Porod ve vodě či na sále, co je lepší?

ets
6. únor 2014

Ahojky jsem prvorodička a podle toho co čtu se porodu strašně bojím, jelikož mi je špatně u braní krve.Chtěla jsem se zeptat jestli je lepší rodit ve vodě nebo na sále.Co jsem četla v různých knížkách , tak porod do vody je o trošku méně bolestivý.Jenže nevím co všechno to obnáší.

radova23
6. únor 2014

To se sice pise ale nekomu v tech bolestch a kontrakcich se dela spatne,takze ab jsi nakonec. Na zacatku druhe doby porodni nechtela jit ven a ver ze v tech bolestech vylejzat z vany nic moc . . .

petrajurinova
6. únor 2014

@ets no já si celkem po svých zkušenostech nedovedu představit, že bych měla nějakou část porodu (natož celý) strávit ve vaně nebo nějakém bazénku. V průběhu první doby porodní jsem vesměs pořád chodila, nebo postávala v polopředklonu, pokud už jsem ležela tak na boku (což by se ve vodě asi nedalo). A i v začátku druhé doby porodní jsem stála a jen se opírala o porodní lůžko a začínala rodit ve stoje, i když později (když se objevily komplikace) jsem si lehla.

asenberuska
6. únor 2014

ahoj, já jsem u prvního porodu měla na porodním sále vanu a moc mi pomohla,měla jsem takové bolesti,že jsem omdlévala,tak jsem si lehla do vany a manžel mě sprchoval a ta teplá voda mi moc pomohla,ale rodit jsem pak rodila normálně v leže na posteli,nedokázala bych si to v té vaně ani představit.

tiburcia
6. únor 2014

mě pobyt ve vaně dělal moc dobře a kdybych nemusela rodit pod monitorováním ozev miminka, rodila bych určitě do vody 😉

liss_durman
6. únor 2014

@ets Neboj, já taky byla citlivka na odběry krve, omdlévala jsem. Ale kvůli Leidenu mě v prvním těhu hrozně sledovali a na krev jsem chodila neustále. Nakonec jsem si zvykla 😀 Ale asi to ani nesouvisí s těmi odběry... Prostě porod je úplně něco jiného a každá v sobě máme zakódováno, že to dokážeme. Musíš akorát poslouchat sebe a své dítě a společně to zvládnete v pohodě, uvidíš. Dopředu jde jen těžko říct, jestli ti porod do vody vůbec bude v té chvíli vyhovovat... Vůbec se tím nestresuj a ono to bude dobré, ať už na sále nebo ve vodě. Já byla prakticky celou dobu na sále a pohoda. Držím palce 🙂

miranda77
6. únor 2014

... to asi podle toho, jak to budeš cítit. Já se ve vaně necítila bezpečně 😉

kajalka
6. únor 2014

@ets Hele, čím víc se ho budeš bát, tím to bude horší. Nečti hororový story, ale začni pracovat na svojí psychice, ať jdeš rodit co nejvíc v pohodě. A za mě do vody ne, není se tam o co pořádně zapřít, byla jsem nakonec ráda, že jsem z vany vylezla a mohla být na lehadle.

ujuuju
6. únor 2014

přesně jak píše kajalka čím víc se budeš bát tím to bude horší mluvím s vlastní zkušenosti ☹ mě šíleně pomahala voda bolest byla o poloviny menši takze jsem sedela ve sprse skoro celej den 🙂 a stejne při mem strachu malá ne a ne na svět plno komplikací a musela jsem na cisaře.Tak si říkám jestli jsem si to sama nezavinila☹ takže opravdu se neboj bolest to sice je ale dá se vydržet🙂 Čeká mě druhý porod v cervenci ale uz vim do čeho jdu a ten vysledek stojí oparvdu za to.Přeji ti aby jsi to mela rychle za sebou 🙂 a ta voda mi moc pomohla

ujuuju
6. únor 2014

z vlastni

androvamilada
7. únor 2014

Ahoj. Ono se nikde v Čechách podle mě rodit do vody nedá. Vrchlabí nedávno zavřeli. Ale není se čeho bát. Jsme silné ženy🙂 Udržuj se v kondici, je to celkem náročný fyzický výkon, ale jak se říká v dokumentu, co jsem si před porodem pouštěla - ženské tělo je na to uzpůsobeno s důstojností. Každá z nás na sebe může být hrdá, že přivedla na svět svoje dítě. Ať to dopadlo jakkoliv, všechny jsme se snažily ze všech sil.
Pusť si ukázku - holky tam rodí a nic je nebolí 😉 Nechápu, jak to pořídily, ale je to krásné 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=jIo1BxdliTA
ets
autor
8. únor 2014

Moc vám všem děkuji.Snažím se cvičit abych byla v pohodě.Přeci jen jsem x let tancovala a teď mi to strašně chybí 😢 , ale myslím si že jsem díky tomu trochu pružnější.Možná i díky tomu se mi nikde nedělají prasklinky 😀 .No já budu rodit v Třebíči a tady se prý dá rodit i ve vodě, ale nikdy jsem tam nebyla a máme to tu prý spravené, tak uvidíme co mi řeknou až se půjdu domluvit co budu potřebovat sebou.

fly80
8. únor 2014

já si to ve vaně neumím představit. měla jsem jí na sále, dokonce jsem zkoušela, ale dělalo se mi tam zle a ještě k tomu mi vůbec nevyhovovala ta poloha, bolesti pak byly větší.
pro mě bylo nejlepší chodit a pak jsem se ve stoje hodně opírala třeba o okení parapet nebo porodní židličku.

lorreine
8. únor 2014

Je uplne jedno, ci sa Ti robi zle pri odberoch, porod je nieco uplne ine. A mozes si precitat hromady kniziek, nazorov pribehov...ale pokial nezazijes, nebudes vediet, co to je. Ja som "vodny" typ. Vodu milujem a uvolnuje ma. Takze som logicky chcela porod do vany. Mala som rodit vo Vrchlabi, ale nakoniec sme sa z Prahy prestahovali do Ostravy, takze tato moznost odpadla. Mala som porod vyvolavany a nakoniec to bol taky fofr, ze oddelit porodne fazy je tazke. Kazdopadne mi ale sprcha nerobila dobre. Nejak mi pri kontrakciach ta voda vadila. Doslova Ti poviem, ze som vtedy nepocula vlastne telo a jeho signaly. To je podla mna najdolezitejsie. Ja som sa udrziala v kondicii, cvicila som s EPI-NO a ostatne som nechala prirode. Rodila som v polosede, zapreta rukami a nohami. Tak mi to bolo prijemne. Zaverom teda napisem, ze som riesila rovnaku dilemu a vyhrala vyssie popisana poloha "nasucho". 🙂

gosa22
9. únor 2014

kamarádku porodní asistentka mi radila, ať rozhodně nevolím vodu! Je to nebezpečné zejm. z hlediska infekcí, taky voda nemusí každému vyhovovat a souhlasím, že lézt v bolestech z vany je šílenost...zlatý sálek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru