Předčasný porod kolem 35. tt. Jak miminka prospívají?

kacak
16. črc 2008

Ahoj, dnes mi dr. řekl, že i přes udržování, kvůli zkracujícímu se čípku od 28tt, mám porodní cesty připravené na porod a na monitoru jsem měla slabé kontrakce. Takže to vidí tak na týden, max. dva a rodím. Trochu jsem se lekla, nejsem na to moc psychicky připravená rodit tak brzo. Chtěla bych znát zkušenosti maminek, které rodily takhle brzo. Jak miminka prospívala po porodu, jestli mimča musela do inkubátoru, kolik času se musí pobýt v porodnici a pod. Díky!

boban
16. črc 2008

ahoj pokud vydrzis jeste tak 2tydny tak si myslim ze je to ok 😉
ja rodila ve 37+4..porod mi vyvolavali,kvuli hrozici preklamsii proto musel maly co nejdrive ven,porodni vaho mel 3250 a 50cm,takze byl pekne donoseny... 🙂
z porodu nemej strach,boli to to jo,nebudu rikat ze ne,ale to urcite zvladnes a ten uzlicek za to opravdu stoji 😉
v porodnici jsme byli 4dny a pak nas pustili domu.jen mel zvysenou zloutenku jinak vse vpohode 😉
preji hodne stesti tobe i prckovi,urcite to zvladnes 😉

abinka
16. črc 2008

kacak v ukončeném od 37tt se bere miminko za donošené.já rodila v 37tt,protože jsem měla preeklampsii ležela jsem už 10 dní před porodem v nemocnici a každý den čekaly co bude a jestli bude muset ven.Malej měl 3500g a 54 cm takže donošený no a taky tatínek se narodil s porodní váhou 5300g tak možná proto byl tak velký.Byly jsme v porodnici celkem 3 týdny,protože měl silnou žloutenku.Jinak dobrý malý je zdravý ťuky ťuk 😀

No ale o sobě jsem psát nechtěla 😅 Kamarádka ležela už od 30tt na ipce.Taky měla preeklampsii ale asi už v horším stádiu malou rodila císařem v 32tt.Už si moc nevzpomínám kolik měla ale něco málo přes kilo.Byla v inkubátoru na kyslíku,ale proto aby se zbytečně nevysilovala za pár dní ji zkusily jestli bude dýchat sama a dobrý.Marťa vozí každý druhý den odstříkané mlíko a malá krásně přibývá a roste do krásy 🙂 za 14 dní už půjde mála domů.Nedonošené miminka pouští až mají 2500g a většinou v termín porodu.
Nedonošené miminka jsou víc kontrolované než donošené,cvičí vojtovu metodu.
Tak držíme pěsti ať těch 14 dní vydržíš 😉

denousek
16. črc 2008

abinko zuzanka od marti mela 1210g a 37 cm 😀

kristi
16. črc 2008

ja rodila 37+2tt. Byla jsem od 26tt otevrena, klid na luzku atd. mala mela 2940 a 46 cm, v porodnici jsme byly tyden kvuli zloutence, jinak naprosto v poradku. Ja jsem byla rada, ze jsme to mely za sebou driv, aspon jsem necekala a neprenasela 😉

abinka
16. črc 2008

Denoušku díky.Nějak mi to vypadlo 😅

Teď jsem si vzpoměla,že tu máme maminu co se taky začala hodně brzo otvírat.Musela jen ležet a když šla jen na záchod tak okamžitě ji tvrdlo břicho a měla bolesti.Tak byla asi 14 dní v nemocnici a pak ji poslaly domů s tím,že až to příjde tak už malá bude muset ven.Teď má měsíc před termínem a udělalo se jí dobře dělá úplně všechno.Bejlepší na tom je že už nemá hlenovou zátku a plodovou vodu jí drží hlavička malé.Dr. říkal,že jak se malá blbě pohne tak jí ta voda odteče.No zatím to vypadá že snad bude i přenášet 😀

abinka
16. črc 2008

kacak Ještě mě napadlo zkus se poptat na tématu Nedonošeňátka a jejich trápení.Je to na kojencích 😉

nissanek
17. črc 2008

kacak - já rodila 36+5, spontáně, praskla mi voda, až pak se zjistilo, že se mi nedokrvovala placenta, proto tak nízká porodní hmotnost i na 37 týden (2250g a 45cm). řekli, že je Kika na hranici zralosti, ale byla úplně v pohodě, sama dýchala, nebyla vůbec v inkubátoru, jen by pořád spala a ze začátku nechtěla sát, tak jsem zůstali v porodce 8 dnů a pak jsme plně kojili (a kojím ještě teď). Takže vlastně v pohodě 😉

sylvar
17. črc 2008

Sofinka se narodila v 36tt přesně, dva dny před porodem jsem byla na kontrole a prý že ještě 14 dn vydržíme 😀
malá nebyla ani v inkubátoru, jen po dvou dnech chytla žloutenku a vůbec nechtěla pít mlíko ode mě 😝 takže jsme v porodce byly devět dní a ten devátý šly domů 😉 malá nepřibírala...jinak v pořádku, žádný problém,takže vydržet ještě chvilku a bude to OK
míry 2600g 47cm 😵

lucy..
17. črc 2008

Ahoj, ja rodila 37+1tt, od 28tt jsem se otvirala......spontalne praskla voda, malej byl velkej 3,27kg, 49cm....domu jsme sli po 6-ti dnech kvuli zloutence..jinak vse OK, tak drzim pesti 😉

petimat
17. črc 2008

kacak já rodila 36+4, postupně jsem se otvírala od 32. týdne, takže ten poslední měsíc jsem ležela s nohama nahoře. Stejně mi pak praskla voda a jeli jsme. Taky jsem byla hrozně ve stresu, aby mimi bylo OK a malá na tom nakonec byla líp než já 😀 míry měla 2790g a 47cm a kromě delší žloutenky s ní nebylo vůbec nic. _V inkubátoru byla pouze první noc. Takže moc držím palce, zkus ležet a ležet, každý den navíc je super 😉

kacak
autor
17. črc 2008

Holky díky moc. Snad to bude ok. Jak mi to včera mudra tak nečekaně oznámil, trochu jsem se lekla 🙂 S tou váhou nevím, na posledním utz před 2 týdny měla malá jen 1600g, což je prý na spodní hranici. Tak snad se ještě vykrmí...

kristi
17. črc 2008

kaca, tak pekne basti a uvidis, ze to zvladnete v pohode 🙂

johanda
17. črc 2008

kacak - já byla s oběma holkama od 32. tt v nemocnici na udržení. První holka se narodila nějak kolem 36 tt jako fyziologický novorozenec, druhá ve 38 tt. Bavila jsem se s dr. a tvrdili mi, že "otevřenost" porodních cest neznamená porod, s druhou dcerou šla z nemocnice domů ve 34tt otevřená na 2,5 cm a rodila jsem 38 +4. Znám ženské, co přenášely, ačkoli se otevíraly už ve 28 tt.

mikulenka
18. črc 2008

já jsem byla taky v nemocnici od 33tt kvůli udržení, když jsem nastupovala, tak už z branky zůstávalo asi jen 5 mm jinak byla docela zašlá a zkrácený čípek, takže jsem jen ležela a mohla si dojít na WC, rodila jsem přesně 36+0tt v noci (druhý den mě měli pouštět domů - tak z toho nic nebylo) malá měla 47cm a 2550g, sice se ze začátku nechtěla přisát, ale s pomocí sestřiček se to za den a noc naučila. Sonča se 1 den vyhřívala v inkubátoru a na přikládání mi jí nosili v růžovým kulíšku 😀 neměla ani žloutenku, od druhého dne v porodnici už začala přibírat, tak jsme šly domů klasicky po 5ti dnech, dle dětských Dr. nejevila známky nedonošenosti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru