Porodní gel. Máte někdo zkušenost?

jesie1
7. lis 2010

Prosím o radu...máte někdo zkušenost s Dianatalem? Gynekolog mi ho doporučil k porodu,i porodní asistentka,ale já pořád nějak nevím,jak velká pomoc k porodu to je 🙂 jsem prvorodička-čekatelka,mám ještě čas si to rozmyslet.Manžel říká,že je to jen nějaká blbost,ale já se porodu docela bojím,tak bych uvítala něco navíc,abych nebyla moc potrhaná a nástřih si taky ráda odpustím...Děkuji

louherz
15. led 2011

slíbila jsem Vám své postřehy, jsem práve týden doma z porodnice. Malý se nám narodil 3. ledna. Má tchýně, PA,vedoucí celý porod, gel aplikovala podle návodu. Malý se i přesto v porodních cestách zasekl, natrhl mi levý stydký pysk a stejně mě museli udělat epiziotomii. A to porodní hmotnost mimča byla 3250g a já nikterak úzkou pánev nemám. Lékařka, která mě šila, se velmi divila, že jsem natrhlá, ptala se mě na výtoky v těhotenství, prý došlo ke vzniku velmi křehké sliznice. Lékařka si myslí, že sliznice tak zareagovala na gel Dianatal. Takže holky, nechci vás odradit, ale v mém případě byl gel na škodu, musíte si to zvážit samy.

baca
20. led 2011

Tak jsem dnes byla v poradně a dr. se mě ptala, jestli jsem už slyšela o tom porodnickém gelu a dávala mi prospekt. Já ho teda nechci, protože piju lněné semínko, ale ptala jsem se jí, jestli má už reference. Tak od matek prý ještě ne, ale por. asistentky jí říkaly, že porody s ním byly ok, ale že těžko říct, jetsli by nebyly i bez něj. Ona sama si myslí, že je to třeba dobrý pro matky, které mají špatné zkušenosti z prvního porodu, že to nešlo nebo mimino museli tahat vacuumextraktorem. Jako taková psychická podpora, že to pujde líp. 🙂

ivda
30. led 2011

Ahojky, tak my už jsme porodili, a na gel si nemůžu stěžovat, ba naopak. Příště do něj půjdu zas. Malý měl 4590g, jsem sice šitá, ale rozhodně mi porod hodně zkrátil a ulehčil. Bez gelu by to trvalo dýl a i bych byla prý o dost víc šitá. Jsem drobná a malý byl na mě moooc veliký. Takže moje zkušenost je rozhodně pozitivní. 😉

tercina
31. led 2011

@baca Jéé, super, žes to napsala - já rodila vakuumextraktorem, takže si to na další porod asi zařídím 😉

fil
14. bře 2011

Ahoj holky, mám termín 29.3 čekáme první a přítel mi chce pomoct ulehčit porod alespoň takhle, je to moje Zlatíčko. I já pak dám vědět jaká byla zkušenost pa

pavlluska4
15. bře 2011

Ahoj, tak i můj manžel, chce, abych si gel určitě pořídila, takže potom taky napíšu, jaké to bylo. 😉 Díky všem, co sem píšou své zkušenosti.

1luciferka1
15. bře 2011

já nad gelem taky uvažuju, čekám co mi na něj řekne má gyndařka
@baca prosím, jak se pije to lněné semínko, slyšela jsem, že se z toho vaří odvaz a pije se sliz, ale nevím kolik se tam čeho dává a jak se to vaří 😅 díky

baca
15. bře 2011

@1luciferka1 dala jsem do kastrolku trochu vody - cca 1 dcl? možná 1,5 dcl. K tomu nasypala 1-2 lžičky lněného semínka, může být i drcené , mají ho v DM drogerce. Povařit, ono to udělá fakt takový sliz. Já jsem to pak vždy namíchala do jogurtu, bylo to lépe poživatelné. Toto je fakt ověřené, taťka říkal, že to vařívali kozám, když měly mít mladý, aby líp šly ven 😀 Já jsem to pila 1x denně, myslím, že víckrát to neuškodí, jen to pak možná trochu prožene. 😀

fil
12. dub 2011

Ahojky, jen pro zajímavost už sem porodila a gel sme nestihly použít. Chtěla sem si ho koupit u svého doktora -nabídl lepší cenu jak lékárna, ale ten co měl objednán pro mě jeho šikovná sestřička stihla prodat jiný mamce. Než přišel další za dva dny tak už sem byla v porodnici. Omlouvám se chtěla sem, ale neporadim.

sussanah
13. dub 2011

@baca a jak jsi pila to lnene seminko, tak byly oba porody v pohode, "jako po seminku"? 😉 Taky nad nim premyslim, sice minule to byla rychlovka, ale precejen, at mam poit, ze proto neco delam 😅 Ja uz totiz nekde taky slysela, ze se to davalo i zviratum na farmach 😕

petula1981
13. dub 2011

ahoj holky, já myslím, že je to všechno individuální a že každá může reagovat jinak. Přidávám svojí zkušenost z února.
Já jsem pila asi od 35 týdne každý den maliníkový čaj, slizký odvar z lněného semínka (u toho jsem měla párkrát namále, abych se nepozvracela) a pak také masírovala hráz (tu jsem masírovala obden, né každý den). Jela jsem do porodnice s pocitem, že jsem aspoň něco pro ulehčení porodu udělala. V porodnici mi PA nabídla Dianatal gel, že tam mají vzorky na vyzkoušení a že pokud chci, tak mi ho zdarma aplikují. Tak jsem si řekla, proč ne - další věc, která mi usnadní porod a navíc zadarmo 🙂.
Nakonec po 14 hodinách kontrakcí mi udělali císařský řez - malý nesestupoval, prostě se mu nechtělo ven, vážil 3960 gramů (takže to taky mohlo hrát roli,ale pánev úzkou nemám). Takže i když jsem pila a masírovala, tak mi to nakonec bylo k ničemu.

jasekd
13. dub 2011

@sussanah Mne treba seminko nepomohlo, tak na nej ted nejak kaslu, mozna moje skoda, ale jak jsem mela tu plan. sekci puvodne, tak si rikam, proc se trapit slizem, a ted se nemuzu dokopat, cili uz je asi pozde, mela jsem ho jednou. JInak mne to doporucoval i doktor, pit ten sliz, nic se tim nezkazi. Ale za ten muj porod nemohlo neschopne seminko, ale moje panev (16 cm v poslednim rozmeru) a na tyto pomery velke dite. Ale hladce to teda neslo.
Ten gel bych urcite zkusila, pokud by mi nekdo nabidl vzorek, ale sama si ho kupovat, prijde mi to fakt drsna cena, to uz byhc investovala penize spis do Epi no. Na ktery jsem se taky vyprdla 😀 Kvuli varixum, ktery v druhym tehot. mam. Takze ja si pak budu nadavat jen sobe, ze jsem mohla udelat vic...

sussanah
13. dub 2011

@jasekd ale prd si budes nadavat, ty totiz tentokrat porodis naproso hladce a v pohode 😉 Musis tomu verit 🙂

jasekd
13. dub 2011

@sussanah No ja doufam, ale jsem fakt hrozny flakac 😝 A taky skrt, truchu mi bylolito ty penize za Epi no, pak se objevily ty varixy, tak jsem mela dobrou vymluvu, pak byla KP, takze cisar, no a ted uz si rikam, ze to nema cenu 😀 Jinak ty varixy by nakonec asi prekazkou nebyly, co beru Detralex, je to o moc lepsi 🙂 To jen takova rada, pokud se to nekomu udela, tak lek sice dost drahej (a bude hur, je to jen podpurny lek), ale mne fakt zabral, ne ze by to zmizelo, ale tolik to neboli.

baca
13. dub 2011

@sussanah oba porody byly bez komplikací, celkem ok, to nejhorší trvalo vždy 2,5-3 hodiny. Nastřižená jsme byla vždycky nadvakrát, po celé délce hráze. A to jsem pila maliník, masírovala a pila to semínko. Ale jsem holt úzká asi, i když pánev mám ok.

zup
15. dub 2011

ahojky díky za téma, akroád jsme se o tomto "zázračném" gelu bavili na těhucvíču, nic co by porod podpořilo nebo uspěchalo to v sobě nemá, je to zkrátka jen gel co přilne na pochvu a mimi líp vyklouzne ale celý ten dlouhý proces než se dostane právě do té pochvy musí stejně projít samo s vámi, takže naše dula říkala že v tom nevidí žádný zázrak, že ten samotnej konec nebývá to nejhorší. PA co zkou šela vzorky říkala že kdo s tím rodil, rodil dobře a většinou rychle a bez nástřihu, to samé s aromaterapií že s tím mají dobré zkušenosti ale že sama nemůže říct zda to bylo díky tomu nebo by to tak bylo i bez toho.
Každopádně cena šílená jako !!! to je zas rejžování peněz, dula říkala něco o nějaké alternativě - gelík od Salosu nebo nobilisu přímo na intimní hygienu, nepamatuju si přesně název ale tuším že se to jmenovalo Fema (220 Kč) nebo tak nějak, to byste si ovšem museli zřejmě aplikovat samy a netuším zda by to jako dovolili - leda snad se jich neptat 🤐 a nevím teda kvůli těm alergickým reakcím na očička aspol. NO je to těžký rozhodnutí ☹
sama jsem o porod přišla ☹ taky mě čekal po pití litrů maliníku a masáži hráze císařský řez protože jsem prcek (až silnější s pořádným zadkem) a malá měla přes 4 kg a nechtělo se jí ven, Tak uvidíme jak to bude tentokrát, moc bych chtěla rodit normálně, tak asi zkusím i to lněný semínko i když teda pohled na ten sliz mě šíleně odrazuje 🤐

monika6e
25. dub 2011

Ahojky, já jsem s Dianatalem dělala reportáž - viz. http://www.mamanamaterske.cz/clanky/deti-vse-ko...

denousek
27. pro 2011

aho ..obnovuji tema ted je dianatal gel ve slevach pry...uvazuju ze ho koupim co si o nem myslite? diky

valonika
12. led 2012

@terak KLidně za to dám 2500, jen aby mě nemuseli nastřihnout :D I když ono to není jistý ani tak... ale určitě to není tolik peněz, než aby člověk musel snášet další bolest, szehy, atd... 🙂

mojsha
12. led 2012

ahoj holky,
také přispěju do diskuze svým názorem, s gely nemám zkušennosti, ale je fakt že jsem svého syna rodila přes 18h s tím že plodová voda mi prskla 13h před samým porodem, někdo píše že se bojí nastřihnutí ale pro mě v tu chvíli to byla strašná úleva za 1. se to dělá v kontrakci takže o tom ani nevíte a za 2. v momentě kdy vás nastřihnou tak miminko jde ven raz dva.sice jsem měla hodně bolestivej porod na 2x vyvolávanej a syn mel 3.725kg a 51cm a po porodu jsem se zařekla že druhé dítě mít nikdy nebudu jelikož jsem trpěla poporodní depresí a i navzdory tomu jsem dnes znovu těhu a štastná 🙂 takže at vám porod dopadne jakkoliv gel to rozhodne neovlivní a jestli aspoň málo pomůže tak si myslím že to vy v těch kontrakcích a bolestech nepoznáte.přeju hodně zdaru 😉

mojsha
12. led 2012

@valonika ahoj, možná je lepší nastřihnutí 1cm o 2 stehách než nepravidelné roztržení třeba až ke konečníku...nějaký význam to má...

valonika
13. led 2012

@mojsha Ahoj, taky si to myslím, a jak se říká, peníze budou, my nebudem 🙂)

ivicek1
13. led 2012

Já osobně s ním zkušenost nemám,ale rodila s ním ségra mého přítele ,boihužel jí nepomohl,má cca 30stehů 😲 ☹
Každopádně za mě určo ne ,cena je šílená a dle mého je to jen tahání peněz z rodiček,no své udělá i lněné semínko a plod.voda je také "kluzká",určo vám to nezaručí,že se vyhnete nástřihu,co ale všemi 10ti beru je EPINO,tomu věřím,že pomůže 😉

kasiopea
19. led 2012

Ahoj holky,chci se zeptat zda při dianatal gelu lze použít i epidurál.Díky za info

zuzu_elen_sofie
24. únor 2012

Ahojky, my ho bohužel nestihli použít od příjezdu do porodnice byl malý venku za 40 minut a ze 4cm na 9cm jsem byla během dvou stahů a než se manžel rozhoupal ho vyndat z tašky , tak se tlačilo... trochu se tam malý zasekal na po třetí byl venku a šilo se všude i klitoris je z toho celý ... nevím, asi natrhlý či odřený..
Gel by mi určo trochu pomohl ale marnééé byl to fičáák...malý měl 2790gr

A tak gel nabízím za 1300vč. poštovného - je nerozbalený zapečetěný - kdo máte zájem ozvěte se!!

zuzu_elen_sofie
24. únor 2012

@fil @1luciferka1 @valonika @denousek Prodám gel za 1300kč pokud má někdo zájem

denousek
24. únor 2012

@zuzu_elen_sofie ja uz mam koupeny ☹ skoda... ale dekuji

zuzu_elen_sofie
24. únor 2012

@denousek škoda, kdybys náhdou o někom věděa, dej prosím vědět, pro třetí porod ho asi schovávat nebudu dvě děti stačí 😉

denousek
24. únor 2012

@zuzu_elen_sofie ok 🙂 no mam hodne tehu kamaradek tak kdyby neco .ozvu se ...papa

zuzu_elen_sofie
24. únor 2012

@denousek díky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru