Porodnice Motol - císař po předchozí ruptuře III. stupně

alena36
24. led 2012

Mám dotaz. budu rodit po cca 15 měsících, kde jsem po vyvolávaném porodu měla rupturu III stupně inkompletní. Moje Dr. mi doporučuje císaře (mám navíc těhu cukrovku na inzulínu), takže opět vyvolávání. Nevíte, jak se tváří v Motole na císaře po takovémto předchozím porodu (do poradny jsem chodila k Dr.Špálové). Díky

werumka
24. led 2012

@alena36 Ahoj, tak pokud máš opět cukrovku, tak budeš opět "přiřazená" k Dr. Špálové. V tomto případě pokud se Tvoje doktorka kloní k císaři, tak ať ti to napíše jako doporučení do zprávy. Po ruptuře by se ostatně ani nemělo vyvolávat. Pokud to budeš mít černé na bílém, tak se tím budou v Motole řídit. Jen je třeba důrazně upozorňovat, ať si tu zprávu pročtou, protože na to často nemají moc čas 🙂

alena36
autor
24. led 2012

@werumka díky moc, taky mám strach, aby to neruplo podruhé, první porod byl po vyvolávačce rychlovka a tak mě Daník trhnul a asi 40 minut mě šili

gabrielachalupova
24. led 2012

Já jsem měla v Motole dva císaře...oba plánované, ale u toh odruhého, preferovali spíše porod spontánní-udělá se před porodem vždy taková indikační poradna, kde se dohodnou co a jak..první císař pro KP a druhý vlastně jen proto, že vyvolávat porod po císařském řezu se nedělá a týden mě nechali přenášet...nevím, jestli ta jizva po té ruptuře je jako po císaři....ale já byla 23 měsíců po císaři a nechali by mě rodit normálně...Paní co měla cukrovku, tak jí porod vyvolávali...Každopádně DR.Špálová si poradí..je moc dobrá...ale po císaři tam preferují porod přirozený...

alena36
autor
25. led 2012

@gabrielachalupova já rodila ale normálně, neměla jsem rupturu dělohy, ale šití dole až ke konečníku

gabrielachalupova
25. led 2012

no uvidíš......prohlídno utě jak je to zhojené a rozhodnou se, ale pokud ti tvá gynekoložka nenapíše že chce císař, já si myslím, že budou pro přirozený porod a třeba až potom v případě komplikací císař...já jsem si myslela že když jsem byla po císaři, tak že mi dají rovnou císař-měla jsem ho po dvou letech a ne....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru