Porod velkého miminka. Rodí se přirozeně nebo císařem?

teddyx2
24. kvě 2010

Ahoj holky,
dnes jsme byli na ultrazvuku a zatím to vypadá, že naše "malá" holčička už teď váží 4,2 kg. Máte některá zkušenosti s porodem velkého miminka? Rodí se přirozeně nebo císařem?

nis
24. kvě 2010

Zdravím, náš chlapeček měl odhad 4500 nakonec to bylo 4050, porod byl vyvolavany (40+6tt). Narodil se za pět hodin jen s malym nastrihem. Spis ztalezi na obvodu hlavicky...

furaha
24. kvě 2010

prý nad 4,5 kd se už rodí císařem. můj měl přes 5kg, porodila jsem ho přirozeně (překvapení). bohužel jsem se rozpárala až do konečníku. taky měřím 177 a mám velkou pánev. hlavu měl 37

teddyx2
autor
24. kvě 2010

Hm tak se asi nechám překvapit 🙂

furaha
24. kvě 2010

nech to plynout a nestresuj. já se snažila všechno vymyslet a nastudovat - a ono je pak stejně všechno jinak. někdo má 4kg dítě a ani neví, že rodí a porodí za 2 hod, někdo má sotva tříkilový a rodí 20 hod v bolestech. možná to víc závisí na tom, jak se ti otevírá / neotevírá hrdlo. takže se neboj, třeba nakonec porodíš hladce a normálně. do termínu máš koukám 2 týdny - no asi se na těch 4,5 kg dostanete - no uvidíš - ptej se svýho doktora nakolik on je z toho ve stresu. na tom to totiž hodně záleží.

myska
25. kvě 2010

Teddyx, já rodila v srpnu, malej měl 4230g, odhad podle UTZ byl 3,5 kg. Porodila jsem celkem rychle a můžu říct, že samotný vytlačení DAvídka bylo rychlejší než u Nikolky, která měla "jen" 3500g.
Zbytečně se nestresuj 😵 Nikde není napsaný, že nakonec neporodíš holčičku pod 4 kila 😉 Ty jejich odhady jsou hodně zkreslený 😉

janab78
25. kvě 2010

Ono je to těžký. Doktor říkal, že ultrazvuk změří s velkou přesnotí rozměry, ale nebere v úvahu tukovou tkáň, raménka, svalovou hmotu. Každý je jinak stavěný, takže to nejde úplně přesně. Hodnotí se proto také i ty rozměry. Některá velká mimča jsou prostě menší než jiná se stejnou váhou. Kamarádka rodila 4,5 kg s miniaturní hlavičkou, raménky,malá byla jen dlouhá (58cm) a porod v pohodě.

bocinka
25. kvě 2010

@teddyx2 moje malá měla odhad na 4,6 a nakonec měla rovné 4, i tak byla macík, byl to sice můj první porod, ale můžu s klidem říct, že jsem na sestřičku koukala, když řekla, že už rodím a ať tlačím, já pořád čekala, kdy přijdou ty hroooozný bolesti a kdy budu řvát, a ono nic... a to jsem měla křížový... porod samotný bez nástřihu, ale asi dva stehy jsem měla.... 😉 neboj ven musí a bude to v pohodě...

lamarika
25. kvě 2010

teddyx2: měla jsem odhat na 5 kg dítko a jelikož jsem se neotvírala, měla úzkou pánev a už jsem měla špatný výsledky, tak šel malej CR. Nakonec měl 4,5 kg, ale kdyby nebyly komplikačky s mýma výsledkama a nebylo by tak akutní malýho vyndat, tak by mě nechali rodit normálně. Jestli bych to zvládla nebo ne to nevím, ale doktor mi říkal, že bych to nezvládla, protože malej byl celkově velkej i včetně hlavičky. Tak uvidíš jak to bude u tebe, záleží na moc faktorech jak nakonec ten porod proběhne 😉
Jinak ti přeju hodně štěstí, žádný komplikačky a rychlej porod 🙂

terreza
25. kvě 2010

ahoj, muj prvni syn vazil presne 4kg a 53 cm. za par dni mam rodit druhyho chlapecka a dr me taky strasi velkou vahou,pry druhe byva vetsi nez prvni../to je argument co?🙂 ale taky uz mluvil o cisari,tak nevim nevim.. u prvniho jsem se spatne otvirala, a samotne tlaceni bylo dost narocne,malej mel na hlavicce hematom,takovou bouli jak se prodiral "betonem" a dr rikala ze mam hodne pevne panevni dno,pry jestli nejsem aktivni atletka /vuuubec!🙂 takze jsem taky zvedava na to nase druhe ditko...ale dr mi teda moc kuraze nepridal 🙂

teddyx2
autor
29. kvě 2010

Ahoj holky, já mám navíc ještě vysokej tlak, tak nevim, nevim. Ale radši bych rodila přirozenou cestou. Uvidíme. O císaři se zatím nikdo nezmiňoval....

nis
31. kvě 2010

Pokud se doted nikdo nezminil o cisari tak si myslim, ze obavy jsou zbytecne.Presnost mereni je +/- 10%. Spis se zeptej v porodnici jak v takovych pripadech postupuji. Kazdopadne preji at to obe v pohode zvladnete 😉

irenka
31. kvě 2010

Ahojky,

také přispěju svým douškem... 🙂

Já dle UTZ měla v první den termínu miminko veliké 4200g. tak mě hned nahnali do porodnice a začali vyvolávat.
Porodila jsem po vyvolávacím gelu 4dny po termínu a miminko mělo 4100g a 51cm a rodila jsem normálně.
Dá se to, já měla tu smůlu že jsem na gel reagovala jenom bolestivejma kontrakcema a vůbec se neotvírala. To že byl Matýsek velikej mi bylo fuk, to tlačení mimča na svět byla pak už po těch hodinách bolestí fakt sranda.
Hlavně nesmíte klesat na mysli a říkat si že to nezvládnete... zvládnete.

Přeju vám všem aby to šlo hladce a na vše jste brzy zapomněli... on ten uzlíček v náručí za to fakt stojí... 😉 😉 😉 😉
Irča

teddyx2
autor
17. čer 2010

Ahoj holky, tak nakone jsem šla přirozeně. Malá měla 4,23 kg a 52 cm. Porod byl teda brutál, malou museli rozdejchávat. Ale už jsme obě zdravé jako rybičky a nástřih se taky krásně hojí 🙂 Nakonec jsem ráda za přirozený porod, i když teda 13 hodin agónie při porodu - nic moc. Ale člověk rychle zapomíná

zdeniii
17. čer 2010

Ahojky naše malá měla 4,15kg a 52 cm, přivedla jsem ji na svět přirozenou cestou úplně v pohodě a bez nástřihu nebo natržení. Porod byl nádhernej ani bolesti jsem neměla a to byla moje první...
Odhad váhy jsem naštěsté netušila, myslím že kdybch to věděla tak bych se toho bála, takhle bylo překvapení pro všechny 😎

terreza
19. čer 2010

tak taky pisu jak to se mnou dopadlo, nakonec druhy syn byl o kousek vetsi nez prvni,jak tvrdil dr -4030g a 54cm,ale hlavicku mel o cm mensi🙂porodila jsem prirozene,porod sel hladce, takze nebojte,je to hlavne o psychice a kdyz si reknete ze budete statecny,zvladnete to!nechte se vest dr a sami sebou 😉

karotky
23. čer 2010

Tak u Adámka byl podlední váhový odhad 3800g,dr. mě strašil císařem,nakonec mě přijmuli 2 dny před TP na rizikovku kvůli vys.krev tlaku,bílkovině v moči a pak mi zjistili i vysoké JT.Den po TP jsem dostala ráno kapačku s oxitocinem a kolem půlnoci se Adámek narodil přirozenou cestou s mírami 4330g/54cm.Tlačení byla brnkačka,ale než jsem se dostatečně otevřela,byl docela horor. 😒

zofik
24. čer 2010

já měla odhad 4200 kg, nakonec měl mimís 3980 kg..porod byl ale těžký a boleloto jako sviňa...vím, že jsem v ten moment chtěla umřít....

gazel
24. čer 2010

já prvního rodila bez váhovýho odhadu (naštěstí) ještě při vyšetření na hekárně mi doktor říká, že má docela malinkou hlavičku a 100% to nebude žádný obřík. No a když se malej narodil ( horší než samotný tlačení bylo to čekání než úplně sestoupí) slyším jak sestřičky křičej z vedlejší místnosti, že má malej 4090 a 53cm 😀 Nikdy nezapomenu na ten výraz doktora, který se pro jistotu ptal jestli slyšel správně 🙂 za pár týdnů mě čeká druhý porod, ale tentokrát mám tušení že miminko bude menší. Tak uvidíme 😉

skajana
25. čer 2010

Ahoj, Tak jsem na tom podobně - dnešní odhad v termínu 40+4 mám 4470g, když mi to řekli, tak sem fakt myslela že omdlim 😕 vážně doufám, že těch 10% rezervy u mě bude platit směrem dolu, jinak nevím. Navíc ještě doktor na ultrazvuku prohlásil, že to vidí spíš na císaře (nicméně prý se uvidí co na to můj ošetřující lékař), což mi teda taky moc nepřidalo....při mým štěstí mi porod ještě budou vyvolávat, tak mi držte palce 😨

lojzina
25. čer 2010

ahoj,i ja se pridavam ..... 🙂 Sebik mel odhad 38 a narodil se s 4020 gramy 🙂 .a ze by byl porod tezsi nez u Marianka,kterek mel 3450g,to tedy ne,spis to valilo rychleji a prirozene.nastrih ani nedelali a potrhala sem se ale zadna hruza.Uz u prikjmu rikala PA ze to bude rychlovka a nekecala...

lojzina
25. čer 2010

A dnes se zname narodil chlapecek 4380g,54 cm,a taky prirozene 😉

lojzina
25. čer 2010

oprava:odhad 3800 😀

skajana
4. črc 2010

Uf, tak "rezerva" vyšla - nakonec to nebylo 4470g ale "jenom" 3990g - ale zato máme hlavičku jak kuličku, při propuštění z porodnice 37,5cm 😵

slunickoseznam.cz
4. črc 2010

Tak naše holčička měla při narození 4410 g a 55cm narozena přirozeně a obvod halvičky 36 cm🙂sice porod 19 hodin ale dalo se 🙂 🙂

ivulka4
17. zář 2014

holky děkuji za vaše příspěvky, mě včera na kontorle v porodnici dr s klidným hlasem řekl - miminko má okolo 4 kg, vytřeštila jsem oči a on řekl - nebojte to zvládnete. Ted jsem doma a čkám, kdy to příjde, termín mám za 5 dní a bojím se, aby ještě nějak moc nevyrostla. Pořád mě moje gr říkala jak je malá malá a ted ... úplně se děším, jak mám porodit 4 kg dítě. Ale koukám, že jste rodili a zvládli jste to, vím, že taky musím, ale děsí mě to už proto, že je to první porod a ještě takovej cvalík. Taky se modlím, aby se odhadem sekli, ale směrem dolů. Všechny vás moc obdivuju, jak jste statečné maminky!

palomitacheca
17. zář 2014

@ivulka4 ja jsem rada, ze mi u syna nikdy odhad vahy nedelali. Porod byl v pohode a pak prisel sok, ze syn vazi 3790g a ma velkou hlavicku (ta dala pri porodu trosku zabrat). U dcery mi odhad vahy delali 2x - par dni pred porodem vyslo asi 3100g a v den porodu pak skoro 4kg. To uz me to neprekvapilo, vlastne jsem cekala, ze druhe miminko bude podobne velke jako syn. Po porodu pak prisel sok - dcera mela 3240g, hlavicku mela oproti braskovi jen o trochu mensi (to asi odhad zkreslilo) a jinak byla takovy maly drobecek 🙂 takze klid, jsou to jen odhady na zaklade namerenych hodnot 😉

ivulka4
17. zář 2014

@palomitacheca moc děkuji za podporu, to mě dost uklidnilo. Taky si ještě říkám, že já i manžel jsme docela vysocí, já mám cca 178, ale manžel má 2 metry, tak se snažím taky uklidnit tím, že malá třeba bude dlouhánka ;) včera jsem celý den brečela po kontrole v porodnici a vím, že to asi malé moc neprospělo. Ted po tvém příspěvku a po tom co jsem si přečetla doufám a věřím, že všechno bude jak má být a hlavně, že to příjde už brzy. Moc děkuji za nalití nové krve do žil!

kuliocka17
17. zář 2014

No já rodila 4200g den předem byl odhad okolo 4 kilo... jako za mě nic moc, spíš trochu katastrofa, sešitá až na zádech..ale kamarádka teď v březnu porodila 4500g holčičku bez nástřihu, takže je to hold kus od kusu.. 😉

lenkalenulka
17. zář 2014

Odhady jsou opravdu orientacniu prvni dcerky se ''strefili'' mala mela jen o deset gramu vic jak byl odhad a u druhe dcerky moje gynekolozka ''namerila'' 2700g tyden pred predanim do porodnice tam mi udelali odhad 3800g a v den porodu 3900 g.. mala mela 3680g porod nastejno s prvnim hlavicku mela 38 cm prvni dcerka 34 rozdil nebyl... ta vaha neni nejak dulezita 😉

leeena_4
2. lis 2014

Ahoj, pro zakladatelku už to nebude aktuálí, ale kdyby někdo později řešil to samé:

1. porod syn 4410g, 54cm - přirozeně, on zlomená klíční kost, já velká krevní ztráta a ohromné šití.
2. porod dcera 5300g, 54cm - přirozeně, ona paréza ramenního pletence (poškození nervů ruky v rameni, naštěstí nejmírnějšího stupně a bude v pořádku), já střední šití.

Zpětně bych šla v obou případech na CŘ. Ve druhém případě to byl vyslověně risk života miminka, ke konci ho ze mě tahalo 5 lidí! A můžu jen děkovat osudu, že nemá to poškození ručičky vážnější, nebo že se tam neudusila. Spletli se v odhadech téměř o kilo a vyvolání porodu jsem si musela sama vydupat. Nechali by mě i přenášet. A to už věděli, že jedno velké dítě jsem porodila a hrozí, že to druhé bude ještě větší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru