Porodní gel. Máte někdo zkušenost?

jesie1
7. lis 2010

Prosím o radu...máte někdo zkušenost s Dianatalem? Gynekolog mi ho doporučil k porodu,i porodní asistentka,ale já pořád nějak nevím,jak velká pomoc k porodu to je 🙂 jsem prvorodička-čekatelka,mám ještě čas si to rozmyslet.Manžel říká,že je to jen nějaká blbost,ale já se porodu docela bojím,tak bych uvítala něco navíc,abych nebyla moc potrhaná a nástřih si taky ráda odpustím...Děkuji

hojda
7. lis 2010

Tak tohle neznám, ale doporučuji pít maliník, jíst lněné semínko a taky homeopatika na přípravu k porodu jsou fajn, taky pomůžou trošku od strachu a pak to jde všechno lehčeji🙂.

villik
9. lis 2010

Ano, je to gel, ktery vyrabi farmaceuticka firma Glaxo.
Jukni na net, myslim ze jsou stranky v angličtine. U nás je to nový.

terak
9. lis 2010

http://www.e.dianatal.com/page/content/index.as...

Jinak ja bych to rekla takhle ... kdo maze, ten jede .... 😎 Neprijde mi to jako blbost, cetla jsem o tom v listopadove mamince a rekla jsem si, ze zacnu shanet, takze dekuji za nazev, jdu zjistit kolik to stoji a asi si to koupim.

terak
9. lis 2010

A sakra, tak ono to stoji 2500,- 😀 😀 😀 😀

imzadi
9. lis 2010

ze to na tom videu vypada tak super jednoduse 😀

terak
9. lis 2010

@imzadi To bude tim super drahym gelem 😉

imzadi
9. lis 2010

@terak no to asi jo...a to je mozne si objednat v porodnici, nebo si to musis donest? uz vidim, jak na to ten doktor bude koukat 🙂 asi jako na epi-no ... 🙄

terak
9. lis 2010

@imzadi Ja jsem to nasla, ze se to da objednat normalne v lekarne na netu, ale ta cena je luxusni 😝

imzadi
9. lis 2010

no to teda..jsem zvedava, jestli se najde nekdo se zkusenosti...ja to asi nebudu 😀

mataharyy
9. lis 2010

No pokud by to mělo jít tak jako na tom úvodním videu, tak ty prachy za to i dám 😀

shaula
9. lis 2010

Tak slyším o tom poprvé, ale nemyslíte, že by obdobnou službu udělal i obyčejný lubrikační gel za pár kaček? 😉 Nevím ale, jestli tento "spešl" gel nemá nějaké výrazně jiné vlastnosti nebo funkci, na to moje angličtina nestačí 😅 Protože ta cena je teda celkem vysoká...

melis7
9. lis 2010

@jesie1 No,já mám zkušenost jen tak z doslechu.Mám kamarádku v porodnici a oni dostali jich pár k odzkoušení.Dali jeden jedné paní doktorce(těhotné,co u nich pracovala) a jeden porodní asistentce o ostatních nevím.Obě už porodily a paní doktorka řekle,že to bylo k ho...,tedy na nic a ta porodní asistentka na něj zapomněla,takže ho vůbec neměla.O ostatních fakt nic nevím,takže babo raď jestli jo nebo ne.Ja osobně bych do toho ty peníze asi nevrazila.Příjde mi to předražené a trochu lapačka na peníze.Přeju pohodový porod.Mel

mataharyy
9. lis 2010

@melis7 Já si taky myslím že v konečném důsledku je to na nic... Pokud má bejt hladkej porod bude hladkej, pokud ne tak nebude a rozhodně tomu nepomůže gel 😎

editah222
10. lis 2010

http://www.dianatal.eu/czech/why-dianatal-obste...
Vypadá to zajimavě, ale obávám se, že to stejně bude na nicc 🙂 A hlavně už vidím jak se bude tvářit PA a porodník až kdybych je s tímhle otravovala 😉

jesie1
autor
10. lis 2010

Díky všem za odpovědi...Mě napadlo,jak vás tu čtu,že to zase není tak úplně na nic...jestli to miminko "pomaže" ,tak bych si mohla ušetřit pár minut bolesti,protože by mělo vyklouznout rychleji,ne? 🙂 Jedna moje kamarádka právě bojovala při porodu s tím,že jí odtekla plodová voda brzy a pak miminko rodila "na sucho",dost jí to potrhalo...no,neměla dobré vzpomínky 😢 A i když nejsme nijak bohatý,asi bych to i zkusila...A to ty vzorky měli ve všech porodnicích? Že by třeba na mě něco vyšlo 😉 😉

shaula
10. lis 2010

@jesie1 Nevím, jak dlouho po odtoku vody tvoje kamarádka porodila, ale ono to většinou funguje tak, že neodteče všechna voda najednou (takové to šplouchnutí jako vidíte ve filmech 😀 ), ale více nebo méně teče trvale až do porodu. Mně voda praskla v půl jedenácté večer, kluci se narodili ve čtyři odpoledne a voda odtékala stále 😉
Kromě toho miminko není "suché", ale od pobytu ve vodě má mokrou kůži, navíc je pokryté mázkem, takže rozhodně žádné dření nasucho se nekoná 😀 A určitě se objeví i nějaká ta krev, která to taky zvlhčí (i když to nevím určitě, páč si tam dolů člověk nevidí 😀 ).

hojda
10. lis 2010

Tak já jsem pořád pro to lněné semínko🙂, to vyjde opravdu levněji🙂, cca 20,- Kč. Jinak mimčo je myslím samo o sobě dost kluzké, tak nevím jestli něco navíc ještě pomůže....

jesie1
autor
11. lis 2010

Hojda a jak funguje to lněné semínko když se jí?

Shaula,já se ptala na tu plodovou vodu a prý se to opravdu stává,že odteče postupně všechna voda a porodní cesty vzhledem k mimču jsou málo vlhké...Nějak mi z toho vychází,že by to nemuselo být úplně zbytečné tam nějaké to mazání dodat...
Holky,to je mazec...ještě se neozvala žádná,která by ho sama vyzkoušela 🙂 snad se dočkám 😀

pomfrita
12. lis 2010

tak já teda přispěju 😀
kámoška si ho koupila a rodila teď - 4.11. - holčinu, 3500g a 50cm
bez nástřihu, bez poranění, prej to šlo hladce..jenže to byl její první porod, takže nemá srovnání...
šla původně na vyvolávačku, ale v porodce jí píchli vodu, aplikovali ten gel a porod se rozjel sám...
tak třeba to fakt k něčemu bude 😉

shaula
12. lis 2010

@jesie1 OK, proto jsem psala "většinou" 😅

jokun
12. lis 2010

Jesie1, mohu Ti napsat svou zkušenost, ale obávám se, že Ti nepomůže k rozhodnutí se.
Rodila jsem dvakrát, první porod bez gelu byl velice rychlý až překotný, plodová voda praskla spontánně, byl nástřih i poranění čípku, druhý s gelem byl náročnější na čas i samotné tlačení, plodovou vodu mi píchali, vyhla jsem se nástřihu a poranění takřka žádné ( Možná, že tady gel zapůsobil??).. Nemohu posoudit, zda by druhý porod byl jiný
bez gelu. Osobně mám pocit, že kvůli gelu jsem musela podstupovat více vyšetření, v konkrétních intervalech se gel musel aplikovat ( už je nemám v hlavě, tuším, že samotná aplikace byla čtyřikrát). Gel mi byl nabídnutý v rámci testování, já asertivně přijala bez dalších otázek. Za sebe mohu říct,že takovou částku bych neinvestovalan a za ty "prachy" bych si pořídila jinou radost 🙂 .

suik
12. lis 2010

@jesie1 já si neodpustím a zaagituju za jinou věc - o gelu teda slyším naprosto poprvé 😲 , ale jestli se bojíš nástřihu, existuje na to pomůcka - EPI-NO, už to tu někdo zmiňoval. je tu o tom i diskuze, doporučuju si to přečíst. mě osobně velmi pomohlo, rodila jsem bez nástřihu a poranění, jako prvorodička..... a když to nevyjde, dá se zase prodat.

k.ate
12. lis 2010

Holky, osobně si myslim, že "vtip" u těchhle přípravků je v tom, že vždycky můžou výrobci říct, že bez toho gelu by to bylo ještě horší... 🙂 Já teda pila maliník, jedla lněný semínko, cvičila s epinem a stejně mě nakonec nastřihli a malej mě dost potrhal... Ale co jsem se bavila se studentkou pa, která u toho mýho porodu byla, říkala, že hráz jsem měla parádně pružnou, ale vysokou a jak byl malej velikej, prostě mě nastřihli... :-/ A sliznici vevnitř jsem měla křehkou kvuli častejm zánětům 😖

Takže můj názor je takovej, že asi to trošku pomoct může, ale těžko říct, jestli by tak neporodil i bez tohohle udělátka... 😕

shaula
13. lis 2010

@k.ate Přesně tak, myslím si totéž 😉

@suik O epi-nu jsem poprvé slyšela až po porodu, ale taky mi přijde účelnější než gel...

suik
13. lis 2010

@k.ate já si myslím, že někdy nepomůže nic, když je třeba velký dítko, jde ven jak superman a tak. prostě blbá schoda okolností. Ale jak sama píšeš, že jsi ji měla pružnou, tak to mohlo být s největší pravděpodobností právě způsobeno cvičení s epinem.

@shaula já naštěstí dlouho před 😉

k.ate
13. lis 2010

@suik mně přišlo, že ten můj porod byl zbytečně uspěchanej, jak kdyby ta doktorka chtěla, aby se to stihlo, než jí skončí směna 😀 Malej byl hodinku a půl od příjmu na světě. Co si tak matně vzpomínám, říkala doktorka i něco o tom, že začíná mít špatný ozvy, takže možná můžu bejt ráda, že nevytáhli nakonec kleště... Ale fakt nevim...

mkr
27. lis 2010

nástřihu bych se nebála, malou jsem rodila sice s nástřihem, ale vůbec nic jsem necítila, už se těším na druhý porod, žádný přípravdy na uvolněný jako semínko a maliníkovi čaj jsem nepoužívala 🙂

xovicka
29. lis 2010

Na tenhle gel jsme se ptali minule na kurzu naší porodní asistentky, ta se na to ptala i v porodnici a verdikt byl takový, že je to složením velmi podobné obyčejnému lubrigačnímu gelu, jen bez aromat. Takže vlastně něco na způsob toho gelu, kterým vám doktor maže břicho před ultrazvukem. Žádnou zázračnou látku v tom složení nenašli.

latunka
29. lis 2010

já bych to neinvestovala,takové prachy 😖 Mě hned napadlo,že spousta rodiček je ošklivě potrhaná právě proto,že mimi vyklouzlo moc rychle - tak ty by asi na gel pěkně nadávaly 😝 Ale to je jenom taková moje dedukce,třeba mě napadla totální kravina 😀

jesie1
autor
6. pro 2010

Ahoj holky,teda,vy jste se rozjeli 🙂 Ale to je dobře...zatím jsem slyšela jen 2 názory od maminek,co ho zkoušeli a je fakt,že nejde porovnat,jestli by to bez gelu bylo stejné nebo lepší či horší...To je peklo se takhle rozhodovat...Víte,já svýmu doktorovi věřím,vždycky mi pomohl a nikdy nic nenutil.I u Dianatalu mě jen informoval.
A říkáte,že je to jako gel na břicho při ultrazvuku? A nedal by se tedy použít ten?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru