Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martina76
4. únor 2010

Tak levná zas tak moc teda není, babypoint dobrá značka a velkou výhodou je nastavení polohoh sklonu. 😉 Já mám chico devět let starou po Tomovi od 0-18 kg je super ale nemá vyvýšení nad hlavou, takže jí při 15 kg přerostl a já šla rovnou do sedáku. Teď mám od JANE kolíbku do 13 kg rovnou ke kočárku a používám jen na přenášení a na nákupy protože jí můžu nasunout na podvozek. Jinak v autě jsem nespokojená, odpoutaní a připoutání moc pracné a zdá se mi, že ty kolíbky jsou v autě tak jakoby divně nestabilní. Ještě mám ve předu airbak takže jsem vyndala tu starou a jsem spokojená. Myslím že jsi zvolila správně, přímo s touhle zkušenost nemám ale když jsem pročítala tak má vše co od sedačky očekávám. Toď můj názor. 😉

martina76
4. únor 2010

Tak ještě k tý sedačce. Má i vysokou zádovou opěrku takže by jste jí přerůst neměli. 😀

hrozinka
autor
4. únor 2010

fakt? díky, já četla tady na koníkovi nějakou diskuzi k zenith sedačkám, paní tam měla na nějakou odkaz, ale mě se pod tím ukazovalo prádlo, škoda bo tam k tomu měli super názory

martinamil
4. únor 2010

Hrozi, nám Ježíšek donesl Britax first class 0-18kg. Hlavně proto, že jde dlouho udržet dítě proti směru jízdy. Je to hodně důležité, je už dokázáno, že ani 2 leté dítě nedokáže udržez hlavu při nárazu při rychlosti nad 50km/h a hrozí mu zlomení vazu či poranění míchy ☹ Chtěla jsem BeSafe (má nejlepší testy) a dítě proti směru do 3 let, ale nemáme v autě isofix.

martina76
5. únor 2010

Proti směru jízdy dobrý, ale nedokážu si představit dítě proti směru od 1 roku. Kam strčí nohy. Když jsem Toma asi v 8 měsících otočila tak právě kvůli těm nohám. Oni je mají pak dlouhý a tak divně skrčený, protože tam mají málo místa a nemůžou si je natáhnout. Ale je to 9 let tak třeba teď to je už jinak. 😀

martinamil
5. únor 2010

Marti, ta sedačka je na to přizpůsobená. Je tam větší mezera právě pro ty nohy 😉

hrozinka
autor
7. únor 2010

tak už jsme sedačku vybrali, nakonec jsme ji objednali přes net je to tato :
http://www.babymania.cz/romer-king-plus-alex
dle kámošky co pracuje v chiccu je fakt dobrá tak su zvědavá, jediné co nás přesvědčilo oproti té co jsi nám navrhovala ty Marti je, že má vnitřní opěrky, když bude malej spinkat, že mu nebude padat hlava. má příjít do 2 dnů tak su zvědavá, hned ju vyzkoušíme.
jinak i tak moc díky za rady 😉

petreva
8. únor 2010

Ahoj holky, jsem to ale ostuda 😅 vůbec sem nechodím...
HROZI, vybrali jste jednu z nejlepších sedaček na trhu, taky o ní přemýšlíme, jen mi tam nesedí právě ten záhlavník. E v ní seděla a nevidí do stran, což u naší aktivní cácorky je dost problém. Na spaní je to super, ale když je vzhůru tak by se jí tam asi dvakrát nelíbílo. Půjdem taky do "Romerky", ale staršího typu bez toho záhlavníku a dokoupíme "menší", právě aby viděla.
MARTI76, co Mikulášek, nějak jsem nedočítala...jak se vede, co kojení, co plakání, co ty??
MARTI, pane, jo ty už máš doma taky chlapáka!!! Co v práci? A manžel na mateřský, dobrý???

martinamil
9. únor 2010

Ahoj Evi, už jsem to Tobě chtěla vyhlásit pátrání 😉

My jsme naprosto v pohodě. Aleš to zvládá. Kryštof měl v 8měsících 78cm a 8330g. Na můj vkus roste nějak hodně rychle 😉 Já ještě částečně kojím, jinak už fičíme na příkrmech. Náš Otesánek miluje cokoliv, hlavně, když je toho hóóóódněěěěě! 😀

Jsi na FB? Já sem dávám už jen minimum fotek, nebaví mě je měnit, zmenčovat na FB to není nutné, tak mám většinu tam.

A co Elenka? Jak se daří vám?

petreva
11. únor 2010

MARTI, ahoj,
na FB nejsme...to neva, stačí, když napíšeš, co všechno už umíte 🙂 K je pěknej čahounek tolik cm měla Elenka v 10měsících 😎
Nám se daří, až na zuby, dobře. Elenka je hrozně šikovná, chápavá (to mě až zaráží, jak..), hezky baští. Co mě štve, tak je, že spí jen v kočáru a venku, takže ač jsou mrazy, tak chodíme 2x ven. Když teda nejsou pod -5. Tak už tooooužííím, aby skončily. Teď zrovna roste sedmej zubík a dnešní noc byla teda úplně na prd. I jsem měla Elenku v postely ( nějak ze zásady to nechci a byla u mě asi jednou...),protože jen do půlnoci se s pláčem vzbudila 4x. I tak jsem z ní nadšená a nějak úplně jihnu, když ji vidím, jak přemýšlí, když si povídá a hraje si. Udělá mi mazílky a nebo nyny...no krása...
To je paráda, že kojíš! TAky si to teď užívám a hooodně těžko se s tím loučím...tak jdu, vaří se mi červená řepa, tak ať i neuteče z hrnce.
Hezký den

martina76
11. únor 2010

Ahojky holky. Mikulášek je stále hodňoučký. 😉 Stále plně kojíme, chjo chudáci moje dvojky, jsem zvědavá jak budou po tom kojení vypadat. 😀 Jinak my válčíme se seboreou, má to chudák i kolem očí a vypadá docela hrozně. 😠 Teď jsem nakoupila konopnou kosmetiku od Cutishelpu a má to trochu lepší, tak uvidíme. 😉 jinak mám doma pěkného lenocha, nechceme zvedat hlavu a pást koně, Mudra už nás straší s neurologií a rehabilitací. 😕 Mudra jedna! Jinak je to vysmátý zlatíčko a krásně povídá. 😀

hrozinka
autor
11. únor 2010

strašné jak to letí ☹ ☹

petreva
11. únor 2010

Marti, hodný miminko!!! to já neznám 😀
Hrozi, kdy slavíte roček??

hrozinka
autor
11. únor 2010

já slavila včera 25 dostala jsem dort a prstýnek a malošek slaví 16.2 ale oslavu děláme ted v sobotu máme pozvaných 10 lidí babičky dědečky tety strejny (naše sourozence) a moje babička maloška prababička tak jsem zvědavá jak se do 2+1 vlezem 😀 zítra jedeme pro dortík malému tak pak hodím fotečky máme objednaného krtečka.

hrozinka
autor
11. únor 2010

dort i prstýnek jsem hodila k malému do alba 😵

hrozinka
autor
16. únor 2010

zdravím maminky, tam my dnes po kontrole 1 rok 80cm a 11,3kg u dr zubů 8 při cestě domů se mi podařilo najít stoličku takže už máme zubu 9, možná i víc malej mě do pusinky neche pustit 😒

letí to jak voda, taxi užívejte dokud máte mimíska malušké 😉 😉

martinamil
18. únor 2010

Hrozi, Kryštof měl v 8 měsících 78cm 8,330kg, naše nedonošeňátko vás brzy dožene 🙂 je strašlivě dlouhý, začala jsem mu oblékat vel. 86. Kam až chce růst? Tímto tempem ho povedu do 1. třídy a bude vyšší než já. Tedy ne že by to byl takový problém, bo já jsem mrňous 😀 😀 Je hold celý tatínek. Ale není se čemu divit, když mu tolik chutná.

Tady máte zase nějaké aktuální fotečky na pokochání 😉 http://www.facebook.com/album.php?aid=2008962&i...

monivo
20. únor 2010

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda tu není některá, která rodila předčasně. Od začátku těhu chodím do trombocentra, také mám riziko vzniku žilní trombozy, píchám si Fragmin od začátku těhu (byla jsem těhu díky umělému oplodnění). Před měsícem jsem porodila v 28+1tt, praskla mi plodová voda. Prý předčasně odloučená placenta. Zajímá mě, jestli to není kvůli tromboze. Nemáte někdo zkušenost? Díky 🙂

petreva
21. únor 2010

HROZI, moooc gratulujeme k ročku!! Opožděně 😅 ,ale přeci! Co nejvíc zdravíčka pro Ondráška , ať se má čile k světu, má hodně kamarádu a ještě víc důvodů se usmívat a být šťastný 😵
MARTI, to není ani možný, jak K je už velkej! To je fajn, jak vám to funguje doma. Taťka je vekej šikula!
MOVIVO, já takovou zkušenost nemám, Marťa sice prodilo a trochu dřív, ale sama ti napíše 😉 Přju moc moc síly a štěstíčka, aby Terezka krásně přibývala a vše bylo v pořádku!! Držte se 😉
Taky se musím pochlubit s naším pokladem 😵 Má tady první historický culíček 😵
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

martinamil
22. únor 2010

Monivo, já jsem rodila v 34.tt, ale nebylo to vůbec kvůli tromboze, ale kvůli břišní stěně. Placenta i průtoky pupečníkem byly ok. Nemyslím si, že jsi porodila předčasně kvůli tromboze. To by se spíš udělaly tromby v pupečníku. Zase na tu trombozu nemůžeme svádět úplně všechno. Předčasně odloučenou placentu měla i holčina co ležela se mnou na rizikovce a ta byla (po krevní stránce) naprosto ok. Takže bych z toho toto nevyvozovala.

Evi, ano roste šíleně ☹ proč si nedá trochu pohov? Ale je naprosto v pořádku, přerostl ostatní a i vývojově je ok. Takže naše předčasňátko to všechno krásně dohnalo.

Krásný culíček 😀

hrozinka
autor
22. únor 2010

monivo : mrkla jsem na tvé fotečky a i když je malá narozená předčasně tak je strašné krásná a kolik má vlasů.. 😅 Ondráš je týden přenošený a tolik vlásků nemá snad ani ted, krasavice fakt 😉 hodně štěstí 😉

martinamil
17. bře 2010

Ahoj holky, jak se máte?

Kryštof se začal minulý týden plazit a už to perfektně vychytal a je neuvěřitelně rychlý 😉

martina76
22. bře 2010

Ahojky holky. Koukám že je to tady docela mrtvolný. Noo není divu když máme doma všichni raubíře a venku se kooonečně udělalo to jaro. 😉 Jinak Mikulášek stále hodňoučký a plně kojený. Je už docela obřík, má 6,2 kg a 67 cm. 😀 Jinal my se vrátili v pátek z hor a paráda, bylo krásně a Mikuláš vydržel na sjezdovce spát i 5 hodin, tak jsme se z manžou střídali a já si i zalyžovala. No prostě paráda. MARTI ten Kryštůfek je ale šikovný, a co taťka jak zvládá rodičák? A určitě tomu neříká dovolená, viď . 😀

martinamil
29. bře 2010

Byli jsme na 10. měsíční. Naše nedonošeňátko má 10340g a 84 cm. Obvod hlavy 49 cm. Je prý vidět, že mu chutná

Tedy Marti, taky vám Mikulášek krásně roste a dělá radost. Aleš rodičák zvládá v pohodě. Občas si odskočí brigádně na kamionku (týden z měsíce), aby doma nezblbnul. Ale je úžasný. Jak se o Kryštofa postará, vše zařídí, udělá, hraje si s ním, cvičí apod.

2910
30. bře 2010

Ahojda holky,
je tady některá co má Leidenskou mutaci heterozygot a nepíchá si celé těhu nic ani před porodem. Já ji mám a prý podle hematoložky nic nemusím. Tak nějak mě nenechává klidnou, že všechny pícháte a já nic. Bojím se abych o mimi nepřišla.
Na kontrole jsem byla ve 12tt a pak až 25tt. Další kontrolu jsem si vyprosila na 30tt. Vůbec nevím co dělat.

lenola
30. bře 2010

Ahoj 2910,
já Leidenskou mutaci mám, to samé co ty (heterozygot - po tátovi) a hematoložka mě "slibovala", že si budu píchat Heparin nejdřív od II. trimestru, pak od III. a nakonec mi to píchli až po porodu v porodnici. A podotýkám, že jsem rodila přirozeně 5 kilovou holčičku 😅. Takže se vůbec neboj. Pokud nemáš nateklé nohy, nebo jiné problémy, nač do sebe zbytečně cpát Heparin. Dr. to má určitě pod kontrolou. Na odběry a kontroly jsem chodila 1x za měsíc, naposledy jsem byla na konci října a 8.12. jsem rodila. Doktorka mi pouze předepsala vitamíny na posílení cevní stěny - Cyclo 3 forte (nebo tak nějak se to jmenovalo).
Tak se zbytečně nestresuj, určitě to dopadne dobře. Těš se na mimi a hodně štěstí 🙂

2910
30. bře 2010

Ahoj lenola- moc ti děkuji za podporu, moc mi pomohlo, že je tady někdo, kdo má stejný osud a taky léky nebral. Tak nějak potřebuju asi uklidnit nebo co. Ještě jednou děkuji a ať Vám malinká pěkně roste a je zdravá. 🙂

martinamil
30. bře 2010

2910, ty máš jen Leiden? Já jsem měla homozygot a k tomu 3 trombozy. To už se bere jinak. Pokud jsem jen Leiden hetero, tak víc hlídají krev. Takže pozor na otoky nohou, bolesti nohou, dlouhé cesty (letadlo, autobus). Ale zase se toho opravdu nemusíš děsit. Jen opravdu velký pozor na hormony v pilulkách (antikoncepce, hormony při přechodu). Ty v žádném případě nesmíš. Ani tu jednohormonovou antikoncepci co se smí při kojení, protože hormony "zahušťují" krev a způsobují trombozy.

Držím moc pěsti, ať je mimísek v pořádku a zdravý a určitě dej vědět, jak se máte a jak rostete. S nostalgií vzpomínám na těhotenství, i když to bylo po zdravotní stránce hnusné období, ale tak nějak jsem měla malého "jen pro sebe" 😉 Teď už je to obrovský klacek, který má svou hlavu, umí se parádně vztekat, zdrahat,... 😅 😀 😀

pavlazabka
30. bře 2010

Ahoj 2910, já jsem taky vydržela při Leydenu hetero téměř celé těhotenství bez Heparinu, začala jsem asi týden před porodem kvůli otékajícím nohám. Do té doby kontroly po 6 týdnech a bez problémů. Dokud si nemusíš nic píchat, buď jedině ráda!

martina76
31. bře 2010

Ahoj 2910, já mám též Leidena heterozygot a píchala jsem si Fragmin od 10 tt. Měla jsem za sebou jedno ZT a jeden spontální potrat bez revize v 5 tt. Před 10 lety jsem bez problému donosila a porodila zdravého kluka a najednou tohle. Tak mě vyšetřili a přišli na tu poruchu srážlivosti. Podotýkám že jsem od 16-ti brala antikoncepci a až na ty problémy s potratama žádný problém. Důvěřuj doktorům a nenervuj se. Vím že se to lechko říká a těžko realizuje. A já jsem upřímně ráda že to mám za sebou. Mám dva zdravé kluky a s úsměvem říkám že mám splníno. 😀 Jediný co mi kladli v Praze na srdce byla kontrola průtoků od 30 tt. Takže mě až do porodu dělali každých 14 dní UTZ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru