Porod velkého mimča. Máte s tím zkušenost?

klararas
20. čer 2007

Ahoj holky, sice je to blbá otázka, kor u mě, která má už dva porody za sebou ale.....
Mám dvě holky, které měly porodní váhu 2500g a 2300g, teď jsem ve 31tt (zítra začínám 32tt). Včera jsem byla na prohlídce a malej už váží 2400g a to máme ještě pár týdnů dokonce. Od poslední prohlídky přibral (po 4 týdnech) 1400g.
Gynekoložky mi řekla, že minimálně bude mít 4kg, takže jsem z toho trošičku nervózní, myslím tím z porodu. Nicolka měla 2500g a já jsem byla potrhaná až za ušima. Na dvakrát mě museli nastříhávat.
Jsem moc úzká v pánvi. Ptala jsem se doktorky, jestli by to bylo na císaře, ona mi řekla, že v mém případě ano, ale hodně záleží na porodníkovi. A jelikož budu rodit ve Svitavách, kde místní pan primář je odpůrcem císaře, tak to asi bude problém.
Měla nějaká z vás tu samou zkušenost, že jedno dítě jste měla maléa druhé velké?

mikca
24. črc 2007

ahoj mirka ,mě taky nic neměřil a porodila jsem 4kiláčka a manžel se hlásí přímo v porodnici až budete rodit 🙂

dannynka
24. črc 2007

ahojte.ani mna doktor tiez nemeral a narodila sa mi 3950kg a 53 cm dcera....
aj mi doktor povedal "na to ze je to prve dieta bola dost velka" ale poviem vam ze na 3 zatlacenia bola vonku ani neviem ako.....

betka1
25. črc 2007

Moj muz mal po narodeni 5.5kg a narodil sa v termine. Ja len dufam, ze to nie je dedicne. Vraj sa narodil s fialovou otlacenou tvarou. Ale ako sa hovori "Velky zadok zaklad dobrej rodiny". Ja ten zaklad mam, tak dufam, ze aspon pri porode z toho budu vyhody. 🙂

jaul
2. srp 2007

Ahoj, chci vam napsat povzbuzeni ohledne VELIKOSTI mimca. Znama v praci ma 2 kluky (16 a 13 let).
1. porod byl pry hodne tezky, dlouhy, fakt to neslo, mimco normal kolem 3,60-80 kg, mela asi skoro 40 stehu 😢 auau
2. porod - narodil se obr, mel 5,80 kg 😲 a teda jen 46 cm, takze to musel byt fakt valec, pry takovy dite tam jeste nevideli. Mela planovanyho cisare, prislo to na ni necekane, jela do porodnice, odrodila klasicky, pry uplne v pohode a pry ji snad skoro ani nesili 😉
No tak pak se v tom vyznejte 😀

lienkah
10. srp 2007

ahojte...
ja som rodila pred 2 týždňami...narodil sa nám valibuk 4,22kg a 55cm.
Nie som ani šitá ani strihaná...a chcem povzbudiť baby, ktoré idete rodiť a máte ochotných manželov...naštudujte si na nete masáž hrádze..fakt to pomáha, my sme masírovali hrádzu a malo to aj výsledok, v pohode som si mohla sadnúť po pôrode a na druhý deň som už aj celkom dobre chodila a tak.Len je treba, aby Vám to masíroval manžel, lebo sama si to žena poriadne neurobí...
Ak sa nám podarí, tak možno manžel napíše nejaký postup na tú masáž...ono to síce trochu bolí, keď sa to masíruje, ale stojí to za to...náš drobec-valibuk je toho príkladom... 🙂

malena
19. srp 2007

Ahojte dievcata, v 6-mes. mi primar nariadil kludovy rezim,lebo som sa zacala otvarat 😢 Zlakla som sa a doma som uz neprelozila ani slamku.Zabralo zda sa,mala som po termine a stale nic. Porod teda vyvolali,otvorila som sa len na 6 a potom nasadili vyvolavacku,bolo to strasne,hovorila som si,ze toto nemozem prezit, ale prezila a porod uz bol rychly, narodilo sa mi krasne 3.8kg dievcatko.Pozasivana som bola riadne a este mi vysla aj zlata zila, mesiac som sedavala na plavacom kolese 😀 ,inak odporucam. Inak dcerka mala 1x omotanu pupocnu snuru okolo krku a z prepustacej spravy som sa dozvedela,ze pravu ruku pri porode mala vztycenu 😨 No prosto sa hlasila na svet 🙂 Teraz ma pol rocka,ja uz som aj zabudla,ze som rodila. Myslim,ze priroda tak zariadila, aby sme pozabudali 😉

januskaababoo
24. srp 2007

Ahojte holky...

...mala sla 14 dni po terminu, chtela jsem rodit klasicky, ale bohuzel jsem se neotvirala a mala furt nechtela ven, tak na vyvolavacku...propichnout vodu...dalsi kapacka a dalsi kapacka...rodila jsme 20 hodin, coz jsem si v tu chvili neuvedomovala, byla jsem v takove mlze a rozdychavala jsem to...docela to slo, opravdu...pak byla vymena lekaru...pet hodin pred prichodem Elis jsem uz doktora prosila at to ukonci...byla jsem vycerpana, at me veme cisarem...monitor byl v poradku, Elishka byla fajna, tak me nechali jeste trapit, no a pak jsem sla tlacit...na 3x a nic, pak me teda zacali holit a slo se...mala mela 4,30kg a 53cm. I kdyz to bylo tezky, bylo to super i s tema bolestma...horsi pro me bylo sestinedeli...ale to je na jine tema...nebojte se velkych miminek, stejne musi ven...

numa
1. led 2008

Ahojte, moj maly mal porodne miery:4880g - 56 cm.Zvladli sme to a sme tu. Prirodzenou cestou... Teraz mame 6 tyzdnov 6400g a 62 cm🙂 Nebojte, dobre bude...

petruna
16. únor 2008

ahoj holky,
v patek mi bylo v poradne receno, ze se jim zda, ze mam velky mimco (podle bricha) a ze mam tedy jit pristi tyden na UTZ na odhad vahy. Ze pry kdyby bylo mimco moc velky, vyvolali by ho pred terminem.
Je tu nekdo takovy komu se to taky stalo ?
To ze je malej vetsi me moc neprekvapuje. Oba s manzlem mame kolem 180 a ja sama se narodila pres 4 kila. Muj dr. mi vahu nikdy nerikal, jen ze jsme asi o tyden vetsi nez podle MS....
Doufam, ze budu moct rodit prirozene, mam dost sirokou panev. Jen mam trochu obavy z vyvolavacky.

myschka
16. únor 2008

Já rodila taky normálně a malá měla 4350g 53cm 14dní po termínu, od začátku to doktor hlídal ale odhad váhy jsem měla podle utz 3,6kg a prej max 4kg 😀 😀 porod byl celkem v pohodě.Větší mimča mají prej větší razanci a dostanou se ven prej někdy líp než malinká mimi, alespoň mi říkal můj MUDr. a břichonení směrodatný, já měla obří i kvůli nadbytku plodové vody. Kamarádka neměla skoro žádné břicho(když šla rodit tak jí normálně na příjmu nevěřili 😀 😀 )a malej měl 4kg a 55cm 😉

very
16. únor 2008

Ahoj, i já přidám zkušenost..mám jedno mimi, lékaři strašili, že bude moc velké, stále ho přeměřovali..v porodnici na Slovanech..chtěli mě ještě před termínem hospitalizovat..
Šla jsem ještě do Stodské nemocnice a tam se mi 4 dny po termínu narodilo miminko skoro o půl kila menší než změřili v Plzni na Slovanech. Podotýkám, že přirozenou cestou, bez nastřižení či natržení..
Samozřejmě chápu tvoje obavy..do bříška ani ultrazvuk pořádně nevidí. 😖

petruna
17. únor 2008

taky jsem slysela, ze porod vetsiho mimca nutne neznamena problemy pri porodu. Znam par holek, co meli 4 kilova mimca a pry se jim rodila lip nez ty trikilova.... (maji srovnani), tak uvidime.
No jsem zvedava jaky budu mit odhad. I kdyz vim, ze to muze byt i pul kila nepresny. Dr. mi rekla, ze mam hodne plodovky a taky mam krivou pater, takze mam bricho takovy vytrceny, tak treba zas tak velky nejsme....

krista
3. pro 2008

khakika • 1d, 22tt • Dnes v 09:17
Ahoj holky, které jste rodily velké děti. Moje první miminko, holčička, měřila 4, 14kg, byla jsem hodně šitá, asi 36 stehů. Teďka čekám druhý mimčo, navíc kluka, který bejvaj větší a už teďka z toho mám docela strach. Máte některá podobný zkušenosti?

mysinka
3. pro 2008

Malý měl 4,7kg a 54cm, rodila jsem na prvorodičku docela normálně dlouho - asi 13h, bolesti velké i přes epidurál, ale vydržet se to dalo, a i když mě museli nastřihnout, nebylo to žádné drámo - 4 stehy, asi 3cm jizvička, po porodu jsem odešla normálně po svých na pokoj, normálně (i s jednou půlkou trochu zvednutou 😅) jsem seděla a všechno. Jizva bolela max. 14 dní po porodu, ted o ní vůbec nevím, ani při sexu 😉 Akorát teda pediatrička mě strašila, že druhé děti bývají větší, tak to potěš pánbůhí 😅 😀

alusha
3. pro 2008

ahojte, tak moj malicky mal 4070g, stale mi na UTZ odhadovali ovela mensiu vahu, max 3,5kg a narodil sa mi takyto velky chlap... mala som sice nastrih, aj som sa natrhla, porod som mala vyvolavany po 2 tyzdnoch prenasania, ale bol velmi rychly a nie velmi bolestivy... 😀

tannawe
3. pro 2008

ahojky...nas maly mel 4000gramu a 52 centimetru,nastrih byl tedy velky, ale jinak porod /tim ze byl druhy/ byl velmi rychly a v pohode...takze opravdu, i kdyz clovek ceka vetsi mimi neni treba se bat /nastrih se da prezit../ 😉

jarula25
3. pro 2008

ahojte tak nas malicky mal 4000g a 54cm 🙂 . 🙂 ...hned na ultrazvuku mi vravela doktorka ze to bvude väcsie babo a mala pravdu a pôrod??noo trval 13,5 hodiny ale dalo sa to vydrzat aj ma nastrihly ale mala som len dva stehy...maly bol prenasany dva tyzdne a plodova voda bola uplne zelena 😢 az som sa cudovala ze je vsetko v poriadku ale nastastia je vsetko ok 😉

siwike25
3. pro 2008

Ahojte aj ja som mala velke miminko 4500g a 56cm 😀 ale chvala bohu som rodila s cisarskym rezom,kvoli tehotenskej cukrovke a aj vysokemu tlaku 😀 .Porodila som presne na termin 😎

emilycavalier
3. pro 2008

Zdravim... no muj prvni syn mel 4500g a 52cm arodila jsem 48 hodin (spontalne) ale bylo nastrihnuti 25stehu vnejsich a vnitrnich bylo 20 jelikoz se maly ke konci porodu moooc tlacil ven, tak me vnitrne rostrhal..ale byl to nadherny pocit mit maleho v naruci.. no a me druhe miminko dcerka se narodila letos v srpnu a opet byla macik... mela 4100g a 53cm.. porod uz nebyl tolika zdlouhave" jen" neco kolem 19hodin.. opet bylo nastrihnuti ale "jen neco "kolem 15ti stehu... ale rekla jsem si .............. jdu do toho...chceme jeste jedno...reknete mi jako zeny... znate hezci pocit nez drzet v naruci vlastni miminko hnet po porodu?? ja teda ne... je to neco tak krasneho...

sisa.b
5. pro 2008

ahojte 🙂 tak ja si nemyslim, ze by vitaminy mohli nejak velmi ovplyvnit velkost babatka. pri prvej dcere som nebrala absolutne nic a narodila sa 3750g/50cm, pri synovi som tiez nebrala nic a mal 4700g/54cm a pri tretej som brala kopec vitaminov uplne cele tehotenstvo (centrum materna + calibrum mami) a mala 3700g/52cm. takze u mna bolo vitaminove babo to najmensie zo vsetkych 😉 😉 😉
co sa tyka porodov, tak najhorsi bol ten prvy - 12,5 hod a 17 stehov. pri mojom slonikovi to bolo 6 hod a 7 stehov a teraz 6 hod. a 3 stehy. ten posledny porod som sla uz pekne bez nastrihu - slecna nebola zas taka velika 🙂

lukin
6. pro 2008

sisa: Hm, syna jsi měla největšího. Napadlo mě, že asi holky bývají menší než kluci, že? Bojím se, že kdyby náhodou jsem ještě někdy otěhotněla a byl by to kluk, tak bude ještě větší než dcera. Ta měla 4530 a 53 cm. Den po termínu vyvolávaně. No to bych už asi nepřežila 😀 😅

zanulav
6. pro 2008

Ahoj první syn měl 5100kg císařem, a druhy 4000kg, porod spontanní, jinak jsem mala mam 158 cm porod byl rychly a dobry. kdybych si mel vybrat určite císař. 😀

franciskatereza
6. pro 2008

Ahoj, me zadne odhady v porodnici nedelali prestoze mi gynekolog rikal ze bude mit tak 4 kila a narodil se kluk 4400g 🙂. prirozene, a druhy den jsem sedela, sice ne moc pohodlne, ale slo to 🙂 a po tydnu jsem stehy uz necitila. Obvod hlavicky mel 36, hrudnik 37cm koukam do zpravy, ja mam 166cm, 56kilo pred tehotenstvim. Nevim teda, kdy se odvazim rodit znova, protoze porodni bolesti mi prisly hrozny, ale zdalo se mi ze s velikosti to nesouviselo..

sisa.b
6. pro 2008

lukin - ale to nemusi byt pravidlo 😉 mne primar po malom povedal, ze za rok ma caka znovu, aby som mu trhla rekord v porodnici 😀 😀 😀 vraj to dalsie bude zas o kilo tazsie. a nebolo 😉 aj ked som rodila az za 6,5 roka. ale vsetkych po termine. prvu 8 dni (to som mala hustu zelenu vodu), maleho 4 dni (voda bola tiez zelena, ale este tekuta) a druhu slecnu 7 dni (bola cela rozmocena a osupala sa). dievky sa ma drzali dlhsie 😀

zanulav - peknych mackov si si vypestovala 😀

franciskatereza - ja si myslim, ze tie bolesti az tak velmi s velkostou nesuvisia. aspon u mna boli rovnako hnusne pri vsetkych porodoch, akurat druhy a treti boli o polovicu kratsie oproti prvemu 😉

zanulav
6. pro 2008

sisa.b jojo byl macík pekny a vitamíny jsem žadny nebrala, ale nekdy jsem se tak trochu přejídala nevím no příbrala jsem šílenych 36 kg, ktere jsem naštestí shodila, u druheho 26 kg zustalo mi 9 kg ješte tak snad to shodíme, a brala jsem vitamíny a měla tehu cukrovku, a co musím říct že na porodu bylo nejhorší pro mne to tlačení, jinak v pohode.

sisa.b
7. pro 2008

zanulav - ja som pri prvych dvoch pribrala 30kg a teraz 22kg. samozrejme to mam este vsetko na sebe a som neskutocne hladna stale, takze tak rychlo nezhodim 😝 😝 😒
co sa tyka porodu, tak pre mna boli najhorsie tie bolesti. teraz som dokonca zobrala aj o EPI 😀 ale nedali 😠 no prezila som. mne teda ked davali instrukcie k samotnemu tlaceniu, tak uz som napriek bolestiam bola vysmiata ako leco, lebo som vedela, ze to uz coskoro budem mat za sebou. a tlacenie bolo fakt v pohode 😎 ale tentokrat to bolo akesi ine. doktor mi kazal akosi pomalsie tlacit - po malych kuskoch. ale vobec ma nestrihal, tak asi preto, aby som sa moc nepotrhala...

suknicka
7. pro 2008

moje dievcatko malo odhad vahy nad 3,5kg-sukromny odhad lekara 3,8kg ...a nakoniec sa narodila 4300g 53cm a obvod hlavicky 36cm. (ja 170/60, manzel 180/90, v tehotenstve som pribrala 15kg) panvu mi merali az pri prijati do porodnice, mala sa narodila 10den po termine. Lilly sa narodila spontanne, ja som mala epidural a porod bol nad moje ocakavania 🙂 trosku bolesti, trosku nastihu a na 3 zatlacenia bola malaa vonku 🙂 v auguste nas to caka znovu , tak sa velmi tesime 🙂

inak-moja porodna vaha 4,78kg a 56cm, mazel- 3,95kg a 53cm 🙂

estella
7. pro 2008

ahojte ja sa pridam este mam porod v cerstvej pamati...zajtra ma malinky presne 3mesiace...vazil 3940g a meral 52cm...ja som pribrala v tehotenstve 10kg a brusko som nemala nejake extremne velke takze sa mi ani verit nechcelo ze maly bol taky velky...a uz vobec som tomu neverila tesne po porode to som si skor myslela aky bude malinky pretoze som ho porodila velmi lahko a rychlo...a taky bol vlastne cely moj porod...uplne pohodovy.... 😉

kitty68
7. pro 2008

no ja js mela cisare, kvuli nepostupujicimu porodu a spatnemu zaklonu hlavicky, malou odhadovali na 3.5 kg, mela 4.49 a 57cm, po cisari mi doktor rekl ze bych ji pravdepodobne nevytlacila, pze by neprolezla 😅

sisa.b
18. pro 2008

tak som si pozerala v kartach deti prepustacie spravy a zistila som, ze sarah 3750g/50cm mala hlavicku 36 cm a samuela 4700g/54cm mal hlavicku 38 cm 😨 😨 😀 akurat neviem, aku hlavicku mala rebeka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru