Porod ve 33. tt

j4n4
18. bře 2018

Dobrý den, včera ve dvě hodiny ráno mi bez jakéhokoliv varování, bolesti břicha nebo třeba zad, praskla voda. Porod se rozběhl velice rychle a i přes snahu doktorů, se už nepovedl zastavit. V půl desáté se mi narodil 1700, gramový drobeček. Teď ležím na pokoji a malej je v inkubátoru. Jsem pořád myšlenkami s ním a modlím se, aby všechno zvládl. Hrozně se o něj bojím. Prosím, nemáte někdo zkušenost s dříve narozeným miminkem?

renuliena
18. bře 2018

Zkušenost jako takovou nemam, ale jsem detska zdravotni sestra..... 1700g je už vaha kdy děťátko všechno zvladne akorat kvuli termoregulaci musí být v inkubátore, pokud teda nemá jiné potize, nebojte se, vsechno to oba zvladnete, akorat tam pobudete déle než kdyby jste rodila donosene dítě, držím moc palečky, ať jste oba v pohode a brzo doma 😉

nikdo17
18. bře 2018

Ja taktez rodila ve 33.tt. z duvodu preeklampsie. Nulove prolutoky. Vaha mimca 1370gramu. V inkubatrou. Pres mesic v nemocnici. Sice byly nejake komplikace a potom jezdeni po ruznych doktorech ale hodne z nich nastesti ,,pouze,, z prevenrivnich duvodu ptz miminka narozene s vahou pod 1500 g jsou vice hlidane. Nastesti by se to vas tykat nemelo tak verim ze nebudou zadne komplikace a budete brzy doma. Je to narocne hkavne na psychiku tak drzim palce at to zvladnete. Pro me nejhorsi bylo kdyz me propustili domu a miminko ne. To bylo pro me psychicky hodne narocne. Ale dojizdeli jsme za nim kazdy den. Ale co jsem chtela napsat hlavne ze ted uz ma dva rocky a je vporadku. Je sice drobny...ma.10kg a 82 cm ale jinak je ok. Takze.nebojte vse dobre dopadne.

cuuza
18. bře 2018

Neboj,1700g je krásná váha a bojí se o svoje drobečky všechny mámy, toho se už nezbavíš ❤️🍀❤️

rickym
18. bře 2018

Kamarádka rodila ve stejném týdnu, chlapeček taky 1700 gr, letos mu bude šest a je to šikovný, zdravý kluk. Držím pěsti, je to náročné, ale věřím, že to bude dobré❤️🍀

j4n4
autor
18. bře 2018

Moc všem děkuju. Trochu jsem se uklidnila.. Ale teda ty moje hormony mi dávají zabrat. 😀

lalen1
18. bře 2018

@j4n4 taky mi v tomhle tydnu hrozil porod a dr uplne klidny, ze je to ok tyden, kdy je mimi uplne v pohode!! Ja vyjukana a dr, ze zadna trága 🙂

wimbledon78
18. bře 2018

Ja rodila 29tt, 1340g. Doktori rikali-vydrzte aspon do 31 tt.. no nevydrzela. A holcicka je v poradku 😊 33tt je uz pekny. Jen se malicky “dopece” v inkubatoru a bude to vsechno v poradku, uvidite. Na termin porodu budete doma. 😉

mari90
18. bře 2018

Ahoj, ja rodila ve 33tt, dcera mela 1750g, stihly mi pred porodem pichnout kortikoidy, takze na ventilaci byla asi jen dva dny, vse bylo ok, jen na neonatologii jsme byly 32 dni, protoze nechtela jist, pote jsme do cca pul roku cvicily Vojtovku, jinak je diky bohu zdrava

j.a.n.i
18. bře 2018

@wimbledon78 Pokud je ve velké nemocnici, kde mají s nedonošenci zkušenosti a dítko bude přibírat a neobjeví se nějaká komplikace, tak bude doma možná už za 3 týdny...

2hanah
18. bře 2018

@j4n4 My jsme 34+2, trochu větší piplačka, ale jinak už normální miminko. Buďte úplně v klidu, v tomto týdnu už má zralé plíce a to bývá největší problém. Bude hlavně více spinkat, tak se trošku nadřete s krmením ho vzbudit, ale vše zvládne.

adripolo
18. bře 2018

@j4n4 Dobrý den,také jsem rodila jako vy,překotný porod jen s tím rozdílem že mi stiahli dát kortykojdy na dozrání plyc malé.Byli jsme ve fakultce na Lochotíně v Plzni.Neonatologie je tam na výborné úrovni.Porodní vaha 1950 g.Nemusela být v inkubátoru ale jen na vyhřívaném lůžku.Domů jsme šli po šesti týdnech.Nechěla sama jíst ale nakonec se rozjedla a mohli jsme jít domů.Budeme slavit drůhé narozeniny.Vše bude dobré,uvidíte.Já každé krmení brečela,že se zase nepřisála,neměla jsem mlíko asi z nervů.Bylo fajn,že jsem nohla být celou dobu ubytováná a sní.nejdříve na pokoji matek pak jsme byli spolu už do konce na roomingu.

lucisuska
18. bře 2018

Já rodila 31+6, malý má půl roku a všechno je v pořádku (ťuk, ťuk, ťuk). Cvičili jsme vojtovku, ani tu už nemusíme. Vážil 2200 g a teď má 8 kg a vypadá jak půlroční miminko. Opravdu se nebojte, všechno zvládnete. Hlavně buďte kvůli němu silná a věřte, že bude všechno v pořádku. 🙂

katmir
18. bře 2018

Já jsem rodila 34+1, malá měla 48cm, 2800g, ale i když měla váhu normálního donošeného miminka, byly jsme v porodnici do 37.tt
Poté nám více hlídali očíčka, a cvičily jsme vojtovku, chodit začala v 15.měs, což je normální. Teď ji je 13 let a je úplně v pohodě. Nic méně, teď čekám třetí, a už od 11.tt mi tvrdne bříško.
Ale neboj, pracovala jsem na resu, kde jsme měli 25.tt a 33.tt se tam bral jako lehká nedonočenost. Držím palečky

astyna
18. bře 2018

Mě se narodil syn v 36+2, váha 2450 gr, délka 46 cm, vše naběhlo hezky. Nyní je z něj už 8m puclík (8kg, 75cm) 🙂 Týden jsem ležela v porodnici s odtokem plodovky v 36.tt, domů mě už nepustili, porod se rozběhl sám.

swetlusska
18. bře 2018

Neboj se, mě se narodil z ničeho nic v 32 týdnu klučík, měl pod 1700g, bála jsem se hrozně, nevěděla jsem o předčasném porodu nic a ani co mě čeká......Zvládli jsme všechno, za 4 týdny byl semnou na pokoji, za další týden doma, doma jsem konečně začla i kojit 🙂 a pak začal neskutečně jíst a růst a za rok je větší než děti okolo. Je fakt, že jsme hodně museli cvičit, měl ze začátku i anémii, tak se hlídala krev, oči, cvičení a v pohodě, cca do roka se to srovná. Držím palce 🙂

pejskyne
18. bře 2018

Přidávám se s optimistickými vyhlídkami. Prvního syna jsem porodila v 34. týdnu, chvíli trvalo, než ustálil termoregulaci a pak měl dlouho novorozeneckou žloutenku, takže byl spavý a papal po troškách, ale jiné problémy neměl a byl naprosto zlaté, většinou dobře naladěné miminko. V porodnici jsme byli do ukončeného 36tt. Dnes je to úplně normální tříletý rošťák.

kaculka2014
18. bře 2018

Ahoj neboj se. Vše bude v pořádku. Vím že je to těžkého ale zvládnete to. Já porodila dceru 35+1 2190g měsíc v porodnici , hned po porodu zjistili že má zápal plic , neměla jsem vodu skoro od 6 mes. Zvládli jsme to . Ted ji jsou 4 a je to sikulka . Posilám mnoho sil , štěstí a zdraví.

pida_peta
18. bře 2018

@j4n4 ahoj, narodila se mi holcicka v 33+0 mela 1880g A 45 cm 15dni byla v inkubatoru a po 23dnech nas pustily z porodnice. Po mesici jsem i plne kojila. Do te doby jsme dokrmovali flaskou. Dnes je ji skoro 16mesicu a je.to sikovna holka ktera vse dohnala a uz v 10mesicich ji vyradil neurolog 🙂 ...nekdy to bylo slozite a vycerpavajici, ale ten drobek za to stoji. Takze vam obema drzim palce at jde vsecho dobre dopadne 🙂

priefi
18. bře 2018

@j4n4 znama pred nedavnem porodila ve 30tt a mesic bylo mimi v inkubatoru, 2 tydny na pozorovani s maminkou v nemocnici a uz skoro mesic je doma. Prospiva a je v poradku. U Vas taky bude miminko v poradku 😘

2hanah
18. bře 2018

My se narodily 34+2 + těžké přidušení, inkubátor jen asi 3 - 4 dny, po 12-ti dnech jsme šli domů, hrozně šikovné a silné miminko, vše zvládnul výborně, dneska je z něho chytrý 10-ti letý kluk, tenkrát při nás stáli všichni svatí, ta miminka jsou naštěstí obrovsky odhodlaná zvládnout i nemožné.

sviva
18. bře 2018

Máme teď v rodině dvojčátka ve 27. týdnu, zatím to vypadá na okolnosti pozitivně a jsou to bojovníci, šikovní a stateční, včetně maminky. Kamarádka v listopadu dvojčátka ve 29 týdnu a daří se jim od začátku i přes náročnou situaci báječně. 33 týden a 1700 je brzy a strach je přirozený. Obávám se, že už nepřejde. O dceru ho mám neustále i když byla až 40+2. Hormony jsou taky peklo, ale určitě to oba zvládnete. Držím vám palce a přeji miminku hlavně zdraví.

papucka_27
18. bře 2018

Zrovna mi tu kolem pobíhá jeden šikovný, zvídavý předškolák, který se narodil 33+6tt;) Do 36+0tt musel pobýt v porodnici, pár kontrol navíc proti donošeným miminkům. Držím palce a věřím, že to zvládnete, vím, že je to náročné nemít malého u sebe, chodit koukat k inkubátoru, ale maminky zvládnou všechno;) A ti malí bojovníci snad ještě víc;)

eva_marie
21. bře 2018

ahoj, ja jsem rodila 33+6, 32+3 mi odešla hlenova zatka ačipek se zkratil a otevřel, stačili mi pichnout kortikoidy, takže, když jsem rodila 33+6, tak mala dychala sama a v inkubatoru byla asi jen 1,5, jak rekla doktorka - na doleštěni 🙂 Váhu měla 2320g a merila 47cm. prvni 2-3 mesice v podstate jen spinkala a jedla, vzhuru byla vzdycky tak pul hodky a pak spinkala 🙂 ted ma 11 mesicu a je ve vporadku. pravdepodobne budete chodit na kontroly do rizikove poradny mozna dostanete nejake rehabilitace, budete chodit pravidelne na neurologii a proste vas budou sledovat vic nez normalni deti, coz muze byt zpocatku stresujici, ale zvyknete si na to. budou furt porovnavat tabulky, vy na ne vubec nehledte, deticky maji svuj cas 🙂
hlavne ted, chodte poradd za malym, muzete sedet u inkubatoru a bud mu neco povidat nebo ho uz i kolkankovat, s malou jsem sedela hodiny ja do pul pasu naha, ona jen v plince a prikryta mekouckou dekou, abych ji"donosila"...temhle miminkum dela moc dobre kontakt a noseni...prvni 3 mesice jsem nic nedelala, jen malou chovala, krmila ji, s domacnosti holt pomahal muz.... z intermedianu jsme odchazely po 16 dnech, az byla mala plne kojena...niceho se nebojte vse bude vporadku...HLAVNE malou neporovnavejte s jinymi miminky a do vyrazeni z rizikovky korigujte vek 😉 drzim palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru