Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
21. únor 2009

Ahoj Very,
injekce zvládneš neboj. Není to sice nic příjemného, ale Leidenská mutace skutečně způsobuje potraty - je to prokázáno, takže rozředěním krve se tomu zabrání.
Injekce jako takové nemají žádný vliv na plod. Jedná se o to, že máš rozředěnou krev, takže se nesráží. Nemůže tedy dojít k ucpání pupečníku, či embolii. Množství Ti doktoři regulují podle pravidelných testů. Problém by mohl nastat při úrazu, pádu atd. Jelikož je Tvoje krev řidší je větší riziko krvácení z placenty při nárazu. Po narození miminka se zkoumá jeho srážlivost a v 8 letech pak mutace (dříve není průkazné). Do té doby se k dítěti přistupuje jako k nositeli mutace. Brzké zjištění je důležité hlavně u holčiček - aby jim gynekolog náhodou nenasadil hormonální antikoncepci a tím stav nezhoršil (jako u většiny z nás).
Zajímá-li Tě něco víc, ptej se. 🙂

petreva
21. únor 2009

Ahoj holky,
tak čtu vaše zkušenosti a zážitky z porodnice...jejda...
Můžu se vás ještě zpetat, jak jste to měli s injekcema během porodu? Ten den,co vše začalo jste si normál píchli ráno? LENI, tobě dali epi bez problémů s ohledem na ředění krve?
MARTI, hezky ti nabíhají týdny, viď? Jak je vám dvoum? Stále ležíš?? Jo a zase pošli kus toho optimismu, proísm 😉
VERY, zdravím, já tedy nemám (asi nikdy mi krev po téhle str. nevyšetřovali) žádnou mutaci,a le "navštívila" mě tromboza ve 29t , takže jsem si musela začít píchat Fragmin...Taky mi bylo řečeno, stejně jak píše M., že to plodu nikterak nevadí, formou tablet se nedoporučuje, ale injekce jsou v pořádku. Chápu, jak se cítíš, když si máš něco píchnout sama, viď. Je to takový zvláštní...vždycky ráno si s mrňousem povídám a právě při píchání mě to hodně dodává sílu, že to dělám pro nás dva...asi je to trochu dětinský, ale asi jsem srabík...přesto, určitě to zvládneš. Nechci psát klišé, že miminko za to stojí, ale ty siho jistě přeješ, riskovat nic nechceš, a přesně proto to zvládneš 😵

martinamil
21. únor 2009

Ahoj Petrev, opravdu ty týdny nějak šíleně letí. Zdravotně je to snad i trochu lepší, dokonce mám povolenou jednu 30min. procházku týdně 😀 😀
Jinak u nás by dnes měl vzniknout dětský pokoj. Aleš se chystá na sádrokartonovou příčku v pracovně, takže zítra večer by mohl být z našeho 3+1 už 4+1. Jinak výbavičku už mám snad skoro kompletní (buď doma nebo objednanou). Už přišly i látkovky, jukni do albíčka.
Aleš by měl být do čtvrtka doma, musí na servis, technickou atd, ale ve čtvrtek odjíždí do Ženevy, odtamtud rovnou do Muonia, složí v Německu a jede zase do Ženevy, složí v ČR a pak znovu do Finska. Tak jsme to počítali, že se vrátí za 5 týdnů na víkend domů. No to abychom už na něj tady nečekali dva 😀 😀
Teď pojedeme do MB koupit ještě nějaké věci na tu příčku. Poraďte jakou barvu na zeď k tomu našemu nábytku (v albumu) - béžovou nebo zelenou? Na podlaze je buková plovoučka a bílá mi příjde hodně studená 😉

petreva
21. únor 2009

Matri, tož dobře nakupte...barvy a já 😅 😅 😅 mě se všeobecně zelená nelíbí, takže ti moc neporadím...napiš, jestli si to pamatuješ, ajké látkovky máš, jo? Mě to zajímá a ta kravičková je dost dobrá 🙂
Ale muže simoc neužiješ, téda...asi si jde ale zvyknout, viď. Ostatně jako skoro na všechno...Heleď a i když se vám oběma bude dařit v rámci možností dobře, udělají císař. řez tak brzy?
Jdu balit a frčíme ke tchánovům, přijdem zítra tak se opatrujte 🙂

martinamil
21. únor 2009

My máme pracovnu svítivě zelenou s tmavě hnědým nábytkem. Je to orientované na jih s velikánskými francouzskými okny, takže hodně slunečné a vypadá to dobře. Ale do dětského chci kombinaci. Např. spodek barevný, vršek bílý a třeba strop světle modrý jako v savaně. Ale právě rozhoduji jaký.

Pokud bude vše ok, tak mě nechají do 40.tt, ale s tím moc nepočítám. Břišní stěna drží zatím perfektně, tak tam zatím problém není a heparin snad taky zabírá dobře, takže i srážlivost je relativně ok. Dokonce už nemám ani antibiotika 😀

Látkovky jsem nakonec vybrala na www.latkovky.cz a mám od Blueberry tu kravičkovou, dalmatýna a modrý smaragd (to jsou kapsovité) a pak 10 od Bumgenius což jsou taky kompletní. K tomu někajé bambusové a konopné vkládačky a taky 5 z buretového hedvábí. Jo a pak sadu Bambino Mio od nrození po nočník. Tak snad to bude stačit. Nemám v plánu plně látkovat, tak snad. Přikoupit jde vždy. 😉

leniska
21. únor 2009

Ahojky🙂
Hrozi u toho cisare jsem bolest necitila, jen takove tahy a skuby, jak ji vytahovali...celkem to semnou hybalo na kazdou stranu,a le trvalo to max 5 minut..pak ji kontrolovat a hned mi ji ukazali..a pak mi rekli, ted se na chvili zasnite..a tma, a probudila jsem se az doktori koncili..na to siti me uspali..ale asi jen na 10 minut..cele to trvalo asi pul hodiny myslim..🙂
Petrevo normalne mi pichli epidural, rikali, ze to nema vliv na nasi nemoc..Tobe uz se to taky blizi..brezen utece a miminko budes mit u sebe..duben uz bude fajn, to bude pekne jarni miminko..Ja uz bych taky tak sla na prochazku, kocarek uz ceka, ale bohuzel do toho pocasi se nam nejak nechce..
Very, opravdu neboj, jak uz ti tady napsaly holky..injekce plodu vubec nevadi, spis naopak..delas to pro jeho dobro, aby se mu nic nestalo..vim, je to desna otrava..ale casem si zvyknes..ja taky pichala od 5tt cele tehu a ted misim pichat jeste cele sestinedeli..popravde mi uz to ani neprijde..
Hrozinko, kolik ti maly vypije?? My mame doma vahu, tak vazime pred kojenim a po kojeni..a da si tak 60 az 80ml co 3 hodky..a nekdy chce treba co hodku..to se stane tak 2x za den..jinak co ty 3 hodky asi..jinak taky mam bolave bradavky, to prvni prisati boli tak, ze vidim andelicky...ale jak uz saje, tak je to dobre..

leniska
21. únor 2009

martinamil ten pokojicek je nadherny, kouzelny🙂 me se libi ta zelena 😉

martinamil
21. únor 2009

Já už se tak těším až dorazí ten nábytek a bude to dodělané. Kluci už vyklízí pracovnu. Knihy do krabic, šanony atd. To jsem zvědavá kolik toho najdu. Když jste se stěhovali naposled, tak jsem říkala, že raději vyhořet, protože jsem nic nemohla najít 😉 Tak držte palce, ať to za víkend udělají a je klid 🙂

hrozinka
autor
21. únor 2009

ahojky maminky,
petrava co se týče injekcí tak mě dr předem řekl, že když si píchnu heparin a přijde porod že mi nebudou moci dát epidural, že by bylo dobrý kdyby byla injekce podána 12 no 8 možná 6 hodin před porodem, sem si řekla tak si holka vyber jako, že,porod měl být vyvoláván v pondělí tak jsem si pichla v neděli ve 4 odpo , ale epidural mi stejně nedávali

lenis já a má prsa hrůza, na jedné už mám regádu, na druhé puklinku, obě mě při přisátí stráášně bolí ale jak saje tak už se to dá, koupila jsem si kloboučky, jenže se mi do nich nestaví bradavky, tak nechám první přisát malého na 2 cuci, tím se zvednou a pak dáme klobouček, mléka máme dost odstříkávám a z lahve pije, váhu nemáme tak nevím kolik toho vypije, ale z flašky vypil 60ml a stačilo mu, dneska večír budem dávat znovu flašu at si bradavky odpocinou a máme odstříkáno 200ml tak uvidíme kolik vypije,

dnes jsme složili kočárek tak se mooc těším až budem moci vyjet, tatka je s náma doma takže první vycházka bude společná 😉

hrozinka
autor
22. únor 2009

ahoj maminky prosím vás jak zruším ty týdny u jména, když tam dám otazníky mam 482tt 😀

kopretina82
22. únor 2009

Hrozinka,zkus kliknout místo na "čekáme dítě" na "ani jedno ani druhé"

kopretina82
22. únor 2009

V nastavení-nahoře na stránce 😉
P.S. Taky jsem rodila s fraxiparinem. Akorát že císařem...

martinamil
22. únor 2009

Kopretino a měla jsi císaře předem plánovaného? V celkové narkóze nebo EPI? Já mám plánovaného v celkové a tak by mě zajímalo jak to bude s Fragminem. Díky

hrozinka
autor
22. únor 2009

kopreti když dám ani jedno ani druhé a uložit píše mi to, že jsem nezadala celé datum, že chybí rok 😖

leniska
22. únor 2009

Hrozi me to taky desne boli pro prisati, ale jak pije je uz to o.k...Pozor na kloboucky, pokud Ti pije bez nich, radeji prsa maz bepantenem a casto je vetrej..ale s kloboucku se rady delaji zanety...jsem o tom hodne cetla..a segra musela pouzivat kloboucky, mala prso nechytla bez kloboucku a zanety si prosla 3x s 40tkama horeckama...ale nechcu strasit, jen pisu zkusenost.. 😵
Jinak mate pravdu, oni se me ptali kdy jsme si pichla fraxiparin..jak by to bylo nekolik hodin tak epidural nedaji...ale nevim kolik tech hodin to muze byt..ja si ten den zapomnela pichnout..za cele tehu se mi to tak 5x stalo...a tak jsme mela posledni davku nejak pred 30 hodinama...a tak mi mohli epidural dat.byla jsem rada, ze muzu byt u toho cisare pri vedomi, clovek se rychleji zotavil a byl to krasny pocit hned videt malou..
Jinak ja bych uz taky chtela ven s kocarkem, ale pocasi je des tady...☹☹

jana.cb
22. únor 2009

Hrozinko tsrasne moc Ti gratuluji k mimiskovi!!!Hlavne ze je vse ok a zvladla jsi to na jednicku 😵 a šmudlík je uzasnej 😵 😵 😵 😵 povedl se vama moc 😵

jana.cb
22. únor 2009

ja uz bych taky chtela mit Kristý u sebe ty jo 😵 uz me nejak nebavi ji nosit v brisku - desne se to tahnle tech 9 mesicu ale ono to utece ja vim 😉

jana.cb
22. únor 2009

Lenisko a tobe taky moooc gratuluju sice opozdene ale to jsem cela ja 😉 a mala je nevesta pro Hrozinky Ondraska ne? 😀 jinak je to krasnoucka princezna 😵 ja uz chci taky miminko 😢 😢 a takovy rasny vahy a miry jste mely jeee fakt paradicka 😉

leniska
22. únor 2009

Dekuji Jani🙂
Ja vim, je to desne dlouhe tech 9 mesicu..´pro me to bylo jako vecnost....ale dockala jsem se..🙂prehoupne se brezen, duben a pak uz budes mit mimiska u sebe🙂
No jo mame s hrozinkou takovy parecek🙂

jana.cb
22. únor 2009

no pro me to je vecnost uz tedka .-(( ale jo jasny musim to vydrzet ale kdyz tu vidim ty fotecky a albika s miminkama cerstve narozenyma tak se tesim cim dal tim vic a vubec se nejakych inejcki nebojim 😉 ja budu stejne pichat 3 dny pred porodem snad jenom tea doufam a cele sestinedeli vic bych nemusela ale uvidime co a jak ale za to to mimco stoji preci 😵
No to teda mate tady krasnej parecek ty jo jen co je pravda 😉 tak hlavne at vam mimici delaji radost a jsou hodné a nic jim nechybi a pekne pribejvaji na vaze holky 😉

kopretina82
23. únor 2009

Martinamil:císař nebyl plánovanej, měla jsem jít na vyvolávačku, alee primář mi radši nechal udělat císaře, protože měl strach, aby mi ta ta vyvolávací tabletka nezkomplikovala už tak docela komplikovaný zdr. stav...Měla jsem EPi a všechno bylo úplně v poho. Ještě asi 3 dny mi pak píchali Clexan (místo fraxip.) a pak mě převedli na warfarin.

martinamil
23. únor 2009

Kopretina děkuji. No já doufám, že tím, že je to vše naplánované, tak si s tím poradí. No uvidíme. Dnes jsem byla na kontrole a vše ok.

hrozinka
autor
24. únor 2009

Ahoja, tak my to zatím zvládáme 😵 , přes den se nám lépe krmí a uspává, v noci je to trošku horší, Ondrášek se budí tak 2-3 za noc, ale uspat ho je někdy radost, první noc musel spát s náma a pak už si zvykl na postýlku, dneska spal velmi málo a jedl jak otesánek, jsem hodinu a půl kojila s přestávkama na říhnutí, nakonec jsem ho nechala spát v posteli, v 5 se začal probouzet tak jsem mu odepla zavinovačku, nechala ho jen pod peřinou a hladila mu bříško, vydržel spát do 6ti 😅 , nakrmeno a zase spinkáme, na 11 jdeme k dr na první kontrolu, jdeme jen k zástupu naše dr má jarní prázdniny. berem fotáček, aby jsme měli první vycházku zdokumentovanou =o)

v albíčku jsou nové fotky 😵

petreva
25. únor 2009

Ahoj holky,
HROZI, mooc hezkej klouček 😵 ty jsi pila bílou kávu kuli dostatku mléka? Po porodu tedy užíváš tablety? Nepícháš si??
LENI, princeznička jak má být 😵 , jak jde kojení? Já z toho mám drobet hlavu,a bych to zvládla. Ty jsi psala že máš pořád injekce, viď, Leni. Tak to jsou zase rozdílné názory. Ale mě Dr. taky říkal, že si budu píchat...

Holky, mě ale nikdo, tedy jak hematolog, krev nebere a nekontroluje. Fakt si říkám, jeslti vůbec tohle všechno musí být...nikdo nezjišťoval jestli mám nějakou mutaci nebo byla tromboza jen blbá náhoda...a jestli vůbec byla. Tomu doktorovi, coji diagnostikoval vůůůbec nevěřm. No nevim. Mám z toho takové rozporuplné pocity.

Za chvíli začnu toho našeho brouka přemlouvat já 😅 už je mi dost těžko, ale ještě nějaký týden musím vydržet. Jen se už tady bojim píchat do bříška...mrňousovi ale ublížit nemůžu ne? nějakou kůži si tam ještě chytnu, ale už je to nepříjemný...když oni se mi na noze dělají takový tvrdý boule ☹

MARTI, tak už zase osamocena? Pokojíček budete mít takový jako na foto? My oba žirafy zbožňujeme, tak se nám moc líbí 😵 bezva, že bříško drží!!! Klučík je šikulka a ty taky 😵

leniska
25. únor 2009

Ahojky Petrevo🙂🙂
Ja byla v pondeli na krev a musim si pichat O,4 fraxiparin cele sestinedeli..ale mam to v poradku, jen doktor to chce mit jeste podchycene..Kojeni jde dobre, jsem za to strasne stastna..opravdu 😵 Ja taky piju meltu na mlicko a kojici caje a feniklovy caj, aby mala nemela bolesti briska..🙂
Peti nekontroluju Ti krev, to je divne..nechces si zajit nekde na hematologii?A kdo Ti napsal teda ty injekce..?Ja musela cele tehu chodit co mesic na krev, aby se zjistilo jestli potrebuji vetsi davku nebo mi staci ta co mam..

petreva
25. únor 2009

LENI, a ty máš nějakou mutac kreve? Já prodělala teĎ v těhu údajně trombozu...ale i tak je mi divný, že nezjišťovali nic moc...nevím. Fragmin mi píše hematolog...nechal si udělat utz postižené nohy a když vyšel negativně, jakože tromb tam už není, tak snížil dávku na preventivní, ale nikdy mi nikdo krev nebral. Ty jo, musim se zeptat. Když oni vždycky tak odseknou, jakože co se jim do toho pletu 😠
Myslíš, že melta je stená jako Caro? Taky je to z čekanky atd...Meltu nějak nemůžu cítit, ale C. mi docela chutná. To jsem nevěděla, že je na podporu mlíčka 🙂 je moc dobře, že malé chutná a ty se držíš 😵

martinamil
25. únor 2009

Ahojky děvčata.

Já včera absolvovala ten zátěžový glukózový test. A byl tedy fakt zátěžový. Bléééé.
Jinak mě berou krev min. 1x za měsíc taky právě kvůli dávkám. Zda jsou dostačující či ne.
Řešíte Meltu, Caro, fenyklový čaj. Tak to jsem na sebe zvědavá. Ani jedno nejsem schopná pozřít. Zkoušela jsem těhotenský čaj a ani to ne. Nesnesu ani ovocné čaje. Co se max. donutím je 1x týdně 1/2l mléka. Z toho si ale musím udělat banánový koktejl ze 2 banánů. Jinak fakt ne!

Petrev, ten nábytek co mám v albumu jsme objednali. Vzali jsme i velkou postel a noční stolek a malý psací stolek. Ten větší nábytek se zatím sestavovat nebude, ale chceme to mít stejné a nevíme, zda bychom ho za 2-3 roky sehnali.

hrozinka
autor
28. únor 2009

ahojky berušky, přišla jsem vás jen pozdravit, nestihla jsem vás ani dočíst, v úterý jsem chytla horečky a mám zánět prsu a antibiotika, 40 horečky už jsme překonali, dneska jsem konečně bez horeček, ale nesmím kojit, odstříkávám, nad 38 když mám teplotu nesmím své mléko malému dát bylo by mu z něj zle, tak je na nutrilonu a z toho má zas bolesti bříška 😢 takže máme o zábavu postaráno. až mi bude líp přijdu za vámi pokecat 😉

martinamil
28. únor 2009

Jejda Hrozi, ale snad už to bude dobré a dostanete se brzy z toho. Tak se držte!

petreva
2. bře 2009

Hrozi, téda...prý je to hrozná bolest ten zánět...doufá, že už je to lepší...psala jsipře pár dny, tak jak je dnes??
Marti, kdy máš další kontrolu?? A c bříško, roste? A poslouchá?? A co to jméno??
Holky, mě je čím dál unaveněji a nějak nespecificky hůř...dnešní noc byla hrozná...tak mě bolela stydká kost a mimčo se furt tak vrtělo, vůbec mu to nemám za zlé, kde pak, ale ta bolest...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru