Porodní plán. Co do něj napsat? Postupovali dle něj doktoři?

bajunka
18. lis 2007

Prosím nekamenujte mě jestli tohle téma už někde je, ale já ho fakt nenašla.

Chtěla jsem se zeptat holek co už to mají za sebou a použily porodní plán co do něj napsaly a jestli podle něj doktoři postupovali. A i těch co to mají teprve před sebou a píší porodní plán tak co do něj píšou.

Vím,že si člověk může plánovat jak chce a pak to dopadne úplně jinak,ale ráda bych,aby doktoři,sestřičky a PA věděi co si přeju a aspoň se snažili podle mých přání postupovat.

Takže klidně sem vkládejte celé své porodní plány ať se můžeme inspirovat.

zajo79
19. lis 2008

xixixi, kde sa to stretneme,co?

ale tiez myslim,ze ked nechcete nedaju... 🙂 a hlavne myslite na nieco uplne ine, nech uz mate babo v naruci

konja
20. lis 2008

dididi30: přesně tak!Neumím si představit, že bych v těch bolestech a tlakách na tlačení myslela ještě na ovládání svého svěrače a přemýšlela o tom zda ze mě neleze ještě něco dalšího. Když jsem měla tlačit, tak jsem zavřela oči a tlačila jak o život s vidinou, že už za chvilku budou ty příšerné mučivé bolesti pryč!Jediné na co jsem v tu chvílku myslela bylo, že musím každou chvilkou prasknout, že se rozervu na tisíc kousků. Opravdu bych ani nebyla schopná přemýšlet zda náhodou nejde něco jiného. A navíc - naše známá dostala klystýr při příchodu do porodnice, porod trval 22 hodin. Myslíte, že ještě po těch 22 hodinách byla střeva stále prázdná? Když si před odjezdem do porodnice ještě stihla dát krásně vydatný oběd, kam se asi za těch 22 hodin poděl? 😉 Myslím, že by se diskuze měla stáhnout zpět k tématu, toto totiž nikam nevede, je to individuální záležitost každé z nás 🙂

lenkabu
20. lis 2008

Yal doma bych si nedala...nevíte kdy to na vás přijde a při odjezdu do porodky by to bylo dost nepříjemný.

Já chápu že zdravotníkům je jedno jestli z vás jde něco jiného než dítě,ale já chtěla Yal protože mně to teda jedno není a je mi hodně nepříjemná představa rodit své dítě do hov.n.

Osobně moc nechápu věty typu "musela jsem mít klystýr"...nemusíte,ale když se neozvete jak mají v porodnici vědět že ho nechcete.

debbie
20. lis 2008

Ahojte, tak ako píše lenkabu, treba sa ohlásiť a povedať čo si želáte a čo nie nikto zatiaľ myšlienky čítať nevie... 😀 Ja som za klistír a budem jedna z tých čo si ho hned na príjme vyžiadajú.... 😅 , možno to nieje 100%záruka že to bude pôrod bez ho...nok, ale tak o jednu, pre mňa stresujúcu myšlienku počas pôrodu menej.

betelgeuzz
20. lis 2008

Zajo, na kozu mě dostanou maximálně násilím, takže ani na koze ne. 😉

Však tu nikdo nestraší, ne? Klystýr má sva pro i proti, jestli se má člověk rozhodnout, měl by znát obě strany.

kl27
28. led 2009

Ahoj maminy,četla jsem vaše návrhy na porodní plán a upřimně jsem se zasmála! 😀 Myslíte si že když přijedete do porodnice na poslední chvili,že budou mít doktoři čas číst to vaše "Dobrý den,vybrala jsem si vaší porodnici......" Tam budou mít dost práce s váma a s mimčem než aby četli ty vaše slohové práce! S porodním plánem souhlasim ale zcela ve stručné formě-co si přeju,co si nepřeju a konec-to uplně a bohatě stačí!-já rodim zhruba za 3týdny v Liberci-chodim tam na předporodní kursy a můžu vás ubezpečit že to tak opravdu je! Tak přestante bláznit a vymýšlet slohové práce a radši se soustředte na důležitější věci! 😅

animatua
3. únor 2009

kl27: myslim si ze je kazdyho vec jakym stylem napise svuj porodni plan, personal porodnice by ho mel respektovat at bude v bodech nebo ve vetach.. souhlasim s tim ze by mel byt co nejstrucnejsi, ale vetsinou neprijede rodicka do porodnice kdyz uz ma hlavicku mezi kolenama, aby PA nemela dve minuty na precteni si "slohovky"

rinuska
3. únor 2009

ja som rozmýšľala , čo by som asi chcela pri mojom druhom pôrode , plán som si ale neurobila , nejak som to neriešila , mala som predstavu , čo budem chcieť a viete , čo som nakoniec chcela -vôbec nič , len svatý pokoj od každého a každej otázky , núkali mi kadečo , ale ja som im ani neodpovedala , chcela som si to odhíkať niekde v kúte a sama a oni ma stále núkali nejakou vodou , ponúkali mi lopty a podobné vymoženosti objavujúce sa v pôrodných plánoch a ja nič , tak si myslím , že keby som prišla s plánom a mala tam popísané čo si všetko želaám a neželám a oni by to brali ako písmo svaté , boli by to pre mna muky 😀 , jediné čo som fakt nechcela bol nástrih , to som vykríkla na doktora v hodine dvanástej , on to rešpektoval a bolo . 😅
teraz mám len jeden plán - porodiť 🙂

amelie001
19. únor 2009

Ahojky holky,má cenu si psát porodní plán?Řídí se ním někdo?

dula_renka
22. únor 2009

amelie001 záleží na tom v ktorej pôrodnici chceš rodiť, dala by som ho čítať už na poradni pred pôrodom, aby nedošlo na sále k zbytočnému nedorozumeniu, či sklamaniu. Pre Teba je lepšie vedieť ako Tvoj pôrodný plán *zabral* 🙂 . Možno by som to radšej nazvala pôrodné želanie a nech je krátky a výstižný. Niekto nemá chuť a niekto čas čítať dlhé písmo dokonca. Držím Ti palce, aby Tvoj pôrod bol podľa Tvojich snov 🙂

etnicka
22. únor 2009

Prave spisanie porodneho planu a prediskutovanie ho s personalom porodnice velmi pomoze pri vybere porodnice, tak ako mne 😉

jindri
23. únor 2009

amelie: porodní plán jsem sepsaný měla, ale jelikož porod postupoval pro všechny překvapivě rychle, skoro všechno bylo jinak. Ale jsem rada, ze jsem ho mela, ptze mi pomohl vybrat porodnici, ktera se nejvic blizila mym predstavam a pred samotnym porodem jsme si ho s PA a dr precetly a tim jsme si aspon ramcove udelaly obrazek, co od sebe ocekavat.

valentovasasa
23. únor 2009

ahoj holky, asi jste to tu řešili, ale já se přidávám nová, tak nevím co a jak...

prostě chci od vás poradit jak sepsat porodní plán, co do něj dát a jak ho prezentovat doktorovi? když jsem rodila prvního syna, tak jsem musela při sepsání podepsat nějaké jejich podmínky,a le jelikož jsem s některými věcmi spokojená nebyla, tak bych chtěla aby oni podepsali něco podobného mě a bylo to pro ně závazné...

Např. se mi nelíbilo že po´SC za mnou na JIP nepustili žádnou návštěvu, byt by mi to mooc pomohlo. A když mi pak volal manžel, tak mě sestra zapřela, že spím, byt věděla, že na ten hovor čekám! Prostě mi to přišlo sprostý. A to už radši nemluvím jak na nás vyjela sestra na klasickým pokoji, když mi manžel přinesl televizi...

jindri
23. únor 2009

zkus google 😉

etnicka
23. únor 2009

sasa, normalne si napis na papier body, ktore su pre Teba dolezite, nejak to usporiadaj, daj do pocitaca, vytlac a mas to 😉 Potom prides do porodnice, povies, ze mas porodny plan, prejdes si ho s PA /doktorom/doktorkou a ak Ti na tom zalezi, poprosis ich, aby Ti to podpisali 😉

valentovasasa
25. únor 2009

etnicka - a co když mi to nebudou chtít podepsat?

kannah
26. únor 2009

tu je jeden clanok o tom, ako komu a preco pisat porodny plan:
http://www.dietaaja.sk/porodny-plan.php

mozno ta inspiruje
hlavne fakt aby nebol moc dlhy
a tu je este jeden clanok na temu, co by vlastne mohlo byt otazkou pri vybere proodnice:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=ako-...

etnicka
26. únor 2009

sasa, ak Ti to nebudu chciet podpisat, spytas sa preco. A pojdes inam 😉

weronique1
26. únor 2009

sasi: nevidim dovod davat si ho podpisovat, ved to nema ziadnu pravnu silu a nie je to nijako zavazne. na druhej strane ak ich o to poziadas a oni ti to nebudu chciet podpisat, tak by som sa cudovala, keby ho chceli dodrzat 😉

amelie001
26. únor 2009
deyna551
17. bře 2009

povie mi niekto, ci nastrihnutia hradze boli?

wsmoulinkaa
19. bře 2009

ahoj....tak v Bolce bych s por plánem neuspěla...nejsou tam na něj zvyklí...hm, ale ani jsem ho nechtěla.Jen jsem si myslela,že ho berou všude!

bambusko
19. bře 2009

deyna, mna bolelo pri strihani, aj pri siti, aj polroka po porode a aj teraz pri zmenach pocasia to taha 🙄

valka
22. bře 2009

deyna, ja nemam ziadne problemy (ale pri dalsom porode zakazujem strihat)

nini19
23. bře 2009

ahojte babenky...no mne sa najviac pacia tie porodne plany ke stazeni co napisala susik77 na prvej strane,je to strucne a vystizne,uz som si ich stiahlla a pre kazdy pripad to vypisem a budem mat so sebou.Bola som na tej predporodnej besede v porodnici co budem rodit a su na to zvyknuty,ze to rodicky maju..... 🙂

nini19
23. bře 2009

........baby moze mi niektora vysvetlit ako to je s tym pupocnikom?ma sa nehat dotepat pred strihanim?,alebo co je lepsie a aky je v tom rozdiel?...je to aj v tom porod.plane a ja fakt neviem.....

etnicka
24. bře 2009

nini, babatku este aj po narodeni ide cez pupocnu snuru okrem zivin aj kyslik. Ked sa necha dotepat, zacne dychat plynule, nema sok. Ak sa hned prestrihne, babatko ma sok z toho, ze zrazu mu ten kyslik nejde. Je to setrnejsie pre babatko.

nini19
24. bře 2009

etnicka dakujem,tak uz mam v tom jasno....nehat dotepat....dik moc.

etnicka
24. bře 2009

😉 rado sa stalo.

anicka164
24. bře 2009

A nevíte, jak to je, když se daruje pupečníková krev? Může se nechat dotepat nebo ne? Hledala jsem na netu, ale našla jsem obě možnosti (nechat dotepat i nenechat)... Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru