Porod v dřepu nebo na stoličce. Máte zkušenost ?

sarka11
3. bře 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá máte zkušenost s porodem v dřepu nebo na stoličce?

mamina
9. bře 2008

Je to nesrovnatelně pohodlnější než vleže.Rodila jsem ve dřepu ve vaně(i když jsem to neplánovala) a mimčo ze mně vystřelilo jako zátka. 😅 Ani jeden steh nebyl potřeba,ani zatlačit jsem nestihla.Trochu pomáhá i zemská gravitace,takže tlačit se nemusí tak moc,není tolik namáhaná páteř,takže jsou snesitelnější křížové bolesti a většinou jde miminko ven ve správné pozici,takže maminku nepotrhá nebo jen minimálně.Koukni po diskuzi,takových a podobných témat je tu hodně:porod do vody,jaký byl porod,alternativní porod,apod. 😉
Přeju krásné a zdravé miminko.Mamina

simone
10. bře 2008

sarka,nas ucili na kurzu,ze na zadech je nejhorsi a nejlepsi je v drpu.Kdyz lezis na zadech,tak mimi tlacis do kopce a v drepu fakt tlacis z kopce a jde to pry lip.NIcmene ja lezela na boku,v klece jsem se bolestma neudrzela a tatka dzel jednu nohu na hore a slo to taky dobre

orisek1
11. bře 2008

Já jsem zkoušela rodit na porodní stoličce, ale vůbec mi to nešlo. byla na mě moc vysoká, tak mi podložili nohy, ale to jsem se už vůbec nedokázala do toho tlačení opřít, protože jsem prostě nebyla nohama pevně na zemi. Taky mi vadilo, že na té stoličce nebylo pořádně čeho se zapřít rukama. Paradoxně se mi tedy nakonec na zádech (ne v leže, ale skoro v sedě s kolenama u hlavy) tlačilo mnohem líp.

orisek1
11. bře 2008

Možná, kdyby člověk mohl dopředu to tlačení na sedačce nacvičit, tak by to šlo líp, ale já jsem na té stoličce seděla poprvé v životě

mamina
13. bře 2008

Orisku,v mojí porodnici měli 3 různý velikosti porodních stoliček. 😉 Taky jsem na nich chtěla rodit,ale malá měla jinej názor. 😀 Prostě jsem si jen na vteřinku sedla na bobek a ona ze mně vylítla jako špuntík. 😵

petra.vavra
22. bře 2008

My jsme na stoličku zkoušeli a musím říct, že nám hodně pomohla při otevírání. Nakonec jsme rodili v sedě na porodním stole a paráda...žadné stříhání, dvakrát jsme zatlačila a malá byla venku. Jediný kdo z té stoličky byl pořádně hotový byl manžel, protože na ní seděl se mnou, sama bych se neudržela, byla jsem pěkně zdrogovaná a já pořád nechápala proč mám tak málo místa, tak jsem se do něj vždycky opřela a on to chudák vždycky vydržel...no, ale proto tam taky byl ne 🙂...takže stolička super, hlavně dobrá i na dorotování mimi

xsipm04
23. bře 2008

Já sem rodila tak, že jsem klečela na zemi a loktama jsem se opírala o porodní křeslo předemnou (teda spíš o nějaký ten schůdek, co na něm byl níž než sedák). Pak si na něj na chvíli sed i manžel a pomáhal mi se trochu napřimovat, aby se malá dobře protáčela. Ta fáze tlačení mi přišla v poho, nebyla jsem nastřižená, ani jiné poranění jsem neměla a měla jsem porodní bolesti toho typu, že mi právě poloha, ve které jsem byla jakoby předehlá byla nejpříjemnější. Lehnout si jsem si fakt nedovedla představit. Jinak přesně jak psala mamina. V leže se snad prý rodí posledních 300 let, jinak přirozené je rodit v podřepu něbo nějak jinak tak, aby pomáhala zemská gravitace. V leže je to příjemnější pro doktory, protože se nemusí nijak ohýbat a koukat pod tebe, ale má tě přímo před nosem 😀

janah.
23. bře 2008

Holky,
a neměly jste strach, že to mimi vyletí a oni ho nestihnou chytit?? (sry za trapnou otázku). Uvažuju taky o tom, ale nejsem si jistá, jestli je to v mnou vybrané porodnici vůbec možné. Ale četla jsem zajímavej článek ohledně nástřihů a tam to doporučujou, že se mimi krásně tlačí gravitací ven a nástřih není pak třeba 😉

xsipm04
23. bře 2008

No, podemnou byla žíněnka, takže kdyby nechytli, tak myslím, že si nijak extra mimčo nenatluče a je to malá výška. Ale stejně si myslím, že PA to uměj, tak chytěj vždycky 😀 Ze mě teda malá lezla docela dlouho a postupně, myslím, že když by vylítlo mimčo naráz, tak se právě mamča natrhne.

kudrlenkaa
27. bře 2008

Ahoj holky, když čtu, že mimčo vylítlo ven, tak vám teda závidim. Já rodila asi na 4 způsoby, na stoličce, proti lehátku a ještě nevim jak, ale hrozně mě to vyčerpalo to vstávání nahoru, takže mě to nepomohlo, nakonec jsem porodila klasicky nahoře 🙂 ale ještě teď mi běhá mráz po zádech když si vzpomenu na tu bolest.

Hlavně jsem ani jednou neměla potřebu při porodu tlačit mimčo ven. Stalo se vám to některý taky?

janah.
27. bře 2008

Jo, jo. U prvního se mi vůbec nechtělo tlačit a oni křičeli, že užžžž 😀 Vůbec jsem nechápala. Nakonec mi sestra skákala po břiše a doktor asi tahal. Nakonec mi řekli, že když nezatlačím, že vezmou kleště, že se tam malýmu už nelíbí. Naštěstí pak už nějak vyletěl ven 😝 😝
Ale na druhou stranu mi to přišlo pořád lepší, než když se druhej rval ven a oni zase křičeli, že ještě néééé. A co s tím má člověk jako dělat?? Nějaký prodejchávání se mi moc účinný nezdálo... Nakonec po po. mi řekli, že kdybych netlačila, že se nepotrhám, tak nevím 😉

lenkabu
27. bře 2008

Já si umím představit porod vkleče,ale ve dřepu...nebolely vás nohy..já když jsem ve dřeu pár minut tam mám křeče do stehen i lýtek..tak si neumim představit takhle rodit.
Že mimi spadne bych se nebála..vždyť to musí PA hlídat. A navíc pokud chcete rodit bez nástřihu, musí jít ven pomalu 😉

kudrlenkaa
27. bře 2008

tak to skákání na břiše jsem taky zažila a bolelo to jako blázen a byla jsem na tom stejně. Už ze mě sestry byly asi hotový pak přišel doktor a řekl mi, že císaře mi už udělat nemůže, jedině použít kleště a toho jsem se bála tak jsem to zkoušela dál ☹ už ale bez sil. a z toho prodýchávání jsem se asi 2x pozvracela.
nohy mě bolely jako blázen a klepala jsem se jak ratlík. přítel mě musel z dřepu vždycky zvednout
bez nástřihu bych to asi nezvládla, ta hlavička byla velká a ještě měl zlomenou klíční kost

krista
19. pro 2008

frola • 33tt • Dnes v 16:21
Ahojte chcem sa spytat ci niektora z vas rodila na pôrodnej stoličke? Aké s tým máte skúsenosti?

sonisek • 35tt • Dnes v 16:22
frola, já to viděla v porodnici a nedokážu si představit na tom rodit 😀

frola • 33tt • Dnes v 16:30
preco? ako to vyzera?

konja
19. pro 2008

já porodila v dřepu na porodní stoličce syna (můj první porod) a bylo to super! Lenkabu píše, že si to nedokáže představitm že ji v dřepu hrozně bolí nohy a chytaj křeče. Ale rodit na stoličce není jako když si hrcnete na bobek do dřepu!To chytaj křeče i mě. Porodní stolička je nízká stolička, vzhled se může u každé trochu lišit, ale většinou jsou vykrojené, tak že tvarem trochu připomínají uřílé záchodové prkénko (prostě mezi nohama máte volná prostor 😉 ) a většinou mají i madla aby bylo čeho se držet při tlačení.Celu vahou sedíte na tom sedátku,takže nohy vás nebolí vůbec. Dalo byse to trochu přirovnat takovým těm malým štokrlátkům na obouvání bot 😅 Mě vyhovovalo, že jsem se při tlačení mohla opírat o partnerovu hruď a tím si i reguovat jak chci být napřímená nebo položená.Nohama jsem se zapřela do podlahy a rukama tlačila do madel. Syn byl venku během chvilky, nemuseli mě stříhat. Já jsem byla spokojená. Druhé dítě jsem porodila v polosedu na posteli a to se nedá vůbec srovnávat. Neměla jsem si kde zapřít nohy ani ruce, protože,nohy jsem si musela rukama pod koleny držet a při každém zatlačení mě proklouzávaly. Já jsem pro stoličku! 🙂

frola
19. pro 2008

Dakujem za odpoved. Mne sa to tiez pozdava podla toho co som pocula. Hlavne sa mi naozaj zda uplne neprirodzene rodit v leze. Len mam taky pocit ze na Slovensku tak nikto nerodi. To je otras. Tu ta od toho odhovaraju. Dufam ze mne sa to podari.

konja
19. pro 2008

frola: Držím palce 😉

frola
19. pro 2008

Dakujem budem bojovat ako drak mozno budem prva 😉

konja
19. pro 2008

frola: Ono ani nemusíš vybojovat přímo stoličku.Pokud nemají stoličku tak stačí si vybojovat aby ti zvedli porodnický křeslo co nejvíce, aby si co nejvíce seděla a mohla si zapřít nohy a rukama se měla čeho držet. Já jsem to tak chtěla u druhého porodu, protože jsem rodila v porodce kde stoličku nepoužívají. Bohužel mě PA zarazila slovy -budete si sedět na rodidlel.Bohužel porodnická postel neměla nic na zapření nohou, jen ty držáky a ty oni dávají nahoru pouze v případě, že mamina nespolupracuje, není si schopná nohy udržet nebo se musí používat kleště nebo vax.Takže jsem musela zůstat ležet na zádech, trochu zvednutá, nohy ve vzduchu a těma spocenejma rukamasi je držet přitažené u těla a do toh tlačit.No bylo mě to už celkem šumák, šla na mě kontrakce a holka se drala ven,tak jsem neměla už ani chuť a čas s tou PA diskutovat. Ale mrzí mě to, bylo to nepohodlný. Tak ať ti to dobře dopadne.

etnicka
20. pro 2008

frola a kde budes rodit? Lebo v Dunajskej Strede porodnu stolicku maju a to je z Bratislavy kusok, aj my sa tam chystame 😉 alebo ak sa nebojis dlhej cesty, skocte si do Banskej Stiavnice, tam sa rodi na stolicke normalne.

luciauk
20. pro 2008

sarka11, ja som rodila 2x poležiačky a raz po sediačky a bolo to oveľa pohodlnejšie 🙂

etnicka
20. pro 2008

Prave som sa docitala, ze na porodnych stolickach rodili zeny uz v starom Egypte 🙂

frola
21. pro 2008

etnicka. My sa chystame do Topolcian. Do Stiavnice by som sla najradsej ale prave ta dlha cesta ma odradza. A poznas niekoho konkretneho kto na stolicke v Dunajskej rodil? Lebo oni sa casto tvaria ze jasne my tu stolicku mame ale ked tam prides tak ti daju nejaky dovod preco na nej rodit nemozes. Snazim sa dopatrat niekoho kto tak na u nas rodil ale fakt mam pocit ze nikto.

No ved prave rodit na stolicke alebo po klaciacky je najprirodzenejsia poloha. Dodnes tak rodia zeny v kmenoch v Afrike.

Nase lezanie sa pouziva len nejakych 100 - 200 rokov aby to bolo lekarom pohodlnejsie. Lenze to je presne ta najhorsia poloha lebo mas nohy hore a ides proti zemskej gravitacii. Kaslem na to co je pohodlne pre lekara ved predsa ja rodim.

frola
21. pro 2008

luciauk - co bolo pohodlnejsie? stolicka? a kde si tak rodila?

frola
21. pro 2008

konja - dakujem za podporu. Toho sa presne bojim ze mi niekto povie nie a takto to budete robit a hotovo a ze nebudem mat dost sil si to vydiskutovat. Ale tak nebudem z toho nakoniec robit vedu ked sa mi to nepodari tak jak si to predstavujem. Nejako to dopadne.

etnicka
21. pro 2008

frola, bola si sa uz v tych Topolcanoch pozriet? Lebo ja som tam chcela ist rodit a navsteva porodnice bola ako studena sprcha, prave pristup porodnej asistentky aj sestier bol taky, ze "takto sa to robi a tak to proste bude a nevymyslajte si kraviny" 😖 takze nie, dakujem. Okrem toho tam porody umelo urychluju a vyvolavaju, podla toho, ako sa im to hodi 😠 V DS boli ovela ochotnejsi a pristupnejsi, sice nam povedali, ze to standardne robia inak, ale ak budeme chciet, vyhoveju nam. Budeme mat aj dulu a porodny plan schvaleny od primara, takze si myslim, ze to bude v pohode. Neviem o nikom, kto tam rodil na stolicke, ale porodna asistentka hovorila, ze sa na nej rodi. My chceme rodit do vody 🙂

Inak kamaratka rodila v Brne na stolicke s pomocou manzela a bola velmi spokojna 🙂

frola
21. pro 2008

Fakt tie Topolcany takto? My sa tam este len chystame zaciatkom januara. Fuha tak to som teraz sklamana.
Ja som bola doteraz presvedcena ze nebudem vymyslat a idem na Antolsku ale uz som z toho co sa tam deje mala nocne mory a pocit ze nikdy neporodim. Ked som si citala o Topolcanoch a rozhodli sme sa s manzelom ze to tam skusime velmi sa mi ulavilo a prisiel na mna pocit ze mozem rodit uz aj teraz 🙂
Rodila tam teraz v septembri kamoska do vody a bola velmi spokojna. Nemam este podrobne info od nej, stretneme sa v january.
A co sa tyka vyvolavania to robia podla mna vsade, aby to frcalo jak na pase, ale ty to mozes odmietnut. Ak by som aj napriklad prenasala tak podpisem reverz ze este nejdem lezat.

Ako daleko je DS?

No a to Brno. Ved prave v Cechach je porodnictvo na uplne inej urovni. Moja segra rodila pri Prahe a v porovnani s prvym tu na Kramaroch to bolo super. Lenze do Brna sa tiez neodvazim zacestovat.

A ako si si vybavila dulu?

dula_renka
21. pro 2008

frola...a nemaš to s bratislavay skoro to isté do topolčian či do brna? odporúčam ti pozrieť si viac pôrodníc, aby si sa dobre rozhodla 😉
a dulu napríklad nájdeš aj tu 😀

raada
21. pro 2008

Ahojte holky, můžu se něco zeptat?jak je to s pojištěním, pokud rodí češka na slovensku nebo slovenka v česku? chystáme se v létě na svatbu na slovensko a chtěla bych otěhotnět a bojím se, že by to tam na mě přišlo🙂děkuji za odpověď.

frola
21. pro 2008

dula renka: vies nieco o Brne? viem ze je to skoro rovnaka vzdialenost ale nejako sa motat po Brne ked rodis ... Neviem este to premyslim kazdopadne idem kuknut tie Topolcany na zaciatku januara tak potom uvidim.
Ako funguje rola duly u nas? Da sa dohodnut aj dopredu?
Moja sestra rodila len s dulou bez lekara ale pokial viem u nas to nie je mozne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru