Porod velkého mimča. Máte s tím zkušenost?

klararas
20. čer 2007

Ahoj holky, sice je to blbá otázka, kor u mě, která má už dva porody za sebou ale.....
Mám dvě holky, které měly porodní váhu 2500g a 2300g, teď jsem ve 31tt (zítra začínám 32tt). Včera jsem byla na prohlídce a malej už váží 2400g a to máme ještě pár týdnů dokonce. Od poslední prohlídky přibral (po 4 týdnech) 1400g.
Gynekoložky mi řekla, že minimálně bude mít 4kg, takže jsem z toho trošičku nervózní, myslím tím z porodu. Nicolka měla 2500g a já jsem byla potrhaná až za ušima. Na dvakrát mě museli nastříhávat.
Jsem moc úzká v pánvi. Ptala jsem se doktorky, jestli by to bylo na císaře, ona mi řekla, že v mém případě ano, ale hodně záleží na porodníkovi. A jelikož budu rodit ve Svitavách, kde místní pan primář je odpůrcem císaře, tak to asi bude problém.
Měla nějaká z vás tu samou zkušenost, že jedno dítě jste měla maléa druhé velké?

misulka101
20. čer 2007

ahoj klaras,tak v mojom pripade boli obidve babtka dost velke,maly mal 3950g a druha dcerka mala 4700g rodila som obidvoch prirodzene pri malom som bola tiez dotrhana ako ty hovoris az za usami lebo som nizsieho vzrastu a ani panvu som nemala dost siroku alepri malej to islo ovela lepsie bola na 3 potlacenia vonku

dygab
20. čer 2007

Ahoj, snad ti reknu za par dnu vic, ale .......V patek jdu na vyvolani porodu. Nase holcicka nam trochu prerostla vsechny mozne tabulky. Pred 14 dny mela 4 kg, v tuto chvili nevim, ale rozhodne jeste povyrostla. Ted se ji nechce moc ven, ale právě kvůli velikosti pry uz ven musi. Podle porodniku to zkusime normalni cestou a teprve pokud to nepujde, tak pristoupi k cisarskemu rezu.

dorotka
20. čer 2007

ahojky ja som mala povodnu vahu 50kg panva sa mi rozsirila posledny mesiac a mala v pohode presla porodnymi cestami museli mi sestricky pomahat ale preto ze som nevedela tlacit tlacila som si do tvare a mala som k tomu nadchu mala mala 3800g

elliana
20. čer 2007

mne lekarka povedala, ze najtazsie je porodit hlavicku, potom je to uz lahsie, nezavisle od hmotnosti plodu

elliana
20. čer 2007

a este nieco...ta hmotnost zistovana pocas tehu sa nemusi rovnat porodnej hmotnosti dietata...u mna bola predpokladana hmotnost o 400 gr. vyssia, ako porodna

tweety22
20. čer 2007

klararas, pokial ti mimco merali ultrazvukom tak by som sa na to nejako nespoliehala vzhladom nato, ze mne hovorili od zaciatku, ze maly je o 2.tyzdne vacsi a den pred porodom mi povedali vahu okolo 3,5kg (rodila som zac. 38tt) a maly mal nakoniec 2850g, takze sa riadne sekli 🙂

melory
20. čer 2007

mne pri prvom tiez zle odhadli velkost ze 3.5kg a mal 2.8kg ale zas pri stelke naopak ze bude mat 3.5kg a mala 3.9kg. mne sa paradoxne rodilo ovela lepsie to velke babetko.

mikca
20. čer 2007

ahoj klaras já měla první relativně male3450 ale druhé byl poměrně obřík 4050g rodila jsem normálně, ale řeknu ti že v tom není moc velkej rozdíl, jen je to o něco větší "tlačenka" 🙂 ale dá se to zmáknout.asi nejhorší jsou ramínka, mě dva dny před porodem malého zvžili na 3600g a vylezl 4kiláček tak nevim kde byla chyba.ale zmáknout se to dá i přirozeně 🙂

klararas
autor
21. čer 2007

holky mooooc vám děkuju, že jste mě trošičku uklidnili, snad to všechno zvládnu. Já jsem totiž hroznej panikář a ze všeho dokážu být vyděšená, jak malé dítě. V krajním případě mě snad doktoři nenechají na holičkách 😀 , ještě jednou moc díky vám všem

majka07
21. čer 2007

klararas, já měla malou 4750 g ale měla jsem císaře, normálně bych prý neporodila, paní od vedle co tam byla měla malou 4700 g a rodila normálně, měla širokou pánev já bych prý tak rodit nemohla. Paní byla hodně nastřižená ale říkala, že to bylo v pohodě a aj tak vypadala 😉

girl.misel
21. čer 2007

ahoj malá měla 4050g a porod byl rychlý a bezbolestný jen mi musely nastřihnout ale to sem vůbec necítila.myslím že se neni čeho bát

xara
21. čer 2007

Ahojky,
mě na UTZ odhadli váhu mimča na 3400g a měla 3600g!Takže tak průměr.Ale Sára měla opravdu velikou hlavičku (po tátovi 😀 ),prý snad největší z celého oddělení! 😒 Porod byl boj,ale zvládly jsme to,nastřihnout mě jaksi nestihli,tak jsem se roztrhla na dvě strany.Ale zahojilo se to celkem rychle a po roce už ani nevím jaká to byla bolest! 😉

orisek1
21. čer 2007

klararas, naše mimčo mělo při narození rovné čtyři kila. Taky mám úzkou pánev, takže mě poslali na biometrii, aby se zjistila velikost dítěte před porodem, protože městrašili, že pro mě hraniční je tak 3800g. bohužel se taky sekli a ujisitili mě, že mimčo bude tak 3500. porod byl s epidurálem celkem v pohodě, sice mě nastřihli i jsem se roztrhla uvnitř i venku, ale 3 týdny po porodu už sedím 🙂 Osobně si myslím, že je lepší zkusit porod přirozeně, a když to nepůjde, tak ti císaře stejně udělají. Ty bolesti po císaři jsou asi nesrovnatelně větší, než stehy po nastřižení

linn
21. čer 2007

Ahoj Klararas, nas chlapecek mel porodni vahu 4150g a to se narodil 10 dni pred terminem. Odhad hmotnosti mi nestihli udelat a byla jsem rada, zbytecne bych plasila. Pred tehu jsem mela 54kg. Narodil se normalne a to mel i hodne velkou hlavicku. Nastrizena jsem byla hodne, ale zahojilo se to perfektne a sedet jsem mohla hned druhy den. Takze neboj, drzim palce, at je vse v pohode 😉

kate77
22. čer 2007

Ahojky,ja mam taky hrůzu z toho,že mimi bude velké,protože já jsem byla velká,ségra mela až 5 kg a maminka mela hodne tezké porody.Na UTZ jsem byla ve středu a ptala jsem se,jestli ví kolik váží,tak prej nevedí to určit přesně,tak nic nevím,jen se bojím.Moje mamča mela kleštový porod a doted mám následky...

mikca
22. čer 2007

ahoj kate, určit se to přesně asi nedá, ale orientačně určitě. tak na tom trvej. ale pokud by mělo být mimčo nějak velké, určitě tě na to gyndař upozorní. moje mami měla 4 porody a všechny dost těžké, a já i mé sestry měli porod dobrý. já rodila obříka jen 4 hodky nestihli udělat nic, takže tuto si vůbec nepřipouštěj vůbec to nemusíš mít jak tvá mamča 😀

linn
22. čer 2007

Kate, ono to nemusi byt pravidlo, ze budes mit velke mimco, to nase bylo prvni v rodine pres ctyri kila 😉 .Ale jinak souhlasim s mikcou.

kate77
22. čer 2007

Jé,tak děkuji za podporu..uvidíme..to je fajn ,ze to nemusí být pravidlo🙂

loren
23. čer 2007

no nasa mala mala 3910 g a poriadne som sa zapotila 😉 dotrhana atd .ale fakt ani tak nezalezi kolko vazi ale aky ma priemer hlavky nasa mala 38 cm to sa uz tazsie vytlaca 🙂 po porode som povedala nikdy viac ale uz ma to prechadza a o take 2 roky by sme chceli dalsie 🙂 aj ked sa budem bat aj tak to stoji za to 😉

prochi
23. čer 2007

Souhlas s Loren. Nezáleží až tolik na váze jako spíš na průměru hlavičky. Náš malej měl 3600g, což je takový průměr, ale zato hlavička 38cm. Už když vyklouzl ven, tak doktor říkal, že má velkou hlavičku a vůbec se proto nediví, jak jsem dopadla (volal si na mě příslužbu a šití trvalo přes hodinu).
U mě vůbec nefunguje, že čím je to dýl, tím zapomínám, spíš mám z toho čím dál větší trauma a už nikdy to nechci zažít ☹ Ale nemyslim porod, to se dalo, spíš to hojení... ☹

escada17
23. čer 2007

ahojte, mne povedali, ze by som prirodzene neporodila ani 3 kilove babatko. prva dcerka sa narodila 4 dni po termine a vazila cez 4, 60 kg - hlavicku si teraz nespomeniem na cm, len na inch. 😕 ale bola velkaaaa a nam sa sekli asi 3 rozdielni lekari, ze mala je medi 3- 3,30 kg ( 5 ni pred porodom to tvrdili ) a v den porodu, ze ma 3,5 kg, takze dost mylne..teraz som v 30 tt a uz sa tesim na cisarsky, to tlacenie pri prvej ( neuspesne ) by som zazit uz nechcela. Ja s myslim, ze velke mimi rodit normalne je strasny risk.

zuz11
23. čer 2007

moja kamoska porodila prirodzene pred tromi dnami babu ktora vazi 4,64kg, takze vsetko sa da, len ze mala viac stichov ako ine 🤐

escada17
23. čer 2007

ja viem, ze sa da...ale nie kazdemu...inak vedela, ze bude take velke babo? prve?

kate77
24. čer 2007

mne ted říkali na UTZ min týden,že hlavička má 33cm-ale do 16.srpna je dalekoooo.Muj Dr.říkal,že to byl poslední UTZ,pak od 36.týdne so chodí na poradnu už jen do porodnice,tak snad ho tam taky dělají aby viděli,obvod té hlavičky🙂

mimakro
25. čer 2007

Prvý syn mal 3830g, dcéra 4000g(ja mám 166cm 65 kg). Určite sa dá prirodzene porodiť aj väčšie bábo, všetko však závisí od vedenia pôrodu a od trpezlivosti lekára. Pri malom mi kázali tlačiť, tlačiť, tlačiť, ešte aj sestrička mi tlačila na brucho. Síce ma nastrihli, ale ešte som sa aj natrhla(museli mi šiť konečník). Druhýkrát to bolo lepšie-tlačiť, predýchať, trochu tlačiť. Nemuseli ma ani nastrihnúť a nebyť hematómu na labiu(hlavička bola veľká, ale neviem, koľko), tak by som mala iba dva ozdobné stehy. Podľa USG by som sa neriadila. Druhý mal byť jasný chlapec a bola baba. Keď sa sekli v pohlaví, môžu sa aj v hmotnosti. Na USG merajú dĺžku stehennej kosti a priemer hlavičky. Tuk bábätka nemerajú. Bábätká môžu byť 55 cm a majú 3 kilá, alebo 50 cm a majú 4 kilá(ako to moje). Neboj sa, dobre to dopadne.

ramzesa
25. čer 2007

so mnou lezala mamicka, ktora uz mala tretie babetko a malo byt mensie, tak ju dr. ani nenastrihol. A dievcatko vazilo okolo 3700-3800 g ak nie viac. Sili ju,ale sedela skor ako my ostatne.

hanah_2002
25. čer 2007

Ahoj, můj prcek měl 4350g a rodila jsem přirozeně.Sice mi dal zabrat, ale dá se to zvládnout. V den porodu dělali odhad váhy a říkali, že bude mít max. 3800g. Takže se na to nedá moc spoléhat.

misan
25. čer 2007

Ahoj Kate77, přeji hodně síly ,určitě to zvládneš, mě se toto téma netýká, Adámek měl 2700g a 47 cm, ale má kamarádka měla teď klešťový porod a moc se bojí následků, ty jsi o nějakých psala, pokud to nevadí, můžeš napsat, co by ji mohlo potkat, díky ,je taky vyděšená.

ramzesa
25. čer 2007

ano, ten odhad nie je presny, mne na poslednom UZV vraveli,ze 2500 g bude mat urcite a este vselijake odchylky hlavicky a noziciek vysli a malicka sa narodila v poriadku a mala 3200 g.

kate77
26. čer 2007

Ahoj Misan,psala jsem ti i na IP,ale musím to trochu doplnit-nějak mi uniklo,že mimi kamarádky je už na světě🙂Ty následky se projevili ihned-poškozené nervy jedné končetiny-takže ochrnutí-ale kamarádka už porodila,takže tohle by zcela určitě už věděla-myslím,že může být v klidu.A navíc:i pro ostatní bylo to před 30lety.Bohužel mám předsudky a strach,ale vy : kdyby jste to museli absolovovat- kleště nebo zvon,tak dnes o tom píšou,že je to pomoc-pro velké mimi,pro maminky,které jsou už vyčerpané a taaak.Já to ale odmítám...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru