Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

hrozinka
autor
4. lis 2009

tak se mi podařilo přidat pár fotek, to už má ondrášek 8. měsíců 😎

lenkabm
5. lis 2009

hrozi....už tak brzo....s novorozencem budu mít jiné starosti...no a k tomu dvě cácorky 3 a 4 roky....

Ondrášek je už veliký chlapík-utíká to rychle....

pohankou nic nepokazíš....k snídani jsme v 8 měsících dávaly ještě mlíčko...ale mi měly trochu přísnější stravování 😉

petreva
6. lis 2009

Ahoj holky,
LENI tak u vás už to voní Vánocema??
HROZI, pohanka se může dávat hned od začárku...takže klidně. elenka jí dneska měla k obědu 😉 Jeslti O. stojí tak to jsou na tom s naší Elenkou stejně. Včera jsem byli u rehabilitační sestry. Mě se nezdálo na nožčce, že má jeden faldík navíc...dozvěděli jsem se řadu věcí, dostali dva cviky a snad to zpravíme. Prý není křivá a všechno dělá symetricky, ale hlvičku kloní k jedné straně a trochu víc preferuje levou stranu. Takže drobet zacvičíme a E. poroste jak z vody a hlavně správně!! Dostali jsem i pár rad na co si dávat pozor a jka E. pomoct.
S příkrmama?? No my stále začínáme. Máme zařazený oběd a teď cca 5den baští i odpol ovoce. Takže já asi moc neporadím. Navíc jsem asi na jídlo , Elenčino, pedant, tka ke mě na rady asi raděj ne 😅 Noci máme šílený...bodí se snad co hodinu..ale ne na jídlo, ale tak se vrtí, točí na břicho, nespí, fňuká...nespí a já taky ne...take též neporadím...
Mějte se hezky a aŤ je vám všem dobře i dětičkám!!

martina76
7. lis 2009

Ahoj holky. Tak se zase hlásím po včerejší kontrole. U nás relativně vše v pořádku. Monitor dopadl na výbornou 😀 Mikulášek je pašák, poslední dobou mám pocit že se málo hýbe a uklidňuju se tím, že tam má už málo místa, zato na tom monitoru řádil tak že mi ho málem museli natáčet znovu 😀 Jinak stále jedu v kompresních punčochách, a na žíly mám Detralex. Jinak hemoglobin se mi nezvedl ani po Aktiferinu tak mi nasadili Sorbifer. Jediný co mi v obraze leze nahoru tak to jsou trobocyty 😒 tak doufám že se mi někde žádná tromboza neudělá 😒 ikdyž doktor tvrdí že 440 není žádná hrůza a hrůza jsem prý já protože pořád zbytečně plaším a že nejhorší pacienti jsou zdravotníci 😉 V pátek jdu naposledy do poradny to už budu 39+0 a domluvíme se na indukci, přenášet mě prý rozhodně nenechá 😉 Čeká mě tedy poslední monitor a UTZ / před týdnem měl Mikuláš už 3 kg, takže žádný drobek/ tak se těším že ještě týden a pak už to budu mít konečně zasebou 😎 Jooo jinak Fragmin píchám stále do břichu a nahoře mám úctyhodných 16 kg 😝 Mějte se krásně a pochumlejte dětičky. Myslete na mě a já se v pátek zase ozvu 😀

lenkabm
7. lis 2009

Marti 76,
zdravím a nabádám neplašit 😉 .....ale je pravda,že nejhorší pacoši jsou zdravotníci 😀 ....mohu potvrdit 😉 ...trombocyty mám také vysoké a ještě leukocytozu 😠 ...no,si ten krevňák dělá co chce 😎 ...koukám,že budeš mít malého asi tak o deset dní dříve než já tu svou vánočku 😵 ....tak hlavně ať to zvládnete v pohodě a brzy písni 😉

....jenom v rychlosti zmiňuji, že jsem momentálně dobrala další atb(v těhul už 4 😠 ) a crp mám stále kolem 12 😠 😠 ...no,asi se kolem mne nalítají a procvičí své vědomosti 😎 ....ale já jim kdyžtak budu do jejich práce ,,trošičku,, kecat....ať si to také užijí,ne... 😀 😀 😀

hrozinka
autor
8. lis 2009

všechny zdravím, maminkám hodně štěstí a neplašit,

Marti já jsem trombozu prodělala a v těhu jsem měla 10x větší šanci, že ji chytím a nepřišla tak buď v klidu, ono většinou všecko vyžírám já, trombozu z antiny prý chytne 1 žena u milionu a to jsem byla já ( kéž bych takhle vyhrála i sportku 😀 ) takže klid až se malošek narodí musíš hodit fotečku, ať víme jakého máš krasavce, to samo pltí i pro léňu 😉

Lenkabm první odstavec jsem pochopila celý, z druhého nic 😀 , nejsem zdravotník takže crp kolem 12 mi vůbec nic neříká 😀 a atb už chápu že jsou antibiotika a ty si brala proč? si byla marod?

lenkabm
8. lis 2009

hrozi...
...jo,jo marod...nejdříve jsem chytla od malé spálovku,pak bronchitidu,no a pak zas...prý,že všechno vyžíráš Ty ....hmmm...nevím,nevím....bych chtěla mít takové štěstí na prachy,co mám na nemoce 😀
...crp....jsou zánětlivé markery 😉

hrozinka
autor
9. lis 2009

jj leni, kdyby sem měla též také štěstí na prachy nemusela bych mít na krku hypo 😀 , ale to se nám asi nepoštěstí.

koukám, že už to obě s Martou máte za pár, já ted celkem často vzpomínám na minulý rok tuto dobu, to jsem byla nějak po 6. měsíci a už mě v práci čekal jen listopad a pak hurá domů, představa, že už zachvilku budu doma rok mi leze trochu na mozek, nedokážu si představit jít do práce a makat jak někdo chce, takhle má člověk svůj režim, že

krásná to představa jak jsem seděla ještě s břuchem na gauči a hladila maloška, ted mi řve už v postýlce 😀

zuzul30
11. lis 2009

Ahojky...
chcem sa pridat-od 26 týždna sa picham fraxiparín, pre nábeh na trombozu v nohe, či aj vy si ho stále picháte do bruška aj ked ste už vo vysokom štádiu tehotenstva? A ešte jedna otázočka, či budete rodit normalne alebo Vás pripravuju na cisarsky, lebo u mna sa názory lekárov líšia -jeden tvrdí, že určite len prirodzený porod a iný že sekcia....tak teraz neviem ďakujem a prajem všetkým pekný den

hrozinka
autor
11. lis 2009

ahojky zuzul já trombozu v noze přímo měla a při těhu jsem na ni měla 10x větší náběh než normálně, celou dobu jsem si fraxík píxala do brůška a to i s velkým břuchem, ono ta jehla není tak dlouhá, aby projela kůží, špekem, svalem a bodla mimi 😀 tím jsem uklidňovala i manžela, takže se nemusíš bát, u mě byl problém, že přicházely kámošky strie a vždy 1 vzala další 4 takže už sem pak fakt neměla místo na jehlu, buď jsem tam měla strii a do té jsem se bála to bodnout nebo heparinovou hrudku z fraxoše ( na to pomáhá fraxiparinová mast mazat hrudky 3x denně za 2 dny jsou fuč) pak jsem píchala do zadku jinam jsem to nedokázala, ale dr v nemocnici moc rád nebyl bo z tama se ti toho do těla dostane menší množství a za delší dobu (jak mi vysvětlila sestřička v porodce) ale vím o holkách co to píchaj do ramene nebo do vnitřní strany stehna brrr 😅

co se týče porodu hematoložka mi řekla, že mě v žádném případě nenechá přenášet, že 2 dny před porodem nastoupím do porodky a případně mi ho vyvolaj, ze začátku mi to říkal i gynekolog, ale v porodce si to udělali po svém rodila jsem o 7 dní později než termín, vodu mi museli píchat a krom toho, že jsem po porodu dostala jak warfrín v prášku tak fraxoš jo a ještě jak jsem byla na koze tak aby mi zastavili krvácení i v ní dali mi tam mrtě gázy a potom jsem dostala šprcku která byla napuštěná vodou a zmažná ( takový ledový penis) a ten jsem musela půl hodiny držet u ní na délku abych to tam celé chladila od konečníku přes ňu až nahoru to bylo celkem peklo, jinak bylo vše ok žádný vyjímka. u mě teda o císaři ani nemluvili byla jsem s testama naprosto ok, i tlak jsem měla spíš nízky někdy tak akorát.. 😉 😉

petreva
12. lis 2009

ZUZUL zdravím také...píchala jsem si Fragmin a to celou dobu do bříška, občas do stehna, ale tam jsem měla nějaký blok, prostě mi to tam nešlo. Rodila jsem přirozenou cestou. Žádné vážné komplikace nebyli. Určitě se ještě ozvou další holky, ale já za sebe můžu říct, že mi nikdo neřekl o indikaci k císařskému řezu. Je fakt, že mě nechtěli nechat přenášet, ale naše princezna si to rozmyslela na den přesně, takže nebylo třeba pomoci. Hodně štěstí a uvidíš, že vše dobře dopadne!

martinamil
16. lis 2009

Zuzul, já jsem píchala celé těhu do břicha a poslední 2 měsíce 2x denně. Je to nejlepší pro vybudování bariery, aby náhodou tromb nevznikl v pupečníku. Sice jsem rodila císařem a předčasně, ale nikoliv kvůli fraxiparinu. Ten tu indikaci nevyvolal. V den porodu jsem již ráno nepíchala, ale píchalo se asi 8 hodin po porodu a pak celé šestinedělí. Dále pokračuji Warfarinem.

Pokud budeš chtít něco upřesnit není problém.

Holky jak se všechny máte? Já vůbec nic nestíhám. Chodím do práce na 2 dny v týdnu, příští týden mi končí mateřská a nastupuji na řádnou dovolenou. Od 1.1.2010 budu zase plně zaměstnána a Aleš nastupuje na rodičovskou dovolenou. Jinak nám ve středu odjíždí a vrátí se 24.12. dopoledne. Tedy doufám!

zuzul30
17. lis 2009

Ďakujem Vám za povzbudenie 😉 ,
hrozinko- to teda nebol moc lahký pôrod ale hlavné že všetko dobre dopadlo a obidvaja ste v poriadku...
...
a ešte malá otázočka ako tak čítam viaceré už máte pôrody za sebou, že či sú tu aj také čo mali predtým krčové žily, a či sa im to teraz zlepšilo,lebo ja mám krčové žily už asi aj na vlasoch 😝 ...urobili sa mi všade od nôh až po slabiny a zlatú žilu...a pri prvom tehotenstve som takéto problémy vobec nemala.... pa pa a všetkým prajem vela zdravíčka a pozítivnej energie 😉

martinamil
17. lis 2009

Zuzul, máme tu i 2 těhulku, které jako Ty finišují 🙂

Já křečové žíly neměla. Celé těhu jsem měla stažené nohy (kompresní punčochy), protože před těhu jsem měla trombozu hlubokých žil, takže bohužel nemohu odpovědět.

Moc držíme palečky!!!

hrozinka
autor
17. lis 2009

já taky křečové žíly neměla tak nemohu pomoct ☹

lenkabm
18. lis 2009

Ahoj zuzzul 😉 ,
křečáky jsem měla před těhul a teď se mi hodně zhoršily,kompresní punčochy nosit nemůžu,protože jsem atopic,žíly mám šílené a momentálně už třetí den pajdám,protože mi šíleně bolí lýtko,kde jich je nejvíce,na hematologii mi řekli,že se s tím víc než dělám,dělat nedá,už takhle jsem jak pochodující lékárna....myslela jsem na sklerotizaci...nejde to ....jsem alergik...a operativně mi to nedoporučují...prý se to pak většinou ještě zhorší...a hlavně se pak špatně rozeznává další tromboza....je to daň za to,že jsi maminkou 😉

zuzul30
18. lis 2009

AHoj lenkabm!
Aj mne lekár povedal, že momentálne sa s tým nedá nič robit len vydržat, ale tiež ma niekedy tak bolia-hlavne ráno, že ledva chodím ☹ akurát zajtra idem na hematologiu ohladom trombozy tak som zvedavá čo mi povedia či sa to aspon trošku zlepšuje, hlavne hladine d dimerov- a ty si tiež picháš fraxparin a prečo?a ako to znášAš? ja si už niekedy prejem nech už je január-lebo mám pocit, že už si tie injekcie nemám ani kde pichat som sama hrča-na brušku aj na stehnách.....

lenkabm
18. lis 2009

zuzzul 😉 ,
mrkni zpětně do diskuze,
píchám si a jsem opravdu úplně v pohodě...nemám modřiny,bulky-prostě nic 😉 ,
ale také mi trvalo než-li jsem přišla na místečko,kde mi ti nebolí(dávám do ruky) 😉

hrozinka
autor
21. lis 2009

hele nevíte někdo jak je na tom martina 76? zda už to má za sebou?? 🙂

petreva
22. lis 2009

Taky HROZI jsem si na ní vzpomněla!

lenkabm
24. lis 2009

Ahoj holky,
také by mi zajímalo,co je s Martinou-už by to měla mít za sebou....

Držte palečky...zítra nastupuji do porodky a ve čtvrtek jdu na kudlu 😉 ,pa.

hrozinka
autor
25. lis 2009

tý jo další mimi nám tu přibude, tak držím pěsti až vše dopadne jak nejlépe může, hlavně klid, žádný stres ani strach, a budu se těšit na fotečky miminka 🙂 🙂

martinamil
25. lis 2009

Leni, palce držíme, určo pak dej zprávu.

V pátek bude Kryštofovi půl roku. šíleně rychle to uteklo.

martina76
25. lis 2009

Ahojky holky. Tak se hlásím. 😀 Dne 19.11. se mi narodil můj druhý miláček Mikulášek 😀 Měl 3250 g a 50 cm. Porod byl vyvolávaný a bez komplikací. V pondělí nás pustili domů a až teď jsem se dostala k PC. Jen co bude trochu čas hodím sem nějaké fotečky. Mikulášek je hodný zlatíčko tak snad mu to vydrží. 😀 Zatím ahojky 😀

martinamil
26. lis 2009

Marti, obrovská gratulace!!!! Už se moc těším na fotečky. Jé, já jsem dojatá 😵

hrozinka
autor
26. lis 2009

martíí VELKA gratulace, všechny jsme tu na tebe myslely, tak už to nejhorší máš za sebou , super tak tfuj tfuj tfuj do začátků a těšíme se na fotečky 🙂

hrozinka
autor
5. pro 2009

marti tak jak to zvládáš? jaký je mikuláš? a vše nej nej k jeho svátečku, až tě chvilku nechá hod fotečky, dívám se vícekrát za den jestli se třeba neobjeví

leni a co ty, ještě jsi 2v1? jak ty to zvládáš? a kdy nastupuješ? 🙂

petreva
5. pro 2009

Marti!!!!MOC gratuluju a přeju mocmoc zdraví, pohodu doma, krásného Mikuláše 😀 a ty nejkrásnější Vánoce 😵

Jak se vede ostatním??? Co dětičky už umí a jak baštějí??

lenkabm
5. pro 2009

Ahoj holky,
2v1 už pár dní nejsem....ale není mi stále moc do smíchu,ale každým dnem se to zlepšuje....zítra by mi měli vyndat stehy....jsem stále na Fragminu....nestoupají mi hladiny....na Walfarin mi vylítla aler. reakce....

...Sofinka měla 3130g a 49cm...je to čtěstíčko a plně kojíme 😉

martina76
6. pro 2009

LENI moooc gratuluji a jsem ráda, že už to máme obě svorně a zdárně zasebou 😀 Přeji hoodně zdravíčka a štěstíčka. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru