Překotný / rýchly porod. Máte zkušenosti?

zelva
22. zář 2008

Ahojky,
nikde jsem tu toto téma nenašla. Máte zkušenosti?
Já rodila před 2 týdny právě takhle. Ve 22:30 mi praskla plodová voda, vklidu jsem se ještě osprchovala, dobalili jsme s manželem tašku do porodnice (rodila jsem ve 36 tt, takže ještě jsem to neměla úplně připravené), v nemocnici mě napojili na monitor a začala jsem mít slabé kontrakce, mezitím sepisovali porodopis, začala jsem mít silnější a častější kontrakce, mezi kterýma se mě ptali na otázky typu jestli mám křečové žíly apod. 😝 , pak si ten doktor asi myslel, že jsem nějaká hysterka či co, tak mě vyšetřil a s údivem prohlásil, že už cítí hlavičku. Takže mě doslova dostrkali na sál, párkrát jsem zatlačila a malý byl v 0:05 na světě. 🙂
No, přála bych všem takový porod.

payda
21. kvě 2012

@hajajanka Tak ten druhý porod...jako to je rychlost jako blesk...

veronyk
2. čer 2012

Oba mé porody byly vyvolané, ale jen prasknutím plodové vody. První trval 6 hodin, bolesti začaly až 3 hodiny po prasknutí vody. Druhý porod trval celkem 3 hodiny, bolesti začaly ihned po prasknutí vody a byly velmi silné.. PA tvrdila, že to bude na dlouho. Ale během hodiny jsem byla úplně otevřená. Tak druhý porod byl o polovinu kratší. Jsem zvědavá, jak to bude potřetí. Jestli začne porod sám, tak to možná nestihnem do porodnice ani dojet.

marya
2. čer 2012

Mne pri druhom o 6:15 odtiekla voda, o 7:00 sme prisli do porodnice, o 7:45 prva a posledna kontrakcia a 7:50 sa maly narodil 😅 dufam, ze treti bude podobny 😀 😀

feb13
9. čer 2012

Ja som pri druhom porode isla na planovanu poradnu 3 dni po temrine. Pocas vysetrenia mi odtiekla voda, bolo to o 11.30 a otvorena som bola na 4 cm. Tak ma prijali na izbu cakateliek, nakolko som nemala ziadne kontrakcie a vyvolavacku som nechcela. O 16.00 som bola stale na 4 cm, kontrakcie ziadne, dostala som klystyr, no stale nic. Prve slabe bolesti prisli okolo 18.30-19.00, ale to som sa este snazila spat kym mozem. 😉 O 20.00 ma znovu vysetrili, stale na 4 cm... ale to ma uz chytili uplne brutalne bolesti, ovela silnejsie nez ake som pri prvom porode zazila, jedna este neskoncila a prisla druha no a o 21.00 som uz bola otvorena na 10 cm a 21.05 sa maly narodil - vaha 3900 g a to bez nastrihu, s mensimi poraneniami. 😀

kaleilah
21. čer 2012

Poslední dva porody byly překotné. U druhého v 22.25 první kontrakce, a rovnou silná a hned další po 3 minutách. Do porodnice jsme to měli hodinu a půl cesty, tak jsme rovnou vyjeli a Adrianka se narodila ve 2.33, takže 4 hodiny od prvního příznaku porodu.

U Matyáše v mě vzbudila první kontrakce - když jsem šla v noci čůrat v 1.40, postupně zesilovaly, tak jsme ve 4 hod ráno jeli odevzdat děti babičce a jeli do porodnice. Ve 4.50 jsem byla přijatá - hlava vysoko, na 4 cm. Během vyplňování papírů jsem byla na přijímacím monituru, kde mi praskla voda. to bylo přesně 5.00 (10 minut po tom, co "hlava vysoko, 4 cm) PA se jen zeptala, jestli mě náhodou něco netlačí, tak jsem kejvla a RODÍÍÍME 🙂 otevřená na 10 cm, rychle zavolat taťku z chodby a přesun na porodní sál se skříženýma nohama. v 5.15 byl Matyáš na světě. Takže super rychlost.

ocelotka
2. pro 2012

Já mám teď čerstvou zkušenost s rychlým porodem druhé dcery. v 17.45 prasknutí vody a 19.15 vylezla na svět 🙂 . Za mě to ale zas takové "terno" nebylo, docela jsem se bála, že se potrhám a i bolesti mi přišly mnohem drsnější, než při porodu s první dcerou (cca 6 hodin). Něco mezi by mi asi přišlo nejideálnější 🙂

elisa1980
2. pro 2012

Ahojte, ja som mala oba pôrody rýchle, hlavne ten druhý. Prvé kontrakcie - a hneď pravidelné v intervale 15 min som dostala o 13.00, pri odchode z domu o o 15.30 mi odtiekla voda, do pôrodnice sme prišli 15.45 a malá sa narodila o 10 min...takže len základné vyšetrenie, žiadny monitoring ani nič sme nestihli. A rodila som koncom panvovým, takže z toho som mala poriadny stres, ešte že malá bola drobnučká, inak by to asi išlo ťažšie 🙂

petrushka32
2. pro 2012

Tak přidám svou trošku do mlýna- jako prvorodička jsem byla docela v šoku z toho ,jaký měl můj porod spád- Takže po 23h jsem se vzbudila, že mám jakési křeče, tak jupí do vany, tak však přicházela jedna kontra za druhou, takže ve 23.45 jsem vylezla a vzbudila manžu , že jedem. O půlnoci jsme vyjeli, kontra byly nesnesitelné, tlaky na konečník,..příjem na porodnici 0.25 a malý se narodil 0.28...takže už jsem rodila doma, v autě jsem už tlačilka, nešlo to zastavit...bojím se druhého.

katkak9
4. čer 2013

Ahoj,mám dvě děti a třetí je právě na cestě. Oba porody jsem měla překotné tak se docela obávám toho následujícího co mě čeká 🙂 U prvního porodu mi praskla voda ve tři ráno a dcera byla ve čtyři na světě,no a u druhého to byl ještě větší fofr. Do porodnice mě poslal doktor když jsem byla na prohlídce,že už jsem otevřená na dva prsty,tak mi zavolal záchranku. Tam mě znova prohlídli a že už jsem otevřená dost že můžu jít rodit....kontrakce zatím nebyli. Tak mi pan doktor napíchl vodu a asi deset minut na to jsem začala rodit. No nevím co by se stalo,kdyby mi ta voda odtekla sama někde třeba v obchodě nebo na ulici.

lubina
4. čer 2013

mam dve deti, prva sa narodila po 8 hodinach kontrakcii ☹ . Druha sa narodila po ani nie dvoch hodinach od prveho priznaku porodu 🙂

marcinek
4. čer 2013

zrovna dneska davali na Nove ve Vikendu prispevek o detech, co to nestihly do porodnice a prisly na svet cestou. Uplne mi sly slzy do oci a to jsme si jeste s manzelem z toho utahovali, ze jsme mohli byt na Nove. Dnes je to presne 1,5 roku, co prisel na svet nas chlapecek. Ve 3 rano mi prdla voda, ve 3,44 odjezd od domu do porodnice (driv to neslo,abych se oblikla, porad mi to teklo a do toho kontra) a 4,10 byl maly venku. Mame to na Melnik cca 27 km a o nejake dodrzovani rychlosti nemohla byt vubec rec. Kdybych nemela kalhoty, tak hlavicka je venku po ceste. To hlasili jako prvni, ze vidi hlavicku, kdyz me videli 🙂

zutinka
6. čer 2013

u druhého porodu kontrakce 11:30 voda prdala ve 12:05 a malá byla na světě 12:23.porod vyvolávaný.Tabletka zabrala rychle.

setulienka
13. čer 2013

Musím sa zapojiť i ja, môj pôrod mi pri každom pomyslení vyčarí úsmev na tvári, si stále hovorím, ako sme mohli mať také šťastie a mať taký pekný a dobrý pôrod. Ráno od 4 som začala pociťovať bolesti krížov, ktoré sa stupňovali až do 11-tej hodiny doobedu, stále som bola na pochybách, či vôbec ide o kontrakcie, keď brucho nebolelo vôbec, iba kríže. Keď mi praskla voda po 11-tej, vedela som, že už to prichádza, okolo 12 na obed sme prišli do nemocnice, kým ma vybavili na príjme a vyšetrili, bola som otvorená už na 7 cm a lekár sa smial, že sme prišli o 5 min. 12, na pôrodnú sálu sme sa s manželom dostali12,40 a o 13,06 bol malý na svete. Ani som nechcela veriť, je to naše prvé babatko a na pôrod sme sa pripravovali, že bude dlhý ako väčšinou pri prvorodičkách, bolesti som si síce odtrpela doma, ale potom tá rýchlosť v nemocnici - bol to pre nás ozaj krásny zážitok 🙂

ivu83
23. zář 2013

Ahoj dámy, i já se podělím.
První porod - 5/2004. První bolest ve 3 ráno (už jsem byla v porodnici den dopředu kvůli vyvolání, ale protože rodilo moc maminek naráz, odložilo se to na druhý den, ale nakonec na to ani nedošlo). Sestřička byla dost nevrlá, evidentně jsem ji vzbudila. S komentářem, ze to bude nejdřív večer mi udělala klystýr a nechala mě na pokoji. Po vyprázdnění jsem se ptala, zda už můžu volat tatínka. Prý času dost, ať se ještě vyspí. V půl páté jsem byla na osm cm, takže rychlý telefon tatínkovi. Naštěstí jme měli porodnici pouze přes silnici. V šest nula pět byl prcek na světe. 3340 g, 50 cm.
Druhý porod - 11/2008. Termín jsem měla 6.11., ale nic. 7.11. jsme jeli na kontrolu do porodnice, kde mi natočili monitor. Prý mam stahy po 3 min. Já ovšem nic necítila. Sestřička se na mě dost nevěřícně dívala a šoupla mě hned na porodní sál. To bylo 11 hodin a do 15 jsem tam spokojeně spala 🙂 V 16 mě začalo bolet v zádech a tak jsem si lehla do vany a požádala o epi. 16:10 mi sestra ve vaně brala krev (kvůli tomu epi) a výsledky prý budou za půl hodinky a pak přijde anesteziolog. 16:30 jsem stačila jen říct, že tlačím. Rychle mě přesunuli na stůl a 16:40 byl druhý prcek na světě. 3280 g, 50 cm.
První porod tedy trval 2 hodiny 5 minut, druhý jen 40 minut. V květnu 2014 čekáme 3. přírůstek, tentokrát vysněnou holčičku. Jen se bojím, že až mě píchne v zádech, budeme mít tak 10 minut 🙂)

caelley
3. říj 2013

@luciauk prepac, ale toto je hlupost. Lietadlo je uzemim statu, ktoreho ma registracnu znacku. Ak sa dieta narodi na palube lietadla, je uplne jedno, ci lietadlo stoji na letisku, leti nad Cinou alebo nad Atlantikom. Obcianstvo dostane podla toho, v akom je lietadle. To by potom deti narodene nad oceanmi nemali ziadne obcianstvo😉
Pravdepodobne lietadlo o ktorom hovoris patrilo cinskej spolocnosti, vtedy dostane dieta cinske obcianstvo.

luciauk
3. říj 2013

@caelley verím ti, dôvody som neskúmala, tak asi to bolo čínske lietadlo, ale aj tak je to sranda, nie?

caelley
4. říj 2013

@luciauk je🙂 ja som robila na letisku a ked som otehotnela, kolegovia si robili srandu ze ked nahodou porodim ked budem prave v rakuskom lietadle tak maly bude Rakusan. 😀

zita19
4. říj 2013

Nas kolega odrodil svoju zenu vo vytahu. Na prizemi nastupili aj nejakymi dalsimi ludmi. Po ceste ich vylozili a kym dosli na porodnicu zena lahla a uz malemu trcala hlava. Tak zalozil tasku do dveri, pockal kym maly vylezie cely a potom isiel zhanat dajaku pomoc na oddelenie. Ani mu to verit nechceli!!!

bl4nche
6. říj 2013

@caelley: to je dobre, protoze travel Service pouziva letadla ruznych spolecnosti z ruznych zemi. kdyz sme s nima letos leteli, na ceste tam bylo kanadske letadlo, na cestu zpet indicke ;) Kanadske obcanstvi by slo 🙂

caelley
6. říj 2013

@bl4nche no, ale predstav si, ze porodis v tom indickom... 😖 😀

zita19
6. říj 2013

Dieta nemusi mat automaticky statne obcianstvo statu kde sa narodi (myslim okrem USA), ale moze mat ak sa rodicia rozhodnu. Ak to vyuzit nechcu ma podla ich obcianstva. Okrem Slovenska je mozne aj dvojite obcianstvo. Len u nas cokolvak alebo SR vdaka nasmu "uzasnemu!!" zakonu o obcianstve. Ale nie som si ista, len sme riesili ci syn co sa ozenil v Cesku bude mat slovenske alebo ceske. Obidvoje sa neda. ☹

alenkazach
3. dub 2014

Ja mela druhy prekotny.V 19:45 bolesti jen taky naznak...Tak jsem fungovala dal s mou starsi dcerou 😉 O pul devate zacli uz bolesti poradne a rekla jsem manzelivi,ze uz pojedeme,praskla mi v tu ranu voda...Manza,ze pry me do auta klidne odveze,jen jsem řekla,ze ne az zavola zachranku,svlekla jsem gate lehla na postel a 20:45 minut ji mel v naruci 🙂

kacabik
15. čer 2014

Ahoj holky, tak já přidám čerstvou zkušenost, z 12.6. Ráno jsem byla na kontrole a bylo mne řečeno že se mimčo nikam nechystá. Večer mne trochu bolelo břicho, ale žádné pravidelné kontrakce, náznak že to má pravdidelnost. Voda mne nepraskla. Po 2330 přišla kontrakce která trvala v kuse 25 minut /měla jsem to i druhé dcerky/, byla to taková bolest že jsem ani záchranku nezvládla zavolat. Byla jsem doma sama. Ještě se mne podařilo přivolat rodiče co bydlí blízko. Když přijela sanitka a naši, Viktorka byla už pět minut na světe. Porodila jsem jí sama, cca v 0:15. Jako zážitek strašný, naštěstí jsme v pořádku obě. Je to moje třetí dcerka...

kacenkakacenka4
31. říj 2016

Mě ve 3 vzbudilo čurani, 3:20 praskla voda a 4:05 byla malá na světě 😘😘 miluji ji

andryyysssek
31. říj 2016

Ha,můj druhý porod trval pouhou půlhodinku 😁 porodila jsem v autě,při 200km/h,jak manžel spěchal 😂

mysicka1992
10. únor 2017

Prvorodicka. Muj porod trval 50minut. 😀 v 0:15 jsem se vzbudila,praskla voda a v 1:05 byla mala na svete. 😀

radkaabra
16. bře 2017

Druhy porod. To, ze rodím jsem si uvědomila až ve chvíli, kdy jsem mela hlavičku mezi nohama. V 4:30 praskla voda, předtím nepravidelne 4 krátké kontrakce, 4:52 volam rychlou, 4:57 mala venku, 5:02 příjezd sanitky.😉

lucasice
3. zář 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Co bych dala za to mít rychlej porod, já trpěla x hodin o poporodním poranění ani nemluvě. Bez intimního gelu s dubovou kůrou bych si šla hodit mašli :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru