Porodní plán - císařský řez. Inspirujte mě při jeho sestavování

petyfox
21. únor 2008

Ahoj holky🙂)
Prosím o inspiraci při sestavování porodní plánu-plánovaný císařský řez.Máme to už za chvíli a pár typu se vždy hodí.Pokud by vám to nevadilo mužete mi tipy poslat na email FOXPETRA@seznam.cz.
vŠEM MOOOOOOOOOOOOC DĚKUJEME 😉

kalo
22. únor 2008

U plánovaného císaře se snad ani nepíše, ne??? Vždyť to stejně musíš nechat na doktorech, tam se asi na nějaké přání nehraje. 😨 Jediné, co si můžeš vybrat je způsob buď v celkové narkoze nebo v epidurálu. Mě např.ani vybrat nenechali, protože u nás v porodnici to dělají jen v narkoze.... 😒 😒

luckahr
22. únor 2008

taky jsem nikdy neslyšela, že bys mohla mít u plánovanýho císaře porodní plán............. 😲

zuzik03
22. únor 2008

taky mi porodní plán u plánovaného císaře přijde jaksi zbytečný...

kejka
22. únor 2008

Souhlasím s holkama.Posledního klučíka jsem měla císařem-moje zdrav.problémy.Jediné,co mi dali vybrat,tak buď celková narkoza nebo epidurál.A taky datum porodu.Po 38tt a 3dny jsem nastoupila den předem do porodnice.Nic se nedělo,až k ránu jsem dostala 7 kapaček,pak na sál a hotovo.Žádný porodní plán se nekonal.Ani jsem o tom neslyšela 😕 😕 😕 😕

petyfox
autor
23. únor 2008

AHOJ HOLKY🙂)
Mě spíš šlo o to jak pak po porudu a o mimi na novorozeneckém.Já vím,že budu rodit spinnálně a ohledně císaře toho vím dost.Moc děkuji 😅

vesi
23. únor 2008

po pôrode bude tak ako sa ty na starostlivosť budeš cítiť 😒 po prvom som bola v pohode a po 24 hod ked som vstala som sa v pohode postarala o malú. po druhom som nebola schopná kompletne sa postarať o malú ani na 4. deň, bolo mi príšerne zle, stavy na odpadnutie 😅 striedavo som ju mala ja a sestričky 😅

krajmary
30. bře 2008

Moj nazor je ze aj pri cisarskom mozes mat porodny plan, len ide o to ci Ti ho budu respektovat;
napr:
ak bude mozne ukazte mi placentu pri spinalke alebo epiduralke nielen dieta;
ak bude mozne pockajte s prestrihnutim pupocnikovej krvi, kym vsetka nedotecie do babatka (ak neplanuje zena zmrazovat, tak nech maximum sa da babatku);
mozes vyjadrit tuzbu dojcit, a pod.

maximka33
25. dub 2013

obnovuji toto téma. já plán měla i před císařem, ale bohužel jsem ho ztratila, tak už si toho moc nepamatuju..

natama
25. dub 2013

urcite bych si zpetne porodni plan pro planovany CS pripravila a zahrnula tam:
- miminko, pokud bude uplne v poradku, hned po vyndani na hrudnik "kuzi na kuzi" a prilozeni
- u osetreni tatinek
- nemyt, pouze otrit
- hned po nejnutnejsim osetreni bonding u tatinka
- po prevozu na pokoj miminko uz jen u sebe, s peci bude pomahat blizka osoba
no asi bych casem jeste na neco prisla 🙂

hanabana0327
17. dub 2017

Na cisarsky rez se da napsat slohove cviceni. Zalezi ale, jak zkostnatela nemocnice je.
Jedny z bodu: druh vybrane anestezie, kdo bude pritomen, kdy se aplikuje cevkovani, jak chcete provezt bonding pece o dite po operaci, omyvani ditete atd.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru