Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

hrozinka
autor
8. led 2009

petrach : děkuji za návod, od zítřka už budem radši v noze 😉 zní dobře to super modřina co dlouho vydrží, já se dneska koukla do zrcadla a zjistila jsem, že sem si někdy udělala pod pupkem modřinu, ale jako to nevím,tam se totiž nepíchám, ale taky to může být od dvěří, nějak si nemůžu zvyknout, že mám bříško a dveře otvírám jak jsem zvykla, takže někdy neprojdu, nebo na těsno a otřu si břicho 😅 trdlo no,
já mám výhodu, že snad do měsíce budu rodit, takže léto už bych měla mít bez injekcí, ale ty s Jančou to máte v květnu, nedokážu si představit pokud si to pícháte do nohy a půjdete v létě v sukni a náhodou foukne větr a někdo uvidí modřiny na noze jak se asi zatváří 😅 , si teda pro ty naše mrňousky vytrpíme, že

hrozinka
autor
8. led 2009

jsem si asi ve 4 měsíci říkala, že hned jak malýmu bude tak 16-18let tak se společně pěkně ožerem až z toho bude zvracet 😵 to, aby věděl jak jsem se cítila každej den až do konce 4.měsíce. no kdybych ho ještě chudáka měla píchat 🙂 , myslím, že bude stačit, když mu ukážu fotečky co nás to společně stálo dřiny 😵

jana.cb
8. led 2009

no ja budu pichat jen mesic pred porodem Hrozinko a pak v tom sesti nedeli snad ne vic .-((( doufam teda ...a ja budu pichat do zadku radeji to mam vyzkouseny ze tam nic videt neni i to vubec neboli 😀 nohu jen v nouzi ani ne tak kvuli modrinam ale me to do ni desne bolelo i kdyz zase jak kdy proste citila jsem to kzdezto do briska a zadnu skoro vubec 😉 jo vytrpime ale ty mimca za to desne moc stoji i za sukni co zvedne vitr a budou tam jelita 😀

jana.cb
8. led 2009

hjo dneska je moderni doba ty nase deti uz v 18 z nas udelaj babicky Hrozinko 😀

hrozinka
autor
8. led 2009

jani a do toho zadku to může být taky? není to tam neúčinný? ☹ jinak bych do toho šla taky, muž mi řekl, že do zadku mi to i bodne, ale nikam jinam, on je ještě větší posera než já, on se ani nemůže dívat jak si to já píchám

hrozinka
autor
8. led 2009

ježiši nestraš, já doma říkám, že ho opiju v 16ti, ale to nemůžu říct nahlas 😀 , ikdyž je fakt že ted si dám taky vínko nebo skleničku piva, takže vlastně podávám alkohol nezletilému 😀 ale zatím si nestěžoval, uvidíme až ho vychlustnu 😅

jana.cb
8. led 2009

no jako ja sjem s eptala toho myho hematologa a on se smal kdyz jsem mu rekla ze jsem pak zbytek uz dopichavala do zadku 😀 ale nerekl zadny ne nebo ze to nema efekt ...dycky se ti to dostane do krve nejak nebo do tela takze ucinek to dle me mit musi treba ne uplne hnedka jako do briska mozna to ma spozdeni ja nevim treba 10 min ale musi to mit ten samy efekt ..jako logicky kdyz to nekdo picha celej zivot treba nebo dlouhodobe tak musi stridat mista nemuze porad bihy a bricho taky se musi jinam ..... takze ja to tam pichala a cajk ..zadej je prave nejlepsi panz to tam necitis vubec a ani nic nechytas mezi prsty jen to tam bodnes no .o))) a ani krev netekla a je pravd aze tam jelita nebyla zadny jako treba na brisku a noze 😉 jako ja se ho v to utery jeste zeptam zda se fakt muze do zadku ale vedel to ze to tam picham a smal se a rikal do zadku?pani ........ová?a ja mu rkla no ze jsem cela rozpichana a ze zadek bylo jediny misto kde mi to prislo jako vhodny a on se jen zas pousmal a rekl ze priste je mozny taky do ramene kdyz uz je rozpichana nejaka cast tela takze asi stridat se to ,muze a i je to logicky ....

jana.cb
8. led 2009

no u nas je to obracene ja se na to nemuzu divat ale manza mi to pichne kamkoliv 😉 u nas byla akorat problem pri tej stumulaci proste ve stejnou hodinu si pichat 4 ruzny injekce a kaudoz jinam to jsem si pripadala fakt jak fetak .-() jedna musela do briska aby rostly vajicka dalsi do nohy aby neprasky brzo dalsi do zadku kline mohla to nevim ani na co byla ale ty byly jen 4 nebo 5 a pak ten fraxos a ten se pichal kde bylo misto no 😀 takze jsem mu dycky musela rict kam se co musi chudak no kvuli me vstaval kazdej den v 6 a do 6:15 se vsim svudey jsme pichali no -.(((( hrozinko ja si taky obcas dam vinko ci maly pivko a o vanocich i punc ale rozumne a decentne taky jsem se bala ale je to zdrave prej takhle malonko 😉 takze bud v klidu 😉 no ja nestrasim ale kdyz to vidim kolem sebe jak je kazdej tak brzo babickou a dedou tak radsi pocitam s tou variantou i u nas .o))))

mabe
8. led 2009

Ahoj holky, neaptrim tak moc do teto diskuze ,ale chtela bych se vas preptat. Po dvou MA v 8tt me zjistily MTHR heterogenni mutaci - vetsi mnozstvi homocysteinu v krvi - to muze znamenat vetsi riziko vrozenych vad, ale nemusi. Na genetice me nic nenaridily a dr. rekla, ze ted to resit nemusime. Od brezna bych chtela zkouset znova otehotnet. Neposlala me na hematologii. Tedka premyslim, jestli se tam nemam nechat poslat od sve obvodacky. Nebo to tak nechat. Kdy se toto resi? Dekuji za nazory.

mabe
8. led 2009

Vlastne nepatrim sem zatim vubec. 😲

jana.cb
8. led 2009

to je jedno kocko ze sem nepatris ci zda jo naopak jsme radi za kazdou novou tvar at uz s dotazem ci nazorem 😉 hele a kdyz jsi mela 2x Ma mas hotovy testy na protilatky na trofoblast???POkud ma nekdo Ma tak se dela genetika a imunologie protoze kdyz mas jedno tak vestsinou neni to pravidlo ale mas i neco z druhyho treba jako ja - me v Podoli kdyz jsem 2x prisla o mimco tak zjistili protitalky na trofoblast a leydenskou mutaci s tim MHTFR nebo jak se to pise a tahle kombinace byla nejspis pricinou toho vseho 😉 takez pokud mas casika do dalsiho snazenicka tak doporucuju udelat si kompletni imuno aby jsi vedela ze nei problem tam protoze pak by to dopadlo zase stejne 😒 myslim ze jsem to asi pred 3 mesicema psala i v tematu MA nebo dalsi potrat a co dal ....a pak se asi 3 holky ozvaly chteli vedet vic jak jsem jim jen rekla akm se maj obratt a co je ceka a u dvou ty protilatky nasli a prisli na pricinu mno 😉

jana.cb
8. led 2009

jinak ja bych se byt tebou tak nechala poslat na tu hematologii ja tam byla poslana automaticky panz te nekdo pak behem tehu musi sledovat a kontrolovat a byva to jedine hematolog takze urcite bych to resila pak s tim hematologem co a jak dal 😉 ti udelaji znova ty testy stanovi dalsi postupy 😉

mabe
8. led 2009

Jani, dekuju ti. Takze myslis, ze mam jit aji na imunologii? Holky, z jine diskuze me rikali, ze mam jit na hematologii kvuli te genetice. Manza jeste pujde na spermose. Moje gynekolozka se tak tvarila, ze tedka nic. Ja mam teda spatnou stitnou zlazu. Mam chronicky zanet, takze jsem tedka zacla brat prasky. Kdyz sem mela po tech dvou MA, tak moje stara gynekolozka me rekla - to se stava a nic. Tak jsem sla jinam a pani dr. me nasla chlamydie - coz si myslim ze bylo ono. A pak me delala hormonalni profil - ok a pak tu stitnou zlazu. Ja si rikam, ze to nechci nejak prehanet s tema vysetrenima, ale zase nechci nic podcenit.

petrach
8. led 2009

mabe ono vsechno se vsim souvisí,za to nic nedaš pokud tam zajdeš,vliv to mit muze,pokud je nejaka nemoc krve tak tehu vadi hodne..me to taky jinak nelečili,jen ted v tehu,tohle jsou hodne skrite nemoci..
u vas v Brne je dobra hematologie,jezdili jsme tam s malou,skus to,drzim palce at se brzo zadari 😉

mabe
8. led 2009

Peti, dekuju. Pro klid to udelam.

jana.cb
8. led 2009

no to je onco to me taky rekli ze se to stava ale jako 2x prijit o mimco tak jako to me teda normalni neprijde manza byl nastavnej jako blazen takze jsme to zacali resit a objednali se na imunologii a tam nasli tohle no takze jsem musela brat prednison na udrzeni tehu a aby to telo nevypudilo a nezastavil se vyvoj a do toho diky tem mutacim jsem si pichala fraxiparin 😉 jako na tom imunu vam sjedou vsechno jak stitnou zlazu tak spermone a ty hodddne detailne co se normalne nedela tam michaj tvoji krev se spermonema a tim zjistuji ty protilatky 😉 a je tu na tema i diskuze tak si ji najdu a jukni ale u vetsiny hlek MA ci potraty byla bud ze neco meli na genetice neb imuno no 😒 hele casika na to mate a nestoji to nic jen jedna navsteva v Praze a do brezna to krasne stihnes kocko 😉 ale i toho hematologa pores hnedka to kazdopadne 😉

mabe
8. led 2009

Jani, ta imunologie se dela jenom v praze? 😒

jana.cb
8. led 2009

no ja jsem si taky pripadala jak schyza .....imunologie genetika horm profil pak pruchodnost vajcovodu testy na pohlavni choroby apd a to vse behem 3 mesicu 😒 jenze kdyz to nechas byt tak cas utika a pak to cekani je des bes .....na to prd jak to bude vypadat hlavne jak se tobe ulevi ze senajde zakopanej pes to je ucel ne? 😉

mabe
8. led 2009

Jasne jani. Pristi tyden pujdu k obvodacce a necham se poslat na hematologii a imunologii. 🙂 Tebe poslal gynekolog?

petrach
8. led 2009

mabe my byli na imuno u vas v brne u sv. Anny,jen nevim jestli tam delaji i tohle co pise janicka..

jana.cb
8. led 2009

no reprodukcni coz je ta co potebujes se dela jen v Praze v Podoli a v Plzni jinak protilatky na trofoblast nikdo jinej nedela a Podoli je na to vyhlaseny 😉 jako ja to muzu taky jen doporucit vsichni jsou moc hodní a prima a neznam nikoho tady z konika kdo by mel problem a do 6 mesicu neotehotnel at uz pomoci IVF nebo prirozene nebylt ta debata na konikovi tak bych o otm taky nevedela Dr ti reknou prd ty mi rikali ze to tim urcite nebude a ze je to zbytecny ale my si trvali na tej zadance a taky ze se jak genetika tak imino nasla pricina nesmis se nechat odbyt 😉 hodim ti link na to podoli i tam pisou co vse zkoumaj a kdy k nim prijit mmntik ale pokud mas 2x Ma tak to rozhhodne normalni neni a nekde v tomhle ci te genetice problem je 😉

mabe
8. led 2009

Posli mi ho do IP 🙂

mabe
8. led 2009

Jani, znas Nezmari? 🙂

jana.cb
8. led 2009

Imunologii pise gynekolog obvodak covece asi ne nevim teda ta moje nevedela co a jak takze spis gyndare bych zkusila 😉 mozna to dela i to Brno ale v Caru kde nam deali IVF tak ve ´vsech vesmes posilaji jen do Prahy ci plzne panz ty nepotrebujes vedet to zakldni imuno ale reprodukcni zda nemas protilatky na spermie ci trofoblast a ja nevim co jeste a to dela opravdu jen Podoli tim jsem si skoro jista .....kazdopadne staci zavolat i treba do toho brna a zeptat se jich zda delaji protilatky na trofoblast ale i kdyz das vyhledat na netu tohle tak ti vyjde jen Podoli aPlzen ale je tu na to fakt tema tak jukni 😉

jana.cb
8. led 2009

jee ja hus ho hodila na plochu mno 😒 coz to je fuk ...me dneska zas blbne net to je sila .-(((

jana.cb
8. led 2009

a zase logicky pokud otehotnis normalka tak spermio je ok a tvy vejcovody taky takze bud je problem v protilatkach a telo se tomu embrijku brani a samo si ho usmrti a vylouci nebo je tam problem genetickej v nejakej tej mutaci a taky se to musi poresit ze se zastavi jeho vyvoj a je z toho MA ........ 😉

jana.cb
8. led 2009

mas to i v IP Mabíku 😉

mabe
8. led 2009

Jani, ja poprve potratilo po dvou vyvolavackach na MS a hormonech. Po vysazeni HA po 11 letech me telo vubec nefungovalo. Nedostala jsem 3 mesice MS. Tak jsem dostala hormony a hned otehotnela. Ale to sem jeste nevedela a dr. me dvakrat dala vyvolavacku. Budto to bylo tim nebo taky mozna tim, ze telo nebylo jeste ok a nebo taky ta stitna zlaza. Podruhe sem byla tehu po roce. Jakmile se me spravil cyklus. Prvni tyden od zjisteni tehu jsem mela svedivy vytok, tak jsem sla k dr. a ona me neudelala ani ster a dala me cipky na zavadeni. Za dalsi tri dny jsem zacla krvacet. Takhle jsem vydrzela 1,5 mesice. Porad mimco rostlo a tlouhlo srdicko. Pak jsem zmenila dr. a ta me udelala stery na chlamydie. Vis, ja si myslim, ze tehu je tak choulostiva a neuveritelna vec. je to zazrak.

jana.cb
8. led 2009

holky ale ja na vas prdim a jdu haji nejak tu usinam 😝 takze diky vsem za prima pokec a rady a zitra zase na pokecanou a preji vsem brou noc 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru