Porodní plán. Co do něj napsat? Postupovali dle něj doktoři?

bajunka
18. lis 2007

Prosím nekamenujte mě jestli tohle téma už někde je, ale já ho fakt nenašla.

Chtěla jsem se zeptat holek co už to mají za sebou a použily porodní plán co do něj napsaly a jestli podle něj doktoři postupovali. A i těch co to mají teprve před sebou a píší porodní plán tak co do něj píšou.

Vím,že si člověk může plánovat jak chce a pak to dopadne úplně jinak,ale ráda bych,aby doktoři,sestřičky a PA věděi co si přeju a aspoň se snažili podle mých přání postupovat.

Takže klidně sem vkládejte celé své porodní plány ať se můžeme inspirovat.

brinzulka
22. čer 2009

dakujem

betelgeuzz
23. čer 2009

Tak knížka se jmenuje S pocitem tygřice. Jestli tě to zajímá i z profesního hlediska, podívej se na stránky agentury pamad. Pořádají tam ty kurzy.

brinzulka
24. čer 2009

dnes prestudujem 😉

misicka455
28. pro 2009

Ahojky chtěla bych otevřít toto téma a zeptat se kdo měl napsaný porodní plán a jaká byla skutečnost v porodnici s jeho dodžováním 😉

anicka164
28. pro 2009

Ahoj,
my ho měli a v Podolí ho 100% dodržovaly. A to i do takových detailů, jakože jsme tam měli, že Jirka si chce Mikuláše podepsat a PA říkala, že na miminka nic nepíší, ale že může vyplnit náramek, co bude mít na zápěstí. Pak za 15 minut přišla s tím, že snad na nějakém novorozeneckém oddělení by mohli mít tu fialovou vodičku, tak jestli chcem, že tam zaběhne. Koukali jsme jak puci, takovou vstřícnost jsme nečekali 🙂 Super!!
Jenom jsme vlastně měli jedno nedorozumění - byli mi blbý psát, že chci Mikuláše na břicho, tak jsem tam napsala, že po porodu chci mít miminko hned u sebe - oni to ale pochopili jako prosbu o rooming-in. Moje blbost, příště to vychytám...

magdal1
19. zář 2010

Krasne video , rozpravenie panii Lucii Suchej Groverovej, ma dve casti po pol hodinke,

http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnict...

ak by mal niekto zaujem o skripta http://luciegroverova.sweb.cz/aby-porod-nebolel...

napiste mi do IP, mam ich

demoisellem
27. únor 2011

Podklady pro tvorbu porodního plánu (vědecké studie, odborné podklady...) zde: www.smart-web.cz/porodnictvi
Shrnutí nejčastějších intervencí v průběhu porodu a jejich vhodnosti či nevhodnosti zde: http://www.smart-web.cz/porodnictvi/index.php?n...

borkap
3. kvě 2011

Baby chcela by som sa zas vratit k tejto teme. Budem rodit na Antolskej v BA, mam si pisat porodny plan? Myslite, ze je to na nieco dobre? 😖
Dakujem veeeelmi pekne za info 🙂

ninan2
3. kvě 2011

@borkap nuz vyskusat to mozes, ale musi Ti ho podpisat primar. Ale neocakavala by som tam zazraky, tj. zeby ho nejak moc respektovali... co som tak teda o Antolskej pocula. Kazdopadne mas ale sancu na splnenie aspon par bodov, na rozdiel od ostatnych BA porodnic, kde plany nepodpisuju ani nahodou. Daj potom vediet ze ako si dopadla, drzim palce. Ja sa chystam radsej do Banskej Stiavnice, tam by mali plan plne respektovat...

borkap
4. kvě 2011

@ninan2 Noooo ja ten porodny plan pravdu povediac ani moc nechcem, spolieham sa na profesionalnost lekarov 😉 aleee nerada by som nieco zanedbala a potom si to vycitala, tak som len chcela vediet, ze ci to je bezne a ci sa to v nasich nemocniciach vlastne robi 🙂

ninan2
4. kvě 2011

@borkap nie, bezne to v SR vobec nie je, a plan si robia hlavne zeny, ktore sa prave na tu profesionalnost lekarskeho personalu nespoliehaju, ak to nie je Tvoj pripad tak nemas co riesit.

xlucia
4. kvě 2011

@borkap dobre to je, ale presne to zavisi od toho, co do toho planu das. co presne by si chcela?

borkap
4. kvě 2011

@xlucia Standardny, rychly porod 🙂 Nemam vobec ziadnu specialnu poziadavku. Azda len to, ze by som chcela aby mi dali prilozit babo hned ked sa narodi. Ale to asi robia bezne... 🙂 Tak som si len chcela overit, ze ci sa to bezne robi, alebo nie... 😒

ninan2
4. kvě 2011

@borkap tak len kvoli tejto 1 veci je plan naozaj zbytocny 😀 Hej, takmer vsetky nemocnice sa tvaria, ze to robia... Ak nie, tak sa musis ozvat, ze to chces 🙂

31majka12
8. čer 2011

Ja mam rodit vo Vranove...a predvcerom mi dosiel odtial mail..ze si mam spisat porodny plan...ale ako som studovala tu porodnicu...tak tam vobec hned neprikladaju babatko na mamkine brusko....tak ani neviem naco mi ten porodny plan bude....ale ho potrebujem.
Viete mi s nim pomoct?
Alebo po dnesnej skusenosti na tejto stranke....sa mam obratit radsej na niekoho ineho? 😢

miskap
8. čer 2011

@31majka12 V prvom rade si ujasni, čo je pre teba najdôležitejšie. Mamičky zvyknú písať, že nechcú klystír, holenie,nástrih, pustenie vody a podobne. Podľa mňa je veľmi dôležité dať dieťatko na bruško po narodení. Ak to v tej pôrodnici nerobia, možno keď to budeš mať v pláne, to urobia.
Odporúčam ti do plánu napísať len to najpodstatnejšie, heslovite, lebo oni nemajú čas to čítať. To,čo tam bežne robia písať nemusíš.
Ak chceš, napíš niečo a pošli mi to IP. Pozriem sa na to.

anelisa
1. črc 2011

ahojte, pokial chcem, aby bola mala okrem nutneho vysetrenia po porode stale pri mne a nedavali ju na termolozko, staci to napisat takto?:
"Neodnášať dieťatko na popôrodnú adaptáciu preč, ale ponechať ho zabalené so mnou až do spoločného presunu na izbu"
Takuto formulaciu som nasla niekde na nete a paci sa mi, len mi nie je jasne, co vlastne pojem poporodna adaptacia presne zahrna 😕
dakujem 🙂

miskap
1. črc 2011

@anelisa Poporodná adaptácia je len to, že dieťa je na termolôžku, kde sa mu stabilizuje teplota a občas ho skontrolujú. Ale myslím si, že najlepšia adaptácia je na maminkinom brušku.
Ak to v tvojej pôrodnici nerobia bežne, asi by bolo vhodné sa ísť opýtať na novorodenecké, najlepšie aby to podpísal primár. Potom personál nebude môcť nič namietať. A je dobré mať pri pôrode partnera alebo niekoho iného, kto by postrážil dieťatko, lebo sestrička nemôže byť celý čas pri vás a určite bude mať obavy, aby sa niečo nestalo dieťatku.
Držím palce, aby ti to vyšlo podľa predstáv.

anelisa
1. črc 2011

@miskap dakujem, tak si to necham takto a malo by im to byt teda jasne 🙂 chystam sa s tym aj za primarkou, aby mi to podpisala. A pri porode budem mat dulu 🙂 Tusim sme si uz raz pisali v teme o dulach, nie?

miskap
11. črc 2011

@anelisa Ano, spomínam si. Myslím, že si sa dobre rozhodla. Držím palce.

acacia
14. srp 2012

Porodní plán jsem si napsala, mám ho dokonce v pěti kopiích, tak uvidím, jak ho vezmou u Apolináře.

maximka33
26. črc 2013

@acacia jak jsi dopadla s porodním plánem?

acacia
4. srp 2013

@maximka33 Jak se to vezme... Měla jsem tam uvedeno, že chci rodit přirozeně. Nicméně rodila jsem 18 hodin, kontrakce jsme měla v podstatě po 2 minutách skoro hned (cca po 6 hodinách). Ke konci jsem byla unavená, možná bych nějaké tišící látky uvítala. Chtěla jsem mít dceru hned u sebe, dali ji pak do inkubátoru, jako všechny děti. Prý, kdybych ji tam nenechala, musela bych podepsat revers, což jsem se bála, ale dnes bych to už udělala.

maximka33
9. srp 2013

@acacia v pohodě. já porodní plán měla, ale když jsem se neotvírala, tak nemělo cenu ho jim dávat. nakonec jsem skončila v celkové narkoze.. no někdy se to fakt nepodaří. ale hlavně, že Ondrášek je zdravý.

ined77
21. led 2014

Dobrý den maminky 🙂,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/rooming-in/.
Budu moc ráda pokud najdete chviličku a napíšete své zkušenosti s rooming-in. Byl Vám umožněn od první chvíle narození Vašeho děťátka? Navrhovaly Vám sestřičky, že si miminko na noc vezmou na sesternu?
Vaše zážitky a zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 .
Krásný den
D.

@maximka33 @acacia @miskap @anelisa @31majka12 @xlucia @borkap @anicka164 @brinzulka @betelgeuzz ... a další 🙂

anjelita
10. dub 2015

Ahoj, podle myho nazoru by porodni plan by mel byt co nejstrucnejsi, bez okrasnych vet, protoze to nikoho (az na vyjimky co maji cas cist) nezajima, jen potrebuji instrukce strucne a jasne. Z toho duvodu je uplne nejlepsi mit formular (lidskej mozek se taky rychleji dostane pres informace typu barevnej graf). Ja jsem u prvniho ditka pouzila ten samej co pouziju ted. Sice je to v anglictine, ale pro predstavu to uplne postacuje 🙂 http://images.thebump.com/tools/pdfs/birth_plan... Myslim si ze to pokryva uplne vsechno z hlediska pozadavku a pokud tam prece jen bude neco navic, da se to vzdycky dopsat do prislusny kolonky.

guinea
10. dub 2015

@anjelita Úplně souhlasím, lidi nemají chuť a čas číst okecávky - ideálně by to mělo být stručně, jasně, v bodech. A díky za link na super formulář, určitě se budu inspirovat!

claris87
19. dub 2015

Ahojte, sem 4. den po porodu a mám tak zkušenost s plánem - měla sem akorát že chci malého po porodu přikrýt červenou dekou pro uklidnění, pak aby mě nerodil doktor - chlap, aby partner mohl přestřihnout pupečník. O nástřihu, anestezii a podobných věcech je podle mého zbytečný psát - stejně nevíte nikdy, co se bude dít a jak to budete prožívat. Já rodila samozřejmě úplně jinak než sem si naplánovala :D nasdstandart byl obsazenej, takže představa o klidu s balonem a ve vaně bylo pasé. Plán personál splnil částečně - na deku se zapomnělo, partner pupečník stříhal, doktor u porodu nebyl ale pak došel na kontrolu, to sem byla už mimo takže mi to bylo totálně jedno kdo tam je 🙂 Takže taková je moje zkušenost s plánem a nemocnicí v Břeclavi.

bbibianca
24. dub 2015

@anjelita škoda, jen, že je to anglicky 😀

lu777
24. dub 2015

porodní plán doktoři i sestry respektovali 😉
hodně ale pomohlo, že jsem to předem probrala s dulou (vše co mě napadalo, ale nebyla jsem si jistá jestli to tam můžu mít atp.)... dala mi plno dobrých tipů, vysvětlila co je a co není dle zákona atp...

měla jsem tak v porod. plánu všechno co jsem chtěla a navíc jsem věděla jak reagovat když např. nějaká starší sestra nevěděla že něco je možné (např. nenatahovat miminko po porodu, ale měřit ho až za den dva apod.)....
nemusela jsem se díky tomu s nikým hádat 😉

velmi mi to pomohlo si porod užít a být v klidu, což je super i pro rozjezd kojení 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru