Porodnice Ústí nad Orlicí - návštěvy, jak probíhají?

zuzanaa23
6. říj 2017

Zdravím, prosím maminky, které rodily v porodnici v Ústí o vysvětlení : Jak probíhají navštěvy ? Vím, že je na začátku místnost pro návštěvy a že na pokoj kromě nadstandartu nikdo nesmí. Tak se ptám jak to je, když za mnou příjde návštěva ? Je tam nějaky telefon, kterým si mě zavolají z pokoje ? A probíhají tam nejake lekce např. jako je resuscitace novorozence ? Moc děkuju 🙂

annasmyckova
6. říj 2017

naposledy jsem tam byla před 3 lety, tak nevím, jestli se to nezměnilo -na návštěvě jsem se domlouvala většinou přes mobil -jenom mě prozvonili a šla jsem s miminkem ve vozíku do návštěvní místnosti, pokud je to návštěva mimo plán, tak většinou pro maminku dojde někdo z personálu...(je super nadstandart -tam můžou příbuzní bez omezení, ale bývá dost často obsazen), nějaký kurz tam proběhl, ale jelikož už mám víc dětí, tak jsem nešla

majvik
6. říj 2017

jj, u dveří do návštěvní místnosti je telefon a seznam pacientek s číslama pokojů a tím se prý snad dá zavolat na pokoj a přivolat si konkrétní maminku. Ta přijde za návštěvou do této návštěvní místnosti s miminkem ve vozíčku. Nosit miminka v náručí po chodbě je zakázané, musí se vozit. Ale když za mnou chodili návštěvy, tak mi stejně všechny volaly na mobil😀 a lekce resuscitace novorozence probíhají, ale nejsem si jistá jak často. Každý den to rozhodně není, ale nějaké dny tam chodí dětský doktor (doktorka) a v "jídelně" dává takové nějaké základní informace o péči o dítě a na figuríně ukazuje první pomoc. Takže kdo chce přijít, může si ji jít vyslechnout.

petra357
6. říj 2017

Co se týče návštěv, tak se švagrovou jsme se domlouvali vždycky přes mobil. Pokud těmi lekcemi myslíte předpoprodní kurz, tak ty tam dělají. Je třeba se na ně objednat předem. Jsou vždycky rozdělené do tří lekcí. Ty dvě první jsou i pro tatínky. První je prohlídka, porodní doby, ta druhá je s anestiziologem a právě o kříšení dítěte a třetí je jen pro maminky s laktační poradkyní. Ale jde asi jít i jen na některé lekce. Víc najdete na http://usti.nempk.cz/sites/default/files/orlick...

zuzanaa23
autor
7. říj 2017

Moc děkuju za odpovědi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru