Předčasný porod. Máte zkušenost?

charlottka21
2. únor 2023

Ahoj maminky 🙂
Tak měla bych takovou prosbu jsem ve 35+0tt a hrozí mi předčasný porod kvůli zkracování čípku chtěla bych se zeptat jestli má nějaká maminka zkušenost s předčasným porodem v tomhle týdnu těhotenství jestli miminka přesouvají do inkubátoru kolik važily atd předem moc děkuji mám o malého strach a bude to můj první porod.

laxesis
2. únor 2023

Ahoj, rodila jsem ve 36tt (asi 35+3) - syn si jeden den pobyl v zahřívačce a pak už jsme byli spolu, narodil se úplně v pořádku a vážil 2,5 kg, což taky byla hraniční váha pro propuštění domů. Po třech dnech jsme normálně šli. Porod byl ale překotný, škrtila ho šňůra a ztrácel ozvy.

exbordelar
2. únor 2023

Ono to je hodne individualni. Ja jsem rodila 36+3 s mirami 50 cm a 3360g. Byl pro jistotu dva dny v inkubatoru. Ale mam znamou, ktera rodila takx tak nejak 36tt a dcerka mela 1800g. Kazdopadne, narozeni v tomto tydnu uz je velmi vysoka az skoro 100% pravdepodobnost, ze miminko bude ok 😊 Radeji se uz setri, nikam nelitej, odpocivej. Urcite to bude dobre 👍🏼❤️

alice180
3. únor 2023

Měla jsem taky 35+0. Malá šla přes noc po porodu do inkubátoru pak už byla se mnou a všechno v pohodě. V tomhle týdnů uz má.vyvinuty plíce takže může dýchat samo. Měla 2,4 kg a měřila 45 cm

charlottka21
autor
3. únor 2023

Je jsem strašně ráda trochu mě to uklidnilo tak snad to dopadne co nejlíp a pobude si ještě v bříšku moc dekuji ❤️

mimar
3. únor 2023

Ahoj, mám dvojčata narozena 35+0 . Váhy 2240 a 1840. Obě 2 dny v inkubatoru kvůli teplu poté měli vyhrivane postýlky. Obě byli v pořádku a zdraví. Žádnou podporu dýchání nepotřebovali. V porodnici 12 dní. Čekali jsme na to až něco priberou.

gbp
3. únor 2023

@charlottka21 to bude dobre, hlavne klid ☺️ to jak bude nebo nebude v inkubatoru ovlivni i rada jinych veci. prvni dcera se mi narodila 35+0, mela 47 cm a 2530 g. dychala sama, ale v inkubatoru chvili byla, mela zloutenku, takze nakonec mela i sondicku na jidlo a v nemocnici sme byly asi 12 dni, kvuli tomu jidlu, resp. zloutence protoze pak na ni jeste svitili modrym svetlem. ale co je dulezite, je uplne naprosto v poradku, ted bude mit 3, mluvi jako petileta a nikdo by to na ni nepoznal ☺️👍 drzim palce a mysli pozitivne 👍

europa00
3. únor 2023

@charlottka21 ahoj kolik nás čípek a proč to nekdo řekl ze ti kvůli tomu hrozí předčasný porod? Tobě dělali test ( výher z čípku ) ze se chystá už porod ? Nebo úslužného pouze měřením čípku?? Po 30 týdnu se správně cervikometrie ani nedělá každé ženě se zkracuje jinak 🙏 bůh ví čím té straší 🙏🙏🙏

denisq
3. únor 2023

@charlottka21 Tak kvůli čípku mě strašili od cca 24tt že mi hrozí předčasný porod. Že nemám nic dělat, ležet. Nasazen utrogestan. Porod spontánní ve 41+6 😅 mrkni na instagram mojepororodniasistentka. Jaký je čípek je nic nevypovídající hodnota.

zuzita15
3. únor 2023

Rodila jsem 34+0, dcera mela 2.34kg a 44cm. Stihli mi napichat kortikoidy na dozrani plic, v inkubatoru byla prvni den a ani ne cely, drzela teplotu sama. Doktorka mi ale rikala, ze je nadstandardni nedonosenec

fouskovi
3. únor 2023

@charlottka21 tak hlavně klid mě řekli že porodim od 30tt zkrácený čípek hlava narvana až úplně dole nařízen klidový režim ale doma 3 lete mrne nešlo to a vydrželi jsme do tří dny před termínem

volfikovi
3. únor 2023

35+0 dcera 2000 g a 43 cm. Křičela hned na celou porodnici. V inkubátoru byla pár dnů, pak už se mnou.. Jediné co že jsem se nerozkojila 😔 ale měla sem císaře.

amy112233
4. únor 2023

Ahoj. Já rodila akutní sekcí kvůli odloučené placentě. Syn měl 41cm a 2010g...dcera donošená a v termínu 39+1 a 2650g a 47cm...to píšu jen jako porovnání že jsem měla malinké miminko. Syn byl na intermediálu 3 týdny pak týden v postýlce a šli jsme domů. Žádné problémy neměl. Spíš byl oproti dceři napřed 😁 jinak já měla zkrácený čípek a na 1cm snad od 12 TT u dcery a dopadlo to dobře 😊 držím pěsti

bertik20
4. únor 2023

@charlottka21 já mám 2 porody - první dvojčata v 33+1 TT, tam šly hned do inkubátoru (1480 a 1920 g) a domú jsme šli za 5 týdnů, protože syn měl dechové potíže ikdyž byl větší než dcera
Druhý porod v 35+5, syn váha pouze 2005g, proto ho dali do inkubátoru, byl tam pár dní kvůli teplu a žloutence. Rozdíl ale byl v tom, že se přebaloval a krmil mimo inkubátor, po krmení (stříkačkou přes malíček, neuměl sát z prsu, byl maličký) jsem si ho chovala, tulila a pak šel zase spinkat do inkubátoru. Zhubl na 1800 v, tak se pak už jen čekalo až přibere. Domů jsme šli s 2056 g, byl totiž jinak naprosto v pořádku. Dnes má 2 roky a je to živel😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru