Přenášení a velký plod

gatonegro
13. srp 2017

Ahoj holky, potřebovala bych radu, ideálně od někoho, kdo byl v podobné situaci jako já.
Jsem týden po termínu a včera jsem byla na kontrole v porodnici. Všechno je naprosto v pořádku, monitory OK, já OK, akorát se malýmu pořád jaksi nechce ven.
Nicméně když mě dělali kontrolní ultrazvuk, tak první odhad byl 5 kilo, pak se doktor mírně vyděsil, tak to přeměřil znovu a vyšlo mu 4,5 kila.
Na zítra jsem objednaná na vyvolávání právě kvůli váze miminka, nicméně pan doktor naznačil, že pokud bych chtěla, tak by mě mohli udělat i císaře. Jak kvůli velkému plodu, tak kvůli mému věku, je mi 40 a jsem prvorodička.
Moc jsem chtěla rodit sama, takže jsem si vybrala porodnici, kde jdou více přirozenou cestou. Nicméně v tomto případě si nejsem úplně jistá, jestli si nemám dupnout a toho císaře chtít. Mám strach jak z mého zranění (fakt nechci být roztrhlá od hlavy až k patě), ale hlavně mám strach o malého, prý s takovými velkými plody můžou být problémy s ramínkama, mají vykloubené klouby a podobně... Nebo že bych ho prostě nebyla schopná porodit, že by se tam prostě zasekl a stejně by to CR skočilo. Já kvůli tomu už ani nemůžu spát, jak pořád přemýšlím.
Měl někdo podobnou situaci? Moc díky za rady.

nelinecka1
14. srp 2017

Jeste pridam pribeh kamaradky. 1 dcera 4,5 kila, dotrhana hrozne, malem uz brali kleste. Druhe zase predpoklad, ze bude velky, tak se po domluve s dr rozhodla pro cisar a rikala, ze supr. Ze teda prvni dva tri dny nechutne, ale pak ze supr. Maly mel 4,2. A zaplatila si nadstandart, takze s ni byl manzel a maleho meli u sebe

petruska23
14. srp 2017

Ahojky...tak ja mám 164 cm a 60 kg...oba porody přirozeně..dcerka měla 4050g a 50cm. U syna mi odhadovali 4200g a prý že to v pohodě zvládnu a nakonec měl 4910g a 54cm. Paradoxně byl tento porod ještě lepší než ten první❤

gatonegro
autor
14. srp 2017

Ahojte dámy, tak aby tu bylo nějaké rozuzlení... Dnes ráno jsem nastoupila na indukci s tím, že to zkusíme nejdříve přirozeně a pokud to nepůjde, Bude CR. Těsně před tím ho ještě zkušebně premerili a odhad byl 4.6 kila. Na doporučení pana primáře mi byl doručen raději CR, protože malý mel ještě i velký obvod hlavy, já po konizaci čípku,, první porod, věk... Prostě a jednoduše mám po CR, malý má fakt presne 4.6 kila a mezi těmi ostatními miminky se vyjímá jak roční dítě 😀 Nedokážu posoudit, jak by dopadl klasický porod, ale já jsem spokojená, že je malej na světě. Problémy zatím žádné nemám, i když těžko teď soudit,, je brzo. V každém případě díky vám všem za názory, mějte se krásně ☺️

meyryen
14. srp 2017

@gatonegro Malý se narodil s váhou 4730 a 50cm, obvod hlavičky 39cm. Byl velký od začátku těhotenství, moje lékařka mi doporučovala CS, naštěstí se k němu přiklonili i v porodnici. Byla jsem šťastná, že jsem se miminka dočkala a že je v pořádku venku a že mě nikdo nenutil rodit přirozeně.

luckamarcu
14. srp 2017

@verunkanatalka presne tak...nechapu jak nekdo muze rict ze porod je kraaaasnej...za me hnus,bolesti,krev,a dalsi jiny tekutiny doted se polopochcavam,krasnej je jen v tom,ze na konci je to nase mimi...tot muj nazor...a nez trapit decko dva dny porodem...kterej je ve hvezdach jak dopadne,radsi se necham riznout...moje mamka tez ve 40 rodila 4te dite a tentokrat cisar...a rekla ze sice bolesti velky,ale neda se srovnat s rizikem pro dite s dlooooouhavyho nekonciciho porodu....nechala bych na uvazeni doktoru a na svuj instinkt...🙂

verunkanatalka
14. srp 2017

@luckamarcu naprosto s tebou souhlasím!!!!taky nechápu co to znamená,že vaginální porod je krásnej.Vím,každý má jiný prách bolestivosti,ale pořád je to o bolesti..Po prvním porodu jsem sexovala s manželem dobře po čtvrt roce(šitá jsem byla od brady až po krk)a teď?Užíváme si od třech neděl od porodu!😉

kachnicky
15. srp 2017

Já teda nevím kde každý bere to, že sekce je míň rizikovější! Vždyť je to operace a to dost velká! Zeptejte se maminek co pak měli problémy po CS, to už asi nikoho nezajímá, hlavně že je to tam dole stejné a dítě velnku bez 'námahy', ale jak se cítí žena první týden, to už je asi každému fuk! Možná se jedte podivat jak holky po CS vypadaji... A nevím kde každý bere že by žena velké dítě neporodila, proč alespoň něco nenencháte na přírodě?

ivet1987
15. srp 2017

@kachnicky tak ja u druhého přemýšlím radši nad plánovaným císařem protože jsem si jistá že bude zas obří a nechci riskovat zase akutní císař. Pořád nevím. Nejhorší zážitek v životě celý porod. Snad to bude teď lepší.

kometkak
15. srp 2017

Držím palce. za mne měření přes ultrazvuk bylo velmi nepřesné a to jsem byla na tom nejlepším v Brně. 14 dní před termínem naměřili 4kg a po měsíci (14 dní po termínu se narodil kluk 1730). Druhá holčička byla taky 13 dní po termínu, taky na vyvolávání a měla 4410. Oboje bylo hrozné, ale bylo to myslím hlavně tím vyvoláváním a že za žádnou cenu nechtěli ven. Kdybych mohla, vybrala bych si 100% císaře. Kvůli tabletám jsem měla kontrakce co 2minuty celých 7hodin. Kvůli tomu už další dítě nikdy nechci :(

kachnicky
15. srp 2017

@ivet1987 Ale akutni cisar nebyl kvuli velikosti ne? Ono to.opravdu neni o váze, je tu pani co rodila 5kg a byla hubena a vse zvladla 😉 jeste se.tomu smala 😁 Zkuste treba Aniball a masaze hraze, porodni asistentku svoji a pujde to dobre 😉

ivet1987
15. srp 2017

@kachnicky no docela jo, nemohl pořádně sestoupit a mám ve zprávě napsaný nepoměr plodu a mě jako že by to nešlo 😀 S anibalem jsem poctivě cvičila, dělala všechno co měla, no nyní zkusím zase a budu doufat ve štěstí 😀

kachnicky
15. srp 2017

@ivet1987 Tak ja budu držet pěsti a modlit se aby příroda věděla co děla ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru