Pri kamarátkynom porode. Pomôžte mi sa rozhodnúť

franti
7. lis 2007

Ahojte. Dnes za mnou prišla kamarátka a poprosila ma, či by som nechcela ísť s ňou k porodu. Je druhýkrát tehotná a jej prvý porod bol jeden z tých horších, takže jej manžel odmietol ísť s ňou k druhému porodu, dostal strach. Odmietla ju aj jej mamina. Na jednej strane ma to potešilo, že mi tak doveruje, že tam chce mať mňa, ale na druhej strane ma to aj zaskočilo. Neviem totiž, či by som zvládla cudzí porod. Ale je mi jej ľúto, že by to musela prežívať sama a tiež by jej nemal kto vyfotiť miminko. A viem, že mne veľmi pomohlo, že som pri porode syna nebola sama. Povedala som jej, že si to rozmyslím. Neviem sa rozhodnúť aj kvoli tomu, že v tej dobe by som už mala byť aj ja tehotná (ak teda všetko pojde podla plánu) 😉 a neviem, či by mi porod v priamom prenose psychicky pomohol. 😅 Máte niektorá z vás skúsenosti s cudzím porodom? Budem rada, ak mi napíšete váš názor, možno mi to pomože sa rozhodnúť. Dik!

lenkabu
7. lis 2007

Tak z týhle diskuse se míchy asi potentononc....já furt říkám že si radši uhryžu ruce než abych řvala 😅 Tak vám pak řeknu jak se to povedlo 😀

slevik
7. lis 2007

Hele, já přátele neviděla 😠
Nikouši - já ti to neberu 😝 😀 a nepřekrucuj, jo 😝 😝 😝
Já když viděla tu desítku porodů, byla tam jedna mladice (19) a ta řvala jak tur, když měla tlačit a utíkala z kozy 😅
A při mým příjmu v porodnici se kolem mě prošourala rodička v křeči, zalezla na sál, pak její řev a hnedle řev miminka 😵 . Takže kdyže ty ženský řvou 😀 ?
A já řvala při těch dvou hnusáckejch kontrakcích, že rodím, že to prostě nezastavím, že dítě leze ven a nikdo mě nevěřil 😠 . Do tý doby mi nic nebylo 😎 . Kdybyste ale slyšeli manžu a PA, jak mi říkali "v klidu, prodýchjte si to", pak přiběhl dr. a "jejej, paní rodí", no já bych je oba... 😠 😀

franti
autor
7. lis 2007

gedren...no mas pravdu...teda vsetky mate pravdu, ze kamosku by som v tom nemala nechat, ani nechcem...mala by som byt vtedy v tretom mesiace tehu...tak tam mozme blit spolu a aspon nebude sama ktorej bude naprd 😅

nikka.vo
7. lis 2007

franti 😀 😀 😀 🤐

pro tebe to jistě nebylo vtipný, ale já se směju 😀

tak já byla ticho jak myška...fááákt -jsem asi světice 😝 😀

alcatko.j
7. lis 2007

yenn, 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja jsem jeste jirinovi rano do telefonu rekla, kdyz jsem mu voala, at prijede, ze se nelina dere na svet, at prijede, a asi jsem mluvila potichu nebo co, pac me neslysel a poradd rikal, :"co Alenko, co jsi rikala"??A ja na to, kurva, hovno sem asi rikala, 😀 😀 😀 😀

franti
autor
7. lis 2007

nikka v poho...ja sa na tom tiez uz smejem 😀

alcatko.j
7. lis 2007

Jo, a ja jeste teda zahulakala, ze se asi pokadim, at neco delaj, a to nebylo kadeni, ale nelina 😀 😀 😀

alcatko.j
7. lis 2007

a ted uz dobrou, se mi zas bude zdat ze kadim ven nelusaka, ja se picnu, to zas budu bolava 🙄 😅 😀 😀 😀

slevik
7. lis 2007

Leni 😀
Nikouši - asi jo 😵 😀 😝
Fran - tak nějak, ale aby ti nebylo moooc blbě 😒
Hele, fotbálek skončil, manža chce do pelechu, jdu s ním 😎 Brou dobrou

nikka.vo
7. lis 2007

Alčo.... 😀 😀 😀 chudák Jiřin 😔 😀

ty si ho nezasloužíš.... 😀

franti
autor
7. lis 2007

alcatko dobru 🙂

nikka.vo
7. lis 2007

slevajz...manža zavelel??? 😀

no jo, byly plíny, bude odměna 😀

petrolejka
7. lis 2007

Franti, bež. Mám kámošku, co byla u porodu s kamarádkou (obě už zkušené matky) a obě si to chválily. Byla jí dobrou oporou, sama už věděla, co porod obnáší, takže byla dobře nápomocná, ony ženský to zvládaj líp než chlapi i v pozici pozorovatele a pomocníka.

franti
autor
7. lis 2007

alacatko ja sa s teba posr... 😀
slevik....dobru noc 🙂

franti
autor
7. lis 2007

petrolejka...no zacinam mat z toho tremu, co ked zlyham? 😅 ale je mi jasne, ze mate pravdu... 🙂

yenn
7. lis 2007

Franti, s tim aky je modry....se valim pod stolem 😀 😀 😀

Ali, me se nastesti o porodu nezda....jeste to tak.....krute dve hodinky, brrr 😀

nikka.vo
7. lis 2007

jdu spáááát.... čus třeba jindy 😎

byl to kvalitní pokec 😀

franti
autor
7. lis 2007

yenn...no aspon viem, co sposobi nedokysliceny mozok... 😅 aj my sa na tom doma vzdy smejeme 😀

yenn
7. lis 2007

Ali 😀 Tak ja jsem to mela presne to same, rikala jsem, at me okamzite odpoji z monitoru, ze musim na velkou a PA mi rekla, ze me teda na zachod nepusti, ze uz rodim a at me ani nenapadne si tam sedat...tak jsem tam jen zvracela, no...

nikka.vo
7. lis 2007

já mám ten odkysličenej mozek od porodu asi pořád 😖 😀

a už fakt jdu

nikka.vo
7. lis 2007

když ne spodem tak vrchem 😀

taky jsem blila 😝 😨

ale to už neni moc směšný téma 😎

franti
autor
7. lis 2007

nikka 😀 tak teda dobru...a diky za rady... 😉 samozrejme vsetkym

gedren
7. lis 2007

Holky k tomu nadavani u porodu, ja normalne mluvim jak kanal, hlavne kdyz programuju a nemuzu najit chybu, tak ze me lezou slova, ktery normalne snad ani neznam 🙂). Tak jsem si rikala, jak budu porodu asi pekne sprosta 🙂, ale normalne nic, nejdrsnejsi, co jsem rekla, bylo vzdycky pri kontrakci "ty vole at uz to skonci" 🙂 Asi holt je to programovani vetsi zahul nez porod ;)

slonik
7. lis 2007

gedren 😀

editkaromana
12. čer 2019

Byla jsem kamarádce u porodu a to jsem v té době byla 5 měsíců těhotná a úplně v klidu a pohodě a jsem i rada, že jsem šla, vůbec jsem nerozmýšlela. Termín mám za 12 dní a nezanechalo to ve mě nic špatného. Každý porod je jiný. A ona ho zrovna měla dost rychlý. :D chvílemi mi ji bylo jen líto jen kvůli bolestem, ale zvládly jsme to 🙂 byla by tam jinak sama a bála by se. Teď zas prosí ona mě že chce jít k memu porodu ale já tam chci partnera. :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru