Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

mabe
8. led 2009

dobrou

petrach
8. led 2009

dobrou taky odpadavam

jana.cb
9. led 2009

bre ranko holky preji vsem ..tak dneska rano jsem vstala a mam jednu nohu natklou jako blazen ..od kotniku dolu a vypada to jako kdyby me tam stipla vcela .-((((( vubec nevim co s tim mam delat ..jen tu jednu a ne ze by to bolelo ale kdyz blbe spalnu ci ji noc namaham tak to neni zrovna 2x prijemny .-((( to se mi jeste nikdy nestalo :_((

jana.cb
9. led 2009

tak ji tu zkousim davat nahru a koupu ji ve studene vode a nic .-(((

petrach
9. led 2009

dobre rano tehulky, 😉
jani tak to teda taky nevim,co to je,kdyby ti otekali z tehu,tak obe..nemelas ted hodne vitaminu?? ja jsem se tak kdysi osypala z cečka,pulku tela..ale radši brnkni doktorovi,at maš klid!!!!
jinak venku je desna kosa,musela jsem do obchodu,brrr

janicckka
9. led 2009

Krásné ráno jak se vám všem daří 😵 přeji štastná a krásná heparinová miminka.... 😲 😀

hrozinko už to klepe na dveře co....neboj já si to taky píchala do břicha až do konce.a jak je už břicho velké tak tam už není ten tuk a kůže napnutá a někdy to taky vysříklo ven měla jsem pak modřinu ale ta zmizí.nebujte 😵

janicckka
9. led 2009

jani zavolej k dr ikdyž to může být blbost může to být i ucpaná žíla.nechci tě zase děsit,ale mě řekli na hematologii jak něco nateče ihned přijít.a s tou naší krví no nevím........... 😕

jana.cb
9. led 2009

Jani hus jsem zpatky ..jsem si sjelana hematologii ted jsem prilitla zpet panz mam nemocnici 8 min autem od baraku diky bohu a tromboza to neni ...vzali krev a tlak zemrili a prohmatali ale ani jeden z priznaku nyvpada na trombozu takze mi bylo doporuceno magnesium a vyckat do nedele a kdyztak v pondeli prijit no v utery jsem tam mela jit normalka takze se vllastne nic nemeni .-(( me to taky vydesilo prave ale jen jedna noha a od kotniku dolu jinak zadnej priznak jinek ci druha noha taky ne mozna malonko prstyna rukach panz citit prstynky docela fest tak je radsi sundam ..no vitaminy ze by nejak moc???JIm kazdej den listovku a GS Mamavit jinak nic ..sem tam si vezmu treba 2 mandarinky ale vic covece ne .-((( taky me to napadlo zda to nei sladkym nebo slanym ale nejim nic moc ani od jednoho no ☹(( tak vyckam do nedele a kdyby neco pres vikend tak prubnu pohotovost kurna to zas bude vikend .-((((( me taky rikali jak neco natece hnedka prijet no tak me to dost vydesilo zase ....zase se mi v hlave honilo zda citim pohyby tak jsem tu skala jak pitoma abych Kristýnku probudila a neco se tam hebje diky bohu ufff no tak asi je vse ok ale pripadam si jak stara baba co si maze nohu necom jak ji natejka a macha ji v lavoru a dva ji nahoru 😒

jana.cb
9. led 2009

JInak ahojky Petí a Janí 😉 ja si myslim ze je to mozna tim jak pomalu pribiram a telo si na to zvyka precijenom je to zahul na telo mno kazdy kilco .-((( holky ja tedka mizim musim s Majlou 😉 chce cikat tak zatim se loucim a budu pozdeji moc vam dekuju 😉 jinak my v CB mame minus 15 a pres noc byla 18 .-((( musim taky jit nakrmit chudinky labute na rece me je jich desne lito dycky jak primrznou k ledu a maji hladika .-((( tak tu mame spousty peciva tak jim zajedu dat obed .o)

hrozinka
autor
9. led 2009

ahoj maminky,
mě je zima i doma natož venku 😅 , pokud nemusím tak tam nejdu, ale dneska asi budu muset, zítra se stěhujem už do svého hnízdečka tak tady to starý musím trošku uklidit a pobalit ☹
jani máš pravdu už se mi to hodně blíží, dneska jsem začla 9 měsíc, ve kterým týdnu se s heparinem rodí? 39-40? já ani nevím, včera jsem medvídkovi navlékla plenku, abych si to zkusila a má ji do ted, moc mu sluší 😀 prdloš no
jani s tou nožkou ti to nezávidím, já jak mám pravou nohu zničenou po tromboze tak jen mě v ní píchne a jsem na jehlách jestli se něco neděje, ale na to si už budu muset zvyknout ☹ , už bych si měla jít píchnout, ale já nějak dneska nemám odvahu po tom co mi to včera s krví šlo zpět 😒

hrozinka
autor
9. led 2009

jani mám radost, že ti v nemocnici řekli, že to nevypadá na nic vážnýho, hlavně se drž 😉

petrach
9. led 2009

jani tak dobře žes jela,hlidej se...ja jsem ted taky jak pitoma,mam pořad desny strach,že se neco stane 😒 dycky neco podelam a jdu lehnout a sleduju maliho,jestli se hyba..
hrozo me vyvolavali 39+2tt..tu injekci si bež dat a pak se odmen 😉 ty jo stehovat se v 9 mesici,hlavne nic netahej,ju??

hrozinka
autor
9. led 2009

injekce dopadla ok, ještě jsme to zvládli do bříška 😉 , jak vás tady čtu tak už jsem taky jak pitomá a hlídám si kdy mě malej kope, už má hodně velkou sílu takže to někdy i bolí, ale říkám si, že je to lepší než necítit nic

hrozinka
autor
9. led 2009

naštěstí máme spolu tichou dohodu, líbí se mu když si lechtám či škrabkám bříško, takže si sednu do postele, začnu se škrabkat a když přestanu hned vidím jak se vrtí,
jojo stěhovat se ted je fakt mazec, já vůbec nevím kam v bytě dřív skočit, nechci nic tahat at malému neublížím takže věci nastrkám do tašky nebo krabice a nechám ji tam kde jsem ji naložila, takže v ložnici už mám 2 krabice a tašku a dál jsem nedošla, spíš přemístuji věci z bodu A do bodu B a za hodinu zase zpátky do bodu A bo mi tam zavazí, hrůza a do toho si balím tašku do porodnice a vůbec nevím kolik čeho mám zaballit ☹ šílený

petrach
9. led 2009

vem si zakladni veci k porodu a na pokoj,zbytek si nechaš donest-nedali vam seznam?

hrozinka
autor
9. led 2009

já ještě v porodnici vůbec nebyla, takže vůbec nevím co si vzít ale prý se chodí do nemocnice na monitor tak si tam o něj potom řeknu.

janicckka
9. led 2009

UFF jani dobře že jsi šla a že je to ok prostě asi budeš trpět na otoky. 😠
hrozinko já rodila 39+7 a na vyvolávačku jsem byla obědnána přesně na termín porodu to je myslím 40+0 nebo ne? 😅
a můžu fakt říct že jsem nikdy neměla odvahu na píchnutí do nohy nebo ruky.není jedno kam se to píchá alespon my to bylo řečeno.bud do břicha,nebo do spodní strany stehna tam jak je ta jemná kůžička prostě od pipi dolů.no a do ruky to samé do spodní části ruky do jemné kůžičky od podpaždí nahoru.tak to řekl genetik na hematologii nic neříkali.
já to ale nikdy nedokázala prostě břicho vedlo 🙄 a tu kůži hodně naber a pak zasun jehlu,abys neměla strach že mimi píchneš.
stěhujete se do svého? 😵

janicckka
9. led 2009

do porodnice si připrav pro sebe pyžamo,mýdlo,šampon,kartáček a pastu,ponožky,kalhotky,vložky,toal.papír.injekce.župan,ručník,pantofle,kapesník
pro mimi vem jen v čom půjde dom,zavinovačku,oblečky,pleny tam dostaneš,
pro dr občanku,průkazku těhu i hemat.,papír se jménem malího,jestli ti ho už teda ginekolog dal.no a pojišto.kartičku.
možná jsem na něco zapomněla.
pohyby ted budou mín časté ale intenzivní už má sílu 😅

petrach
9. led 2009

janiccka muzu se zeptat jestlis to nejak citila,nez jsi o mimca prisla??????
jestlis mela nejake priznaky a tak. nebo to bylo z niceho nic?

ja vim holky ze je to blbe tema,ale at vime na co i dat pozor 😒

janicckka
9. led 2009

ano cítila malá strašně před tím než se to stalo strašně kopala a přemýtala se a pak nožička kterou měla nataženou povolovala postupně se přestávala hýbat.skoro úplně měla jsem hned tušení že není ok.ale každý říkal to je v poho určo spí,jenomže ona se přestala úplně hýbat a povolila i ta nožka .

petrach
10. led 2009

jani ☹ taky sis toho už vytrpela ☹
ješte že už maš ty svoje dve slunička 🙂

janicckka
10. led 2009

To jo to máš pravdu vytrpěla jsem si toho dost.děti mám vyloženě vymodlený. 😕
byl to boj pořád jsem se hlídala,ikdyž jsem si píchala stejně pořád jsem hlídala malou jestli se hýbe a to každé dvě hodiny když tam byla nějaká větší prodleva tak jsem jí budila tím že jsem si lehla a pak po chvíli vstala prošla jsem se třba jsem se pokusila sáhnout si na nárt pak lehnout na záda a cítila jsem jak se hýbe .no vy se ale nemáte čeho bát,dnes je medicína už na jiné úrovni než před devíti lety. 😅

petrach
10. led 2009

jani ja si tohle tehu taky hlidam,ted zase řešim že se moc nehyba,porostlo mi bricho tak si řikam,že je to tim,ale stejne mam pořad strach...
u prvniho tehu jsem byla fakt i mladši a dela to hodne,nebyla jsem tak vyplašena a taky jsem nemela net,ted se tu dočtu spoustu vecí,ktere je lepši nevedet...

janicckka
10. led 2009

nebujtřeba je otočený tak že ty pohyby necítíš já to taky u adélky měla to nic není počkej a on se zase otočí a ucítíš to ted se hodně točí a může být nožičkama k tvým zádům.

janicckka
10. led 2009

píšeš že je lepší je nevědět ale ode mne si to vědět chtěla .hlavně se nenervujte budte v pohodě 🙂

petrach
10. led 2009

no jo ted je mam z diskuzi,jen jsem chtela vedet,jak si to hlidat,diky za radu..snažim se nenervit,ale občas mi to ujede..pořad čekam na vysledky protilatek atd.
a taky mi tvrdne bricho 😠

ale ty pohyby budu sledovat,diky moc a dobrou noc 🙂

hrozinka
autor
10. led 2009

ahojky maminky, dneska jsem neměla vůbec čas za vámi zaskočit, od rána jsme byli na bytě a zvelebovali jej, no já ani ne spíš manžel, koupili jsme si svoje tak ted malujem, dneska jsme si i dovezli sedačku tak už jsme se na ni kochali.
holky víte co se mi dneska stalo, lepila jsem takové pásky kolem stěny, aby se mi nezašpinila podlaha od barvy, nepřipadalo mi, že jsem v nepohodlné poloze, sem tam jsem se narovnala a zase si klekla a najednou mi zabilo divně a jako když rychle vztaneš tak se mi začalo mlžit levé oko, jen to levé, tak jsem začla zhluboka dýchat a šla k oknu a otevřela si na čerstvý vzduch, chvilku to trvalo než se to úplně zpravilo, ale pak už to bylo ok, za posledních 14 dní mi to udělalo už podruhé ☹ myslíte si, že to může být něco špatnýho, nebo je jsem jen měla nízkej tlak, docela na něc trpím, byla jsem zvyklá pít denně 1-2 kávy s mlékem, ale poslední 2 měsíce si dám kávu jen výjmečně na chut.
jani teda musím říct, že sis toho opravdu vytrpěla, 😢

petreva
11. led 2009

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, jestli to nebude vadit...
Ve středu mě přijali do nemocnice kuli hluboké žilní tromboze...vůbec nevím z čeho nebo jak se to přihodilo ani mě nic nebolí...ale to je jedno...nasadili mi 2x denně Fragmin. už si píchám sama a koukám, že máme docela odlišné info - třeba mě řekli, že do bříška i když jsem těhu jeto nejlepší nebo taky do nohy, ale na zevní stranu do toho špíšku na boku, jakoby..musím stále polehávat a nosit stahovací punčochy. Jsem tak ráda, že je tu tohle téma. Mám tohtiž pořád nějak strach...mrňous se už od včera pohybuje méně a to mě děsí. Včera mi dělali monitor a prý vše v naprostém pořádku. Jo, taky mi řekli, že mimi ohrožené více méně není, ale já, kdyby se tromb utrhl a někde něco ucpal...tak se uklidňuju tím, že je ještě malý a když se otočí zádama k bříšku a nožky má někam k páteři tak ho tolik necítím, jen jak se vrtí, ale nejosu to takové kopance...uf, je to dřina, že jo.

HROZI, jedna známá měla podobné potíže jako ty s tím okem a Dr. jí řekl, že jak má velké bříško, je možné, že občas tlačí na dutou žílu kdesi vzadu a to má za následek další snížení tlaku potažmo závratě nebo omdlévání...přesto já bych se asi aspoň po telefonu zeptala...
PETRAH, protilátky myslíš jako kuli Rh- ?? A tím tvrdnutím jsem měla tady potíž asi od 20 tt, nejprv jsem pila na radu Magnezii, ale nemělo to žádný účinek, tak mi Dr. předepsal Magnezium. Teď v nemocnici jsem dostávala infuze a je fakt, že mi klid na lůžku a MG hodně pomohlo...ale vydržet nic nedělat je pro mě kumšt 😠 tak se drž a opravdu odpočívej a nenamáhej bříško.
JANI,hezky jsi napsala, co do porodnice, chtěla jsem to v nejbližších dnech hledat...je to asi celkem jasný, ale uceleně to vypadá lépe a můžu to zkontrolovat 😉 nějak si myslím, že to přijde dřív...ale ještě NEE je brzy ☹

petrach
11. led 2009

ahoj tehulky 🙂
petrevo vitej 😉

sice je lepši tohle tema neznat,ale nebude to tak hrozne jak to vypada,ta tromboza me mrzi,neni to sranda,ale ted si te ohlidaji a už bude dobře..
jsi asi pořad v nemocnici,že???

u me ty protilatky vyšli blbe,ale mam + skupinu a když jsem se ptala,jak je to teda možne,tak pry i plusove skupiny maji minimum protilatek,na mene zname skupiny..nebylo v mych silach dr pochopit,začla hazet tema jejich terminama a krevnima skupinama,jen jsem pochopila že je to velmi vzacny jev ,ale stava se to 😠
takze me delaji pořad odbery a porad čekam na vysledky..tech testu je hrozne moc-pujdu za 14 dni zase..

včera jsem z toho všeho mela fakt depku,malej se nehybal celi den..a večer ho manža budil,třepal břichem a stopoval ho a najednou dostal kopanec,ktery i on citil-poprve 😀

petreva
11. led 2009

Peto, ahoj,
to jsem nevěděla, že i + maminy mají roblémy s protilátkama...já jsem - abych toho neměla málo ☹
Mrňous se trochu pohnul, ale byl teď ty dny tak aktivní a dneska i když třepu s břichem, dávala jsemmu nahlas rádio k břichu a on nic...občas cítím jakoby něco málo, ale fakt jsem z toho špatná...asi zítra zajdu za Dr. ale zase tam bude jiný než mám já tak nevím...ach jo, já nevím...
V nemocnici už nejsem, musím alel polehávat. Prý se nemám bát chodit po bytě, ale ležet nebo sedět s nohama nahoru...teď popojedem k našim a zase si tam lehnu. Asi bych doma zcvokla, pořád myslím na blbosti...
Holky omlouvám se, za takový pesimismus...dneska nějak nemůžu jinak...zajdu raděj jindy. Mějte se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru