Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
19. dub 2009

Marti, tak já tě trochu uklidním. Ke Kvasničkovi na Karlák chodím i já. Ptej se! Já mám vysoce rizikové těhotenství (z jiného důvodu!) a vše zvládli dobře. Dnes už jsem 31.tt - budu rodit u Apolináře u Hájka.

martina76
19. dub 2009

Ahoj Marti. Něco jsem si o tobě přečetla a moc ti fandím. Drž se holka. Mě by zajímalo jestli mě hned na první návštěvě vyšetří a řeknou jak na tom jsem a jestli mi hned nasadí nějaké léky nebo injekce. Mě v gennetu tvrdí že ty potraty těma mutacema v prvním trimestru způsobeny nejsou a nebezpečí je až od druhého trimestru. Jinak já jsem ze severočeského kraje z Litoměřic a první porod jsem měla tak rychlý a pohodový že jsem to už všechno zapoměla. Nestihli mě dát ani klystýr a do hoďky byl kluk na světě. Teď když čtu všechno na netu tak je mi akorát zle. Vždycky si zakážu tam chodit, ale nikdy to nevydržím ☹

martinamil
19. dub 2009

Marti u koho jsi byla v Gennetu? U Hejtmánkové? Určitě první co bude Ti udělají svoje odběry. Jsou o hodně podrobnější než v Gennetu. Zjistí všechny mutace a jak na tom si homocysteinem apod. Záleží na tom, kterou mutaci máš. Pravděpodobně Ti nasadí - tedy pokud už nemáš, kyselinu listovou - ta je na to MTHFR (to znamená, že jí špatně zpracováváš). U Leydenské mutace záleží zda jsi homozygot či ne. Pravděpodobně dostaneš injekce Fragminu. Není to nic příjemného, ale zabrání to případnému trombu. A co bychom pro naše vymodlené mimísky neudělaly 😉
Kdy tam jdeš? Já jdu teď v pondělí na odběry a do poradny 30.4. Určitě ale uvažuj o registraci u Apolináře, i když je to z ruky (já to mám 65km). Mají tam zkušenosti s těmito problémy a nemusíš jim nic vysvětlovat. Což jsem např. v MB musela.
Leydenská mutace nemusí sama o sobě způsobovat potraty (moje máme jí má taky měla 2x dvojčata), ale prý zhoršuje jiné věci (např. hyperhomocystémii), které ty popraty způsobit mohou.
Já jsem taky moc četla, ptala se a až od 20.tt začala věřit, že to dobře dopadne. Ale uklidním Tě, znám holky co jsou na tom ještě o dost hůř než já. A víš co vidím jako úplně nejhorší? Když má ženská naprosto bezproblémové těhotenství, počali na poprvé a pak, bez varování, ve 23.tt potratí. Já mám sice rizkovku, ale hlídají mě a i když přišly předčasné kontrakce zastavili je. Právě protože s problémy počítají.

martina76
19. dub 2009

Tak MTHFR jsem homozygot a kyselinu listovou už beru. Ale ne před těhotenstvím ale až teď. Už asi tři týdny v mega dávkách. To mi řekli už v gennetu protože jsem měla homocystein zvýšený. Tam chodím k MUDr. Krutílkové. Ke Kvasničkovi jdu zítra poprvé. Mám tam být mezi 9-10 hod. Sestra mě upozornila že to bude na dlouho. Co se týká Leydena tak jsem heterozygot. Jsem laborantka na biochemii a Kvasnička pochází z Ústí nad Labem kde učil pár mých postarších kolegyň hematologii. Mám se na ně odkázat prý budu mít protekci. 😉Tak jsem na to zvědavá. Porod je daleko tak o tom vůbec neuvažuju kde budu rodit. Hlavně nevím jak to všechno dopadne.Hlavně s mým překotným porordem bych to do Prahy asi nestihla a to to mám asi taky 64 km. Co se týká tromboz v pupečníku tak děkuju bohu, že mám aspoň Tomáška. Přijít takle pozdě o miminko to musí být hrůza.

martinamil
19. dub 2009

Teď Tě možná zklamu, ale Kvasničku osobně asi neuvidíš 😉 Já ho viděla 1x. Dělá jen konzultace problémů a dohlíží. Každý den ordinuje jiný lékař. Nevím co znamená na dlouho, ale ještě jsem ta nebyla déle než 1 hodinu (podle parkovacího automatu). Pozor hodně špatně se tam parkuje. Tu registraci jsem nemyslela ani tak k porodu, ale spíš na poradny. Můj názor je, že se těď už nemáš čeho bát. Oni mají zkušenosti. Až tam budeš, uvidíš v čekárně těhule a uklidníš se. Všechny jsme ze začátku vyděšené, nejisté, ale ono to bude dobré. Všimni si, že o mimísky přicházejí v 99% ty, u kterých se o žádném problému neví.

martina76
19. dub 2009

Mě to bylo jasné že takový odborník se ze mě asi nepoprdí. To byla legrace 😉 Já ti moc děkuji za to že jsi si se mnou popovídala, ale já se musím loučit. Ještě nemám dodělaný oběd a mám tady dva hladový chlapy 😉 Zítra to tam nějak zvládnu a ono to nějak dopadne. Jedu sama manžel je zítra mimo tak se mnou nemůže. Jednu výhodu to má zabrouzdám do Letňan na nákupy. On to nemá rád 😉 Díky moc a já se zítra ozvu jak jsem dopadla. Drž se a odpočívej.

martinamil
19. dub 2009

Jasně, dobrou chuť. Já jdu hají, ať trochu dospím tu noc. Kdyby něco, tak písni. Jsem na Koníkovi skoro pořád. Alespoň mi utíká čas. 😅

hrozinka
autor
19. dub 2009

Petreva my dáváme bio čaj fenyklov, je od ukončeného 1.týdne takže hned jsme ho začli dávat, všude píšou max 100ml za den, ale já ho malému udělám 150ml a at vypije kolik chce a myslím, že 100ml za den v žádném případě nepřesáhnem, stoličku mu to hezky zředí a netrápí se jako ted, a hlavně v tom vedru si sám i řekne, že má žížu takže doporučuji ikdyž je dražžší stojí +-128,-
co se týče houpačky, chtěla bych tuto http://www.mimimanie.cz/?p=productsMore&iProduc... , je s těma vybracema? Marti kámoška chtěla taky tu s aqárkem a říkala mi at do ní nejdu, že ji přišla hodně nestabilní a nelíbilo se jí, že prcek je hodně moc ve vzduchu, taxi radši koupila tu co chci já.

hrozinka
autor
19. dub 2009

s tou stoličkou píšu jako ted, bo malej čajík moc nepil a má stoličku jako kámen, včera furt plakal taxem to vzdala, dala ho na přebalovák zasunula teploměr, změřila teplotku a vytáhla, viděla jsem snahu malého tlačit, tak jsem mu zatlačila nožičky na bříško a tlačil až plakal a byl červený, ale 2 velké stolíčky kameny jsme z něj dostali a hned se mu ulevilo 🙂

hrozinka
autor
19. dub 2009

ahoj holky, dneska jsme vyzkoušeli novej čaj, je od firmy hami název pro celkouvou pohodu, je od ukončeného 3.týdne, nesmí se dávat na večer, taxem ho malému udělala odpoledne a na ex vypil 80ml hodně mu chutnal, je tam fenykl, heřmánek, máta,meduňka, anýz, tymián. a může ho 100ml denně a můžu fakt doporučit, malej usnul a je fakt tuhej a hlavně spokojenej 😀 😉
zde odkaz : http://www.docsimon.cz/zbozi/hami-caj-instantni...

hrozinka
autor
19. dub 2009

kde jste kdo ☹

hrozinka
autor
19. dub 2009

nejste někdo v kontaktu s janou c.b.? uz má 38tt a moc se tu neukazuje, zajímalo by me jak je na tom 😒

martinamil
20. dub 2009

Ahojky, tak já jsem zpět z Prahy. Ráno jsem byla u zubaře a pak v poradně. Pan profesor nebyl moc nadšený, krček skoro žádný, zůstávám otevřená na 2 prsty. Příští týden kontrola a 4.5. mám přijet s taškou. ☹ No snad to nebude tak žhavé a ještě to chvíli vydrží.

hrozinka
autor
20. dub 2009

no už jsem si říkala, kde jsi ☹

petreva
20. dub 2009
martina76
20. dub 2009

Tak se hlásím po první návštěvě v trobo-centru. Vyplnila jsem dotazník, podstoupila prohlídku a pohovor s příjemnou paní doktorkou a odevzdala asi půl litru krve. Pocitově jsem z toho taková nijaká 😒 Na další konzultaci jdu 11.5. a to jdu k MUDr.Karbanovi prý má nastarost těhulky. Zítra zase na gyndu na potvrzení srdíčka. Když to všechno dobře dopadne tak v 10 a pak ve 12 TT na gen. testy do genetu. Mám pocit že se asi zhroutím 😉 Dnes jsem Tomáškovi v Letňanech nakoupila super kalhoty a parádní sandále. Měl radost, trefila jsem se mu do vkusu. Je mu skoro devět, ale parádí se jak puberťák. Holky dík za podporu a myslete zítra na mě 😉

martina76
20. dub 2009

Marti myslím na tebe a drž se. Já se jen divím že neležíš v nemocnici. Švagrové se začal otvírat a zkracovat čípek v 28 tt a ležela měsíc v nemocnici s nahama nahoře. Pustili jí až měla malá odhadem 2.5 kila a nakonec ještě týden přenášela. 😉

martina76
20. dub 2009

Petreva hlavu vzhůru. \já kojila 9 měsíců a ze začátku jsem se pořádně trápila. Tomášek by jedl každou hoďku a po troškách. Fakt hrůza. Nakonec to vyřešila moje kamarádka zdrav. sestra. Zůstala s námi celý den, nasadila dudlíka a zakázala mi kojit dřív než po třech hodinách. Mléko je kvalitnější a hladovec ho vypil hnedka. Takle jsem to vydržela dva dny a pak pohoda.Tomášek se mým prsem asi jenom konejšil a špatně sál. Pak hladový už to nenechal náhodě.----Co se týká očkování tak 6 v 1 je podle mě až dost. Tomášek měl 3 v 1 a taky to byla síla. Před 8 lety jsem studii odmítla a přišla jsem akorát o očkování žloutenky A které v tom bylo zdarma. Vůbec mě to nemrzelo. Později jsem ho nechala na kombinaci žloutenky A,B a i ta se už teďka očkuje zdarma. 😉

martinamil
20. dub 2009

Ahoj Marti, tak jsi to zvládla! Já jsem doma vždy s přestávkami. Ono ležet tam, či tady. Ví, že nebudu zbytečně riskovat. Neboj, vše bude ok! Co Tě znejistilo? Proč máš divný pocit?

hrozinka
autor
20. dub 2009

stihnu jen napsat kapky mi dovezla teta, jezdí tam na služebku každy týden, ony se prý dají i dovézt, ale jak to nevím, když musí být v chladu. jedině si to obvolat

martina76
20. dub 2009

Já ti Marti ani nevím. Myslela jsem že mi dají zatím aspoň nějaké prášky na ředění krve. Víš já minule srdeční akci v 8 tt měla a v 11 tt už nebyla a nález odpovídal 8+3. Takže já budu nervozní asi hodně dlouho 😉 Nejhorší je pro mě ta bezmoc že s tím nic nejde udělat. Jsem praštěnej zdravotník a vidím vše černě. Teď jsi jdu číst a hodit se do pohody. Mám novou knížku a už se těším. Opatruj se a odpočívej zítra dám zas vědět 😉

martinamil
20. dub 2009

No jo, zdravotníci to mají horší. Já jsem ekonom. Já si spíš vypočítám pravděpodobnost 🙂 Neboj, bude to dobré!

hrozinka
autor
21. dub 2009

petrava holka tebe fakt moc lituju, ty si s tím kojením užíváš asi tak jak ja, malej vůbec neuměl chytit prso, bylo to peklo. v porodnici nám pomáhala párkrát sestra, ale malej si vzal do pusi stejně vždycky jen bradavku a sál jak střelený takže ji skoro vždycky praskl, doma jsem to zkoušela i s kloboučkem, ale malej byl prostě neschopný a já asi 2x tolik, všechno jsem si nachystala vzala si malého jenže on vrtěl hlavou do prava do leva, byl v amoku a chytit ho a dát k prsu byl těžký úkol, pít by aj pil a hodně, ale má tak silné sání, že mě to šíleně bolelo a jak mi to prskl tak už se to nedalo, začala jsem mléko odstříkávat ( odsávačka mi nepomohla, takže ručně) vždycky jsem odstříkala co šlo, dali jsme to do flašky a do ledničky a když přišel čas krmení, mléčko jsme hřáli, první v kastrolu pak dr řekla, že mužem v mikrovlnce tak v ní a nakrmili jsme malého z lahve. výhoda byla, že to mohl udělat i muž, malej do stal mateřské mléko a nebyl vzteklej. jenže jak mi ty bradavky praskly tak se mi tam dostalo trošku špinky a dostala jsem záněty a bylo po kojení, od té doby bylo mléka míň a míň až malej skončil na nutrilonu. co se týče čajíku, říká se, že kojící matky nepotřebují dávat mimi čaj bo si vezme z prsa, přední je na žížu a zadní mléčko na hlad tak proto se čajík nemusí dávat, ale myslím si, že pokud má mimi žížu a v prsu není nebo nejde tak proč nedat čaj, já ho malému dělám od ukončeného 1.týdne a kojila jsem ho do 3.týdne. 😉

my taky šíleně rostem, malej už má úplně všecko malé, už má velikost 68, dokonce sem mu už dala i body pro 12-16 měsíců a nebylo mu zas nějak extra velké, zítra mu musím jít něco koupit, zkoušeli jsme ho s mužem měřit a vypadá to, že má cca 67cm což je šílený, když má mít 62cm 😒 a k tomu 5300g 🙂 už se chlapec pronese

marti gratuluji k dalšímu dni 😉

jana.cb
21. dub 2009

jéé ahojky holky tak ja sem zabrousim po delsi dobe a koukam tady vas teda je 😉 jen tak dal 😵

jana.cb
21. dub 2009

ja uz jsem taky tyden na Fraxiparinu a pohodicka ...picha mi ho manzel a do ruky takze zadny modriny a uz jsem si i zvykla na injekce 😉 ale uz abych porodila je to nejak dlouhy a neutika to ale vubec 😉

jana.cb
21. dub 2009

a mmiminka taky prospivaji jak maji koukam jééé 😵 holky vy uz se mate ze je mate u sebe .o)))) ja bych hnedka menila 😉

jana.cb
21. dub 2009

Jinak ahojky Hrozinko tebe specialne zdravim 😉 😵 no jako ja jsem pred rozpadnutim ...uz mam skoro 3 tydny CS 6 a jsem otevrena takze se vsichni Mudri divi ze nerodim ale ja jsem naprosto ok a je mi cim dal tim lip .o))))) ale do toho 10 kvetna asi nevydrzime 😒 alespon do toho prvniho kdyby to bylo tak by to bylo ok 😉 ale uz tedka mame neco malo pres 3 kilca takze by se prd stalo mno ..zitra jdeme zase do poradny tak nas budou vazit a merit a zase monitor a koumat cs a tak tak jsem zvedava o kolik se to zvysilo ale jde to pomalu ale jiste nahoru no .o) ale otekla nejsem ..pan hematolog si me stale kontroluje a na injekcich uz jsem tyden a budu do porodu pak mi jen na sestinedeli bud daji prasky ci injekce to uz je pry jen na me co budu chtit vic a pk uz se vsim konec ufff :o)

jana.cb
21. dub 2009

ja jak jsem na konikovi sporadicky bo kecam vsude mozne co se kde dozvim novyho tak ani nestiham a pak to vypada ze na vas prdim ale neprdim holky budu sem chodit casteji tedka slibuju no ale to jsem cela ja mam rozkecano a rozlitano vsude :o))) a na porod se tesim coz je divny kdyz jeste pred mesicem jsem schyzovala a bala se .o)))))) jsem nejaka obracena ty jo :o) ale zavidim vam ze uz mate smudliky u sebe holky ty jo ....ja uz jsem se pristihla ze koukam do kocarku na miminka mamcam .o) to jsem taky nikdy nedelavala :o)) ale oni kolem me projdou ty pani usmeji se a nejaka se zepta kdy to cekame no a ja se zakecam a pak mi ukaze mimco a ja se rozplyvam no a jako konec .o)))) asi ty hormony no 😀

jana.cb
21. dub 2009

tak holky ja zas mizim ..za chvili prijede manza tak jdu chystat papu a venovat se takze moc vsem dekuju a pekny vecer preji a slibuju ze tu budu casteji kocky moje 😉

martina76
21. dub 2009

Tak hlásím srdeční akci. Podle UTZ jsem 8+2. Tak za týden znova UTZ, radši pro kontrolu když to minule tak blbě dopadlo. Za dva týdny gennet a první testy. Za tři týdny opět trombo na Karláku a za čtyři týdny opět gennet a gennetický UTZ. Tak snad to ten prcek ve mě nevzdá a bude bojovník, protože to vypadá že budu u doktorů jako doma 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru