Porodní gel. Máte někdo zkušenost?

jesie1
7. lis 2010

Prosím o radu...máte někdo zkušenost s Dianatalem? Gynekolog mi ho doporučil k porodu,i porodní asistentka,ale já pořád nějak nevím,jak velká pomoc k porodu to je 🙂 jsem prvorodička-čekatelka,mám ještě čas si to rozmyslet.Manžel říká,že je to jen nějaká blbost,ale já se porodu docela bojím,tak bych uvítala něco navíc,abych nebyla moc potrhaná a nástřih si taky ráda odpustím...Děkuji

mataharyy
6. pro 2010

V podstatě jak tu padl někde ten nápad s lubrikačním gelem, tak je to asi levnější varianta 😀 Ale musí to být vtipné když před porodem řekneš Dr. "Pane doktore, můžete mě promazat... 😀 " Těžko najdeš někoho kdo to objektivně posoudí, možná nějaké PA, které vidí jak to je každý den, ale i tam je to spekulace... Třeba já jsem pila maliníkové listí o 106 a porod jsem měla naprosto luxusní, dá se říct že nevím co je to porod, tak jsem zvědavá jaké to bude teď..., a přisuzuji to tomu listí, ale je fakt že malej byl opravdu malej (2,76 kg) a že jsem si nepřipouštěla hororové scénky co se mi hodně lidí zkoušelo nacpat... Ale je fakt že bych ty peníze nedala 😅

louherz
3. led 2011

má tchýně, která je porodní asistentka dostala Dianatal jako zkušební gel pro pár maminek od dealerů, jelikož mám v neděli termín, tak mi jedno balení schovala a zkusí ho použít i na mě, tak potom napíšu své postřehy, ale nebudu mít žádné srovnání, protože čekám první miminko 🙂

rachomejtle
5. led 2011

@louherz určitě pak napiš!

griram
6. led 2011

Ahojky holky ... ja jsem s Dianatalem rodila a musim rict,ze porod probihal dobre.Byl to muj prvni takze nemam srovnani,ale maly sel ven ani nevim jak,nastrihovat me nemuseli a ani jsem se nijak nepotrhala.Porodnik me vysvetloval,ze diky Dianatalu nedoslo k tak slnemu treni a proto byly mnohem mensi bolesti a mimco i rychleji prislo na svet.Diky gelu se pry s miminkem uvnitr maminky i mnohem lepe manipuluje,ale to ja posoudit nemohu ... 🙂 Jo a v porodnici me rikali,ze u Dianatalu narozdil od klasickeho lubrikacniho gelu nedochazi k zadne alergicke reakci miminka.

raneda
7. led 2011

Já ho taky měla u druhého mimča. Manžel mi ho koupil - zlatíčko 😉 Fakt to šlo rychleji než u prvního. Rodila mně taková mladá doktorka a i ta říkala, že s tím gelem rodí ráda. Prej si to mimčo taky lehce otočí - pomůže mu, když to mrňouskovi nejde, a ono pak hezky vyklouzne. I pro mamču je to míň bolestivé.

rachomejtle
7. led 2011

@griram
@raneda Jéé holky vy mě snad nahlodáte...Furt váhám kvůli ceně samozřejmě..A když sem se ptala dvou doktorů,tak ty se na to nijak netvářili,jako že to ničemu rozhodně neuškodí,ale že za ty prachy...

sabcav
7. led 2011

@rachomejtle já bych si počkala na zkušenosti @louherz 😉 , nějak nemám moc důvěru k vychvalování gelu za 2500 od lidí, co se jeden den registrujou a ten samý den napíšou jeden jediný příspěvek a to jak krásně porodily s tímhle gelem 😕 . A to platí pro obě dvě předešlé 😉. Ale možná jsem jen paranoidní 😀 😝 . Těžko říct, jako nápad s gelem super, logiku to má...ale za ty peníze 😕 ? To bych radši vyzkoušela neparfémovaný lubrikační gel na vodní bázi (stačí porovnat složení tohohle a složení obyčejného gelu) a vyjde to myslím pocitově stejně a penězově nepoměrně lépe 😉

anetka1701
7. led 2011

jedna paní se na to ptala na kurzu PA :oD Ona jí řekla, že to je blbost, ale že nemaj problém to aplikovat, pokud si to někdo přinese - nicméně prej maj nějaký svoje gely, který na přání aplikujou a fungujou prej úplně stejně :oD :oD

andy80
7. led 2011

Bože co to zase je? Zase jen tahání peněz z kapes nastávajících maminek ne? Na co zvlhčovat porodní cesty, mám takový pocit že to klouzalo dost. To jsou pořád nějaké nové super vynálezy. Rodit se má přirozeně bez jakýhkoliv zásahů z venčí, tělo matky je k porodu uspůsobené, tak proč tam cpát něco co tam nepatří?

andy80
7. led 2011

@griram
@raneda

To je náhoda, dva nováčci a obě mají perfektní zkušenost 😠

kathleen_k
7. led 2011

Porod a zkušenosti s ním se mě netýkají a ještě dlouho týkat nebudou, ale jsem dítě zvídavé a zvědavé tak mě Dianatal zaujal a jala jsem se hledat podrobnosti. 😀

Dle ofic. stránek mě zaujalo info, že na rozdíl od lubrikačního gelu má dvě různá složení podávaná v plastových stříkačkách, dvě se aplikují během první doby porodní a dvě během druhé, jestli si to správně pamatuji. Lubrikační gel by asi takto aplikovat nešel, dle videa a obr. se dostane až k hlavičce miminka. Funkci dvou různých hustot nejsme schopná posoudit. Zaujalo mne také, že byl prý testován na citlivost na sliznicích jako jsou oči, nos, ústa. Lubrikační gel bych si na oči nelajzla dát sobě, natož mimču v porodních cestách.

Neberte mne, prosím, jako propagandu, i když jsem tu taky skoro nováček, spíš jsem chtěla přispět tím, co mě na tomto novém zázraku zaujalo. Ad. k dvěma novým přispěvatelkám, které jsou prý spokojené, zaujal mne v textu jedné z nich výraz "porodník". Ať vzpomínám jak vzpomínám, když jsem tady na MK četla nějaký příběh o porodu od maminek, většinou se vyjadřovaly slovy PA, Dr., doktor, ne porodník. Toto slovo mě tu tahá za uši a zní mi moc zainteresovaně. Jestli se výše jmenované řadí mezi placenou propagaci nového, dle mého předraženého gelu, měly by líp vážit slova a místa kde je používají. 😉

rachomejtle
7. led 2011

Hm sem taky nová a tohle by mě teda nenapadlo že tu funguje ,,prodej,, 😕

raneda
8. led 2011

Holky, nejsem žádná propagátorka, dealerka nebo co... Rodila jsem v Brandýsu s mladou doktorkou, ne "porodníkem". Na Modrém koníku jsem fakt "nováček", protože jsem do teď na žádné diskuse nechodila. Mám teď volnější večeri, tak brouzdám po netu. Byla jsem ráda, že můžu přispět s osobní zkušeností, ale teď jsem fakt sklamaná.. ☹ Každopádně, s gelem zkušenost mám, ta zkušenost je velice dobrá, a tak to bohudík je. To, že po těchto diskusích chodí dealeři, je pro mně novinkou, fakt jsem to netušila.. Hezký večer.

griram
8. led 2011

Preji hezky vecer, tak to ja se po mych zkusenostech s Dianatalem klidne jeho propagatorkou stanu,ale dealerkou rozhodne ne.V tom je podle mne obrovsky rozdil.Nevidim nic neetickeho a nemoralniho v tom se podelit o sve zkusenosti,v mem pripade kladne zkusenosti s porodnim gelem Dianatalem,ale naopak snazit se ho za kazdou cenu nekomu vnutit a prodat nebo mu delat nejakou klamavou reklamu ... tak v tom problem vidim.A proc ten porodnik .... na diskuzy o Dianatalu jsem sla a vyhledala ji az po te co jsem si precetla v jednom casopise clanek prave o tomto porodnim gelu a tam slovo "porodnik" pouzili nekolikrat a jak je videt tak me utkvelo v pameti.Ale celkove mne ten clanek moc nenadchl a tak mne zajimalo jestli se o Dianatalu vubec nekde mezi maminkami-tehulkami mluvi co se o nem vi nebo nevi a mile mne prekvapilo,ze vi a mluvi.Uprimne ja zatim jinou maminku ktera tento gel pouzila neznam ...

kathleen_k
8. led 2011

@griram Nechtěla jsem, aby můj příspěvek vypadal útočně, pouze mne to jedno konkrétní slovo zatahalo za uši, proto jsem to zmínila. Možná mne i trochu ovlivnil podobný názor zmíněný pár příspěvků nade mnou. Věřím, že pozitivní ohlas k tomuto produktu určitě nastávající maminky zaujme. 😉

sabcav
8. led 2011

@raneda
@griram

a to mi teda holky řekněte, proč o tom debatíte jak na koníkovi, tak i na babinetu, žena in, e-mimino a kdo ví, kde ještě jinde to propagujete, tohle mám brát jako náhodu 😠 😖 🙄 ??? Ale možná už mám těhudemenci 😀 😝: a nebo mě odkažte do patřičných mezí 😉. Tohle ukázal kamarád seznam po zadání klíčových slov raneda, grigam, dianatal 😅

http://www.babinet.cz/fora/viewtopic.php?id=44836

http://zena-in.cz/clanek/dianatal-porodnicky-ge...

http://diskuze.maminkam.cz/dianatal

Mmch rodit budu za 5 týdnů budu bez dianatalu, tak písnu jaké to bylo bez něj 😉 . Poprvé jsme to zvládly ok , i když to byl mazec, šlo to hooooodně rychle, tak uvidíme, jak tentokrát...snad ok 🙂.

kathleen_k
8. led 2011

@sabcav Takže nejsem blázen, říkala jsem si, že mi tam ten porodník nesedí. 😅 Náhodička, že se na podobných diskuzích sejdou dvě dámy s jedním příspěvkem a čerstvou registrací, obě spokojené.

Netušila jsem, že už i sem proniká reklamní masáž. 😝 Produkt mě zaujal, ale takové peníze bych do něj nevrazila, zejména jako do novinky.

sabcav
8. led 2011

@kathleen_k nn, nejsi 🙂 m nebo jsme blázni obě 2 😀 . Copak masáž já ráda, ale od dealerů nee 😝 . A ještě by co by mě zajímalo, jestli produkt účinkuje i když jsou při porodu jen křížové bolesti...já totiž kontrakce do břicha neznám, s Andrejkou jen do kříže a teď před pár dny mě taky píchalo v zádech, tak si myslím, že je Terka natočená stejně jako Andy a že půjde vše jen do páteře ☹ . To abych si s tím gelem radši namazala záda 😅. A jsem na tom stejně...produkt mě zaujal, ale za tu cenu 🙄 a masáž dealerů...ani omylem. Leda by v porodnici měli zkušební vzorek 😉 .

shaula
9. led 2011

Tak to je bomba 😀 😀 😀 A že na jednom serveru Griram zkušenost má, Raneda ještě ne, na jiném je to naopak, a tady mají zkušenost obě 😀 Přitom mezi jednotlivými příspěvky uplynulo jen pár dní...
Fakt by mě nenapadlo sledovat, kdo je kdy registrovaný, ale po tomhle asi začnu 😀

ivda
11. led 2011

Já tedy zkušenost ještě nemám, ptala jsem se na něj své Dr., protože syn byl při narození na mě celkem velký a šel ručičkou napřed, takže mi musela PA pomoci - rukou na břišemi ho trochu tlačila ven. Teď má být prcek ještě větší, tak bych taky uvítala ulehčení. Prý jsou s ním dobré zkušenosti a ona by do něho šla - vyzkoušela ho. Náhodou měla i vzorek, tak mi ho dala, tak ho snad vyzkouším. Uvidím, jak se k tomu postaví v porodce. 😉

@rachomejtle jen tobě asi neporadím, protože mám TP stejný jako ty a na porod nevypadám. ☹

rachomejtle
11. led 2011

@ivda Já taky nečekám nějaké zázraky a že to zabrání bolesti či co..Jen dost trpím na kvasinky,takže ta sliznice má sklon se potrhat a nechci být znovu zašívaná.To bylo peklo.Tak sem si řikala že pokud existuje nějaké ,,mazadlo,, a zabrání to tření ,tak proč ne...Jo uznávám že cena je příšerná..Ale nezkusit to jen kvůli ,,přirozenýmu porodu,, mi přijde taky postavený na hlavu.
No tak to třeba stihneš dřív,než já 😀

ivda
11. led 2011

@rachomejtle No uvidíme, kdo bude dřív. U mě to teda nevypadá. ☹ Ale právě jsem taky byla hrozně šitá a i jinak jsme na tom stejně. Tak doufám, že to trochu pomůže. Od bolesti určo ne, ale aspoň to šití. 😉

rachomejtle
11. led 2011

@ivda já sem první přenášela a ve 42 mě vyvolávali a bylo to tááák hrozný ,že se úplně děsim opakování.Jinak prý taky nevypadám,ale věř doktorům 🙂 Už tady študuju,jak tomu pomoct a tak no uvidim asi budu donucena něco podniknout..

ivda
11. led 2011

@rachomejtle Mě taky ve 42.tt vyvolávali a teď bych se toho dost nerada dočkala, protože váh.odhad 31+4 byl 2170 g a 34+5 byl 2969g, a jestli vážně přibírají 200-250g týdně, .... No prostě bych ráda prcka viděla dřív, ale žádné vypuzovací metody nezabírají. ☹ Ani u prvního to nefungovalo. Jinak - jj, u doktorů člověk nikdy neví. Byla bych ráda, kdyby se pletli a porodila bych. Klidně hned. 😀 A za každou úlevu budu vděčná.

rachomejtle
11. led 2011

@ivda haháá tak to sme na tom podobně já byla ve středu a prej má 3400g..A zkoušela si u prvního ten ricinový koktejl?Pořád o něm uvažuju..Já při prvním nezkoušela nic.

darja82
11. led 2011

S gelem nevím, ale vím o dobrých zkušenostech s aromaterapeutickými oleji z nobilisu. Dělají 2 - jeden na první a jeden na druhou dobu porodní. Určitě to chci zkusit. První porod jsem měla 36 hodin

ivda
11. led 2011

@rachomejtle Noo, tak to je taky pěkný. Já když teď počítám, tak pokud přibírá 250g týdně, tak jsme teď kolem 3700g a 2 týdny do TP,.... Ten ricinový nápoj jsem nezkoušela. Na to jsem posera. Ale hlavně - já doteď trpím na nevolnosti, takže bych ho ani nevypila. 😝

lotyna
11. led 2011

Ahoj, s gelem jsem rodila v září. V porodnici měli vzorky na vyzkoušení, tak mi nabídli aplikaci. Porodní váha byla lehce nad 3 kg, ale že by to teda šlo "jako po másle" říct nemůžu. Sice bez nástřihu, ale s trhnutím to bylo. Hlavním problémem se mi jeví to, co už zde bylo několikrát zmíněno a sice, že každý porod je jiný, tak nikdy nikdo nemůže spolehlivě říct, zda by to s gelem nebo bez něj (stejně tak jako s maliníkem nebo lněným semínkem) bylo jiné. Takže za sebe (a spíš pocitově) - kdybych si měla podruhé vybrat, tak by mi to asi nepřišlo jako příliš smysluplná investice.

@darja82 Skoro bych řekla, že ten olej asi s tím gelem nebude mít moc společného, ten se snad neaplikuje vnitřně.

nevestinka2010
12. led 2011

kdyby radeji doktori propagovali vzprimenejsi polohy na tlaceni + nerizene tlaceni nez nejaky predrazeny lubrikacni gel... muj nazor - tezce predrazena zalezitost s nejistymy vysledky

darja82
13. led 2011

@lotyna ne, ne...ten se aplikuje jako masážní olej na bříško, ale měl by porod taky usnadnit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru