Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

malwine
8. kvě 2009

Dobre rano,
Petreva,diky moc za informaci.Picham si vecer,ale kdyby neco,mam pribaleno s sebou.
Ve slavnostni den se jeste zeptam doktoru.
Diky a hezky vikend 🤐

petreva
8. kvě 2009

Malwine...není zač...moc držím palce, aby vše proběhlo v relativním pořádku a už jste se mohli těšit z drobečka v náručí...přijď pak říct, kdo se vyklubal z překvapení...ps: my si to taky nenechali prozradit 😉

martinamil
8. kvě 2009

Holky, musím se pochlubit. Už se začíná pokojíček rýsovat 😀 Kuk: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Já z toho mám takovou radost! Nad přebalovák příjde ještě polička a až se vrátí Aleš, tak ještě regál na hračky, truhla na hračky a polička nad postýlku. Postýlku (140x70) v pokojíčku bude mít mimís po mé prababičce. Starou, bytelnou, dřevěnou, natřenou stejnou barvou jako ten nový nábytek. Už je opálená a už přišla nová matrace 🙂 Juj, už se to rýsuje 😀 😀

petreva
8. kvě 2009

Marti, pokojík je mooc hezkej...jsem "ujetá" na žirafy, tak se mi tůůze líbí, fakt. Je to radost, když vidíš, jak se ti plní pokojík...a já mám radost, že ty se tak držíš! A těch botiček,no krásný!! My máme háčkovaný od babičky a asi troje capáčky, jinak ponožtičky. Elenka tak roste, že budu muset obnovit její šatník..
Marti, kdy že má Aleš přijet? Nějak mi unikají údaje...doboru, padám na ústa...

martinamil
9. kvě 2009

Ahoj Evi, děkuji za pochvalu. Já jsem z něj taky moc nadšená, proto jsem se musela pochlubit 😅

Aleš je na Azorským ostrovech (kamionem-služebně). Odjel na 5 týdnů, ale 23.-24.5. by měl být zpátky. Hurá!!! 😀

martinamil
9. kvě 2009

Holky, já jsem dnes vražedně šikovná 🙄 ☹ Právě se mi povedlo nabourat obě dvě naše auta. Na Peugeotu je škoda tak 50.000, na Octávce 10.000. Ještěže má Aleš druhého Peugeota na firmě, protože bych určitě nabourala i jeho. A to jsem jen vyjížděla z garáže. 😖 😒 Nejraděj bych si nafackovala! Vím, že jsou to jen plechy a plasty, ale...

petreva
10. kvě 2009

Jéje Marti 😕 to je pech...plechy a plasty umí taky pěkně naětvat!!!A ty prašule taky...
Tak to se cesta Alešovi krátí 😉 moc vám třem přeju, abyste byli pohromadě až si to Kryštůfek rozmysli a přijde na svět...

hrozinka
autor
10. kvě 2009

ahojky zdravím všechny, už jsem doma
co se týče porodu, já si fraxoš normálně píchla bo jsem věděla, že rodit nebudu a dokonce jsem si ho píchle ještě v neděli ráno a odpoledne kolem 5 začly kontrakce, takže já píchla i před porodem

co se týče doplatku tak mě ho neplatila ani pojišťovna, dr mi říkala, že recept nesmím vybrat jinde než jen v 1 lékárně v novém jičíně jinak budu platit, že jen v té jedné lékárně maj smlouvu a dostanu ho zadara, takže jestli ted doplácíte tak vás lituju, kolik to ted stojí? za mě stála 4 balení kolem 1000-1200,-

jo holky k probiotikám řešila jsem je s kámoškou co dělá v lékárně, a sama říkala, že nechápe proč u nás jsou tak drahé a na slovensku nebo polsku tak levné, ale že do načnutí nemusí být v lednici, takže se klidně daj poslat i poštou, pokud by jste chtěli kupovat v zahraničí 😉

marti moc moc gratuluji k 34tt už to zvládneš neboj 😵

hrozinka
autor
10. kvě 2009

tak jsem vás stihla dočíst, marti pokojíček nádhera, máš stejnou postýlku jako máme my u obou babiček 😀 oblečků máš tolik, že ti už ted můžu říct, že je nevyužiješ. já dneska dělala pořádek a zjistila, že malej asi 5kusů hadrů na sobě vůbec neměl a co se týče capáčků tak ty nesnáší, kope nohama do té doby než je vyzuje 😠

martina76
11. kvě 2009

Holky zdravím. Dnes jsem na hematologii dostala Fragmin 0,2 ml. Poprvé jsem se sama píchla za asistence sestřičky byla jsem šikovná /to říkala ona 😀 /a teď mám pocit že to zítra zvládnu v poho tak uvidíme. Jen mám hrozný strach aby to k něčemu bylo ☹ 19.5. jdu na UTZ po třech týdnech tak mám strach aby to zase nezamlklo ☹Nemůžu si pomoct ale jsem pořád hrozně nervozní. Proto sem ani moc nechodím, vždycky kápnu na nějakou hrůzu a jsem z toho KO 😒 MARTI pokojíček nádherný, týdny suprový jsi šikovná holka. Z aut si nic nedělej jsou to jenom plechy 😉 Já jsem oddělala auto při Tomáškovi v 7 měsíci. Když mě policajt viděl s tím pupíkem tak byl tak v šoku, že mi ani pokutu nedal a to jsem tu nehodu zavinila. Naštěstí se nikomu nic nestalo 😉

martinamil
12. kvě 2009

Marti, už jsem se začala o Tebe bát. Neboj bude to všechno ok!!! 😎

Hrozi, já vím, že jsem šílená, ale když ony, ty věcičky, jsou tak nádherné 🙂

Tato postýlka taky pojede k babičce - tedy na chalupu. Je to po mém synovci (9let), jen jsem Kryštůfkovi koupila do ní novou matraci, mantinel a kapsář s medvídkem 🙂

Včera jsem úspěšně dala Peugeota do servisu. Bude tak za 14 dní, škoda cca. 65000,--. No kdo umí, ten umí 😠 🙄 Ale což, už to nevrítím. Ještěže mám hav. pojistku.

martina76
12. kvě 2009

Tak jsem si ten fragmin dneska sama píchla 😀 Skoro nic to nebylo, asi jsem vážně šikovná 😉 Akorát nevím kam to budu píchat až zmizí špeky a naroste bříško.MARTI ty peníze to je teda síla, to jsi vážně šikovná 😉

hrozinka
autor
12. kvě 2009

hodila jsem do alba pár nových foteček 😉

martinamil
13. kvě 2009

Hrozinko, Ondrášek je kouzelnej! 😵 Jak už se krásně směje. 😅 Strašlivě to utíká.

hrozinka
autor
13. kvě 2009

ani mi nemluv, je to šílený, v sobotu bude mít už 3 měsíce, tomu nemůžu ani uvěřit, kamarádka je těhotná, čeká holčičku přelom červen červenec takže už má krásné bříško, jak já ji ho závidím, vypadá tak krásně a spokojeně, teda jen někdy bo celkem dost trpí, malá ji sedí na turka ☹ já měla tak pohodové těhu, že bych si ho klidně zopákla, už jsme se s ondrou bavili o druhém určo pokud by to šlo bych ho chtěla červenec - srpen, bo ondrášek a já jsme 16.2. a 10.2 a ondra velkej je 13.8 tak bych chtěla druhý někdy kolem tohoto data, ale člověk může plánovat že.. ještě ani nevím jestli půjdu do něj po 2 letech bo jestli půjdu do práce, ale na to je čas, ještě jsem si ani nežádala o porodné ted že 😅

marti a jak tobě se daří, koukám 34tt to je nádhera, zatím vše ok krom obou rozbitých aut 😀 , zařizuješ nakupuješ? já furt jsem jak praštěná, malej to má třeba jen 1 na sobě, ted jsem dělala zas pořádek a zjistila že další 2 dupajdy ani neměl =o( chtěla jsem mu je dát a už se do nich nevejde =o( je to hrůza jak roste, už jsme na 68 zítra jdem na ko tak jsem zvědavá počítám tak 67cm a 6200g tak zítra pisnu jestli jsem se strefila 😵

martinamil
13. kvě 2009

Hrozi, tak to já se modlím, aby to těhotenství už skončilo. O pohodovém průběhu a nejkrásnějším období ženy si fakt mohu jen nechat zdát. Po pravdě je to asi to nejhorší co jsem zažila. A od února se to stupňuje. Jsem ve stádiu - buď u lékaře, nebo v leže. Že bych šla třeba něco koupit apod. nemyslitelné. To už bych nezvládla. Jedno vím jistě. Že i kdyby náhodou doktoři za pár let druhé povolili, tak do toho nejdu. Nelituji, to určo ne, mimís za to stojí, ale už si ani nepomatuji, kdy mi bylo normálně, natož dobře 😉 Ale což. Už se to blíží!!! 😀

martina76
14. kvě 2009

Marti zdravím, já vím že je to těžké, ale když budeš ok tak druhé budeš chtít určitě. Věř mi. Třeba ne hned, ale jednou určitě. Podívej na mě. Mám skoro devítiletého kluka a dva nezdary za sebou, teď se nervuji jak dopadnu tentokrát. 😉 Nejhezčí na tom všem je, že až budeš mít malého u sebe tak na to ošklivé OKAMŽITĚ zapomeneš a budeš šťastná tak že se to ani popsat nedá 😀 Takže si řekni uvidíme a opatruj se 😀

martinamil
18. kvě 2009

Tak já hlásím, že jdeme pomalu do finále! Celý víkend poslíčci, dnes v poradně otevřená na 3,5 cm. Ve čtvrtek ráno nástup do porodnice - předoperační vyšetření, příprava atd, v noci z pátka na sobotu přijede Aleš a příští týden jdeme na sál - na císaře.

hrozinka
autor
19. kvě 2009

tý jo Marti mě úplně přeletěla husina jak jsem to četla 🙂 , 35tt je už na porod dobrý ne? jak je Kryštůfek velky? a jak se cítíš? už jen týden a budeš to mít za sebou a mimčo v náručí. zrovna včera jsem vzpomínala jaké to pro mě bylo,a přesně si vzpomínám, že nejhorší bylo jak mi spadlo břicho a šla jsem ze sálu na pokoj tak se mi strášně špatně dýchalo, pořád mi tam něco chybělo, za 2 dny to přešlo

jo holky chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s antikoncepcí, když jste měli heparin. mě dr nabízel buď tělísko na 5 let ( my chcem tak za 2-3roky další =o( nebo injekcí na 3 měsíce, ale ta prý zadržuje vodu a může se po ni tloustnout, tak asi budu spolehat do gumu a nic víc ☹

martinamil
19. kvě 2009

Ahoj Hrozi,

Kryštof je velký, prý o 14 dní větší, tak uvidíme. Stále mi to nedochází, ale moc se těším, až se zbavím toho břicha. Přijde si strašně neohrabaná.

Antikoncepce? Mě řekl, když jsme řešili sterilizaci, že pokuď máš poruchu mutace, tak ŽÁDNÉ hormony. Tedy ani tělísko, ani injekci. Až půjdeš na kontrolu na hematologii, tak se na to zeptej. Gynekologové, prý vůbec neví. Dokonce ani při přechodu nesmíš mít substituční hormonální léčbu.

hrozinka
autor
19. kvě 2009

no já jdu na hematologii až za rok, ted jsem tam na kontrole byla v 6ti nedělí a zapomněla jsem se zeptat a další ko mám až za rok nebo při potížích, no ale mě to celkem neva bo neberu HA od 19 kdy jsem měla trombozu a malého jsme měli až ve 24 takže, když člověk chce dá se to uhlídat, ikdyž tehdy jsem to brala, že když se to stane tak mi to nevadí, ale po porodu a ještě po výškrabu je prý ženská jak pohnojená tak se ted budu trošku bát, bo mít doma třebas půl roční dítko a být znovu v tom by byl záhul.

tak to je super když je Kryštof větší to nemusíš mít strach, říkej si spíš, že už to budeš mít za sebou a už se budeš jen mazlit, v noci vzávat na krmení a nebo jestli je malej v pořádku, časem se to upraví a náš ted spí od 10 do 7 půl 7 nebo i půl 8. dokonce včera jsme spolu usli už v 7 u ulice, v 9 se začínal mrskat, ale nechtělo se mu vztávat tak jsem řekla muži připrav jídlo, donesl falšu strčili jsme ji malému do pusinky já mezi tím přebalovala a pak ho dala odříhnout a spal dál až do 1 kdy měl znovu hlad, takže jsme ho nakrmili tak trošku ve spánku, je super vidět jak se den o de dne mění, těš se na to je to super, Ondráš už je lechtivý úplně drsně se směje když ho lechtám a dneska si chytl nožičku u kotníku, zatím jen jednou, ale i tak je to super. je to i sranda co kolikrát vyvádí 😀

martina76
20. kvě 2009

Ahoj holky tak se hlásím. Včera jsem byla v gennetu na gen. testech v prvním trimestru a dopadli jsme výborně 😀 Tak začínám už trošku věřit tomu, že se miminka dočkám. Ikdyž je mi jasný že se může kdykoliv cokoliv po..... 😒 Fragmin zatím zvládám v pohodě a nemám ani modřiny, ani žádný bouličky 😉 No uvidíme jak to půjde dál, přeci jenom mám před sebou ještě půlrok a pak šestinedělí. 😉 MARTI moc ti přeju ať ti všechno dobře dopadne a ať máš Kryštůvka už u sebe. 😀 Vlastně už budeš 36 tt a když je o dva týdny starší tak to je už kráááááásně dopečenej 😀 A i na Aleše ti počká,tak je prostě strašně šikovnej. Já už o tebe měla trošku strach, si tu dlouho nebyla 😉

hrozinka
autor
20. kvě 2009

martina76 blahopřeji ted už jen klid a samé pozitivní myšlenky, budeš li v těhu klidná ty vrátí ti to dítě po porodu, vím o čem mluvím a fragminu se neboj mě se hrudky začly dělat až tak po 3-4 měsících pak přišly strie a nebylo kam píchat tak poslední 2 měsíce to šlo do zadečku s čím dr nejsou moc rádi bo z tama to dlouho trvá a nevstřevá se vše ale zvládla jsem to a v 6ti nedělí jsem měla na pichanec jen první 3 dny a doma už jen prášky warfarín 😉

martinamil
20. kvě 2009

Ahoj holky, tak Aleš dnes ráno v 8 hodin dorazil. Od pondělka 6 hodin nespal. A důvod? Kuk sem http://www.facebook.com/album.php?aid=2008435&i...

martina76
21. kvě 2009

MARTI tak to je mazec 😀 😀 😀 😀 Přeji vše nej......... 😉

martina76
21. kvě 2009

HROZINKO dík. Budu se snažit být v klidu, ale vždyť to všichni sami znáte. 😉 Mě na hematologii řekli Fragmin celý šestinedělí, ale když dostanu prášky budu radši 😉 Hrozi a ty strie to si vůbec nedokážu představit. Já s Tomem přibrala 28 kg/ samá voda, byl jsem od 34 tt strašně nateklá/ břicho neuvěřitelný a NIC. Tak snad to bude i těď a kůže mi zůstala povolená 😀 Ikdyž čert vem strie, hlavně atˇje vše v pořádku. 😉

hrozinka
autor
21. kvě 2009

marti tak to moooc gratuluji jen proč si se vdávala v černých šatech ☹ chtělo by to veselejší barvičku =o) taky jste měli mimíska na svatbě jako my =o) mooc gratuluji a co svatební cesta? my za rok na ni zatím pořád nebyli 😀

hrozinka
autor
21. kvě 2009

tý jo tak to ti fááákt závidím, co já bych dala jen za povolenou kůži bez strií, šak mám myslím v albíčku fotku jak jsem dopadla =o( a to jsem si říkala, že jsem měla pivec tak to bude dobrý a prd =o( muž chtěl at si koupím 2dílné plavky no tak sedo nich celkem bojím
ale máš pravdu čert vem strie, hlavně že jsou děti a my dzravé, že tak budu držet palečky at je vše ok

lenkabm
21. kvě 2009

Ahoj holky,o těchto stránkách jsem se dozvěděla od kamarádky s kterou jsme se dost let neviděly 😉 .Jsem ráda,že je možné někde pokecat o starostech,které nás trápí,škoda,že jsem o Vás nevěděla dříve,určitě by mi to pomohlo.Po čtyřech spontálkách, mám z minulého těhotenství šikovnou holčičku,tak už to vše také beru trošku jinak 🙂 .Momentálně čekáme další miminečko a konečně začali lékaři řešit,proč se dělo tolik potratů.Jsem ráda,že jsem celý tým ,,odborníků,, vyměnila za jiný,doufám,že kvalitnější 🙂 .

martina76
21. kvě 2009

Lenko vítej, já jsem zde taky vlastně nováček. Holky mají malá míma tak nemají moc času. Kromě Marti ta se dočká snad už příští týden 😀 A já jsem teprve na začátku 14 tt tak je taky otravuji aby poradily.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru