Porod v cizině. Jaké byly zážitky?

andik
22. říj 2006

Rodila jste některá z vás v zahraničí?Jaké byli zážitky? 🙂

lucija76
22. říj 2006

Ahojky,na porod v zahranici se teprve chystam,taky by me zajimaly zkusenosti maminek co to maji za sebou. Andiku a tys rodila kde?

daniellka
22. říj 2006

ahoj Luci, jak je? Přijede za tebou mamina nebo někdo z rodiny? Chtěla jsem se tě zeptat, jak dlouho žiješ v zahraničí?D.

lucija76
22. říj 2006

Ahojky!Mam se fajn ;) a co ty,co ti tvi kluci doufam ze pekne kopou? 🙂 Nasi se za mnou chystaji az po porodu,na vanoce mne mozna prijede rozveselit segra,to by bylo fajn,cestovat se mi uz nechce.Jinak ve Francii jsem asi dva roky..

andik
autor
22. říj 2006

lucija76,já jsem rodila v rakouských alpách,kde jsem žila 12 let,měla jsem tam svého gynekologa 10 let a chtěla jsem rodit v lepším prostředí než mi nabízela porodnice tady v česku,nelituji toho,sice přítel nebyl u porodu ale přijel hned s rodinou a já strávila příjemný týden v porodnici a moc ráda na to vzpomínám.

daniellka
22. říj 2006

kluci jsou v poho, přes den o nich ani nevím, melou se když si lehnu..akorát teď bojuju s děsným nachlazením. Musím na chvilku pustit manžu k pc, takže budu později. pa pa.

lucija76
22. říj 2006

Andik:takze mas dobre zkusenosti,to je fajn,ja teprve uvidim,budu rodit ve Francii,zatim z toho mam smisene pocity,co se tyce prostredi,mam na vyber dve nemocnice ktere jsou od nas asi 20km,vse ostatni je prilis daleko.Zatim jsem to poradne nezjistovala,mam k mani jen tyto informace:prvni nemocnice je tak malinka ze tam nemaji skoro zadne pristroje a kdyby s mimcem neco bylo,tak ho musi prevezt do te vetsi nemocnice,zatimco ja bych zustala tam,to se mi hned nelibilo 😒 A tak jsme se sli zeptat do ty velky nemocnice co a jak a tam nam pro zmenu hned jako prvni vec rekli ze jestli chceme rezervovat samostatny pokoj,tak at na to zapomenem 😖 jinak se s nama nemel kdo bavit,protoze byla sobota.

andik
autor
22. říj 2006

aha,tak to já měla vše na super úrovni a to se říká,jak jsou francouzi dobří co se týče zdravotnictví,tak přeji at vše vyjde podle tvých představ,já toho nelituji,že se malej narodil v cizině,snad jen to papírování bylo šílené,ale taky jsme to zvládli. 🙂

lucija76
22. říj 2006

No ono se rika kdeco,ale zalezi vzdycky na lidech,uvidim jestli budu mit stesti 😉 Zatim si na zdejsi zdravotnictvi nemuzu vylozene stezovat,i kdyz kdybych nemela znamy tak cekam pri kazdem objednavani u doktora pul roku na termin.Co je ale hrozny,je to papirovani kolem. A to neni tim,ze jsem cizinka,to maji tady proste vsichni.
Takze vy jste oba cesi,nebo je pritel cizinec?

vkrocova
13. lis 2006

Ahojky, ja jsem rodila skoro pred dvema lety v Rakousku, jsem nad miru spokojena. Ted cekam druhe miminko, a chystam na na ambulantni porod. Abysme si miminko vsichni tri uzili doma.

sandra81
13. lis 2006

Hoi holky, ja mam rodit v breznu v Holandsku. Celkem se toho bojim, protoze chci (jako asi jedna z mala) rodit v nemocnici a ne doma. Neni mi stale nejak jasny v kterym momente se tam budu muset vydat. Slysela jsem tu ruzny ruzny story, ze me manzel musi merit, jak jsem otevrena atd. Nedovedu si to nejak moc predstavit... ☹

paja123
6. pro 2006

Ahojky holky jak se rodi v UK?

marmelada
2. led 2007

Ahojky ja jsem v anglii a rodit budu az v breznu 6. je mi 18let.takze se toho hrozne bojim. ☹

cacorecka
11. led 2007

ahoj holky

tak ja budu rodit taku v UK nejakou dobu uz tady zijeme... je to nekdo takovy?? Je mi 23 a cekame prvni miminko, jsem v 32 tt

jarca
11. led 2007

ja rodila v UK v dubnu 2005, nemuzu si stezovat. V kvetnu cekam druhe dite, budu rodit opet tady. 🙂

cacorecka
12. led 2007

Ahoj Jarco

zdravim te, tak to je fajn... muzu se zeptat kde presne v UK zijes? 🙂

jarca
12. led 2007

Ziji v Leighon Buzzard, Bedfordshire kousek od Luton, Milton Keynes. A ty?

cacorecka
12. led 2007

Je tak to vuubec nevim kde to je ☹ Ja ziju v Manchesteru... je to daleko ? vubec nemam predstavu .

cacorecka
12. led 2007

jo prosimte jak je to v UK s porodnym vubec? chystala jsem se zjistovat vysi, ale zeptam se tebe rovnou 🙂

jarca
12. led 2007

no je to asi 3 hodinky autem smer jih, jsme asi hodinku od Londyna

jarca
12. led 2007

Porodne tady v UK neni, dite dostane od statu £250 ktere musis investovat, a pak jeste dosavas kazdy mesic prispevek na dite ve vysi kolem 18liber na tyden. Ale mas narok na porodne v CR a taky na rodicovsky prispevek. Ja o to zatim jeste nezadala, ale prej je to tak

cacorecka
12. led 2007

ahaa tak to jepekne na prd

cacorecka
12. led 2007

jarco prosimte nemas nahodou ICQ nebo neco? tohle je zdlouhavy a ja mam tolik otaazek, uz jsi to jednou v Uk prodelala, tak by me zajimalo spoustu veci.. jestli ti to nevadi..tady je ta komunikace strasne pomala a zdlouhava ☹

jarca
12. led 2007

poslala jsme ti ip 🙂

kacenka1888
16. únor 2010

Ahoj,chystam sa do Francie za praci.Muzete mi nekdo poradit,jak bych mela postupovat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru