Poznaly jste už par dní předem, že budete rodit?

eficka
5. srp 2012

zajimalo by me,jestli nektere maminky poznaji uz par dni predem ze budou rodit a nebo jestli tovzdy prijde necekane...treba nejake bolesti,pocity,tlaky atd...

blahova_andrea
5. srp 2012

já teda poznala, že rodím až už jsem měla min. 1/3 za sebou 😀 bylo to 36+1, tak jsem to stále měla poslíčky

veri25
5. srp 2012

já nepoznala nic, my se narodily přesně 40+0, odjížděla sem do nemocnice v jednu v noci a večer sem ještě nic netušila, ani poslíčky sem necítila, až mi praskla voda, tak jsem teprv poznala, že se něco děje. 😀

lenosinka
5. srp 2012

ja taky nic odešla sem si na zábavu hodovou a po vystoupení sem od tama musela rychle odejít nebot mi praskla voda 😀 vůbec mě nic nebolelo a cítila sem se celý den naprosto v pohodě

horakovatereza
5. srp 2012

Vůbec nem ještě ráno (40+3) jsem si udělala přeliv, dojela do fakultky na kontrolu, kde mi primářka dojednala terním o 4 dny později na vyvolání a odloupla a tím to rozjela. v jednu jsem dojela domů, o půl druhé poprvé pocítila divný pocit (tlak), tak jsem si říkala, že buď poprvé poslíčky nebo je to "ono". Pak jsem nechtěla plašit mamku (u té jsem byla, protože má fakultku 5 min autem), tak jsem dělala, že mi vlastně nic není, pak už se nedalo moc předstírat, tak jsem se naložila do vany a cákala na sebe vodu, pak už rychlý telefonát manželovi, až přijede, když dorazil stahy po dvou, třech minutách. Doktor mi řekl, že jsem otevřená na 4 cm, že je ještě spousta času, takže sprcha a počkání na volný sál,kam jsem přišla, myslela jsm si, jak tam budu hodiny čekat a ejhle, za 13 minut od ulehnutí jsem byla mámou 😝

sandynka
6. srp 2012

Já se cítila už 3 týdny před termínem, že to prostě až do termínu určitě nevydržím 🙂 Den před porodem se mi ovšem udělalo večer skvěle ... plná energie jsem říkala manželovi, že bude pátek a tak vyrazíme nakupovat, že je mi fajn 😀 V noci jsem ze spaní ucítila divnou bolestivou vlnu, která projela břichem až do kříže a už v tu chvíli jsem věděla, že tohle jsem nikdy nepocítila, že to něco znamená 😀 K ránu se mi to stalo ještě jednou a budila jsem se v půl sedmé už s lehkým pobolíváním, které se po sprše začalo opakovat jako slaboučké kontrakce po 7mi minutách. Jeli jsme na doporučení mého gynekologa do porodnice. Syn se narodil v 17:36 🙂 Shrnuto: Večer před porodem jsem se cítila plná energie a rozhodně by mě nenapadlo, že do 24 hodin budu už po porodu 😎

missymici
6. srp 2012

JA to poznala,mam na predtuchy nos....Tri tydny pred jsem mela bolestive (ne nejak hodne) kontrakce,nepravidelne...MS bolesti k tomu a samo bricho jsem mela pekne klesnute....Posledne tri dni,se MS bolesti vystupnovali o neco vice a ja se citila jako kdyz to mam dostat,byla jsem naladova,nervozni z niceho nic,spatne jsem spala,potila se,nadmerna unava....a nechutilo mi jist asi den pred tim,dokonce ani sladke.A nejzajimavejsi bylo,ze posledni vecer,kdyz jsem sla do pelechu,jsem se jako vzdy v sede koukla na chodila (jak jsem je mela otekle) a žasla jsem ze nemam otekle nohy.Ve 3 rano jsem nejak nemohla opet spat,jen tak na pul oka,a ve 4 hod.jsem citila male lupnuti v brise a asi za 3 minuty,mi zacala odtekat voda. (37+6tt)

milmic
6. srp 2012

V tu chvíli mě to napadlo, že den před porodem jsem byla mimořádně protivná, ufňukaná, ukňouraná a vůbec taková nějaká nesvá. Dost zvláštně nesvá. Vlastně celé pondělí jsem byla taková divná, "jiná". No a v noci mi odtekla plodová voda a bylo jasno. 🙂

dana3262
6. srp 2012

Vůbec. Az asi 12hod před. Nebylo to bolestivé, ale cítit to bylo a bylo to prvidelne.

ja.na81
6. srp 2012

Ja tedy nic nepoznala... v pondeli jsem byla u dr. na kontrole, tak ta taky rikala, ze to na porod jeste bohuzel nevypada (uz jsem prenasela 5. den), cely den jsem pak jeste pobihala po meste... no a vecer zacly bolesti, tak nejdriv, dokud byly jen slabe, jsem si rikala, aha, to by se tedy za par dni mohlo skutecne neco dit (prenaset by me me byvali nechali 10 dni)... no bolesti se stupnovaly a byly pravidelnejsi... tak jsme v noci jeli po porodky a v utery dopoledne jsme uz meli mimco 🙂

eficka
autor
12. srp 2012

Dekuji za nfo..ja mam problemy s krecemi a do toho prisli asi uz poslicky...ale pry vubec nic...na porod to nevypada.. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru