Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

hrozinka
autor
5. únor 2009

petrava moc moc děkujem, my si taky přejem mít už to za sebou, já jdu zítra taky na kontrolu do porodnice, mám to na 11h takže nebudu ani dlouho neklidná a snad mi řeknou už něco hezkýho 😖 nejlépe maminko vy už nám rodíte ted a tady 😀

leniska
5. únor 2009

Hrozi ja mam termin 11.2..a taky jdu zitr ana 11 hodin🙂no uz na m to snad nebude trvat dlouho.. 😒
petreva diky moc, jsi hodna, ze tak na nas myslis..my te pak budem taky povzbuzovat jak budes na konci🙂🙂

hrozinka
autor
6. únor 2009

ahojky maminky, tak já asi budu rodit až v květnu 😠 , byla jsem dnes na kontrole a krom monitoru a změření tlaku mi neudělali nic. podle monitoru mi jen řekli, že je všecko ok a že můžu jít zase domů, byla jsem fakt zklamaná, já už teda od kontrol nic nečekám, ale ted jsem čekala, že mě vyšetří a aspon mi řeknou na jak dlouho asi to vypadá, táhla jsem se přes celé město zbytečně ☹ ☹ , je to hrůza, i mě to rozbrečelo, nevím proč asi to že se to tak strašně táhne, další ko mám až v pátek 13 😖 , snad lenis dopadla líp 😵

martinamil
6. únor 2009

Hrozinko, neklesej na mysli. Do května to fakt nebude. Ani se nenaděješ a buduš mít mimíska v náručí. Vidíš, já teď řeším úplně obrácený problém. Musíme vydržet ještě alespoň 8 týdnů, aby měl větší šanci, že bude zdravý. Takže Ondrovi se u Tebe líbí a naší Elišce u mě moc ne ☹ Co kdyby jsme si to vyměnili? 🙂 A teď mi řekni, které čekání je lepší? To Tvoje, kdy se strašlivě nemůžeš dočkat nebo to moje, kdy odříkávám všechny modlitby světa?

hrozinka
autor
6. únor 2009

marti máš pravdu, to je hrozný, pošli mi eliščin elán ven a já ji pošlu ja zůstat uvnitř 😉 , myslím, že tvoje čekání je horší, bo mě snad nic nehrozí, ikdyž se mu nechce ven, ale u mě není špatný, když vyleze ted nebo za týden, že.
jsou ale ti mimísci rozmlsaní, jeden chce na svět až moc brzo a druhý by tam nejradši byl ještě 2 měsíce.
muž mi taky říkal at neklesám, že nikdo neřek, že budu rodit až v pátek, třeba to může být v pondělí, že..
do kterýho týdne musíš vydržet? budu na tě myslet a posílat pozitivní energii 🙂

leniska
6. únor 2009

Ahoj Hrozinko, jsem na tom stejne jako ty..mala si tam uziva, je ji tam dobre a nic se od minule kontroly nezmenilo...☹takze tak...dalsi kontrolu mam 12.2 ve ct a to uz budu den po terminu, tak se domluvime co a jak teda..no doufam, ze uz tam do toho ctvrtku nedojdu..
ale neklesej na mysli, jestli te to uklidni, tak ja zas brecela vcera..proste me to taky vzalo, ze uz to chci mit za sebou..to je normalni..🙂dnes uz mi je zas dobre..to se musi clovek vybrecet..mozna uz vikend porodime...🙂Me dnes doktor rekl, ze i kdyz jsou cesty uzavrene, zitra uz to tak nemusi byt..🙂
Marti tobe hrozi predcasne? Taky neboj, znam holky co jim to kolem 2O tt hrozilo a ted prenaseji...to se taky muze zmenit..🙂ale urcite to neni dobry pocit, to verim..preju hodne stesticka🙂

martinamil
6. únor 2009

Bohužel ano. Před týdnem mi pan profesor řekl, že pokud se výsledky nezlepší, tak jí budou muset vyndat dříve. Na otázku kdy dříve mi řekl, že tak na konci března. Malá to asi slyšela, ale vyložila si to po svém a ke všem těm koplikacím se mi začal zkracovat čípek. Takže ležím s nohama nahoře a modlím se.

petreva
7. únor 2009

Ahoj holky!
Téda vy naše skoromaminy, vy držíte ☹ termíny se vám blíží, tak i miminka se rozmyslí, snad. Kdyby náááhodou ne, určitě jim pomohou...ale musí to být už náročný...ty jo, moc si to neumím představit. Já bych už rodila teď 😅 Tak se držte!! A mrňousci zase vám musím domluvit, abyste se chystali 😉
MARTI, je mi líto, opravdu, jak Eliška protestuje. Tu zase za mě pohlaď a vyřiď, že je u mamči dobře...moc moc držím palce!! Taky posílám kus síly a energie 😉 Můžu se zeptat...máš ijiné komplikace krom prodělané trombozy? A kdy jsi ji prodělala? Nebo to byl čehosi následek?
Myslim na vás, fakt a na naše miminka, taaak si přeju, abychom je všechny drželi v náručí a mohli se kochat...

hrozinka
autor
7. únor 2009

ahoj maminky, tak u nás zatím pořád nic, zatím stále 2v1, ikdyž včera jsem celej den měla šílený bolesti v podbřišku, zase jako by mi tam někdo rval nůž, nebylo to pořád, spíš to přišlo, zabolelo a zase odešlo, někdy to přišlo i vícekrát za sebou a s hodně velkou silou, ale rodit zatím nerodím, ondrášek si asi plete strany, furt se mi šplhá do žeber místo naopak, už několikrát jsem mu říkala, že si plete strany, že musí dolů ne nahoru 😀
petrava já si pamatuju ještě před vánocema tak 14 dnů jsem říkala, že malej poleze už vlednu, cítila jsem, že se mu u mě nelíbí a že bude chtít jít dřív, a vidíš, za 2 dny mám termín a zatím tomu nic nenasvědčuje..
holky mám takovou soukromou otázku, potkaly vás během těhu hemeroidy? ☹ já teda nevím jaké mají přesné příznaky, takže si říkám, že doufám že je nemám, ale nemůžu pořádně chodit ☹ tak už mě běhe těhu potkalo všechno zlé a ted by mohlo přijít do dobré 😵

martinamil
7. únor 2009

Ahojky, tak já hlásím úspěšný den, kdy zůstáváme 2v1. Tedy mám blbé podezření, že se něco děje, protože mě pobolívá levá noha. Je nateklá a tuhá, tak doufám, že se neucpává. Preventivně je nahoře, bandážovaná a už jsem vypila 3l, což je pro mě šíleně moc. V úterý jdu na hematologii, tak snad to vydrží.
Petrev, bohužel moje problémy nejsou jen od trombózy, ale ta působí jako basa, co tvrdí muziku. Já prodělala trombozu v roce 2005 (LDK), pořádně se neví z čeho. Asi kombinace všeho. Genetická mutace, hyperhomocystémie, dlouhý let, antikoncepce.
Ale mám bohužel i jiné problémy. Nedaří se snížit homocystein, mám bílkovinu v moči a neví se proč, jsem po moc operacích břicha, tedy břišní svalstvo vypadá dost blbě a pohromadě ho drží síťka.
Takže učebnicový příklad těhulky, co by nikdy neměla přirozeně otěhotnět. Prý budou neprůchodné vaječníky apod. A ejhle! Povedlo se! A teď už jen držet palce, aby to vydrželo. 🙂

petreva
8. únor 2009

MARTI, kolikrát si říkám, proč se trable jednoho člověka nerozloží na vícero a všichni by se měli nějak přijatelně... 😔 když se sesype tolik na jednoho, je to těžký...Moc moc držím všechny palce, aby se noha umoudřila!!! Co dělá po noci? Není to lepší, když ji máš nahoře? Nebo nebylo by lepší na pohotovost, aby dyštak nasadili vyšší dávky Fragminu či co bereš? Uf, držte se obě dvě!!
HROZI, hemeroidy to je otázka, je jich víc druhů, ale povětšinou se projevují světlým mírným krvácením při stolici, taky bolestí při ní , citlivostí při sezení...už aby byl O. venku a všechno se začalo vracet do normálu viď. Já taky nemůžu na velký wc a zrovna dneska nějak extra mě ty střeva zlobí, mrchy jedny...ani se mi nechce jíst nic se mi tam už nevejde, či což.
Holky přeju co nejlépe strávený den!! FAkt na vás budu myslet a napište jak je jo?

hrozinka
autor
8. únor 2009

ahojky maminky, zatím hlásím 2v1 😵 , tý jo zítra mám termín tak že by snad... ondrášek včera večer tak šíleně vyváděl a furt lezl někam nahoru, že sem myslela, že chce vylézt pusou, já nevím jestli on se toho výlezu bojí víc jak já, ale čím víc se to blíží tím víc je skrčený pod prsama 😀 , musím říct, že jinak je mi moc dobře, nic mě nebolí, i hemerodiy se nepotvrdily takže už je mi fajn, rarášek zase začal vyvádět tak mám radost. tak třeba je to klid před bouří 😉

marti teda holka tobě to fakt nezávidím, já si říkala, že mě potkalo snad všecko zlé, ale já oproti tobě jsem na tom mooc dobře, chudáčku, snad to nějak zvládáš, mě noha taky jednu dobu šíleně bolela, nebyla nateklá ani fialová nic jen prostě vnitřně strááášně bolela nemohla jsem ani spát, ale pak to nějak přešlo, hlavně že tě kontrolují na hematologii, já tam byla naposled 5.1. a hematoložka mě dala zprávu do porodnice a hlídám se sama, ale nenní to tím, že už by mě nechtěla, ale jsem v brně a ona v novém jičíně tak už jsem nechtěla radějc před porodem jezdit tak daleko

koukám, že lenis už tu od 6.2 nebyla tak předpokládám, že mimísek už se vydal na cestu ven a lenis už je maminkou s mimčem v náručí 😵 😵 😵

leniska
8. únor 2009

Ahojky holky, jen hlasim, ze jeste porad nic..jen nejsem o vikendu moc na netu..🙂Ale v noci se uz o me neco pokouselo, ale pak to utichhlo..no nevim, nevim...
Zitra se ozvu, paaa a pekny zbytek nedele vsem 😵

jana.cb
8. únor 2009

AHojky holky zase na skok tu jsem .o) koukam kdo je jeste v celku a co je noveho 😉 Lení tohohle cekani se ja desne bojim pokud se dostanu do 40 tt ty jo .o) na jednu stranu se budu moc tesit ze uz budu mit mimco skoro u sebe ale na druhou to cekani je asi dost umorny coz? 😉

martinamil
8. únor 2009

Ahojky, tak pořád naštěstí nic. Noha se je v pohodě. Jako kdyby včera nic. Je to zvláštní, ale neřeším. Dnes jsem porušila ležení a vydali jsme se do Ml. Boleslavi (25km). Vyzvedli jsme mamču a udělali nájezd na hračkárnu v Bondy. Jedna tam krachla a vyprodávají vše za 50%. A je to zrovna ta, co prodává "zdravé hračky". Takže jsme nakoupili plno dřevěných hraček. Dřevěný kamion (tatínek je kamioňák) se zvířaty ze zoo, které se do nej podle tvaru prostrkávají, dřevěný traktor s valníkem plným barevných kostek, několikery dřevěné puzzle a několik Clemmy stavebnic. Je to něco jako lego, ale pro úplně malé, měkké, velké kostky. tady odkaz na jednu z nich http://shop.asistentplus.cz/zbozi/cle-22108.php Takže jsem si udělala radost. Pak k našim na oběd a teď už zase ležím s nohama nahoře a kochám se 🙂

hrozinka
autor
9. únor 2009

ahojky berušky, tak dneska máme termín, ale zatím to nijak nevypadá, že by malej chtěl ven 😵 takže zatím pořád 2v1, včera jsme se s mužem byli mrknout ke kamarádce na malýho Matýska má cca 6 týdnů, je strašně malinkatej, já čekala dle fotek, že je větší ale je fakt krásnej, sice chudáček co chvilku plakal, ale dalo se to zvládnout, muž se do malýho tak zamiloval, že už začal přemlouvat našeho, at už vyleze 😀 tak třeba na chlapa dá.

marti je třeba si udělat radost 😉

martinamil
9. únor 2009

Ahojky holky, tak něco veselého. Byli jsme dnes na kontrole a na 3D UTZ. Eliška je zdravá jak řípa, až na to, že je to kluk jako buk. To co jsme viděli nešlo zpochybnit. Varlátka i pindík byly krásně vidět a pupeční šňura to fakt nebyla. 🙂 Takže předchozí 2 UTZ se zmýlili. 😀

hrozinka
autor
9. únor 2009

cože marti to jako fakt? takže vy budete mít kluka? a máte pro něj jméno? a co oblečky, nemáš nakoupené červené a růžové? tak to je mazec. tak to je manžel rád, že bude mít syna ne?

martinamil
9. únor 2009

Hrozi, to jako fakt. Docela to byl šok, když s něčím počítáš a něco plánuješ a najednou je to úplně jinak 🙂 Jména vymýšlíme. Snad Matěj, Kryštof nebo Míša, ale může se to změnit. Oblečky jsme měli neutrální, ale co nám poprvé řekli, že je to holčička, tak Aleš dovezl šatičky (viz album). On si tedy přál holčičku více, ale zdraví kluk je taky první cena! Teď řešíme kočárek. Měli jsme vybraný červený pro holku a teď řešíme, zda se hodí i pro kluka. Takže od 12 hodin ten šok rozdýcháváme. Já jsem ráda za kluka moc - nebude mít problémy s Leidenskou mutací a hormonálkou 😀 😀 😀 , ale stejně to byla čára přes rozpočet 🙂 🙂 🙂

hrozinka
autor
9. únor 2009

tý jo, já doufám, že porodím ondráška ty jo =o) nevím co by jsme dělali kdyby to byla holka, já mám skoro všecko modrý, kočárek jsem měla původně červený, ale jelikož ho má moje sestřenka tak jsem si řekla, že půjdu do jiné kombinace a vybrala jsem ten z albíčka světle hnědý s tmavýma kruhama, myslím si, že červený v poho jde i pro kluka

martinamil
9. únor 2009

Tak to už by byl pořádný gól, ale myslím si, že u Tebe to tak nebude. My jsme měli holčičku určenou před 20. tt. Teď v 21.tt to je nejpřesnější a na tom 3D to fakt nešlo přehlédnout. Už je jasné, proč do nás tolik kopal, když jsme mu říkali Eliško. Tatínek je taky vzteklounek, tak se vztekal, že je kluk a né holka 😀 😀 😀 Některé děti to nechtějí ukázat, ale on hned ano, aby nás konečně přesvědčil 😀 😀 😀 Nožičky natáhnout nechtěl, nešli změřit, ale nožičky roztahoval

petreva
10. únor 2009

Ahoj holky,
HROZI, tak pořád spolu??? Ve čt. jdeš na kontrolu, že? Tak moc přeju, aby se "dole" už konečně něco dělo!!!
MARTI, tak teď musíte pořešit jméno, viď. To jsem zvědavá, napíšeš nám ho?
Mě je čím dál bídnějc...musím vydržet aspoň 14 dní...hezký den

hrozinka
autor
10. únor 2009

marti tak to věím, že se ozýval, když si mu říkala eliško 😀 , my když byli na 3D tak malej sebou šíleně hemžil, dr nám říkala, že si s ním pěkně užijeme bo tak živé díte už dlouho neviděla, furt boxoval nebo natahoval nohy, když chtěla dr zjistil pohlaví tak vypadal jak dě..a normálně nohy roztáhl do praku, aby jsme to věděli na sto procent 😀 smradoch jeden,
včera jsem seděla na gauči přikrytá dekou a malej se chtěl asi mazlit bo když jsem měla ruce na sedačce tak se šíleně hemžil, mlel sebou, kopak, tak jsem vyhrnula košilu a začla ho hladit a byl klid, když jsem ruce zase sundala a zakryla se tak zase začal, nějak si na to hlazení zvykl 😅
kontrolu máme až v pátek, tak budem do pátku čekat, věřím tomu, jestli neporodím do pátku, tak mě ten dr zase odbude jako posledně a řekne mi jen rodit nerodíte přidtě za týden a já ho asi šlahnu 😠

martinamil
10. únor 2009

Ahojky holky. tak já jsem se těď vrátila z Prahy. Testy krve poprvé dopadly naprosto v pohodě. Takhle dobré snad už nebyly 3 roky 🙂 Snad už jsem se i přestala otvírat, takže Tě doufám, Hrozinko, nepředběhneme 🙂

Petrev, to víš, že vymýšlíme jméno. Už co jsme vylezli z UTZ. (Pak jsme čekali hodinu na poradnu.) Je několik alternativ: Matěj, Kryštof, Michal a možná i po tatínkovi Aleš. Mě by se líbil Kryštof, ale k příjmení Krejčí mi příjde hodně tvrdé a to nám tatínek ráčkuje. Pořád nevíme, ale na to je čas.

Jinak jsme se večer bavili doma o tom UTZ. Aleš přiznal, že to bylo na něj moc. Ten šok, že je to jinak a pak když koukala na bříško a žaludek komentovala to slovy: "Tak žaludek je plný a bříško krásně velké, je po tatínkovi, není líný se najíst." V tu chvíli Aleš zblednul a paní doktorka se ptala, zda nemá otevřít okno, aby tam neomdlel. 😀 😀 A to se cítil na účast u císaře. Myslím, že to přehodnotil hodně rychle 🙂 🙂

martinamil
10. únor 2009

Hrozinko, jen si užívejte mazlení, za pár let se Ti po tom bude stýskat 🙂

hrozinka
autor
10. únor 2009

tak to je tatínek obdivuhodný, že by byl i u císaře, to náš tatínek se přemlouvá vůbec k porodu, nevadí mu ani tak krev, ale nemá rád, když mě něco bolí a on mi nemůže nějak pomoct, říká, že neví jak zvládne, když budu mít kontrakce a on mi nebude moct pomoct od bolesti, ale já si myslím, že to zvládne 😵 , u nás zatím klid, chystám večeři a čekám na muže ten přijde po 5h, pak si sednem a uděláme si hezký večer, dneska jsem se totiž narodila já, tak malej ondrášek má dneska zakázáno vylézt, zítra už to bude mít zase povoleno, myslela jsem si, že stihnu během roku co mi bylo 23 otěhotnět i porodit, ale porod se nám nějak nezdařil, tak budu maminka od 24, tý jo to je mazec, příští rok budu slavit já kulatiny a melej rok to je mazec, a stejně si pořád kolikrát připadám na 15 😀
taky u vás tak chumelí jako v brně, tady je to fakt šílený, to už jsem dlouho neviděla tolika sněhu 😕

martinamil
10. únor 2009

Hrozi, tak všechno nejlepší k narozeninám!!! Stejně musím konstatovat, jak jsi mlaďounká. mě je 31, ale taky si občas připadám na 15.

A heč, já budu mít s vaším Ondráškem taky oslavu. Jsem 30.11. a dokonce mám ročního synovce Ondru (1.1.2008).

Aleš chtěl jít k císaři, aby s naším mimískem na začátku někdo byl, protože já mám indikovanou celkovou narkózu. Budou muset rovnou opravit tu síťku co rozříznou (počítají tak 2 hod. na sále). Tak aby měl mimísek alespoň zatím tátu, když máma bude v limbu. 🙂 Ale teď jsem na něj zvědavá 😀 😀 😀

martinamil
10. únor 2009

Jinak počasí tady blééé. Rano, když jsem jela do Prahy, tak byly asi 3 cm sněhu, ale vše roztálo. Je na nule.

hrozinka
autor
10. únor 2009

děkuji, jsem říkala, že dneska nesmím rodit, bo by ondráš měl s mamkou ve stejný den narozky a s tatkou zase svátek, takže by jsme přišli o 2 oslavy 😀 ty jsi na ondru tak to slavíte se synovcem spolu, ty jo 1.1. to je krásný datum =o)
máš dobrý, že máš idikovaný cisaře, já se na jednu stranu na maleho už těším, ale porodu se fakt bojím, nebo bojím spíš mě děsí jak ty bolesti budou asi velké, jestli se roztrhnu a hlavně klistýr 😖 , jinak strach nemám, ale ted jsem si řekla, že na to nebudu myslet a až malej bude nachystanej tak sám dá vědět kdy chce ven, na druhou stranu si ted můžu užívat klidu a spánku 😀

hrozinka
autor
10. únor 2009

tady nasněžilo už tak 2-3 cm na balkon, na zemi je možná více (jsme až v 7.patře tak nevím), ale chumelí tu šíleně, se snad čerti žení

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru