Porodnice: Hradiště nebo Zlín?

bejushenka
21. čer 2015

Maminky, nevím jestli se tu najde některá z Vás, která může napsat zkušenosti z porodnice Uherské Hradiště a Zlín, eventuelně je srovnat. Ale poku ano, budu ráda za vaše reakce. Díky 🙂

lasicek
21. čer 2015

Zlín není dobrý, na druhou stranu mají veškeré potřebné přístroje, nástroje a personál, kdyby se něco stalo. Tak že za mě Zlín ale se svojí PA k dorodu.

sedmiteckas
21. čer 2015

Za mě Zlín, mimochodem i z výše uvedeného důvodu, mají tam lepší vybavenost. jinak říct: Zlín není dobrý, je podle mého diskutabilní.

santron
21. čer 2015

já rodila ve zlíně dvakrát a maximální spokojenost. PA příjemná, porod bez léků a bez nástřihu,jak jsem si přála, pupečník nechali dotepat, bonding miminka po porodu a na oddělení jsem měla malou pořád u sebe,jak jsem si přála. některé sestry na oddělení jsou sice mín příjemné,ale nic hrozného.a s kojením mi na poprvé opravdu hodně pomohly. navíc se mi líbí,že když je potřreba dokrm,než je MM, tak mají pasterizované MM a ne UM

lasicek
22. čer 2015

@bejushenka Ono taky záleží jaké máte nároky, co je pro tebe důležité. Já bohužel narazila na špatnou PA. Z mého porodního plánu mi splnila pouze manžela u porodu a nadstandardní pokoj. Chtěla jsem jen přirozený porod a bonding, ten bohužel neproběhl. S ničím neporodila na všechno jsme se museli ptát a žádat ji. Na šestinedělí je to tak napůl. Na kojení si rovnou zavolejte laktační poradkyni, každá sestra totiž ukazuje a říká něco jiného a ani jedna správně. Jde jim pouze o to, aby mimčo přibralo a propustili Vás domů. Už jim nezáleží na rozkojení správným způsobem, na technikách kojení...
Jak jsem psala Zlín Ano, ale se svojí PA.
Ať to Vám to dobře dopadne 🙂

bejushenka
autor
23. čer 2015

@lasicek no já nemám nějaké přemrštěné požadavky. Pokud proběhne přirozený porod, tak bych si přála manžela u porodu a nechci nástřih. Zatím to však bohužel vypadá na plánovaný císařský řez. Jeden už mám za sebou v UH a moje zkušenosti jsou velmi špatné. Nebyla jsem vůbec informovaná o zdravotním stavu mém ani miminka. Miminko jsem viděla a zjistila pohlaví až po 12 hodinách, to mi ho přinesli na 5 minut a pak zase do druhého dne nic. Za to, že jsem po císaři krvácela, jsem dostala vynadané od sestry ,,proč jsem ji jako nezavolala, že ona teď musí převlékat postel?!" (kdo zažil císař, tak může říct jestli po 7 hodinách zvedne hlavu a zkontroluje se, zda nekrvácí ☹ ), dren mi vytahovala studentka,která to zřejmě dělala poprvé v životě - což jsem si vyloženě nepřála-takovým způsobem, že mi to škubala na třikrát, s kojením mi absolutně nikdo nepomohl, už z porodnice jsem jela s flaškou, ale hlavně, že v papírech jsem měla napsáno, že plně kojím, chování personálu v 80% šílené. To jsou mé zážitky z UH, minulý rok jsem byla hospitalizovaná ve Zlíně (sice na jiném oddělení), ale měla jsem z toho takový šok, v příjemném slova smyslu, že se právě kloním i k porodu ve Zlíně. Personál příjemný, profesionální, informovanost bezvadná, zkrátka, takhle si představuji nemocniční péči. 🙂 🙂

lasicek
23. čer 2015

Informovanost celkem šla, kojení ale nic moc, je tam ale laktační poradkyně, kterou si můžeš nechat zavolat (to jsem se dozvěděla až jsem byla doma. Mohla jsem být u všech vyšetření, mimčo mít pořad u sebe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru