem 2v1 a snad to ještě chvíli vydrží. Ale teď lítám každý den po doktorech - zítra do Metabolické poradny a pak zase "až" v pondělí do porodky 😉 A musím vždy do Prahy, tak je to na dlouho

martinamil
17. dub 2009

Holky, měly nebo máte problém s vodnickými prsty? Jakmile začalo vedro, tak mi zase začaly natékat a brnět konce prstů (poslední článek). Vypadám jak vodník s paličkami. Je to způsobené špatným prokrvením, ale Secatoxin teď nemůžu a Fragmin mám na maximu. Musím to říci doktorce. Je to každý rok, ale letos extrémně. ☹

petreva
17. dub 2009

Ahoj holky,
MARTI, tak takovou trabli jsem nikdy neměla...otékali mi vždycky "jen" nohy...a v horku ruce, ale taknějak normálka.Musí to být nepříjemný viď. Heleď já mám z tebe a "asi Krištofka" takovou radost!! A kdy se vrátí Aleš z těch cest? To by byla jako třešnička na dortu, kdyby brouček počkal na taťku! Moc ti to, Matri, přeju, fakt!
Holky, maminy, od kdy jste užívali ty probiotické kapičky a jak často + kolik? A Baby Calm taky užíváte a jak? Nám bude v úterý měsíc 😉 tak budu ráda, když budu moct Elence pomoct s bříškem nějak efektivněji než doteď. Ale zase do ní nechci cpát něco jen tak...
LENI, když malou nakojíš, ona usne? nebo jak poznáš, že má dost? Elenka není ani po kojení kolikrát klidná...a přitom, když přečká nějakou dubu tak třeba usne nebo se sklidní...já nevím,proč takhle "vyvádí"...často se teď u jídla vzteká, kroutí se, odtahuje se a pouští...při tom mlíčko teče, když to zkusím...taknevím ☹
HROZI, co ty příkrmy, neptala jsi se Dr?

leniska
17. dub 2009

Evi, ona s emi sama pusti az ma dost..pije, pije a pak uz spomaluje a nakonec uplne vyplivne bradavku 😵 A pak ji vazim, tak vim jestli ma dost...alůe ten problem se vztekanim u kojeni mame ted taky, ale jen vecer..cely den pije krasne, uplna pohoda, ale vecer po koupani si nevezme prso ani nahodou a jeci a rve hlady..tak ji musime dat odstrikane z flasky a to vypije a hned usne..a potom kolem 3-5 jak se budi na jidlo, tak uz zas pije normalne z prsa..rika s etomu pry rustovy spur a je to narmalni, nezbyva nic jinehi, nez to preckat..rustovy spur se objevuje tak do toho 3 mesice..pak zmizne 😀

petreva
17. dub 2009

LENI, tak tojo...jéžiš, takový kojeníčko...zvážíš a podle čeho si bereš mustr, že má dost, podle ml na umělé výživě, jako nějak podle tabudek, trošku?? Ta naše cácorka vypije tak 80 a teď často i 100, dnes ráno 120ml...a stejně není spokojená...třeba dnes po té 120 koukala ještě 1,5hodiny...no, koukala, střídala to s hulákáním...ale usnula až po té 1,5 a to má intervali mezi koj. 2hod...nedělám nic jiného než kojím, nosím, uspávám, občas písnu sem a zase kojím...uf...
A jak to máte s těma kapičkama???viz minulý příspěvek 😅

hrozinka
autor
17. dub 2009

petrava - my dáváme probiotické kapky od ukončeného 1.měsíce každý den večer tak kolem 8 hodiny, dáváme 5 kapek na lžičku a zředíme to trošku s čajem bo když by jsme to malému dali do mléka do flašky tak na 100% nevypije všecko a to je chyba bo ty kapky můžou být zrovna v tom zbytku, takže se lžičky je to lepší.
dáváme i baby calm a to dáváme 10 kapek před každým jídlem, někdy i po něm podle toho jestli vyvádí. zlepšení je ohromné
co se týče příkrmů tak dr říkala až od 6. měsíce a pokud bych fakt moc chtěla tak tím, že je už na nutrilonu tak můžem od 5. měsíce
taky jsem se ptala na prevenar, že už má být zadarmo, ale nás se to netýká bo prý to bude platit pro čerstvě narozené děti, ne zpětně kuvy jedny ☹ hlavně když na to umírá tolika miminek, kdyby pojišťovna platila aspon půlku, nu což, chtěla jsem jít na očkování proti rakovině děl. čípku, ale to bude muset počkat, na to ted nemáme, když platíme malému, to je důležitější

marti gratuluji l 2v1 k dalšímu dni 😉

lenis - takové krmení fakt závidím, mě trošku mrzí, že už nekojím, ale zase vím přesně kolik maloch vypije 😵

martinamil
17. dub 2009

Holky, tak my už sestavili kolébku a postýlku (kuk do albumu), aby bylo kdyby náhodou. Aleš se má vrátit až 23.5., tak kdyby náhodou. Až přijde nový nábytek, tak tu starou postýlku odstěhujeme na chalupu.

leniska
18. dub 2009

Ahojky holky🙂
Marti pekna postylaka a kolebka🙂To se tam bude Krystuvkovi spinkat🙂 A ten kubik co ho tam mas d te pani, co lezela s tebou v porodce..ty jo, chudanek..obdivuju vsechny maminky, ktere toto zvladnou..ja bych to asi psychicky nezvladla.. 😢
Evi ja vim, ze je u ni v norme, ze pije od 120-160 a tak kdyz vypije 120 a place, tak ji jeste dam..ale jak mam 160 tak uz ne..no ale ona se fakt posti sama, ze uz mam dost.
Jinak my probioticke kapicky davame tak 14 dni..ale opravdu se muzou od 1.mesice.ale holky na mimiunor09 co si tam s nema pisu, tak uz davali treba i v 3 tydnech, ze jim to dr schvalila a v pohode..tak klidne je uz dej.nase Laura je po nich jak vymenena, a prdi jak o sto sest...Babycalm davame taky..je to prorodni, takze to je taky v poho🙂
Hrozinko, kojeni ma vyhody i nevyhody..jasne, je to lepsi..ale kdyz to nejde tak to nejde..ja bych to brala sportovne, kdybych nemohla.tento tyden jsem musela dat 3x nutrilon, jelikoz mala tak vecer rvala po koupani a nechtela prso, ale vubec..ani jedno..a nez bych odstrikala 160 to by byklo tak 30 min a to by se vztekla..uz byla uplne nepricetna..tak jsme ji dali 160 nutrilonu a cele to vypila a usla, no a pak nad ranem zas normalne prso..nevim co to ted ma za obdobi..jinak je moc hodna a klidna..cely den se jen smeje a povida si..ale vecer se uz musime hodne venovat,. zpivat, nosit, hrat si s ni, aby vydrzela do toho koupani..
Evi, uvidis, ze ten dalsi mesic zas bude lepsi..nase mala byla taky takova, cely den pobrekavala a jeste do toho jsme meli ty drsne koliky..ted uz je t dobre..
Evi a kdy jste byli na nausnicky????nam to doktor nastreli az po ockovani ve 3 mesici..
Hrozi my prevenar taky davame..radeji...🙂je to ale fakt dost penez,ale pro ni vsechno🙂

hrozinka
autor
18. dub 2009

marti ty ještě nejsi vdaná? že jsi ve svatebním? a kdy teda bude svatba? šaty jsou moc krásné jednoduché a v tom je ta krása. jinak snad to ten kubík zvládne, ta plenečka je mu ještě hoodně veliká ☹ kolébka mooc hezká 😉 drž se holka už jen 10 týdnů 🙂

hrozinka
autor
18. dub 2009

lenis všimla jsem si že máte také tu hrací houpačku, jaxi s tím spokojená? my uvažujem , že to taky koupíme malému, houpání na rukách a v kolébce má rád, a už i kouká po hračkách, tak snad bude chtít i todle. kámoška prý do toho dala dceru a měla na 3 hodiny pokoj, s tím nepočítám, ale kdyby v tom byl klidnější tak bych to brala 🙂

martinamil
18. dub 2009

Hrozi, ano já bych se měla po druhé vdávat příští týden. Nějak jsme to nezvládli dříve. Původně měla být svatba v sobotu, ale vzhledem k tomu, že Aleš musí zase pryč, tak jdeme ve středu jen na úřad (bez šatů) to podepsat. Doufám, že mě v pondělí nezavře do špitálu.

A už jen pro zasmání, ráno jsem byla na pohotovosti. Tentokrát zubní - mám zánět nervu. Už toho mám plné zuby ☹

petreva
19. dub 2009

Ahoj holky,
MARTI, zuby jsou hrůza...já byla minulý víkend, ne+po na pohotovosti, měla jsem absces...ale kuli Warfarinu mi to nechtěli řezat...co dělali s tebou?? Musí to být bolest jak hrom, zánět nervu!!To jako trojklanného? Jak jsi k němu mohla přijít?Z domu skoro nevyjdeš...Mám radost jak se ti načítají týdny! Jsi fakt jednička!
LENI, já už jsem z toho kojení/nekojení unavená...Elenka teď vypije 80-120, ale jen mááálo kdy je po kojení spokojená nebo usne...ale je fakt, že jí trápí bříško, pořád se kroutí a touž při jídle...dneska v noci mi jí bylo tak líto...i ze spaní vždycky vykřikla a plakala...
Naušničky- ptala jsem se Dr. v porodnici, jak to vidí a jaký má názor...ona, že když jí je chceme dát, tak že je nejlepší hned. Děti se nevzpouzí, mají ouška jak papírky a dobře se prý hojí...taky jsem si myslela, že hrozí nějaká infekce nebo tak něco, ale zahojily se dobře a už je to úplně v pořádku. Takhle mi to tenkrát řekla, tak jsme dali na její rady...
HOLKY, dáváte nějaký čajíky? Třeba jen trošku na trávení nebo po kojení?? Tak jsem objednali kapičky...raděj do nich nebudu vkládat přílišné naděje, ale bylo by bezva, kdyby se E. drobet sklidnila a lépe pila...
HROZI, taky máme křesílko od Fishera. Elenka má moc ráda ty vibrace, zvedneme jí nahoru tu nohu, aby to bylo pro novorozence a chvilku v něm taky pobyde. Ne moc dlouho, je ještě malinká a křehounká, ale je tam spokojená. Já ho mohu doporučit. A je do 18 kg 😉

martinamil
19. dub 2009

Ahoj Evi, zuby jsou hrůza. Pro změnu jsme byli v noci znovu. Naštěstí to není trojklanný nerv, ale jen zubní nerv a zánět zubní dřeně. I v Praze v nemocnici mi v noci řekl, že by ten zub nejraději vytrhl, ale s tím Fragminem ani náhodou. Ale tentokrát mi to alespoň opíchl, když to dělal. Prý je už jedno jestli mám porodit z té injekce, z bolesti nebo zánětu. Že to riziko kontrakcí tam sice je, ale že ta bolest to může klidně spustit taky. Tak šel cestou menšího odporu. Dal mi nějaké papíry, aby kdyžtak v porodce věděli co a jak.
Dnes už jsem byla ráno znovu. Nechal mi to v noci otevřené a ráno mi to musel znovu čistit tou hnusnou desinfekcí. A znovu mi to opíchnul.

Já nad tím hřesílkem uvažuji. Máme normální křesílko bez vibrací a teď rozmýšlím, zda koupit toto s vibracemi, či celou tu houpačku s akváriem (taky od Fischera).

martina76
19. dub 2009

Ahoj holky. Jsem po MA v 11 TT a po jednom chem. potratu. Mám 8-mi letého zdravého kluka. Po těchto nezdarech jsem byla v gennetu a tam mě našli Leydenskou mutaci a MTHR/ už nevím přesně/ Jako naschvál mi to sdělili v době kdy jsem už byla opět těhotná. Nikdy jsem neměla trombozu a ANK jsem brala asi 12 let. Teď jedu poprvé na hematologii na Karlák k MUDr. Kvasničkovi a vůbec nevím co mě čeká. To budu asi 7 TT. Mám hrozný strach, stále se sleduju/ prsa atd/. Na gyn. jdu hned vúterý a to by měla být už vidět srdeční akce. Normálně jsem na psychiatra. Už i manža je ze mě na mrtvici. Nejhorší je ten pocit že neudělám nic. Není to v mé moci. Já vím že bych se neměla stresovat, ALE NĚJAK SE MI TO NEDAŘÍ. u MĚ BY POMOHL ASI JEDINĚ NĚJAKÝ UMĚLÝ KOMA 😉 JINAK VÁM VŠEM PŘEJI POHODOVÉ TĚHOTENSTVÍ A HLAVNĚ ŠŤASTNÝ KONEC A ZDRAVÉ MIMI.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru