Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

jana.cb
8. led 2009

ja to taky vsude msim troubit ze mam ty mutace dokonce mam i na to prukazku jako diabetici 😠 takze na to ohled Dr berou no nastesti ...ale zacinam se toho porodu s tim fraxiparinem bat .-() zase ta kamaradka z genetiky mi psala ze ma dve kolegyne co jsou tehu a jedna uz porodila a jedna pichala az tedka pri druhym decku a ta druha az pred porodem takze jinak bylo vse ok coz me uklidnilo docela ale uz ne to ze nejvetsi riziko je v tom druhym trimestru ☹

kajika
8. led 2009

Porod s fraxiparinem u mně probíhal naprosto normálně, píchli mi ho při začátku kontrakcí/ byl vyvolán 39/5 t důvodu trombofilie, krevní ztráty jsem měla menší než při prvním porodu bez heparinu,jediný problém je z epidurálem, protože ten se nesmí píchat 12 hod po aplikaci fraxiparinu.

jana.cb
8. led 2009

hele a jakej je rozdil mezi fraxiparinem a heparinem kdyz se za nej teda tolik plati jak pise hrozinka???? ja myslela ze je to minimum co se plati za tohle kord v nemocnici musi bejt zadara dle me .....ale mozna je to vsude jiny co ja vim .-(((

jana.cb
8. led 2009

no a s tema modrinama to asi normalni je hrozinko ...ja jak jsem si pichala injekce pred IVF tak jsem mela asi 3 rozne na danny den + fraxiparin takze jsem byla rozpichana vsude a uz nebylo ani kam pichat .-(( takze zadek a stehna brisko chudak trpelo no a taky jsem byla jak kdyz se manza se mnou porval 😀

jana.cb
8. led 2009

jezis jeste epidural 😖 panejo ......no tady se clovek dozvi veci .-((( 😉 zdravim te kajinko

jana.cb
8. led 2009

jo a to jsem taky pochopila ze nemam u dr rikat ze mam neco z netu .-((( vsude kde jsem rekla odkud co mam tak se mi taky smali Dr ☹ takze to nerikam ....pritom na netu se clovek kolikrat dozvi vic nez kde jinde u Mudrů 😠

kajika
8. led 2009

Fraxiparin je nízkomolekulární heparin, rozdíl je v tom, že fraxi pícháš jednou, normální heparin 3 krát, už se používá málo. Doplatky jsou různé dle síly, lékarny, firmy. Zkus se domluvit at ti v lékárně objenají levnější od jiné firmy.

jana.cb
8. led 2009

thy jo jeste 3x pichat jo?No tak to by me smejklo totalne staci jednou .-(( ale diky za vysvetleni 😉

kajika
8. led 2009

Není zač. 😉

anitrams
8. led 2009

Jana.cb - taky za fraxiparin nic neplatim, ani loni za heparin, co si pamatuji. Ale ty ceny se meni kazdy mesic, takze se to podle toho neda brat.Vzdy si jejvyzvedavam rovnou v nem. lekarne, cestou od dr. Chodila jsem k nemu uz loni, prosla jsem si trombozou a plicni embolii, takze to mam jako prevenci. Jsem zdrav. sestra, takze mi pichani nevadi, ale do bricha bych si to nepichla ani za nic.

jana.cb
8. led 2009

jo aha jasny takze ty k tomu mas vylozene v podstate predpoklad na kterym on stavi co kdyby nahodou.....to me Sykora rikal ze pokud bych nekdy mela embolii ci trombozu tak ze bych taky pichala porad ale tady u tech mutaci je to desne tezky odhadnout mno .-(( navic ja mam jen ty dve a obe dve plovicni bez jakychkoliv problemu nenajit mi to na genetice tak ani nevim ze je mam mno ....takze u me je to jen ciste preventivne z toho zacatku a pred porodem ale stejne si to radsi necham teda posjitit od nej ..nabozel mi to ale nerekl ze musim ci ze na tom trva nebo ze je to u me nutny no takze jsme se dohodli jen na kontrolach zatim..ale kdyz to tu tak ctu tak asi v utery mu reknu ze teda asi at mi je da no 😒 uvidim dam s nim rec sama radsi nic rozhodovat nebudu 😕 ja teda mela jen ten Fraxiparin a fakt ani kacku v tej nemocnicni lekarne jen tech 30 kc ale je pravda ze je to vsude jiny a ze se ceny porad meni takze bych asi taky pozadala o nejaky jiny leky jak psala Kajinka hrzince nez aby platila takovy penize 😉
No jako to mas desnou vyhodu ze ti nevadi nic pichat ja od mala z toho panikarila a kord kdyz jsem stimulovala na IVF a pak pichala do toho 12 tydne dal Fraxiparin ....ja z toho byla tak psychicky zdeptana ze nez mi to manza pichnul a ja si to vydenzifikovala a cekala az to prinese tak jsem bulela jak zelva a bez duvodu v podstate .((( ja to nesla hodne tezko tohle ....ne IVF ne stimulaci ani ET ci OPU ale ty injekce kdyz jsem jen videla tak bylo zle .-((( sama nechapu proc ale jsem srab na tohle no .-( no to zase kdybych vylozene ja musela tak do bricha bych si t pichla spis nez do toho stehna ..do bricha jsem zvykla z ty stimulky a to staci hyctnout spek a neni to tak citit ale do ty nohy to sakra bylo citit a pak ty modriny .-(((( takze u me bricho by asi vyhralo kdybych fakt musela ja sama 😉 i kdyz zase nechapu kdyz mam bricho jako blazen s mimcem tak jako kam se to pak picha???? 😒

hrozinka
autor
8. led 2009

ahojda budoucí maminky, v čem vám vadí píchání do bříška? asi k vůli mimi co, já měla na výběr nohu nebo břicho a jelikož jsem byla pivař tak břicho byla jasná volba, přece jen tam toho špeku bylo víc, já bych spíše měla strach bodnout si to do nohy, bo bych se bála at nenapíchnu něco co nemám, už tak se mi sem tam podaří, že si vytáhnu jehlu a mám začátek plný krve, ale aspon vidím jak mám hezkou krev 😅
co se týče epiduralu tak ten já ani nechci, mám totiž hroznej strach z toho kam se to píchá, vím, že je to do páteře a že se to dělá mockrát, ale já bych měla strach, že třeba zrovna budu mít bolesti cuknu a pak už z nemocnice pojedu na vozíčku, to radši vydržím kapačky. ☹
co se týče toho doplatku, taky nevím proč je to tak drahé, mě dr řekla, že si to můžu vyzvednout jen v té jedné lékárně, že když pudu jinam tak zaplatím plnou cenu a že v nemocnici by tí to dát měli, ale tím, že je to drahé tak ti to můžou dát zaplatit, tak aby mě tohoto ušetřila dala mi radějc do zásoby. už do nemocnice půjdu jak feťák 😅
kajika: a ty si taky po porodu musela baštit i warfarín? já jsem taky po tromboze, myslíš, že mi v nemocnici řeknou přijdte 39 (40týden) porod vyvoláme? já si to totiž vůbec nedokážu představit jak to jako bude..

janicckka
8. led 2009

ahojky tak jsem tu zase na chvilinku,no děti no nenechají člověka moc vysedávat u pc. 😅 tak pokud máte nějaký dotaz na mne pište klidně do ip.jinak manžel my to také píchal do břicha v posledních měsících také ale už by to bylo lepší do stehen.měla jsem hrozné modřiny někdy ta tekutina vystříkla ven.

jani neboj u mne to bylo asi očividné malá neprospívala,ten průtok tam byl zřejmý.tak se nemáš čeho bát.a jestli jsis píchala na začátku těhu tak to bude ok.ten pupečník se na to dobře připravil.

hrozinko přenášet tě určitě nenechají a ani to nechtěj,je to jisté nebezpečí.pak si budeš muset píchat tři měsíce po porodu.pak už nic.jen do půl roka asi denzitometrii.

janicckka
8. led 2009

nechtěla jsem napsat jisté ale mohlo by se něco stát a co potom.mě na to upozornovali když jsem chodila na ozvučky at už se nachystám a to jsem tam chodila každý týden v posledních dvou měsících. 😝

petrach
8. led 2009

ahoj holky,
přidam se do klubu,me objevili trmbofilii par tydnu před prvnim porodem..pichala jsem si posledních 6 tydnu a pak šestinedelí..
ted mi dali fraxiparin od 8 tt.,cekali jsme dvojčatka,o jedno jsme přišli..picham si do stehen a taky jsem sama modřina,tehulky si do břicha pry pichat nemají...u nas je doplatek na 10 injekcí přes 1000kč,takže je to síla..ale holt mimisek za to stojí..

hrozinka
autor
8. led 2009

holky prosím o radu, jak začít píchat do stehna, mám strach, abych si to nepíchla přímo do žíly nebo tam kam nemám ☹ odpo jsem tady říkala, že si píchám do bříška, ale už asi přejdu do nohy. ted jsem si páchala a malej se hemžil, nevím jestli se mi nepodařilo ho píchnout do ručky to asi nepoznám, že? ale hned jak jsem jehlu vytáhla tak ze mě tryskala rudá krev jako když zmáčknete injekci, byla to asi tolik co jsem do sebe píchla a zastavilo se to, ted se děsím jestli jsem malému nějak neublížila 😢 😢 😢 takže od zítřka přecházím za váma do nohy, jen mám strach jak se to do tý nohy píchá, díky za radu

jana.cb
8. led 2009

Jani a jak jsi poznala ze mala neprospivala? ☹ nebo s tim prutokem?Ja mela takovou radost kdyz nam vsechny ty geneticky testny vcetne NT a toho velkyho UTZ vysly krasne a ze je vse ok no uplne se bojim rict manzovi co jsem se tu dneska dozvedela .-(( porad kolem me chodi a pta se co se mno je no a ja si hlidam kazdej pohyb zda se mala hejbe 😢 ty jo no ....jako my ani zadny jiny decko nechceme chceme jen jedno takze o to vic kdyz vezmu to kolem a kolem si tohohle tehu desne vazim a o to vic se bojim kord diky zem debilnim mutacim .-((( no pichala jsem si 14 dni pred IVf takze jsem ti pokryla celou stimulaci + do nejakyho toho 12 tydne pro sichr ale pak uz to bylo zbytecny dle hemtologa ja jsem prave nikdy nemela zadny problemy ani spatny krevni vysledky naopak se divili ze ty mutace mam a treba ze sjem 9 let brala HA coz jako je riziko trobmoz jeste vetsi ale to nikdo nevedel ze to mam takze to ani jinak neslo ale nebyl zadny problem takze u me bylo vse jen ciste proc sichr a ja souhlasila ale pak uz jsem sama rekla kdyz mi dal vybrat ze pokud to neni z jejich strany nutny a mam vse ok tak ze si nic pichat nechci kord kdyz mam jen nejaky ty polovicni mutace a hematolog souhlasil a rekl kazdej mesic kontrola a pred porodem min mesic zacit pichat a i v tom sesti nedeli coz uz je mi fuk co bude potom ale pred hlavne 😒 ale presne ..nikdy nevis co se v tom brise deje muze to vypdat ze je vse ok a pak se stane neco s cim nikdo nepocita a vycitat si to pak no jako to musi byt hrozny pocit ☹(((
Ale do briska bych si fakt nic nepichla kord v tehu ..nohy mi nevadi rozpichany ..no ale zase na druhou stranu pri tej stumulaci jsem si zezacazlu pichala taky do briska a vubec to nebylo citit jak jsem chytla spek to je pravda jak pise hrozinka ale v tehu to nejde bych se bala ze nabodnu mimco bo pak mit velky fleky po pichancich nac elym brise jééé to radsi kdyz to boli a do stehna .-(((( ale ke konci mi to manza pichat pak uz do zadku panz ja mela fakt 3 ruzny injekce denne faxiparin a to uz neslo ijnam nez do zadku a taky se prd stalo ze jsem si ho pichala do zadku ..ani nevim zda se to smi ale ja uz nemela kam a ucel to splnilo no 😒

jana.cb
8. led 2009

hrozinko musis se uvolnit a nebyt napnuta hlavne 😉 pak to normalka vydenzifikujes a ud si chytnes nejakej spicek co mas na noze a pod uhledm myslim 90 stupnu ze se to picha a pichnes coz je nejjednodussi panz vidis co napichavas zda ne zilu trebas 😉 a nebo to odhadnes ze tam neni nic nechytnes a pichnes dyt to ma malou jehlicku 😉 ja kdyz nebyla uvolnena tak mi tekla krev ale jak jsem byla uvolnena tak to bylo ok a pak kdyz mi manza vyndal tu ijekci tak s tim chvili trasl jakoby a nic neteklo 😉

jana.cb
8. led 2009

jako u tech nohou mi vadily ty modriny a ze to vis blelo nez do toho briska ale jinak jakmile jsi tehu tak jako jedine noha nebo zadek jinam bych to taky nepichala 😉

petrach
8. led 2009

hrozi me dr řikal,že přes ten tuk a kuži prckovi neubližim,ale pichat si mam taky do nohy..
picham si do stehna,skus palcem a ukazovakem zmačknout kuži k sobe,at si to nedaš do masa,to pak hodne bolí 😠 a vypust ten vzduch,jak to tu holky psali,pak mi to jde lip pichnout..ješte se divam,jak mam natočenou jehlu,tim ostrym od sebe,ale modraky mam taky,občas pichnu i tu žili,nic to není,jen super modřina,ktera potom dlouho vydrží 😉

jana.cb
8. led 2009

neboj se nenapichla jsi mimcu nic to ma fakt slabou jehlicku kocko 😉 spis ses jen lekla a proto si to myslis 😉 ale dle me je to rozumny zacit pichat jinam nez do briska 😉
zdravim te Petulo 😉 vy jste o jedno prisli?? .-(( to me mrzi kocko ☹(( ale to druhe je v poradku ze? 😉 koukam ty taky cekas v kvetnu mrskouska 😉 thy jo u vas se taky doplaci??to jsou zmetći ze vydelavaji na nekom kdo tohle potrebuje 😠 😠

jana.cb
8. led 2009

a je nefer ze nekde nekdo neplati nic a nekde nekdo takovy castky 😠

jana.cb
8. led 2009

souhlasim s petulou hrozinko 😉 no jo ty modriny to je desny 😀 pak clovek vypada jak kdyz ho doma mlati 😀

jana.cb
8. led 2009

jeste ze kazda mame nejaky ten spicek ci tuk 😀 chudaci ty modelky a bulimicky ty kdyby si mely pichat tak jsou cely modry asi 😀

petrach
8. led 2009

jani druhe je v pořadku,naštestí,ted mi akorat vychazejí špatne protilatky,dnes jsem byla na hematolce,ale dr řikala,že se nemam desit,že to maminy mivají často a nic to není,brali mi další krev a vysledky za 14 dní

on mi prave řikal dr že ty potraty v prvnim trimestru jsou z toho,že se to neví,ale stejne mi nedal nic,dokud jsem o jedno nepřišla..od te doby picham

jo ty špičky jsou u me fakt ted dobry,jinak nemam kam pichat 😀 navic zas beru Duphaston,kvuli tvrdnuti,tak jako prevenci a to ty kila taky letí 😀

petrach
8. led 2009

jani taky kveten,ale čekam že to bude dřiv,i první mi vyvolavali

jana.cb
8. led 2009

ty jo koukam ty toho taky nemas malo .o))))) a proti cemu jsou ty protilatky jako???to je zas neco o cem nevim ze se dela 😖 no jako ja prisla o dve a az pak kdyz jsemto zacala resit tak se to nekam hnulo a byl pridan Fraxiparin ....misto Duphastonu jsem mela Ultrogestan a na potlaceni protilatek proti trofoblastu tak Prednison .-(((( no tak to jsem rada ze druhy je ok kocko 😉 jezis jak drive???neblbni jeste s timhle 😖 a jaky to je to vyvolavani??boli to??? 😒

petrach
8. led 2009

to vyvolavani je tabletka a kdyz nezabere tak kapačky,zažitek teda hezky 😀
kamoška ktera rodila jednou přirozene sama a po druhe ji to vyvolavali,tak tvrdi že ten vyvolavany je o dost bolestivejší
naštestí to pak dost rychle zapomeneš,jinak už bych rodit nešla 😉 akorat ted si to začinam vybavovat..

no ja toho mam dost,holt musim mit všechno,ješte mam štitnou žlazu,tak na tu beru leky..
ty protilatky berou 3x za tehu každe mamine,me vyšli blbe už 2x,dr me ted poslal na hematolku k dr,at to posoudí ona,tak mi dnes zas brali krev a zase čekam 😠 moc jsem to nepochopila,tech protilatek je pry moc druhu,ale neco s krvinkama mojima,co by mohli ubližit malemu...

jana.cb
8. led 2009

jo aha tak to ani nevim ze mi brali ale kdyz byly vysledky ok tak jako je to asi ok mno 😉 to je veci co zkoumaj v tom tehu 😝 jezis no toho se bojim toho vyvolavani ....jak je to blby prirovnani ale nase Majla rodila tedka v cevnu penasela tyden no a pak jsem jednou prisla domu a ona uz mela prasklou vodu a tlacila zadnima nozickama stenatko ktery uz bylo fialovy a stejne se ji zachytlo za hlavicku tak jsme museli k veterinari aby ji ho vyndali a to druhy ji chtelo vyvovat tak ji dali injekci ale jak byla vysilena tak dali druhou a pak ji vzali na cisare paknz uz nemela silu teda uzila si jako prvorodka svy na to ze je tak mala a ja brecela za ni a predstava ze to samy bude i u me no jako jen to ne ☹

jana.cb
8. led 2009

Petulo hlavne aby porod byl ok a mimco i ty jste byli zdraví na to ostatni kadi pes preci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru