Překotný / rýchly porod. Máte zkušenosti?

zelva
22. zář 2008

Ahojky,
nikde jsem tu toto téma nenašla. Máte zkušenosti?
Já rodila před 2 týdny právě takhle. Ve 22:30 mi praskla plodová voda, vklidu jsem se ještě osprchovala, dobalili jsme s manželem tašku do porodnice (rodila jsem ve 36 tt, takže ještě jsem to neměla úplně připravené), v nemocnici mě napojili na monitor a začala jsem mít slabé kontrakce, mezitím sepisovali porodopis, začala jsem mít silnější a častější kontrakce, mezi kterýma se mě ptali na otázky typu jestli mám křečové žíly apod. 😝 , pak si ten doktor asi myslel, že jsem nějaká hysterka či co, tak mě vyšetřil a s údivem prohlásil, že už cítí hlavičku. Takže mě doslova dostrkali na sál, párkrát jsem zatlačila a malý byl v 0:05 na světě. 🙂
No, přála bych všem takový porod.

raady
23. únor 2009

Ahoj,
můj druhý porod začal odtokem plodové vody a trval celkem 50 minut. Opravdu rychlovka 🙂 ... jo a dcerka se jmenuje Barborka 😉
Přeji všem bezproblémový porod a zdravá miminka.

tobina
12. dub 2009

ahojte
môj pôrod: pár minút pred 17-tou mi lekár prepichol vodu (bola som na 4 cm otvorená), nič mi nebolo tak som o 19:00 poslala manžela preč s domnienkou, že porodím až niekedy ráno, aby sa vyspal 😅 , keď manžel odišiel prišli poriadne kontrakcie a o 19:35 bol malý na svete 😵

marcela79
12. dub 2009

Ahojte žienky, ja som sa zobudila 3:15 - ráno na silnú kontrakciu, o 4:00 som bola v nemocnici na príjmovom, 4:15 som pozerala na nástenné hodiny na pôrod.sále a 4:50 bol Adamko na svete. Bolo to rýchle, od 6 mesiaca som bola otvorená na 3cm 😅

maca793
12. dub 2009

mne o 21,30 praskla voda ale otvorená som vôbec nebola. poriadne kontrakcie prišli okolo 4,30 a o 6,05 bola malá na svete a to mi vravela sestrička, že to bude dlhý pôrod aj na 2 dni 😀

michalag
12. dub 2009

Ahojte 🙂 ,
tak ja asi tiez patrim k tym stastnejsim 😉 🙂 🙂 🙂 . Mne o 5:00 rano odtiekla voda a s tym zacali aj bolesti. Mysleli sme si ze to este potrva tak sme nevolali sanitku, ale kedze kontrakcie boli stale castejsie a castejsie tak o 5:30 sme volali sanitku (nedavali si nejako na cas kedze vedeli ze som prvorodicka a ze to len zacalo).... 5:45 sme uz boli v nemocnici a o 6:00 sa maly narodil 😉 🙂 , da sa povedat, ze keby sa len sanitka o nieco zdrzala tak neviem neviem 😅 😝 .......

maca793
12. dub 2009

tak to ani ja asi porodíš v sanitke alebo doma

michalag
12. dub 2009

maca 😅 😅 😅 🤐

maca793
12. dub 2009

no čo stať sa to mohlo ak by ste v čas neprišli alebo sa bábätko chcelo dostať čím skôr na svet

michalag
12. dub 2009

nastastie to dopadlo dobre 🙂 🙂 🙂

maca793
12. dub 2009

tak to hej neuvažuješ nad ďaľším? nechceš súrodenca pre chlapca?

eimiky
16. dub 2009

Môj trval od prvej takej bolestivej kontrakcie 2,5 hodky, čo je celkom rýclo v porovnaní s inými mamičkami, ale aj tak nemohlo by to trvať len 10 minút 😀 😀

smazja
15. srp 2011

baby ale ja som čítala že je to aj velmi nebezpečné..čo je nato pravda?

elephant
15. srp 2011

@smazja Prekotný pôrod je niečo iné, než rýchly pôrod. Rýchly pôrod je v podstate super, to akurát prídeš do pôrodnice, "vyprdneš" bobečka a je hotovo 🙂 Prekotný pôrod je taký rýchly, že do pôrodnice ani nestihneš prísť. Nebezpečie spočíva hlavne v rýchlosti, akou to dieťa prechádza pôrodnými cestami, ak je príliš rýchly, môže ženu dosť potrhať. ☹ Či to je nejako nebezpečné životu, to si nemyslím, väčšinou dieťa "vie", prečo musí rýchlo von, a väčšinou sa mu to i podarí. 🙂 Rozhodne sa toho ale neboj, deti sú naprogramované pôrod dobre zvládnuť, je ale dobré mať pripravenú niekde taštičku s vecami pre takýto prípad, a tam mať čistú osušku pre bábätko, kúsok gumičky na podviazenie pupočníku... A samozrejme mať telefón poruke, a pripravené tel. čísla, ktoré máš v takom prípade volať. Sanitka väčšinou dorazí, než sa porodí placenta.

Hlavne neboj, prekotný pôrod je fakt výnimka! 🙂

smazja
15. srp 2011

@elephant hej to je super 😀 je to frišké 😀 to by bol sen každej rodičky 😀 ja len tak pre info som sa pýtala...asi mi to nehrozí ale bolo by to super 😀 len som čítala, že to môže aj bábatku potrhať cievy, kvôli tlaku rýchlemu a velkému, ktorý naňho pôsobí a hej aj žene že to môže spôsobiť nejaké problémy...ale to je asi zasa všetko individuálne...

elephant
15. srp 2011

@smazja To s tými cievami neviem, ja som maximálne o prekotných pôrodoch čítala na nete, nič som si neštudovala 🙂 Väčšinou to bolo o tom, že sa nestihlo nikam dobehnúť, ale všetko dobre dopadlo. Akurát raz som čítala o pomerne veľkom potrhaní rodičky.

ramzesa
9. únor 2012

No tak toto som ani nemala začať čítať, že prekotný pôrod 😅 . Prvý som mala rýchli a ten druhý ešte rýchlejší... čo bude teraz? 😅

elephant
10. únor 2012

@ramzesa okrem prvého pôrodu tiež rodím rýchlo, do 2-3 hodínn po začiatku pravých pôrodných bolestí, väčšinou do hodiny po príchode do pôrodnice 😀 😀 Neboj, to stihneš! 🙂

ramzesa
10. únor 2012

@elephant no, ja som prvý mala do 5 hodín po odtečení vody, ale bolesti mi začali až po príchode do pôrodnice. Mne sa zdá, že to veľmi rýchlo zbehlo a dcérka ani neviem, či do 2 hodín po tom ako som zaregistrovala, že mám kontrakcie 😒 . Ale keď si to Ty stihla, tak snáď to stihnem aj ja 🙂 . Veď do tretice môžem mať úplne iný pôrod 🙂 .

lenkajp
17. kvě 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo kdo měl, rychlý první porod a už má za sebou i porod druhý a jak dlouho ten druhý trval? Jestli byl taky takle rychlý nebo nebyl? 😉

andelka
17. kvě 2012

@lenkajp já teda neměla překotné porody, ale vcelku rychlé byly taky, hlavně mi nerupla voda, takže dobu trvání jen odhaduju, dost dlouho jsem ty slabé kontrakce považovala za poslíčky 😅 Oba porody začaly cca v 19h (to jsem zaznamenala různě dlouhé kontrakce), u prvního jsme dojeli do porodky 2,5h před narozením miminka, u druhého hodinu před.Poprvé otevřená na 8cm, podruhé 9cm s už zašlou brankou - pokaždé mě ten nález šokoval. Takže první porod byl cca 9hodinový, druhý 5hodinový. Po porodu se Dr smála, že příště rodíme doma 😅

zelva
autor
17. kvě 2012

Tak já jsem zakládala tohle téma a rovnou můžu přidat zkušenost s druhým porodem. No, byla to stejná rychlovka jako ten první. Kontrakce jsem začala cítit někdy kolem 18hod s tím, že nebyly moc pravidelné. Tak jsem si vlezla do vany jestli to přejde a nepřešlo 😉 Naopak začaly být pravidelné. Tak jsme kolem 20hod jeli do porodnice. Natočili mi monitor a vyšetřili a zjistili, že už jsem na 5 cm. Takže jsem se osprchla, šoupli mě na sál, píchli vodu, protože mě mezitím kontrakce nějak přestali 🙂 No a ve 21:30 - tj. 3, 5 hodiny od začátku kontrakcí se malý narodil. Bolelo to asi posledních 10 minut. Když to někde vyprávím, tak všechny ženy závidí 😅 Říkám si, že s takovými porody bych mohla mít klidně 10 dětí 😉 Otázkou je, zda by se to pořád nezkracovalo a to desáté dítě by ze mě už rovnou nevypadlo 😀 😀 😀

martulle
20. kvě 2012

Tak pročítám a tiše závidím 😅 .Mám dětí 5 a ani jeden porod nebyl rychlý.Jeden jediný byl přesně na termín,kdy mě praskla voda o pul 3ráno a malá se narodila o pul 10dopoledne.Jinak mě ostatní vyvolávali a odhekávala jsem si je na sále.Vubec si nedovedu představit co to je rychlovka,to musí být bezva...přeju všem rychlé a pohodové porody 😵

gubcikova
20. kvě 2012

@lenkajp ja som rodila dcérku o 10:30 nastali kontrakcie a o 11:40 bola na svete a druhý chlap začali kontrakcie o 1:45 každých 5min.a porodila som o 5:18

ani pri jednom mi neodišla plodová voda.pri dcére ma automaticky nastrihli(tam bola váha 2800g),pri synovi ma nenastrihli(tam bola váha 2450g) a poviem malý bolel ako čert a to som si myslela,že menšie bábo,druhý pôrod.malý sa vrátil späť ja som tam kričala jak sprostá čo u dcérky nebolo.pri malom mi pichli ešte aj oxi a nikdy viac.kontakcie každú minutu a tlaky nikde už som to nezvládala.takto ma nechali trpeť hodinu

lenkajp
21. kvě 2012

@gubcikova Tak to není moc pozitivní. Syn se mi narodil za 2 hodinky od prasknutí vody, bolesti jsem měla, ale myslím že se to dalo vydržet. Doktoři napsali, že to byl překotný porod. Určitě plánujeme ještě jedno mimčo, tak jsem chtěla vědět jaké jsou zkušenosti s druhým porodem. 😉

staninka77
21. kvě 2012

Ahojky.
Nevím zda jsem se zde už nepřispívala. 😉
První kluk se narodil od první kontrakce která začala ve 21:30. hod.narodil se v 1:30,hod
Druhej v začal pořádně a ten podle dr.byl taky překotnej porode 1:30.hod začaly počídné bolesti 🙂 a po příjezdu do porodnice za pul hodiny byl na světě a to bylo 3:30.hod. 😉 Málem bych mu porodila v autě ale drřela se zuby nechty aby to tak nebylo.
A ten poslední naštěstí si mě nechaly v porodnici U Ordinace mě začaly malé bolesti šla se vysprchovat a dr.mě viděla že lítám furt na WC tak se mě zeptala co se děje a já jí povídám že mě bolí břicho tak došla z monitorem došla dr.a to jsem na rizikovém oddělení byla otevřená na 4.cm.a pak už jen jely na porodní sál 🙂 malej se narodil dosti rychle 23:25.hod byl na světě bolesti CAA začly kolem pul desíté hod. 😉
Tak si myslím že jsem měla všechny tři porody dost rychlé. 🙂
Držím moc palečky všem maminkám abyměly porody hodně rychlé. 😉

lucinka_jirackova
21. kvě 2012

Páni takový rychlý porod 🙂 já rodila 4 hodiny, takže jako prvorodička jsem to měla skvělé 🙂

garfie
21. kvě 2012

@lenkajp poprvé mi odtekla voda, kontrakce přišly cestou do porodnice-tak mi nestihli ani udělat příjem-max. dvě a půl hodiny celkem-porodní asistentka mi říkala, že příště mám už raději stepovat před porodnicí 🙂
Jinak ale porod i když rychlý byl hodně náročný a bolestivý.
Druhý začal stejně-odtokem vody a bez bolestí-v porodnici mi v šest večer řekli, že porod nehrozí-že mi ho ráno budou muset zřejmě vyvolávat, pak mi to v pravidelných intervalech opakovali až do půl desáté-kdy přišla první kontrakce-to usoudili, že to možná začne samo-ale pořád ráno....a v jedenáct v noci byl prcek na světě, prakticky bezbolestně 🙂
Oba porody za nevěřícných poznámek personálu 😉

nelustek
21. kvě 2012

Ahojte ja som mala prvý porod taký že plodová voda mi odišla o 13:00 a 16:55 sa dcérka narodila.Druhý bol vyvolávačkov a tú mi pichli o 7:00 a o 8:55 sa narodila druhá dcérka.Taký pôrod prajem každému 😉

hajajanka
21. kvě 2012

1. porod zacal o 13.00 odtokom plodovej vody, kontrakcie zacali cca. o 17.00 a 18.47 bol syn na svete.
2. porod bol vyvolavany a od zaciatku kontrakcii do narodenia babatka to trvalo tak 20 minut.
Nechcem vediet, ako rychlo porodim tretie 😀

payda
21. kvě 2012

Ahoj ..já měla oba porody překotné. První trval se vším všudy od přijetí v porodnici 1 hodinu a druhý 2 hodiny. S tí, že u prvního porodu jsem měla bolesti od 6 od rána, ale myslela jsem že jsou to jen poslíčci. A do porodnice jsem jeli kolem 15 hodiny po odejití zátky a s myšlenkou na to, že nás pošlou domu. Bohudík ale ne..a tak byl náš klučina za hodinu venku -museli jsme čekat jen dokapání kapaček. Jsem ráda, že jsem nemusla trpět jako jiné maminky 8 hodin a déle...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru