Překotný / rýchly porod. Máte zkušenosti?

zelva
22. zář 2008

Ahojky,
nikde jsem tu toto téma nenašla. Máte zkušenosti?
Já rodila před 2 týdny právě takhle. Ve 22:30 mi praskla plodová voda, vklidu jsem se ještě osprchovala, dobalili jsme s manželem tašku do porodnice (rodila jsem ve 36 tt, takže ještě jsem to neměla úplně připravené), v nemocnici mě napojili na monitor a začala jsem mít slabé kontrakce, mezitím sepisovali porodopis, začala jsem mít silnější a častější kontrakce, mezi kterýma se mě ptali na otázky typu jestli mám křečové žíly apod. 😝 , pak si ten doktor asi myslel, že jsem nějaká hysterka či co, tak mě vyšetřil a s údivem prohlásil, že už cítí hlavičku. Takže mě doslova dostrkali na sál, párkrát jsem zatlačila a malý byl v 0:05 na světě. 🙂
No, přála bych všem takový porod.

beata.n
29. zář 2008

tak já porod měla taky rychlí.sice mi skoro den odtýkala pl.voda,takže sem ležela na čekacím pokoji,ale kontrakce žádný.v 9 ráno mi chtěli porod už vyvolat,jenže mrnousek byl rychlejší 😝 v 7:45 sem šla na wc,tam mi praskla úplně voda a okamžitě nastali kontrakce,hned mě poslali na vyšetření,tam řekli,že sem otevřená na 4 prsty,v půl osmé sem volala přítele,at teda dorazí.mezitím klistýr a sprcha,monitor,hodně mi pomohlo si sním povídat,no a Dádulka se dostal na svět v 10:50.takže taky rychlovka.ani mi to nepřišlo tak hrozný!!!myslím,že hodně záleží na tom,jak je ta mamča v pohodě a v klidu.ale kdo ví,v čem to vězí 😝

katka13122
29. zář 2008

zaciatok bolesti 7,20 a maly sa narodil 9,31 😉 😉 🙂 segra rodila maleho 50min,,myslim ze je to slusne 😉
je podla Vas porod"dedicny"???moja mama mala vsetky 4 lahke,tak si myslim ze ano 😉

paolin
30. zář 2008

asi jak kde. ja rodila 12 hodin. mozna je to i o vaze miminka 😕

miroslava72
30. zář 2008

Syn sa narodil do 2 hod.od prvej kontrakcie,velmi slabych a plodovu vodu prepichovali az po prichode do nemocnice, no a dcera to stihla do 45 min.od prichodu do nemocnice...pri nej som uvodne kontrakcie nemala,len rovno tlaky a voda idisla tiez az pri vysetreni.Obaja prisli na svet v skorych rannnych hodinach.. syn 01.55 a dcera 01.33. A co sa tyka dedicnosti...tak asi je to tak,lebo mamina spominala,ze so vsetkymi troma ledva dosla...

beata.n
30. zář 2008

Paolin myslím,že ve váze miminka to není můj "drobek"vážil při narození 4250g 😎 😀

beata.n
30. zář 2008

No s tou dědíčností to možná tak bude.u nás měli všechny ženská rychlý porody,mamča,babička i teta,tak nevím.Ale i přes to sem se porodu bála jako čert kříže,docela mě mile překvapil 😵

lenkabu
30. zář 2008

S dedicnosti souhlasim,moje mamka mela super rychle porody,ja kontrakce 2,5 hodiny,celkove porod neco pres 4 h..ptala jsem se na to v tehu gynekolozky a rikala ze jestli mam podobnou figuru jako mama,tak to pravdepodobne budu mit taky rychle 😉

lenkabu
30. zář 2008

Vaha miminka nebude mit az takovy vliv na delku porodu,spis obtiznost.Jak rychle se otevirate velikost mimina neovlivni a samotny tlaceni zase porod neprotahne o nekolik hodin 😉

kaciska
30. zář 2008

ahojky tak já měla malou za 2 hodinky venku od příjezdu do porodnice ale měla porod byl i tak dost komplikovaný,malá začala strácet ozvy a bylo na mále...císař už nebyl možný možný ale nakonec to dopadlo suprově...ale bolelo to jako praseeeeeeeee... 😠 😀 😀 😀

kaciska
30. zář 2008

lenkabu-přesně...moje maminka rodila mě přes 12 hodiny a já měla jen 3 kila a teta rodila honzíka 3 hodiny a měl přes 4 kila...je to individuální... 😵

lenkabu
30. zář 2008

kaciska:verim...svagrova rodila 50 min a rikala ze ta bolest se nedala vydrzet...ja o par hodin dele a dalo se to...asi to ma neco do sebe 😉 Hele ale chtit kratky a bezbolestny porod,to uz by bylo moc 😀 😀 😀 😀

konja
30. zář 2008

lenkabu: No nevím zda je to moc.Když srovnám oba své porody tak syna jsem rodila dlouho a hodně bolavě a dceru rychle a málo bolavě 😉

kaciska
30. zář 2008

jj hlavně že sme to všechny přežili ve zdraví a máme krásné a zdravě dětičky...klidně bych to podstoupila znovu a znovu...protože ten pocit mít pak to dětátko u sebe je nepředstavitelný... 😵

lenkabu
30. zář 2008

konja:to mas asi za ten prvni dlouhej porod 😉 🙂

Ja si uz nepamatuju jak to bolelo,jsem to zapomnela asi 10 dni po porodu 😀 Ale vim ze jsem si rikala co je to ku.va za bolest 😀

kalu
30. zář 2008

Taky jsem měla celkem rychlý porod. Do porodnice jsme přijeli v 22:30 hod.-kontrakce po 5 min. a bolest se dala v pohodě vydržet (k odjezdu do porodnice mě přemluvil manžel,já jsem nechtěla jet,protože jsem myslela že porod musí bolet víc), byla jsem otevřená na 5.
Malá se narodila v 1:05 hod.
Opravdové bolesti byly tu poslední hodinu.

konja
30. zář 2008

lenkabu: No ono se říká, že vícerodičky už mají porod rychlejšíí a snažší (ikdyž hodně žen by mě mohlo odporovat) a na mě to teda platí 100%. Já teda neměla nijak drastický ani první porod, ale když ho srovnám s druhým, tak hnusný byl!Bolesti víc jak šest hodin, snesitelné byly asi jen tak první dvě hodiny, pak už jsem se jen plazila ve sprše, seděla zhroucena a zakusovala se do všeho co šlo. Pak jsem i řvala na sestru ať mě "ku.va" něco daj, že jinak pojdu.Byla jsem opravdu příjemná rodička 😀 Tak asi máš pravdu, druhý porod jsem měla asi za "odměnu". Pořád jsem čekala kdy žačne to "maso"a ono nic. Nejhorší bolesti jsem měla asi v té intenzitě jako u prvního na začátku. Kdybych věděla, že budu mít takový každý porod, tak rodím děti na zakázku 😀 😀 😀

geegee
30. zář 2008

prvy porod:
o 14:00 som prisla do porodnice este takmer bez bolesti, o 17:15 bol Matusko na svete

druhy porod:
o 03:10 sme odisli z domu a o 04:00 sa narodil Tomasko 🙂

tretie babo neplanujeme, porodila by som asi na prvej zakrute 😀

kristyan
30. zář 2008

Krtistýnka v 16,00 praskla voda v 17,00 v porodnici žádné bolesti ,v 18,30 slabé kontrakce( to bude ráno běžte si lehnout )tak jsem zadřímla a v 21,00 silná kontrakce a v 22,03 byla malá na světě 🙂
Karolínka v 22,00 odtekla voda tak jsme jeli slabé kontakce jako při MS v 23,00 v porodce už věčí kontrakce 23,30 klistýr a 0,26 byla Karol na světě 🙂

Takže pohoda 🙂 😀

lukin
30. zář 2008

kristyan: Říká se, že druhý porod je rychlejší, v tvém případě to sedí 🙂 Ten první trval celkem dlouho, ale měla jsi se super, že bolesti byly jen tři a půl hodiny 🙂

liska21
30. zář 2008

U Bédi 15 hodin bolesti než jsem skolabovala,pak dělali překotně císařský řez. Verča přišla na svět po 8 hodinách,samozřejmě hlídaná neboť měli obavi že to dopadne stejně. No a Honzík byl jak rychlík,v 6 hodin kontrakce,v 7 překotný odvoz do porodnice a v 8,30 byl venku.

miinka
1. říj 2008

Ahoj, ja som prišla s druhým tehotenstvom do pôrodnice o 6.30 , že mám časté sťahy - asi 4 min - ale bolesti boli minimálne. zistili, že som otvorená na 6cm 😲 potom o 7.30 mi pichli vodu, o 8.30 som išla na sálu, lebo bolesti boli v rovnakých intervaloch ale už dosť to bolelo. O 9.00 prišiel doktor, vtedy sme začali rodiť a 9.10 bol kristián na svete (skoro 4kg). zdalo sa mi to veľmi rýchle! sestra mi ešte pred deviatou chcela ukázať, ako sa cvičí na fit lopte . a ja jej vravím že už z kresla nezídem, že ja viem,ž e už porodím. a tak aj bolo - asi za 10 minút 😀 rovnako som bola aj s prvým synom, len tam ma nechali dlhšie trápiť, nevedela mi odtiecť voda. ale celkovo to bolo tiež 3-4 hodiny, nie viac od začiatku bolestí po pôrod. bolo to síce 10 min, ale ťažkých 10 min. chlapec bol veľký, a pôrodník zistil, že má obtočenú pupočnú šnúru 4x! takže bolo treba rýchlo konať 😲 😲 😲 videla som, ako mu
tú neskutočne hrubú p. šnúru odtáčal dole,a malý až potom začal plakať. bol dosť sivý ☹ už by som na 3. tehotenstvo nešla - tie posledné minúty, to išlo o život.

kristi
1. říj 2008

15:30 prvni kontrakce, Mia narozena 18:58

daleja
1. říj 2008

Ahojte. Pridavam aj ja moje dva porody. Predtym este poviem, ze pri oboch som lezala od 34tt na udrziavani. Ja mam to stastie, ze ma kontrakcie velmi nebolia, citim len tvrdnutie bruska. Prva dcerka: prepichli mi vodu o 14.00 a narodila sa 14.40. Druha dcera: Vodu mi prepichli o 12.00 a na svete bola 12.20. Az neuveritelne. Bola som uz otvorena na 5 a preto mi vodu prepichovali. Dovtedy som necitila nic, ziadna bolest. Mam na porody dost pekne spomienky 😉

daleja
1. říj 2008

este snad poviem, ze pri druhom porode ma na salu poslal doktor priamo z poradne, vraj zaciman rodit a ja som bola uplne v pohode, este som si chcela ist domov po veci, tak zavolal sestricku, aby ma tam odprevadila, aby som neporodila na chodbe. 😀

petusaaa
12. led 2009

tak napisem aj ja 😀
plodova voda odtiekla 1:15, bez kontrakcii. spravili mi vstupne vysetrenia, ja vysmieta jak leco, lebo ma nic nebolelo, 2:50 po vysetreni odvezena na sal, ze rodim a 3:05 maly na svete. kontrakcie 15 minut, ale za to tie som si uzila riadne, maly bol zle otoceny (tvarickou hore) a zasekol sa v porodnych cestach. 15 minut tlacenia a nic 😒 a ten nastrih, roztrhanie a sitie tiez nic moc 😒

sakura77
12. led 2009

baby,tak take expres porody teda zavidim 🙂 ja 14 hodin plus desne kontrakcie,hrozny porod ,sitie dve hodiny-no kto by si to nevyskusal? 🙂

ale dufam ze ten druhy(ak sa podari) bude za dve hodky 🙂 😉

wsmoulinkaa
12. led 2009

ježiši holky to snad ani není možný, tak krásný rychlý porody...já první také měla dlouhý 18h. Tak se ted modlím.papa

dididi30
12. led 2009

ja prvy porod 15 hodin takmer bezbolestny...druhy porod 2 hodiny, na plno otvorena bez nastrihu a sitia 😉

didusa.risulo
12. led 2009

ahojte

tak mne o 22"15 otiekla plodová voda, este som sa doma osprchovala a voda sa zo mňa liala 15 minut v kuse čo sme išli do pôrodnice, otvorena som bola na 2 cm až do 8"00 nepomohli ani injekcie ani čípky, kontrakcie každé 2 minúty 10,5 hodiny, o tej 8"00 mi dali infúzku uz na sale, a o 10"00 som bola otvorena na 7 cm,takže som začala rodiť, 3 krát som zatlačila a malý sa mi narodil o 10"05 s nastrihnutim, nič ma nebolelo počas pôrodu len zašívnie, no a kontrakcie, to bol des, som myslela, že vytrhnem radiáror zo steny 😀

michalag
12. led 2009

Ahojte

Tak asi sem patrime aj my. Mne o 5:00 rano zacala prva kontrakcia a zopakovalo sa to za 5 minut a s tym mi praskla aj voda. To som uz volala polovicke, kedze uz o 4:55 odchadza z domu do prace (dochadza 20km), ze ci uz odisiel zo stanice, pretoze maly sa pytat na svet. Doma bol za 10 minut co inokedy trva takych 20-25 minut. Zavolali sme sanitku a do nemocnice sme dorazili o 5:45 a ked som potom isla na kozu, tak sestricka zrevala "rodime volajte rychlo Dr" a o 6:00 bol maly na svete 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru