Porod v dřepu nebo na stoličce. Máte zkušenost ?

sarka11
3. bře 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá máte zkušenost s porodem v dřepu nebo na stoličce?

weronique1
4. bře 2009

a inak sa mi veľmi páči aj ten nápad rodiť v pánskej košeli a nie v klasickej nočnej, je to oveľa praktickejšie ako vyhŕňať klasickú až kamsi pod krk a mať pri tom holé kríže. takže už som jednu hneď aj vyhrabala a určite ju použijem 😀

larakroft
4. bře 2009

Weronique1: já taky měla k porodu připravenou vlastní košili klasickýho střihu, jen v prodloužený dýlce...část 1.dp jsem v ní i strávila, ale nakonec jsem rodila nahá 😀 nějak jsem se po návratu ze sprchy nestihla/nechtěla oblíkat 😉

larakroft
4. bře 2009

Jo a co se týče mojí porodní polohy, tlačit jsem začala v kleče na por. posteli (čelem k manželovi, který stál vedle postele, opírala jsem se mu o ramena a hrudník), vzhledem k tomu, že nám 2. dp trvala dýl (asi 40 min), vydržela jsem klečet jen asi 25 min, pak jsem to už dorodila v sedě 😉

weronique1
4. bře 2009

larakroft: v sede na posteli? na klasickej porodnej (to je u nas taka rovno zakoncena, ako klasicke lozko), alebo na takej ktora ma na konci vyrez ako porodna stolicka? na klasickej si porod v sede neviem dost dobre predstavit, lebo ved to si sedis na ved vies com 😅
a poloha v klaku ma fakt zaujala, len sa obavam, ze na sr to s ich konzervativnym pristupom mozne nebude ☹ uz pri mojej poziadavke rodit na stolicke na mna zacudovane pozerali, ze to ako chcem, ze tak u nich este nikdy nikto nerodil....klacala si na sirku postele, alebo na dlzku?

kudrlenkaa
4. bře 2009

Teda holky, mě z toho porodu běhá mráz po zádech, já už vážně asi rodit nebudu ☹ mám z toho už hrozný strach

weronique1
4. bře 2009

kudrlenkaa: no nejako sa mala uz dostat von musi a to je podla mna este velmi pekny porod na tom videu a ja by som taky teda chcela mat 🙂
a ved jeden krat si to uz zvladla, alebo nemas dobre spomienky?

kudrlenkaa
4. bře 2009

Wero : já vím, že je to porod v klidu, ale mě u porodu honili na židličku, na kozu, zase na židličku pak na zem do dřepu a nakonec zase na kozu, nemohla jsem to ustát, vůbec se mi rodit nechtělo neměla jsem žádný pocit tlačení a tlačila jsem jen proto, že mi to řikali. Ani jsem to video nedokoukala, chceme jednou taky druhý mimi, ale hrozný strach už mám teď ☹

weronique1
4. bře 2009

uf, tak to teda muselo byt neprijemneee 😒 a co sa tyka "netlaciacich" pocitov, to si ani neviem predstavit. mala si sponntany porod alebo vyvolavacku?
prvu dobu porodnu by som rada stravila na fit lopte a az na druhu sa presunula na stolicku, alebo do drepu, podla toho, co vydrzia moje nohy, lebo ako pises, behat hore dolu nie je nic pre mna

kudrlenkaa
4. bře 2009

Porod byl spontanní, byla jsem dlouho doma, pořád jsm nevěřila tomu, že budu rodit, tak jsem pekla buchty a dala si vanu 🙂 Takhle běhat jsem tam začala asi ve 23:00 a to už jsem nespala tu noc předtim. Už jsem byla hrozně vysílená a nohy mě neudržely, podpíral mě manžel, předtím jsem zvracela a měřili mi kyslík v bříšku, to bylo hodně bolestivé, nějak s tím přístrojem totiž neuměli zacházet. A pocit netlače byl fakt nepříjemný, prý se to ale stává, to mi pak řekla až moje gyn. v porodnici mi to nevěřili a mysleli , že jsem jen hysterka 😒 tak proto se nějak bojim druhého porodu, ale nechci tě nějak strašit, můžeš to mít úplně naopak 😉 a druhý budeš chtít brzo 🙂

konja
4. bře 2009

kudrlenkaa: při prvním porodu jsem pocity na tlačení měla a dost festovní. Bylo strašné vydržet netlačit, když má člověk pocit, že se každou chvílí musí pos.at 😖 😀 Ale při druhém jsem nucení na tlačení neměla vůbec! Měla jsem porod hodně rychlý, nejdříve mě odtekla voda,ale bolesti žádně, přišli až za dvě hodiny a to tak slabé, že jsem se při nich smát mohla. Pak začli sílit, ale suprově mě pomáhala teplá sprcha. Pak začli být nepříjemné i ve sprše a já musela funit. Říkala jsem - no a teď už přestává sranda a začnu si "užívat" 😝 Ale pořád jsem si říkala, že to bude ještě horší, že teprve to přechází v hnusné kontrakce a bude hůř (srovnávala jsem s prvním porodem). Pak přišla PA a ptá se zda nemám nucení na tlačení. Já na to , že ne, jen kontrakce začínají být už fakt hnusné a tak bych možná chtěla epi, protože to určitě bude ještě mnohem horší. Tak PA, že se podívá jaký je nález a říká že už žádné epi nebude, protože rodím!Zašlá branka a hlavička už se cpe do porodních cest. Já jsem ji nevěřila! Když jsem si vzpoměla na ty hrozný tlaky při prvním porodu, když jsem stála opřená o vanu a řičela, že už prostě nemůžu, že musím tlačit, že to nejde vydržet, tak jsem si fakt myslela, že si ze mě dělá srandu. Tak jsem prostě jen při kontrakci tlačila, bez nucení, jen když jsem cítila, že břicho začíná tvrdnout. A na tři kontra byla holka venku. Sice super lehký porod (holka byla přesně dvě hodiny od první zaregistrované bolesti na světě), ale bylo to takové zvláštní. Člověk si vůbec neuvědomil, že rodí a najednou dítě venku. Cítila jsem se taková nepřipravená, zaskočená 😅

kudrlenkaa
4. bře 2009

konja : tak takhle bych to brala hned, já tam šla s tim, že tohle zvládnu, že mám na to silný tělo a pak jsem byla totálně ko 😝 , já tlačila při kontrakci jak blázen a necítila jsem vůbec žádnou změnu
tak to budeš rodit ještě třetí ne ? 🙂

larakroft
4. bře 2009

Wero, jo, porodní postel, taková vysoká, a jak jsem zjistila ve finále, rozkládací, takže ke konci PA ten prostřední díl vyndala a jelo se.
S tím tlačením a netlačením jsem to měla tak, že už při otevření na 9 mě to nutilo tlačit...tělo prostě tlačilo samo, ač jsem nechtěla (zkoušela jsem to prodýchávat v kleče na 4 se zadečkem výš, ale to nefungovalo, PA poradilo posadit se, že v sedě to nutkání není tak silný, ale to pomohlo jen malinko)...tak mi PA nakonec s tím posledním půlcentimetrem manuálně pomohla a , klekla jsem si a tlačila

konja
4. bře 2009

kudrlenkaa: no to doufám, že ještě třetí bude! 😀 Manželovi jsem to oznámila hned co jsem porodila 😀 S mojí gyndařkou jsme pak vtipkovali, že kdybych věděla, že takhle bude v pohodě každý můj porod, tak bych rodila děti na zakázku 😀 😀 😀 A ty druhý porod taky zvládneš, druhorodičky to mají jednodušší 😉 Já jsem toho úplně ukázkový příklad 🙂

kudrlenkaa
4. bře 2009

Konja : Tak kéž by, ale prý se řiká, že druhý děti jsou ještě větší 😅 , al ejedno vím jistě, jestli někdy budu těhotná tak už od začátku budu mít hrozný strach, fakt mě dneska dostalo jen to video a běhal mi mráz po zádech

Lara : taky mi pomáhali všelijak, nakonec mi stejně tlačili na břicho a to taky nezabíralo asi až na 4 zatlačení, ale ta bolest byla úděsná

larakroft
4. bře 2009

kudrlenkaa: No mně pomohla jen takhle, jinak to bylo celý v mojí režii, maximálně mi jen poradila...a po porodu mi řekla vpodstatě to, co Konje...že jsem stvořená pro rození a můžu rodit i "profesionálně" 😀 (a to jsem vlastně rodila poprvé, páč první kluk byl císařem)...a nebolelo mě to, celý porod (snad jen kromě asi 3 vteřin "prořezávání" hlavičky jsem vnímala jako těžkou dřinu, leč nebolestivou 😉 ....hodně je to i o psychice.

konja
4. bře 2009

kudrlenkaa: holka měla o 140g víc než syn, to není zas takový rozdíl. 😉 A ještě jeden rozdíl - při prvním porodu mě to při tlačení strašně bolelo.Vím, že jem pořád opakovala - to nejde,to hrozně bolí 😝 Strašně to řezalo a pálilo. A při druhém to sice taky bylo asi to nejhorší z porodu,ale úplně něco jiného než při prvním. Byl to pocit jako že se musím roztrhnout na kusy,ale bylo to mnohem snesitelnější, rychlejší. S tou velikotí mimča - nevím zda jsi celé těhotenství zobala těhu vitamíny, ale po porodu mě lékař na porodnici řekl, že se zjistilo, že děti maminek, které vitamíny zobou celé těhu jsou větší než ostatní a že prý je vhodné brát ty vitamíny jen v prvním trimestu a pak doplňovat jen jód, kterého máme v potravě málo. To mě řekl teda brzo 😠 😀 Ale schválně to zkusím u třetího a uvidím jaký bude výsledek.Takže to s vitamíny nepřehánět a třeba pak ty naše berušky nebudou takový obříci 😀

kudrlenkaa
4. bře 2009

já chci taky rodit jednou rodit "profesionálně" , tak předtim jsem se vůbec nebála, věřila si a byla to hrůza tak při druhym budu šílená strachem a třeba to bude v poho 😅 no uvidíme. Ty videa a fotky porodnice ve mě ale nevyvolávají nic extra hezkého, až potom, kdy se Daník narodil pak to ze mě spadlo a šití už mi vůbec nevadilo. Vitamíny jsem nezobala jen první necelé tři měsíce. Daneček měl 3,8 kg a 55 cm (to má po taťkovi) , ale přišlo mi, že měl hrozně velkou hlavu 😅 je vlastně hlavounek pořád.
Já zase třeba vůbec nevnímala a necítila jestli jde hlava nebo ramínka, prostě to pak bylo venku pro mě byl horor tak ty 2 hoďky předtim, ale k tématu, příště už asi na stoličku ani do dřepu nechci, já vlastně o tom dřív ani nevěděla až na sále jsem čuměla jako puk , že mám rodit na zem. V dřepu mě šíleně bolely kyčle, nejlíp mi fakt bylo na koze a to mě furt nějak polohovali.

wsmoulinkaa
5. bře 2009

ahoj holky....taky se připravuju na porod druhého dítka 😀 žádná sranda...ale zas horor to takovej nebyl...každý to má jiný,anebo taky jak kdo snáší bolest a tak....

jinak já byla druhé dítko a mamka řikala, že jsem měla 2.500g a to bylo o kilo mín něž můj starší bratr.....tak to pokaždé taky být nemusí...ale já uvidím.

kudr a to jsi měla velkého klučinu....já měla a mám menší pánev...ale na porod asi ještě tip top a holka měla 3.200g a 52cm-taky žádný prcek na mě....já jsem malá a drobná 😠

konja
5. bře 2009

kudrlenkaa: Tak každému vyhovuje jiná polha, já zase na stoličce porodila syna a bylo to super. Ale začla jsem tlačit ve stoje. Opřená o vanu a PA klečela za mnou a kontrolovala jak malej sestupuje.A ldyž už se mělo jít do finále,tak jsem si hrcla na stoličku a kluk byl na tři zatlačení venku. Dceru jsem rodila normálka na koze v polosedu a bylo to pro mě mnohem míň pohodlný,protože u nás v porodnici nemají opěrky na nohy, takže musíš ležet a držet si nohy a do toho tlačit.Asi nemusím vykládat jak blbě se ty nohy držej přes obrovskej pupek a ještě s mokrejma spocenejma rukama 🙄 Ale holka byla taky venku rychle, protože když jsem hupsla na stůl, tak nejenomže jsem byla zcela otevřená, ale holka byla už úplně sestouplá a dorotovaná - opět jsem předtím byla hodně ve stoje a nebo na balónu a řídila se instrukcema PA z prvního porodu - ikdyž je to hodně bolestivé, nepříjemné a člověk by se na to nejradši vyprd, tak se snažit dát nohy od sebe a kroužit pánví!Dítě pak lépe a snáz dorotuje a sestoupí. Každému ale vyhovuje něco jiného a nemá cenu se nutit do porodu v dřepu, když je ti to nepříjemný a stejně tak nopak.Spíš mě jen zaráží, že je spousta porodnic (většina), kde nechaj ženskou trápit v leže na koze aniž by pouvažovali jestli by ji nemohla jiná poloha pomoci. Pak jsou maminy, které tlačí třeba hodinu a pořád to nejde, bo je dítě vysoko a není dorotované. Ale nic s ní nedělají, nezkusí ji postavit, posadit, dát na čtyři, ale prostě ji nechají ležet s tím, že jednou z ní do dítě prostě vyjít musí 😒

mamidani
5. bře 2009

Holky přikláním se k tomu co napsala Konja.Každé vyhovuje jiná poloha.Já rodila v leže a malá za mě vyklozla už po třetím zatlačení,takže fofr.Ptaly se mě,jestli chci rodit na stoličce,ale já bych se na ní neudržela 😀 takže klasika v leže,i když já jsem se při tlačení dokázala zvednout až do sedu....a jak říkám-tři zatlačení a malá plakala na světle božím 😀 😀 😀 😀

krista
19. bře 2009

momin • 39tt • Dnes v 09:01
Zdravim.. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Pry je na to nejaka specialni zidlicka... Dost nad tim uvazuju.. Muzete nekdo srovnavat s porodem v leze? Co bylo lepsi?

konja • 2d • Dnes v 10:35
momin: je tu diskuze přímo k porodní židliřce, ale nevím přesný název a nemůžu ji najít 😒 Takže stručně - porodila jsem na porodní stoličce kluka, bylo to super, o 1000% lepší a pohodlnější než v pololeže. Dítě jde snáze ven, pomže ti gravitace. Každému ale vyhovuje něco jiného, chce si to vyzkoušet a také zjistit zda ti to v porodnici opravdu umožní. Většina porodnic ji má a v "reklamních" informacích ji uvádí, ale nerodí na ni! 99% porodů se děje na koze. Takže asi tak 😝 Určitě se na ni v porodnici zeptej a chtěj si ji vyzkoušet. Nedej na rady personálu, sama se rozhodni 😉

slunicko552 • 1d • Dnes v 11:54
Ahoj tak já chtěla taky takhle rodit.Bohužel jsem musela celou dobu ležet na monitoru,protože malému přestávalo bít srdce.Ale můžu říct,že mi to vyhovovalo a na židličku jsem si ani nevzpoměla.Konja má pravdu,dej na své tělo a chtěj to co Ty chceš

momin
19. bře 2009

Jee diky!! 😉 v porodnici kam se chystam tu zidlicku maji ale pry na ni jeste nikdo nerodil. Tak mam trochu strach kdyz s tim vlastne ani ti doktori nemaji zadnou zkusenost... ☹

konja
19. bře 2009

momin: to je přesně ono, porodnice stoličky mají, ale neradi na nich rodí. A zkus přijít na to proč asi? Když rodička leží na koze, tak pan doktor/doktorka/PA před rodičkou stojí, ale k mamince na porodni stoličce by si museli kleknout a to se jim nechce 😝 😠 Je to škoda, já si to totiž nemůžu vynachválit. 🙂

ulidark
20. bře 2009

To video s tím porodem je fakt krásny. Taky bych chtěla rodit na stoličce, ale mám strach, že nevydržím mít pokrčená kolena. Ale stejně bych je v leže musela mít pokrčená taky ne? Mám je totiž párkrát operovaný (vazy, menisky, čéšky). Která je asi nejlehčí poloha pro nohy?

konja
20. bře 2009

ulidark: chce to si vše vyzkoušet. Rodit na por. stoličce není jako když sedíš na bobku, není to takový nápor na nohy, celou bahou těla sedíš. Zkus si sednout na nějakou nízkou stoličku.

lennus
11. lis 2013

Ahoj holky, jak to vůbec funguje, když chcete rodit v jiné poloze než na zádech či na koze? Jsou k tomu lékaři vstřícní? Mně ta poloha v zádech přijde taky dost nepřirozená. Máte zkušenosti, jak je to v pražských porodnicích? Mám rodit na Bulovce. Díky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru