Porod s jednou plící. Zažily jste?

ruzenkas
8. čer 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se nenajde nějaká maminka, či někdo jiný, kdo má zkušenosti s tím, jak se rodí s fungující jednou plící? Sice těhotná nejsem a kvůli léčbě ani dlouho nebudu (jestli někdy vůbec budu ☹ ), ale jako důsledek operace (která mi ovšem zachránila život), je fungující jen pravá plíce... Děkuji za odpověď 🙂

j.kriv
11. čer 2010

Ahoj, nemám sice osobní zkušenost, ale od známého žena má nefunkční velkou část obou plic a měla plánovaný císařský řez, protože přirozený porod by neudýchala. to je asi nejjistější řešení... každopádně držím pěsti ať vše dobře dopadne 😉

kutcher
11. čer 2010

Žádný doktor, tě podle mě nenechá rodit přirozeně:( to by na sebe vzal moc velké riziko, i když narkóza asi taky není nejideálnější, v tvým případě bych si asi vydupala císaře s epidurálem - sice se ti asi bude motat hlava, ale aspoň děťátko budeš mít hned v náručí🙂

lenkabu
12. čer 2010

Taky nevěřím ve vaginální porod.

ruzenkas
autor
12. čer 2010

Děkuji za odpovědi. Epidurál jsem si zažila již při operaci nádoru a občas mě kolem vpichu brní. 😒 Ale pozitivní na tom je, že pokud se nám povede otěhotnět, možnost rodit existuje 🙂

Ještě jednou děkuji 🙂

Koukala jsem do pasu, že jste dvě z okresu HK, mohu se zeptat, jestli jste v HK rodily? Moje švagrová rodila císařem v Jičíně a moc spokojená nebyla... Ani jí nezačal porod a hned jak jí přijali, tak šla během hoďky na sál jen proto, že měla den po termínu, ale malýmu se ještě nechtělo 🙄

kutcher
12. čer 2010

Já tam byla na císaři a byla jsem určitě spokojená, operace v pohodě a sestřičky moc hodný, až teda na 1, ta byla protivná, ale jinak úplně v klidu, malýho mi zachránili, já měla vysoký tlak a malej přestával mít kyslík, ale je pravda, že mě odrodili strýcové, mám tam celou rodinu 🙂 ale i tak, málo kdo si tam stěžoval, 1, 2 se našly, že jsou na ně prý hnusní, ale to byly hysterky a děsní hypochondři, nechtěly se moc starat o prcky a furt fňukaly a strašně to prožívaly, takže od nich názor neberu.

lenkabu
13. čer 2010

Já rodila vaginálně a spokojenost i s porodem i se šestinedělím 😉

melis7
14. čer 2010

Ruzenkas!Taky bych to viděla spíš na csaře(skoro určitě) a spíš na epidurální, ev. spinální anestezii.Dokonce si myslím,že jedině v nějaké fakultní nemocnici.Taky jsem rodila v HK spontánně a maximální spokojenost.Jinak moc držím palce,ať je to s tou tvou nemocí všechno vpořádku a ať se miminka dočkáte co nejdříve to půjde.Mel

ruzenkas
autor
17. čer 2010

Mel: Moc děkuju za přání. Snad vyjdu jako vítěz a už tohle peklo nikdy nezažiju...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru