Předčasný porod ve 34. tt. Kolik vážilo mimi?

aaabbbc
18. říj 2009

AHOJ MAMINY, porodila jste některá dříve?kolik miminko vážilo a byla jeho aadaptace bez komplikací?moc děkuji za info.... Hrozí mi.... ☹

maudn
15. říj 2013

@ratatooy po tom jsem zažila, tak to nedoporučuji, může být dobře, ale taky špatně... u většíny děcek cvičení vojtovky, první rok života akorát lítáš po doktorech

ratatooy
15. říj 2013

@maudn no to jo a ta vojtovka je šílená

ebsian
15. říj 2013

@daasenka85 Nakonec mi porod museli v termínu vyvolat aby princezna šla ven, po tom všem. Odpovídám až teď, nevšimla jsem si komentu, promiň. 🙂

daasenka85
15. říj 2013

@ebsian ahoj, to nevadí 😉 já jsem malou donosila do 37+1 a pak mi porod taky vyvolali, protože byla hrozně maliná - 44 cm a 2300 gramů. ale šla ven přirozeně (až na to vyvolání 😀 ) a naštěstí je vpořádku 😉 děkuji za odpověď 😉

ebsian
15. říj 2013

@daasenka85 To je dobře, že to aji u tebe relativně dobře dopadlo a holčička je určitě za odměnu a dělá ti velikou radost 😵 😵 To ale byly stresy 😔 😔

segrayvon
16. říj 2013

ahoj, jsem ve 34.tydnu a miminko je hotove a pry pujde ven driv 🙂) Ja s tim nic nenadelam, jen aby bylo mimco zdrave...balim tasku a chystam se na odjezd 🙂

kisli
22. říj 2013

34tt je celkem problem, v tomto tydnu roste mimco ale organy ne, takze je telicko vetsi k pomeru organu. Pokud by ti nenapichali kortykoidy, tak maji deti problem s dychnim. Z plicnich ventilatoru jsou casto dalsi problemy, zanety, infekce apod. Mozek neni taky zcela vyvinuty. V nekterych porodnicich umi zazraky, ale ne ve vsech.

madmk
23. říj 2013

ahoj, u mě je to teď velmi aktuální. Já jsem porodila ve 34tt chlapečka s váhou 3,13 g a 47 cm. U mě to šlo rychle z důvodu cukrovky I. typu. Chlapeček byl 3 dny v inkubátoru a 2 dny pod světlem kvůli žloutence. Jinak se cítím dobře. Se stravou jsme také měli ze začátku problém. Přikládali mně ho až 5 den po porodu a moc se nechytal, stále usínal. Já jsem si pilně odstříkávala už druhý den po porodu a mléčko se mi postupně začalo tvořit. Z nemocnice mě pustili hned třetí den po porodu a malý tam ještě zůstal. Potom mě asi 6 den po porodu volali, že je na postýlce a můžu se nastěhovat na hostovský pokoj, kde jsme se museli naučit papat (protože jedl sondičkou a potom láhvičkou). Po 14 dnech po porodu jsme potom jeli společně domů. Už mám 7 tt a malý je v pořádku, váží 4,4 g a měří 56 cm. Co mi dělá zle je,že musíme cvičit Vojtovu metodu a u toho malý strašně pláče, jinak je to velmi hodné miminko. A rodila jsem v Bohunicích v Brně (nedám dopustit, prostě super přístup).

delina81
23. říj 2013

já poprvé rodila v 35+5, odtekla voda, zcela nečekaně. Malý měl 2,88kg a 48cm. kromě žloutenky, která se nás držela dloouho, jsme byli naprosto bez problémů. Akorát jak byl pořád spavý, tak bylo prvních cca 14 dní s papkáním a kojením. Mlíko moc neteklo. Ale nakonec se vše srovnalo.

spendla
23. říj 2013

Rodila jsem 32+4, zacala mi odtikat plodovka, pak teda prestala, ale uz to neudrzeli. Maly byl vetsi cele tehotenstvi asi o tyden, narodil se s 47cm a 2300kg, zatim nema zadne nasledky predcasneho porodu, ted ma rok a ctvrt. Asi tyden byl na JIP, pak dva jeste v inkubatoru, pres pocatecni problemy s prijmem stravy jsem kojila do roka.

cacenka_d
23. říj 2013

@aaabbbc Me strasili od 30 tt, nakonec jsem rodila v 36 tt s tim, ze od 32 uz jsem se mela stale jen chystat do porodnice. Hlavne klid absolutni, ja pak zacala v 36 zase blbnout a rano mi hned praskla voda :/ Lucka mela 2,1 a 47 cm, hypotrofni hranicne nedonosena, ostatni kolem me co rodili v 36 meli ty vahy o minimalne 200 g vyssi, takze je to hrozne individidualni. Ale do dneska si pamatuju chlapecka co se narodil nejaky pani tyden po lucce a on mel v 36. tt 4,8 kg 🙂
Lucka byla praktick v pohode krom tech svalu, ale apgary mela na 10 vsechny, jen je to na nich slene videt, nemaji ten podkozni tuk a jsou jak stazeny kralicci. Taky nas pousteli s 2,1, po porodu shodila na 1,98 a dlouho nenabrala.
Fakt pokud to jde jen minimalne poradne jez, pij a odpocivej, vybodni se na vsechno at radsi pradlo schnije 😀
A pokud mas v dosahu vyber si porodu s neonatologii, ja sice mela lucku na nedonoseneckym, ale byla v porodnici s ni.

katanaty
26. srp 2014

Ahoj maminy ,čtu si přispěvky a moc mě to netěší. Jsem po třeti těhotná po dvou císařích.Doktor tvrdi že porod pujde ve 35tt. Más s toho dost velke obavy,druhá dcerka se narodila ve 36tt.a bylo vse ok,měla 2800g.a po tydnu nas pustili domu.

lpamela
29. srp 2014

Porod ve 33+1. Malá měla 2200g. Zvládla to bez komplikací. 2 noci ji měli u sebe. První noc byla v inkubátoru. Pustili nás po týdnu. Musela jsem je teda překecat. Malá měla při propuštění 2170g. Byla na UM.

1velrybka
29. srp 2014

Já rodila přesně 33. tt (+0). Maruška měla 1990 g, 45 cm. Bylo to císařem. Okamžitě ji odvezli do nemocnice vzdálené 60 km, kde jsou na nedonošená miminka vybaveni lépe. Necelých 5 týdnů byla v nemocnici, ale žádné závažné komplikace nebyly. Teď na 6 a půl měsíci má 8,1 kg.

zunem
29. srp 2014

Porod ve 33.tt Ondra 2070g a Matěj 1900g a oba 43cm.

nikoletka001
21. říj 2014

ja jsem ve 34 tydnu a už mam takove menši bolesti tak mam strach ad nejdu tak brzo rodit protože by to mohlo malo važit protože jsem silna kuřačka 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 :-

jirinkas
25. říj 2014

34+5, dvojčata, 1980, 43cm a 2640, 48cm. Od 30tt jsem ležela na Bulovce, dostávala pořádné dávky Gynipralu, porod necelý týden po vysazení, přirozený. Byli jsme 3 týdny na dětské JIP, Terezka nechtěla jíst a měla sondu, zhubla na 1,5kg, Martin dostal asi půl hodinky po porodu přidechnout, ale hned se stabilizoval. už od začátku to byl jedlík, Terezku jsem taky přesvědčila, kojila jsem do 11m, 6m plně.

Dnes jim jsou 3 roky, jsou úplně v pořádku. Absolvovali jsme teda nějaké sledování na neurologii a cvičení, sami se rozběhli až asi v 18m, ale aspoň pořádně posílili záda, jak byli dlouho na čtyřech 🙂

Je to individuální, pokud toto hrozí, tak bych vybrala pokud možno porodnici s neonatologií pro nedonošená miminka (na Bulovce super!) a důležité je pokud možno ležet, ležet, ležet ......

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
amuska1133
6. lis 2014

Ahoj taky jsem rodila 33+5 po odtoku plodové vody.Bylo to císřem malá vážila 2490gramů
a měřila 44cm,jednu noc byla na jipu ale byli jsme bez komlpikací a v uterý se narodila a v sobotu jsme šli domů.

lindul
6. črc 2016

Ahoj maminky, v pátek 1.7.2016 se mi narodila Anička s porodní váhou 1980g a 43cm. Narodila se předčasně, plánovaným císařem, protože jsem měla vcestnou placentu se srůsty v oblasti jizvy po předchozím císaři. Je naprosto úžasná, v inkubátoru si pobyla jen 2 hodiny, dýchá sama, papá sondičkou přímo do žaludku, ale už to zvládla i dudlíčkem ze stříkačky. Laktace se mi naštěstí spustila skvěle, takže jí mlíčko odstříkávám a nosím. Ležím na rizkovém oddělení, Anička je na JSP (jednotka speciální péče), na JIP byla 4 dny.

amazing
22. říj 2016

Ahoj, holky....takže od kdy se dá rodit přirozeně, asi až tak od 34tt,že? Já jsem dnes 33+3tt, rizikové tehu kvůli kontrakcim a čípku na 2cm, ležím od26.tt.diky moooc

kindlovka16
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru