Předčasný porod dvojčat a císařský řez. Máte zkušenost?

arwenka
25. čer 2009

Ahoj holky, pokud zakládám téma, které tady už někde je, moc se omlouvám, ale nemám moc kdy hledat. Ráda bych se vás zeptala, jestli máte zkušenosti s předčasným porodem dvojčat a císařem s epidurálem. Moc děkuji

crca
25. čer 2009

Ahoj Arwenko,mám to za sebou 😉 Mám 7 týdenní dvojčátka a císařský řez byl naplánováný.Rodila jsem v ukončeném 38tt,což u dvojek je považováno za super donošené.Bylo mi to vysvětleno tím,že pak už ta placenta nefunguje tak jak má.Matěj měl 2,74kg a Michalka 2,80kg(oba 48cm)Na to jak mě kamarádky strašili jak je to nepříjemné,tak já jsem si to užívala(pravda,že po tom jsem si to teda neužívala,ta rekonvalescence je o hodně horší) 😀 ,ale neboj se toho,píchnou tě do zad(já to ani necítila),pak mi začaly v momentě tupět nohy a už jsem nic necítila 😀 ,jen se mě ptali co cítím(zkoušeli mě štípat do břicha,jestli cítím bolest,nebo jen takové tupé cítění) a pak mi anesteziolog(u nás je automaticky,kdyby se něco dělo)začal říkat,že už řežou 😀 to jsem mu ale zatrhla,že chci jen slyšet co to je a jestli jsou zdravé 😵 Já se docela bavila i s doktorama jsem se bavila,když mě říkal,koukám vám na játra a je to dobrý můžete pít 😀 to sem šla do kolem i bez umrtvení 😀 ale klidně bych do toho šla znova.Držím palce

arwenka
autor
25. čer 2009

Crci, ani nevis, jak Ti zavidim....do takoveho tydne je nedonosim ani nahodou, uz ted mam problemy ☹ Kazdopadne nad tim epi uvazuju cim dal vic, i kdyz mam pekelnej strach ☹ Kez bych je donosila aspon do 35.tt, pak bych jim snad podepsala vsecko 🙂 Mas krasny deti 🙂

crca
25. čer 2009

Arwenko,opravdu se není čeho bát,ale otázkou je taky s jakou tam přijedeš,někdy když je to akutka,tak dělají automaticky celkovou 😔 Ale neboj teď už jsi taky v dobrém tt a lékaři už umí zázraky,můžu se zeptat jaký máš problém?Děkuju za pochvalo,to maminku potěší,když jí někdo chválí děti 😀

crca
25. čer 2009

Zajímaví příběh 😀 je teda pravda,že my to máme také po umělém oplodnění,ale stejně si nechám napsat antikoncepci 😀

arwenka
autor
25. čer 2009

Jaky pribeh mas na mysli? 🙂
No, pred tydnem jsme se zcala otvirat a ted me neskutecne boli podbrisek, pan doktor by me nejradsi videl v nemocnici ☹ Je to dost bolestivy i na me, zitra jdu na kontrolu a pokud to neprejde, nevim, co dal ☹

fanys
25. čer 2009

A zase jsem tě objevila tady 😅

Je to hodně individualní ,předčasný porod může nastat kdykoliv,komukoliv...samozřejme jsou riziková tehotenství po ivf,tehu s jednovaječnýma dvojčaty,po urazech,dle toho jaký je nález na děl.čípku,celková hmotnost ,pohoda,gestační diabetes,polohy plodu....ty jsi už ve vyšší fázi gravidity tak neblbni.když nechceš do nemocnice aspon přestan pracovat a dávej se do klidu,hodne se šetři,odpočívej,naspi si nejaké hodiny do zásoby.doma už jednoho raubíře máš tak máš předtavu co tě čeká.

Jinak já jsem rodila 37 plus 3 ale s.c a to plánovanou.ne proto žeby pro to byla nejaká indikace lae pouze pro to že jsem PA a v práci mi to tak nejak nařídili.je fakt že jsem byla klidnější.naplánovali jsme si to týden před vánocema a klaplo to.Ale bylo to namále.holky byli ok ale maminka je jim hroutila.Měla jsem doted 2 břišní operace v břišní dutine v celkové narkoze a byl oto pro mně fajn-pohodička.Ale sekce s epi už bych nikdy nevolila.nechala jsem se zviklat tím že holky hned uvidím,ale byla jsem tak nejak mimo že si to pamatuju ale matne.
když chceš písni do ip,já jdu do peřin
doporučuju naklusat do nemocnice 😅

arwenka
autor
26. čer 2009

Fanys, no teda, to si myslim, ze by m i ruplo pandero, nez bych je donosila do 37.tt - to je sakra vykon.
To jsi z toho epi fakt tak zblbla? Ja po zazitku z prvniho porodu uz nebudu hrat hrdinku a do anestezie pujdu, jen porad nejsem rozhodnuta....komplikace nemam, ale zacinam se otvirat a holka tlaci hlavickou dolu a asi se uz neotoci....

fanys
26. čer 2009

ahojky

arwenko nevím jestli to bylo z epi-ale taky mám pomalu 5 dioptrie a vzali mi je,pak když na mne udělali s holkama kuk je to smutné ale bylo toho na mne asi moc tak mi to bylo jedno-těsně předtím zjistili až když mě otevřeli že mám na vaječníku nádor-v té chvílki se něvedelo jaký-tak se tam domlouvali jestli mi hned vemou obě vaječníky i dělohu nebo až někdy potom.Nádor nebyl zhoubný ,poslali to na vyš.ale nakonec ho odstranili.bylo mi na zvracení do toho kolegové se ptali na můj názor-tak upřimne jsem si porod moc neužila. ☹ a pak jsem byla zvyklá po operacích v celkové narkoze že jsem ty nejhorší bolesti prospala,tady jsem sice nemohla hýbat nohama ale bolest přišla dost rychle a injekce moc nepomohli.Ale to neřeš já jsem učebnicový příklad kovářovy kobyly.Co se mohlo po....tak se stalo.to nepíšu o komlikacích po porodu.Takže tak.
ale vše je zapomentuto,jen už vím že v epi bych si nenechala dělat ani koleno co mne těd čeká.....tot sjo.

Tobě držím palečky,fakt odpočívej když budeš moct.30.T.T.je už fajn statisticky vzato,ale stejne málo.tak se drž.

crca
28. čer 2009

Arwenko to už je únava (ten příběh 😀 ),to mělo patřit jinam 😅 já jsem teda taky měsíc ležela v nemocnici(32-36tt)do 32tt to bylo v pohodě,ale pak jsem ve 30tt chytla chřipku a 3 dny jsem měla 40 horečky a zánět hrtanu,takže antibiotika a další kontrola už nebyla moc příznivá,tak jsem si měla pro sychr,domluvit leháro v nemocnici,stejně by mě tam za 14 odeslal automaticky.Když jsem se objednávala,tak mi udlali vyšetření,jak je to akutní a už jsem neodjela 😀 na pásech mi vyletěli kontrakce po 6ti minutách 😀,já teda nic nepociťovala a to jsem si jela do toho špitálu ještě sama autem 😀,ale vydrželi jsme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru