Preventivní nástřih u Apolináře. Dělá se všem?

romankav
27. dub 2008

Ahoj holky, kamarádka mi říkala, že u Apolináře dělají všem rodičkám nástřih, i když to není potřeba. Pracovala tam nějakou dobu jako zdrav. sestřička. Proto se chci zeptat, jestli je mezi vámi nějaká maminka, která rodila u Apolináře a neměla nástřih. Já jsem rodila v Podolí a nástřih jsem nechtěla a ani mi ho něudělali a nijak jsem se nepotrhala. Díky

koc
27. dub 2008

ahojky,
oba porody jsem měla u Apolináře - podruhé bez nástřihu ( druhý porod byl rychlejší, první těžší a delší). Takže to zřejmě pravidlem není.

romankav
autor
27. dub 2008

Myslela jsem prvorodičky. Takže to zatím vypadá, že u prvorodiček opravdu preventivní nástřih dělají 😒 Děkuju.

susik77
27. dub 2008

ahoj, taky jsem rodila v Podoli bez nastrihu, ale mozna by byl lepsi...mela jsem dost uvolnene panevni dno a i kdyz jsem se natrhla jenom malo, mela jsem probl.-vypadli mi stehy, musela jsem chodit na laser-asi 2 tydny...doted mam jeste uvoln. posevni vchod, asi se to uz ani nespravi...

janah.
27. dub 2008

Tak já u prvního taky měla nástřih 😢 Jesti to bylo potřeba neposoudím, ale ke konci vyhrožovali kleštěma, tak asi jo 😕 Další bez nástřihu, ale porod vedly asistentky 😵

romankav
autor
28. dub 2008

susik: v podolí těch nástřihů není tolik, řekla bych, že spíš respektují porodní plán než u Apolináře. A zkoušela si cvičit cviky na pánevní dno? Chce to teda alespoň měsíc, než budou viditelné výsledky...

susik77
28. dub 2008

romankav: mne spis nestihli nastrihnout 🙂 to dno panevni je uz ok, ale ten posevni vchod po 8 mesicich ne...ze pry mi to uz zustane takhle. muj gynekolog ale rikal, ze pry to jeste neni na plastiku...

kacka.va
20. kvě 2008

já nástřih nemám. pokud to není nutné, tak ho nedělají. Ale podle mě je pořád lepší nástřih, než natrhnutí

cechtek
21. kvě 2008

souhlas s kačkou, nevím proč by ho dělali preventivně? dělají ho, když je třeba, já jsem nastřihnutá a šitá byla hodně, bo jsem rodila syna 4,24 kg a 56 cm, nastřihli mě až když to bylo potřeba, ne preventivně...kdybych rodila v Podolí nebo někde jinde, tak se s normálním porodem u mě necrcaj a šoupnou mě rovnou na císaře... 😉

kacka.va
21. kvě 2008

no hlavně kamaráda manželka se nakonec v Podolí natrhla až ke konečníku a měla pak problém i udržet stolici a hrozně dlouho se jí to hojilo, tak to musí být docela hnus.

romankav
autor
30. kvě 2008

kacka.va: pokud se natrhla až ke konečníku a neudělali jí nástřih, tak to asi nebyla dost špatná nebo nezkušená PA. To se ale může stát všude.

kacka.va
30. kvě 2008

romankav: to jo, já tím jen chtěla říct, že je lepší nástřih, než jakékoliv natržení. A když to občas člověk poslouchá, tak někde se nástřihy moc nedělají, ale mají tam zase mnohem víc natržených maminek. Ovšem to v žádných statistikách nikdo neeviduje 😉

sabs
4. čer 2008

Rodila jsem tam pred tydnem a bylo to bez nastrihu a bez siti.. 😉 doktor rikal, ze nebude nastrih potreba, ze to jde krasne kdyz se spolupracuje presne jak vam doktor rekne, kdy tlacit a kdy prestat..a to jsme meli 50cm a 3,2kg..takze to opravdu neni pravidlem🙂

kacka.va
4. čer 2008

sabs: my měly taky 50 cm a 3,49 kg a taky bez nástřihu. kdo tě rodil? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru