Přesný termín porodu. Dá se zjistit?

klarikp.
15. kvě 2008

Ahoj, mám prosím vás takový dotázek: zajímalo by mě jak se dá přesně(nebo hodně přibližně)zjistit termín porodu.Abych to přesněji vysvětlila: Mám v těhu průkazce TP 25.8.(dle poslední MS) a pak podle prvních pohybů mám TP už 8.8.ale na to prý nemám koukat, je to hodně nepřesné.Jenže jak pak budu vědět kdy mám vlastně rodit?Abych věděla jestli náhodou nepřenáším nebo prostě abych věděla že se ten TP blíží.On by to měl asi upřesnit Dr. z UTZ že?Ale ještě mi nic takového neříkal.Jak jste na tom vy?celkem by mě tohle zajímalo.Děkuju.

konja
15. kvě 2008

Ahoj.Já měla u prvního těhu taky určený termín pouze podle poslední menstruace, ale protože jsem zvědavka zvědavá, tak jsem si zaplatila 3D ultrazvuk (šla jsem na něj,ale dost pozdě,až někdy ve 32tt)a tam mi pan doktor(jiný než můj obvodní gynekolog) zdělil,že se mu odhadovaný týden těhotenství nezdá, že podle velikosti plodu se domnívá,že je mimi o 14 dní starší. A tak mě do zprávy napsal odhadovaný termín porodu dle UZ o těch 14 dní dřív a trefil se úplně na den přesně. Teď jsem podruhé těhotná (chodím již k jinému gynekologovi) a mám také zatím pouze jedno datum porodu a to dle poslední MS.Ale v úterý jdu na UZ v 32tt tak budu páítrat po dalších informacích a jsem na to zvědavá.Ale někde jsem četla, že pokud není známo přesné datum oplodnění,tak je přesnější datum dle UZ.Tak se na to zkus zeptat. Podle prvních pohybu mě ani v prvním ani v druhém těhu nikdo nic neurčoval.

lenulin
15. kvě 2008

ahojky,já mám podle ulltrazvuku termín 6.6, ale myslím že ten drobek si to naplánuje sám. Já už to prostě očekávám.Pan doktor mi určil kontrolu na 23.5 a říkal jestli do té doby už třeba neporodím 🙂 Tak je člověk stejně napjatý už teď a nikdy neví přesně kdy to čekat 😒

fiallinka
15. kvě 2008

klarik: doktoři uvádějí nejpřesnější termín prý podle ultrazvuku kolem 12. týdne - ale stejně prostě to musíš čekat už o něco dřív před tím prvním termínem...

kacka.va
15. kvě 2008

tak mě se nejvíc přiblížil k termínu porodu termín podle prvních pohybů. Ale jinak se to přesně říct stejně nedá. Záleží na tom, jak se mimču chce ven.

megee
15. kvě 2008

já měla termín 6.12 a malej se narodil 7.12 po vyvolání, určili mi to podle PM a měla jsem jen jeden termín

lisounek
15. kvě 2008

urco je to nejpresneji urcitelne az dle UTZ a to toho, jak delaji kolem 30 tt...alespon co jsem slysela..dle prvnich pohybu uz se pry dnes nebere v potaz, nebot jde jen o nase subjektivni pocity a presne mimco si stejne vybere svuj den, kdy bude chtit...a od toho 38 tt to lze uz cekat kdykoliv... 🙂

kristi
15. kvě 2008

ja mela termin 24.2 a mala se narodila 7.2

klarikp.
autor
15. kvě 2008

Díky holky 😉

lisounek
15. kvě 2008

klarikp: jinak to mam uplne stejne jako ty akorat o jeden den, ja mam podle MS 24.8. a dle pohybu 8.8., takze se sam tomu divil, ze je to fakt divny, ale pak jsem se dozvedela, ze ty prvni pohyby uz se dnes neberou... 😅

lisounek
15. kvě 2008

ale ne ze by mi to vadilo, kdyz bude mala uz dost velika, tak proc ne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru